πρωην!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: πρωην!!!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    10

    πρωην!!!

    καλησπερα εχω ενα θεματακι!!ειμαι με μια κοπελα οχι πολυ καιρο...εφυγε απο μια σχεση 4 χρονων!!η αληθεια ειναι οτι μετα τα δικα της λογια φυσικα...οτι ειναι ερωτευμενη μαζι μου οτι με θελει...κ.τ.λ. εγς φυσικα ξερω οτι δεν ειναι κ οτι καλυτερο να φευγεις απο μια σχεση ετσι απλα κ να ξεκινας κατι αλλο τοσο γρηγορα!!γτ εχεις φυσικα αναμνησεις απο αυτον τον ανθρωπο κ χρειαζεσαι τον χρονο σου κ εσυ να ξεπερασεις καποιεσς καταστασεις με τον πρωην σου!!η αληθεια ειναι οτι περνουσε πολυ ασχημα(ξυλο,κερατο,πολυ ασχημιες βρησιες)αλλα ηταν κ στιγμες που ηταν καλα μαζι!!!τον εχει συνχωρεσει αμετρητες φορες τον χωριζε κ γυριζε παλι πισω αυτη!!γτ τον λυποταν να τον βλεπει να κλαει κ να τησ λεει οτι θα αλλαξει κ οτι ολα θα ειναι καλυτερα κ θα φτιαξουν τα πραγματα!!τελος παντων αυτη γυριζε πισω γιατι τον αγαπουσε!!αλλα τα αισθηματα τυπου ηταν ερωτευμενη τον ηθελε δεν υπαρχαν πλεον μεσα της ηταν αδεια!!απλα τον αγαπουσε...ετυχε γνωρισε εμενα της αρεσε ο τροπος μου γενικα...κ σιγα σιγα με ερωτευτηκε!!απο την αρχη που ηταν να ξεκινησουμε αυτη την σχεση της μιλησα ξεκαθαρα...ειναι καλυτερο να μεινεις για λιγο μονη σου να χαλαρωσεις κ μετα να ξεκινησουμε αυτο που θελουμε κ οι 2!!θελεις???οχι μου λεει θελς να ειμαστε μαζι...οκ κ ειμασταν μαζι!!!ελα ομως που 4 με 5 μερες θα ειναι απιστευτα γλυκια μαζι μου θα μου μιλαει ομορφα θα μου λεει ποσο σε θελω κ πολλα αλλα που δεν μπορω να τα γραψω!!ξαφνικα πολλες φορες τρωει αναλαμπες...την πιανουν τα ψυχολογικα της για αυτον τον αθρωπο που της φερθηκε ετσι κ που την πληγωσε!!τον σκεφτεται...σκεφτεται καποιες καλες στιγμες που ειχαν αλλα σκεφτεται οτι εκανε το σωστο που χωρισε γιατι δεν πηγαινε αλλο κ ας τον αγαπουσε!!και ξερει οτι αν γυρισει πισω θα εχει τα ιδια προβληματα παλι!!!μου λεει συγνωμη που σε κανω κ εσενα να νιωθεις ετσι σκατα αλλα κ εγω θελω τον χρονο μου να ξεπερασω καποια πραγματα απο αυτον τον ανθρωπο!την καταλαβαινω και της δειχνω κατανοηση σε ολο αυτο απλα με ενοχλει...γιατι εχω δυνατα αισθηματα μεσα μου γιαυτυην την γυναικα!!λιωνωωω για παρτυ της κ το μονο που θελω ειναι να την κανω ευτυχισμενη κ να περναει ομορφα κ να μην εχει τα ιδια που ειχε πριν!!!παντα μου λεει οτι οταν ειναι μαζι μου την κανω να περναει ομορφα!!οσο καιρο ημουν ελλαδα κ ειμασταν μαζι δεν της εβαιναν τετοια κουσουρια γτ με ειχε κοντα της...να πω οτι εγω τωρα ειμαι εξωτερικο αλλα σε 15 μερες γυριζω μονιμα ελλαδα για να ειμαι κοντα της κ να ειμαστε μαζι!!λειπω ενα μηνα κ θεωρω οτι οσο δεν ειμαι εκει κ δεν με ζει την κανει χειροτερα κ της ερχονται παλιεσ αναμνησεις!!κανω υπομονη να παω ελλαδα μηπως αλλαξουν λιγο τα πραγματα!!εγω προσπαθω να ειμαι διπλα της σε ολο αυτο αλλα ταυτοχρονα με σκοτωνει μεσα μου!!στην περιπτωση τωρα αυτη τι γινεται??δεν θεωρω οτι τον θελει ακομα αλλιως δεν νομιζω να ερωτευοταν εμενα!!!κ γενικα σε αυτα που μου λεει ειναι πολυ σπαθι κ ντομπρα γυναικα!!!αλλα αμα δεν ξεπερασει αυτον τον ανθρωπο μεσα της δεν μπορει να ειναι μαζι μου...(αυτο μου ειπε μιση ωρα πριν)!!!αλλα ξερω οτι αμα παω κατω θα αλλαξει 180 μοιρες...οπως κ εγινε οταν πηγα το πασχα!!!λαμπει ολοκληρη ξεχναει τα παντα...η αδερφη της μου λεει εισαι εσυ η αιτια που βλεπω την αδερφη μου μετα απο τοσο καιρο ευτυχησμενη!!!μιλαει για εσενα κ λαμπει ολο της το προσωπο!!απλα εχει κ αυτη τα δικα της κ να μην την παρεξηγεις θελει χρονο!!!αυτα απο εμενα παιδια!!!σας ευχαριστω που με ακουσατε!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Φίλε μ εγώ τ μόνο που έχω να σ πω είναι ότι σε όλους τους ανθρώπους υπάρχει μια σχέση ορόσημο που έκαναν η θα κάνουν...Αυτό δεν αλλάζει...
    Τώρα αφού λες ότι είναι ερωτευμένοι μαζί σ? ποιο είναι τ πρόβλημα...Απλά φρόντισε να πας τ συντομότερο..γιατί η απουσία άμα είναι και νωπός ο χωρισμός θα την κάνει να τον θυμάται

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    10
    συμφωνω σε αυτο που λες!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    που το ξερεις οτι σε ερωτευτηκε?
    το να χαιρεται που εχει εναν ανθρωπο να την στηριζει, ενω ακομα ασχολειται με τον πρωην, δεν ειναι ερωτας, σορι..
    εγω βλεπω μια γυναικα που δεν αντεχει να μεινει μονη της ουτε δευτερολεπτο, γι αυτο και της ηταν απαραιτητο να μπει αμεσως σε μια σχεση ενω μονη της λεει οτι δεν μπορει να ξεπερασει την προηγουμενη.
    συμφωνω οτι μονο απο κοντα θα μπορεις να ξερεις τι γινεται στην σχεση σου, αυτη.
    γυρνα με το καλο να την ζησεις απο κοντα, και βλεπεις τι θα κανεις...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Για μενα θεωρω οτι αξιζει να τη δωσεις τη μαχη, να μην εισαι ριψασπις και αν εχεις υπομονη κ ψυχραιμια θα ανταμειφθεις. Μη την πιεζεις την κοπελα και την πολεμησεις γτ θα ναι χειροτερα. Οταν ξαναμπεις θα σου πω περισσοτερα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    ολοι καναμε σχεσεις..καλες/ασχημες που πισω τους μας αφησαν μια πληγη,ενα σημαδι..πολλες φορες μια πληγη πιο βαθια και απο τη ψυχη μας...και πολλες φορες αντρες/γυναικες οταν βγουμε απο μια σχεση και ειναι επιλογη μας και προχωρησουμε σε μια καινούρια σχεση..θυμομαστε αυτες τις πληγες,αυτα τα σημαδια..αυτες τις αναμνησεις καλες,κακες δεν εχει σημασια..απλα θυμασαι και αναπολεις ισως και να νοσταλγεις καποιες φορες..ωστόσο αυτο ειναι δυσκολο να το υπερνικήσεις μεσα σου ακομα και αν εισαι με καποιον αλλον ανθρωπο και περνας καλα μα2ι του..θες το χρονο και το χωρο σου..και μπραβο σου που της στεκεσαι και της δινεις χρονο και χωρο και εισαι κοντα της...πιστευω οτι αυτα απλα ειναι πληγες απο το πρωην της και ετσι της βγαινουν τα ψυχολογικα της..λογικο να την πιανουν καποιες φορες τα δικα της..ηταν μεγαλο το χρονικο διαστημα..εδω εγω που ειχα σχεση το ανωτερο μου 2 χρονια και πονεσα πολυ και ακομα δεν μπορω να παω στον επομενο..μου ειναι πολλες φορες δυσκολο μεσα μου...πιστευω οτι οταν θα ερθεις ελλαδα το θεμα θα λυθει σιγα σιγα με υπομονη και επιμονη βεβαια και ολα θα πανε καλα..θα ειστε μα2ι και θα περνατε ωραιες στιγμες αρκει να συνεχισεις να της στεκεσαι για να ξεπερασει το πρωην της

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    10
    παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας....να στε καλα!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Τι γινεται τελικα νιο? πως πατε?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τι γινεται τελικα νιο? πως πατε?
    τι ερώτηση είναι αυτή βρε κεράσι;


    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακόμη σκέφτεται τον πρώην της ενώ είναι μαζί σου!

Similar Threads

  1. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  2. επιστροφη πρωην
    By alucky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-09-2012, 16:50
  3. 'Τα ξαναβρηκα με την πρωην μου'
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 22-07-2012, 12:55
  4. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13
  5. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •