Νομίζω ότι είμαι κότα,δειλός!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    8

    Νομίζω ότι είμαι κότα,δειλός!!!

    Γεια σας παιδιά, είμαι καινούριος στο φόρουμ και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτά που με βασανίζουν!!
    Πριν ένα χρόνο και, μπήκα φαντάρος,τσακώθηκα με έναν άλλο φαντάρο και μου μπήκε η ιδέα ότι είμαι "κότα στον καυγά"!!Πήγα στο στρατιωτικό νοσοκομείο,με είδε ο ψυχίατρος και μου διέγνωσε ΙΨΔ από την οποία έπασχα και σε μικρότερη αλλά όχι σ αυτόν τον βαθμό στον οποίο είμαι τώρα.Με το περαςμα χρόνου στο αρχικό στάδιο της ιδεοληψίας μου προσπαθούσα να θυμηθώ σκηνικά τσακωμού από το παρελθόν έτσι ώστε να δω που έχω κολωσει και που όχι.Ώστε να δω αν τελικά είμαι κότα ή όχι.Η οικογένεια μου,ο γιατρός και φίλοι λένε ότι δεν είμαι.Εγώ τώρα πια μετά από ενάμιση χρόνο θεραπείας(Solian,Clonotril,Seroquel,Zolot rin,Depakine,Abilify,Risperdal) εξακολουθώ να πιστεύω τη μια στιγμή ότι είμαι κότα και την άλλη να μην ξέρω αν είμαι ή αν δεν είμαι.Τέλος αυτήν την στιγμή που μιλάμε φοβάμαι πιο πολύ τους τσακωμούς,φοβάμαι μην τσακωθώ οπουδήποτε έξω(μέτρο,λεωφορείο,κλπ),φο� �άμαι να πω πράγματα που μου έρχονται στο μυαλό).Γενικά φοβάμαι πολύ τον τσακωμό και ειδικά τους τραμπούκους!!Επίσης επιλέγω αυτούς που εγω νομίζω οτι είναι τραμπούκοι και τους φοβάμαι ενώ παλιότερα δεν τους φοβόμουνα τόσο αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα!
    Last edited by GeoR34; 07-05-2015 at 02:45.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλα ρε φιλε , γιατι τσακωνεσαι συνεχεια ? ειμαι 53 , και δεν εχω τσακωθει μοτε μου , αν εξαιρεσουμε δυο φορες που εβαλα τις φωνες σε καταστημα !!! και στρατο πηγα , ολα ησυχα . Μπας κι εχουν αγριεψει τα πραματα και δεν τοχω παρει χαμπαρι ?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    8
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι τσακώνομαι συνέχεια;;Και πάλι αυτό έχεις να μου πεις αντί να μου πεις πως έχω φτάσει στο σημείο να φοβάμαι τώρα πια τον τσακωμό!Δεν έχω τσακωθεί πολλές φορές στη ζωή μου,8!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by GeoR34 View Post
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι τσακώνομαι συνέχεια;;Και πάλι αυτό έχεις να μου πεις αντί να μου πεις πως έχω φτάσει στο σημείο να φοβάμαι τώρα πια τον τσακωμό!Δεν έχω τσακωθεί πολλές φορές στη ζωή μου,8!!!
    ουτε εγω μαλωνω, αμα με πει τωρα στον δρομο καποιος μαλακα ουτε θα μαλωσω μαζι του ουτε θα πω οτι ειμαι κοτα γιατι δεν μαλωσα. εσυ γιατι το πιστευεις αυτο;;
    εγω δεν μαλωνω γιατι δεν θεωρω οτι μπορει να μου κανει καποιος κακο πχ βριζοντας με αλλα δεν θελω και να μαλωνω γιατι πχ μπορει να βγαλει ενα μαχαιρι πιστολι κτλ σιγα τωρα μην πλακωνωμε με τον καθε μαλακα.
    εχω βεβαια αλλα προβληματα αλλα κοτα δεν λεω πως ειμαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Εγω πιστευω το να τσακωθει καποιος τον κανει κοτα γιατι δεν μπορει να ελεγξει τα νευρα του. Ειναι μεγαλο πραγμα να εχεις ελεγχο θυμου και να ξερεις οτι γενικοτερα οποιος βαλλεται και αδιαφορει δειχνει αυτοεκτιμηση και ωριμοτητα. Ενω ενας που καθεται και τσακωνετσι σαν το παιδακι της α δημοτικου δειχνει την ανωριμοτητα του.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    το σημαντικοτερο πιστευω δεν ειναι αν καποιος ειναι δειλος ή οχι... το σημαντικοτερο ειναι να αποφευγει τους καβγαδες και να προτιμαει πολιτισμενους τροπους συμπεριφορας!
    στα μαθητικα μας χρονια ισως καποιοι να θεωρουσαμε οτι ο τσαμπουκας και οι μπουνιες ειναι μαγκια, αλλα μεγαλωνοντας κατανοεις πως ειναι σκετη ανωριμοτητα κι μαλιστα -τις περισσοτερες φορες- ασκοπο..
    (αν και νομιζω πως τα φυλα διαφερουν ως προς αυτο το σκεπτικο)

    τωρα βεβαια μπορει να υπαρξουν ανθρωποι στην ζωη σου που να σε προσβαλουν ασχημα ή/και να σε χτυπησουν.. ε εκει ισως οντως να χρειαστει να υπερασπιστεις τον εαυτο σου με το ιδιο μεσο και να ξεχασεις λιγο τους πολιτισμενους τροπους... συμβαινουν αυτα...

    σε τετοιες περιπτωσεις λοιπον οντως η δειλια δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα. φυσικο να νιωθεις ασχημα..

    εγω στην θεση σου θα ξεκινουσα πολεμικη τεχνη. αν φοβασαι να χτυπησεις, η πολεμικη τεχνη θα σου λυσει τα χερια....
    και δεν εννοω να μαθεις μια πολεμικη τεχνη και να δερνεις τον κοσμο προφανως!! απλως να τονισεις την αυτοπεποιθηση σου (να ξερεις οτι εχεις στην διαθεση σου ενα "οπλο" αντιμετωπισης) μπας και σταματησουν αυτες οι ενοχλητικες σκεψεις, κι ας μην την χρησιμοποιησεις (την πολ.τεχνη) ποτε!!

    ισα ισα σαν ανθυποβολη..
    δεν ξερω αν με πιανεις!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    8
    Ωραία θα σας πω λοιπόν μερικά από τα σκηνικά που έχω κολωσει και θα μου πείτε την γνώμη σας!
    Πρώτο σκηνικό:
    Ήμουν στο γυμναστήριο και είναι και ένας άλλος τύπος τον οποίο τον ξέρω από τον θείο μου γιατί κάνανε παρέα στο λύκειο.Ξέρω επίσης ότι αυτός δεν κολώνει πουθενά,τα χει βάλει με 5 κλπ!Εκείνη την μέρα λοιπόν δεν θυμαμαι καλά νομίζω πήγα να τον ρωτήσω κάτι και μάλλον είχε νεύρα γιατί μου απάντησε απότομα.Τέλος πάντων κάτι μου είπε και φοβήθηκα να του απαντήσω.Αυτό!
    Δεύτερο σκηνικό:
    Μίλαγα με έναν φίλο μου στο Facebook και έτσι όπως το έφερε η κουβέντα τσακωθήκαμε γιατί του έκανα πλάκα εγώ λέγοντας του:"Θα σε κόψω φέτες σαν γαλοπούλα" και παρεξηγήθηκε και νευρίασε και μου λέει:"άμα έχεις @@ βγες από το σπίτι σου τώρα που θα έρθω από κεί να τα πούμε." Τέλος πάντων έρχεται βγαίνω εγώ με κοιτάζει τον κοιτάζω πηγαίνω κοντά του και μου λέει τι θες ρε μαλακισμένο και μου χτυπάει τα δυο του χέρια με δύναμη στα αυτιά μου.Μου πέφτουν κάτω τα γυαλιά(φοράω γυαλιά ξέχασα να σας πω) πάω να τα μαζέψω και του λέω κοίτα τι έκανες και μέχρι να σηκωθώ είχε φύγει!Πάει σπίτι του,πάω σπίτι μου και μου στέλνει στο fb: μην μ αναγκάζεις μαλακισμένο,θα σου πάρω το κεφάλι. Και εκεί εγώ φοβήθηκα να του απαντήσω!!
    Τρίτο σκηνικό:
    Πηγαίνω στη δουλειά καλοκαίρι 6 ώρα το πρωί και σταματάω στα everest να πάρω καφέ και κάτι να φάω.Εκεί δούλευε μια γνωστή μου,η οποία δούλευε εκείνη την ώρα.Στο μαγαζί ήμασταν εγώ,αυτή και τρεις αλβανοί.Ο ένας από τους τρεις άρχισε να της φωνάζει της κοπέλας και να της μιλάει άσχημα γιατί κάτι τον είχε πειράξει αυτόν τον μ@λ@κ@.Και εκεί εγώ ήθελα να την υπερασπιστώ αλλά φοβήθηκα να το κάνω,φοβήθηκα να βρίσω τον αλβανό!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κ πως τα εχει βαλει με 5? μονο ο μπρους λι το εκανε αυτο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by aifel View Post
    Εγω πιστευω το να τσακωθει καποιος τον κανει κοτα γιατι δεν μπορει να ελεγξει τα νευρα του. Ειναι μεγαλο πραγμα να εχεις ελεγχο θυμου και να ξερεις οτι γενικοτερα οποιος βαλλεται και αδιαφορει δειχνει αυτοεκτιμηση και ωριμοτητα. Ενω ενας που καθεται και τσακωνετσι σαν το παιδακι της α δημοτικου δειχνει την ανωριμοτητα του.


    Ειμαι απολυτως συμφωνος . Μα τι εγινε ? η αξια σου μετριεται με ποσους μπορεις να πλακωσεις στο ξυλο ?

    Και ποτε δεν ξερεις τι ειναι ο αλλος , οπως λεει ο nikos2 , εχουν αγριεψει τα πραματα . Ασε που αμα τον πλακωσεις , θα σου κανει μηνυση , και θα σε τρεχει η αστυνομια , γιατι να λερωσεις το ποινικο σου μητρωο ? ειναι να μην πεσεις στον ακαταλληλο ανθρωπο .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by 66psy View Post

    εγω στην θεση σου θα ξεκινουσα πολεμικη τεχνη. αν φοβασαι να χτυπησεις, η πολεμικη τεχνη θα σου λυσει τα χερια....
    και δεν εννοω να μαθεις μια πολεμικη τεχνη και να δερνεις τον κοσμο προφανως!! απλως να τονισεις την αυτοπεποιθηση σου (να ξερεις οτι εχεις στην διαθεση σου ενα "οπλο" αντιμετωπισης) μπας και σταματησουν αυτες οι ενοχλητικες σκεψεις, κι ας μην την χρησιμοποιησεις (την πολ.τεχνη) ποτε!!

    ισα ισα σαν ανθυποβολη..
    δεν ξερω αν με πιανεις!

    Σωστη παρατηρηση , psy , γνωριζω αυτοαμυνα/ πυγμαχια ( ερασιτεχνικη ) , κανω και βαρη 26 χρονια , αλλα ποτε δεν εχω διανοηθει να χτυπησω ανθρωπο , ειμαι παντα υπερ της ειρηνικης διευθετησης . Αλλα οντως , εχω πιο πολυ αυτοπεποιθηση , η επιγνωση της δυναμης σου , το κανει αυτο , συν το οτι δεν νιωθεις την αναγκη ναποδειξεις τιποτα σε κανεναν .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    https://www.youtube.com/watch?v=CceSRMmhv3w




    Καθηστε στ αυγα σας , διοτι παντα μπορει να σας συμβει αυτο................

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=CceSRMmhv3w




    Καθηστε στ αυγα σας , διοτι παντα μπορει να σας συμβει αυτο................
    χαχαχαχαχα α ρε γαμωτο ψαχνω ενα καλο που ειχα δει νομιζω ελληνικο ηταν και δεν το βρισκω.. Κατι αναλογο ηταν απλα στο τελος ο "μαγκας" κερδισε και ενα κλωτσιδι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Aυτος ειναι ο Evander Holyfield , ex παγκοσμιος πρωταθλ. βαρεων βαρ. μποξ ,, που του δαγκωσε το αυτι ο Mike Tyson , οταν καταλαβε οτι δεν μπορει να τον νικησει . Εγω θα του ζηταγα αυτογραφο , και θαφευγα !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    οχι να το παινευτω, αλλα κατι τετοιο εχει συμβει και σε εμενα
    βγηκε καποιος να μαλωσει μαζι μου πλησιασε στ αυτοκινητο μου ..και μολις με ειδε αρχισε να το συζηταει το θεμα...
    μετα απο αρκετη ωρα, καταλαβα οτι ειδε τον δικεφαλο στο παραθυρο του αμαξιου, εγω δεν βγηκα εξω,και καταλαβε οτι ημουν γυμνασμενος.για αυτο δεν εκανε τιποτα.
    δεν ειναι πολυ ασχετο, αλλα ποτε δεν θεωρουσα οτι εχω μεγαλους μυωνες για αυτο κανω ακομα γυμνασικη απλα ειναι περισσοτεροι απο των αγυμναστων. βασικα δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος με το σωμα μου. το καταλαβαινω οτι εχω προβλημα και με αυτο, αλλα ειναι απο τα μικροτερα προβληματα μου

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ολοι κοτεσ ειναι απλα οι μαγκεσ βλεπουν που τουσ παιρνει και τα κανουν μη μασασ αν μασασ εισαι κοτα οντωσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι δειλος και φοβαμαι την απορριψη
    By solkots in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 22
    Last Post: 26-09-2015, 19:03
  2. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΔΕΙΛΟΣ....
    By k33 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 23-11-2013, 01:27
  3. Νομίζω είμαι bi !!
    By GirlyGirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 02-04-2012, 14:09
  4. ΕΙΜΑΙ ΚΟΤΑ ΛΥΡΑΤΗ
    By Αλέξανδρος24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 45
    Last Post: 12-06-2009, 23:37
  5. Ειμαι ΔΕΙΛΟΣ
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 48
    Last Post: 02-04-2009, 04:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •