Κρυολόγημα και κρισεις πανικού...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692

    Κρυολόγημα και κρισεις πανικού...

    Μια παρατήρηση παιδια.
    Τον τελευταίο χρόνο όποτε αρρωσταίνω απο κάτι εποχιακό όπως ενα απλό συνάχι, αισθάνομαι οτι επιδεινώνεται η κακή μου διάθεση σε σημείο που να αισθάνομαι οτι κανω "βήματα πίσω".
    Επανέρχονται σε μικρό βαθμό φοβίες που τόσο καιρό χαλιναγωγούσα μια χαρά και αισθανόμουν και υπερήφανη γι'αυτό.
    Μήπως με εχει πειράξει η κλεισούρα μέσα στο σπίτι;
    Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον αυτό;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    103
    Εγώ έχω τα πισωγυρίσματα αυτά κατά καιρούς στις δύσκολες γυναικίες μέρες και σε πολλές άλλες δυσάρεστες φάσεις. Όταν αρρωστήσω έτσι κι αλλιώς δεν μένω μέσα. Αλλά τότε δεν φοβάμαι γιατί ξέρω ότι τα συμπτώματα οφείλονται στην αρρώστεια και όχι στις σκέψεις μου. Με τις φοβίες όταν χαίρω άκρας υγείας δεν τα καταφέρνω τέλεια ακόμα. Μην θεωρήσεις την κλεισούρα ως δικαιολογία. Αυτό είναι σίγουρα βήμα προς τα πίσω. Όταν δαμάζεις το θεριο το δαμάζεις όποτε αυτό εμφανίζεται. Μην ανησυχείς όμως. Θεώρησε το απλά \'\'απόνερα\'\' και πάλεψέ το με το ιδιο τρόπο που πάλεψες όποια φοβία είχες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Καταρχήν ευχαριστώ για την απόκρισή σου.
    Όσο για τις δύσκολες μέρες του μήνα, ναι και τότε παρατηρώ ¨πισωγυρίσματα\".
    Όταν χαίρω άκρας υγείας σωματικά μπορώ να παλέψω με το θεριο όπως πού σωστά το ονομάζεις και το δαμάζω μια χαρά.
    Όταν πέσει το ανοσοποιητικό μου έχω πρόβλημα και σίγουρα είναι ευκαιρία να το συζητήσω με τον γιατρό μου.
    Ευχαριστώ και πάλι.
    Κάθε λόγος είναι δύναμη όταν προέρχεται απο ανθρώπους που το έχουν δεί το \"τέρας\".

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    103
    Πρόσεξε κάτι, εμείς κάνουμε ένα τραγικό λάθος μετά τον πανικό. Νομίζουμε ότι όλοι οι υπόλοιποι έχουν πάντα καλή διάθεση. Αυτό φυσικά δεν ισχύει. Ολοι οι άνθρωποι έχουν αλλαγές στη διάθεσή τους ανά τακτά διαστήματα. Δεν είναι φυσιολογικό να είμαστε πάντα μες την τρελή χαρά. Σε πολλούς το κρυολόγημα φέρνει π.χ. νεύρα. ε, σε μας φέρνει φόβο. Ε και? Ας έρθει και ας φύγει.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •