ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148

    ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ

    Είμαι σε πολύ άσχημη ψυχολογία..νιώθω ότι όλα μου φταίνε..όλοι μου φταίνε,οι δικοί μου,οι φίλοι μου,οι φίλες μου..ΌΛΑ..Είμαι συνεχώς κλεισμένη στο δωμάτιο μου και κλαίω,δεν θέλω να δω κανέναν,δεν θέλω να βγω..ακούω μελαγχολικά τραγούδια και δεν ανοίγομαι σε κανέναν όσο και αν με ρωτάνε τι έχω..και το κακό είναι ότι ούτε εγώ ξέρω τι έχω...Τη τελευταία βδομάδα ξυπνάω το πρωί και κλαίω,δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια και όταν κοιμάμαι είναι πολύ αργά...Νιώθω απαίσια μέσα μου,ώρες ώρες πιστεύω ότι κανείς δεν μπορεί να με καταλάβει,ότι κανείς δεν είναι δίπλα μου και κλαίω...ξανά....νιώθω πολύ άσχημα,νιώθω ότι πονάω εσωτερικά..ότι όλο αυτό βγαίνει από μέσα μου...δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα,να δω κανέναν...πέρα από εκείνον...δεν ξέρω γιατί θα θέλα πολύ να με αγκαλιάσει και να μου πει ότι όλη αυτή η φάση που βρίσκομαι θα τελειώσει ότι και αν είναι...έχω ανάγκη απο λίγη αγάπη στη 2ωή μου...νιώθω ότι μέρα με τη μέρα κάτι σπάει μέσα μου,κάτι γίνεται χίλια κομμάτια και δεν μπορώ να το σταματήσω...καπνί2ω όλη τη μέρα από εκεί που το είχα μειώσει σημαντικά..τώρα δεν το ελέγχω..έχω κουραστεί,νιώθω ότι μπούχτησα..και όχι από το μυαλό μου,από την ψυχή μου.Υπάρχουν στιγμές που νιώθω ότι θα τρελαθώ..περνάνε χίλιες σκέψεις από το μυαλό μου,νιώθω ότι θα σπάσει το κεφάλι μου...Δεν ξέρω τι να κάνω..δεν ξέρω τι μου φταίει....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να μη μπορει να σε καταλαβει κανενας αυτο αποκλειεται απλα δε τη πιανω 100% τη δικη σου περιπτωση αλλα μπορει καπιος αλλος που τυχαινει να πλησιαζει περισσοτερο το χαρακτηρα σου να καταλαβαινει περισσοτερα αλλα κατι ισως μπορεσω να σου πω κ γω...καπια κοινα παντως τα εχουμε.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    33
    κ εγω τα χω περασει αυτα μηπως εχει καταθλιψη?αν συνεχιστει λεω να πας σε ψυχολογο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    αν επιτρέπετε λόγω του αγοριού σου όλα αυτά;; η γενικά σε πιάνουν;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by venom View Post
    αν επιτρέπετε λόγω του αγοριού σου όλα αυτά;; η γενικά σε πιάνουν;;
    ποτε δεν ημουν ετσι..απο τοτε που τον γνωρισα (δεν ειναι αγορι μου βασικα) αλλαξα..σαν να εχει τεραστια επιδραση πανω μου νιωθω..ολα αυτα ποτε δεν με επιαναν..τους τελευταιους μηνες ειμαι ετσι και τη τελευταια βδομαδα ειμαι χαλια...οσο πιο χαλια γινεται...νομι2ω οτι δεν φταιει απαραιτητα αυτος σε ολα που μου συμβαινουν...δεν μου εχει κανει κατι..εγω νιωθω περιεργα...εγω νιωθω πως σημαντικο ρολο παι2ει στη κατασταση που βρισκομαι και το γεγονος οτι το θεμα μα2ι του δεν προχωραει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    σου χω φρεσκο νεο μοδατο και φευγατο κουτι για την περιπτωση σου
    https://www.youtube.com/watch?v=IVlLKCLY8Lg
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by elis View Post
    σου χω φρεσκο νεο μοδατο και φευγατο κουτι για την περιπτωση σου
    https://www.youtube.com/watch?v=IVlLKCLY8Lg
    τον ειδα ,τον ειδα τον ειδα ,τον ειδα!!!! τον άγγιξα,τον αγκάλιασα,τον φιλησα! εμαθαα πως εγραψε! αλλαξε ολη μου η ψυχολογια!!! τον ειδα τυχαια απο μακρια δεν με ειδε στην αρχη..φωναξα ασυναισθητα το ονομα του..γυρισε με κοιταξε ηρθε και με φιλησε..τον ρωτησα πως πηγε μεχρι τωρα μου ειπε πως ολα πηγαν καλα...ημουν με μια φιλη μου οταν με ειδε..με ρωτησε που θα πηγαινα και με παρότρυνε να παω να εκει που θα καθοταν αυτος...τον χαιρετησα,τον αγκαλιασα ,τον φιλησα και εφυγε...σημερα το πρωι μου στειλε μηνυμα..ηθελε να μαθει ποια ηταν η φιλη μου,πως τη λενε,απο που ειναι...του ειπα οτι δεν με εχει ξαναδει μα2ι της και μετα ρωτησε γιατι δεν πηγα στο μερος που μου προτεινε εκεινος....χαρηκα που τον ειδα,χαρηκα που μου στειλε...αλλα γιατι να ρωτησει για τη φιλη μου? βεβαια το εχει ξανακανει αυτο να ρωτησει για φιλες μου και μαλιστα καταλαβε οτι ειχα νευριασει....νομι2ω οτι το κανε επιτηδες και τωρα..γιαυτο με ρωτουσε....αποκλείεται να με κοιτουσε ετσι χθες και να μην σημαίνει τιποτα ολο αυτο...πειτε μου τις γνωμες σας!

Similar Threads

  1. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  2. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23
  3. Απελπισία....
    By troops of doom in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 25-07-2011, 02:51
  4. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By menia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2009, 20:18
  5. Απελπισία
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 14-05-2008, 12:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •