Μπερδεμένη σχέση! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    28
    λοιπον νατασα ειχα κι γω εναν τετοιον πριν εναμιση χρονο.εκανε τα ιδια ακριβως τωρα που τα θυμαμαι! μου ελεγε συνεχεια οτι εχει διαβασμα και οτι πρεπει να παει σχολη..νταξει ας μη σου πω οτι λιγο καιρο μετα μαθαινω οτι χρωσταει ποσα υποχρεωτικα εργαστηρια! λοιπον εγω δεν θα σου πω τι να κανεις,αλλα θα σου πω οτι οταν χωρισαμε, περνουσα τελεια δεν τον σκεφτομουν καθολου και ημουν πολυ πιο ανοιχτη σε καινουριες γνωριμιες!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    βρισκομαστε 1-2 φορες την εβδομαδα για 3-4 ωριτσες γιατι εχει αλλες δουλεις λεει... και επιπλεον δεν κοιμομαστε μαζι τα βραδια γιατι δνε μπορει να κοιμηθει με αλλο ατομο
    Το καταλαβαίνω να έχει πληγωθεί, αλλά αυτά τα δύο που γράφεις είναι το λιγότερο παράξενα. Τί στο καλό, μαφιόζος είναι; Κοιμάται με όπλο κάτω απ'το μαξιλάρι; Φοβάται μη του την πέσουν το βράδυ και σε βάλει σε κίνδυνο; Ή μήπως βρέχει ακόμα το κρεβάτι του..;

    Αφού έχουν περάσει 6 μήνες κανονικά θα σήμαινε οτι ΘΕΛΕΙΣ να είσαι με τον άλλο άνθρωπο. Εγώ δηλαδή δεν θα ένιωθα όμορφα να μη βλέπω κάθε μέρα την κοπέλα μου, και αν υπήρχε ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΗ κούραση (πόση πια, 27 και 29 είστε...) από δουλειά ή υποχρεώσεις, τουλάχιστον για να κοιμηθούμε αγκαλιά...

    Επίσης τον πρώτο καιρό που υποτίθεται οτι υπάρχει και ένας ενθουσιασμός, σε λέει ρηχή άμα του στείλεις γούτσου γούτσου και καρδούλες; Τραβηγμένο πολύ ρε natasa.

    Μάλλον δεν ζητάτε τα ίδια πράγματα από μια σχέση, αν είναι ειλικρινής, γιατί αν δεν είναι, όντως μπορεί να παίζει σε διπλό+ ταμπλό.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Νατασα, καλως ηρθες στο φορουμ.
    Συγχωνευσα τα δυο θεματα που ειχες ανοιξε σε ενα και διεγραψα το περιττο διπλο ποστ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αν δεν έχει σεξουαλικό πρόβλημα προφανώς δε σε θέλει αρκετά.
    ακριβως αυτο.
    σε αυτην την ηλικια, και με 6 μηνες σχεση, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην ειναι το σεξ και η επικοινωνια με τον ανθρωπο σου, προτεραιοτητα...
    η εχει προβληματα, η θελει αλλην/ αλλον.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    σας ευχαριστω πολυ ολους για τις χρησιμες συμβουλες σας.....ειστε ολοι πολυ ξεκαθαροι και λογικοι....με βοηθατε πολυ να ξεκαθαρισω λιγο το τοπιο....βασικα οταν του ειχα πει να κανουμε κατι μου μου ειπε...."μονο γι'αυτο με θελεις??"....εγω χαρηκα εν μερει γιατι θεωρησα οτι θελει να εχουμε μια πιο ουσιαστικη επικοινωνια...

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Νατάσα εμένα δε μου ακούγεται λογικό αυτό. Φαίνεται ότι προσπαθεί με κάποιο τρόπο να αποφύγει τη σεξουαλική επαφή. Ούτε μπόρεσα να βγάλω συμπέρασμα, από τη μία λες ότι όταν τον προτείνεις να βρεθείτε ερωτικά δε θέλει και σου λέει ότι δε σ' έχει μόνο γι' αυτό (σε τέτοια περίπτωση μόνο δικαιολογία θα μπορούσε να είναι για να σε αποφύγει καθώς είναι στο άκρο απ' ότι περιγράφεις) κι από την άλλη λες ότι έχετε ολοκληρώσει. Εμένα μου φαίνεται ότι δεν έχει λίμπιντο, κοινώς δεν έχει όρεξη για σεξουαλική επαφή. Αυτό δεν έχει σχέση για το πώς σου φέρεται τις υπόλοιπες στιγμές. Δεν είναι λογικό να μη θέλει μετά από 6 μήνες να συνεβρίσκεστε ερωτικά ούτε να μη θέλει να κοιμάστε μαζί τη νύχτα εφόσον έχετε τη δυνατότητα. Βασικά θα το ξαναπώ πιστεύω ότι έχει χάσει τη λίμπιντο. Και μπορεί να έχει χαμηλή τεστοστερόνη. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα είχε ή δε θα έχει απαραίτητα στύση τις όποιες φορές βρεθήκατε μέχρι τώρα. Νομίζω ότι είναι σοβαρό και θα μπορούσες να συμβουλευτείς και κάποιο σεξολόγο σε τέτοια περίπτωση εκτός κι αν σου αρέσει να χαραμίζεις το χρόνο σου. Γυναίκα είσαι και το ξέρεις ότι τις πιο πολλές φορές η γυναίκα θέλει να νιώθει συναισθηματικά δεμένη με το σύντροφο που θα έχει ερωτική επαφή αλλά δε νομίζω σε 6 μήνες να μην το αισθάνεσαι αυτό! Όταν ήδη λες ότι είναι τρυφερός κι έτσι σε άλλες στιγμές. Συνήθως είναι λίγες μέρες.. έως μια εβδομάδα.. άντε ένα μήνα.. άντε δυο μηνες πες. Αλλά 6 μήνες και να αρνείται αυτά που λες πάει πολύ.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Α και φυσικά και μια σχέση δεν είναι μόνο σεξουαλική επαφή. Αλλά και το αντίθετο, σχέση χωρίς καθόλου σεξουαλική επαφή δεν κρατάει εκτός κι αν η αποχή είναι αμοιβαία κάτι που δεν ισχύει σε σένα. Δεν είστε 15 χρονών στην εφηβεία για να κάνετε έτσι. Οπότε κάτι κρύβει σίγουρα.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    μισο λεπτακι να ξεκαθαρισω κατι γιατι μαλλον οπως το εγραψα δνε βγαζει νοημα....1. θελει να εχουμε ερωτικες επαφες αλλα 2-3 φορες το μηνα μονο αυτο του φιανεται πολυ....( οταν ζητησα παραπανω μου ειπε οτι τον θελω μονο γι'αυτο),η διαφορα ειναι οτι δεν θελει να του στελνω ερωτικα μνμ γιατι τα θεωρει σαλιαρισματα!!! 2. δεν ειναι εκδηλοτικος στα συναισθηματα του οσο θα ηθελα εγω....αυτος ομως επιμενει οτι νιωθει πραγματα απλα ειναι επιφυλακτικος....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    μισο λεπτακι να ξεκαθαρισω κατι γιατι μαλλον οπως το εγραψα δνε βγαζει νοημα....1. θελει να εχουμε ερωτικες επαφες αλλα 2-3 φορες το μηνα μονο αυτο του φιανεται πολυ....( οταν ζητησα παραπανω μου ειπε οτι τον θελω μονο γι'αυτο),η διαφορα ειναι οτι δεν θελει να του στελνω ερωτικα μνμ γιατι τα θεωρει σαλιαρισματα!!! 2. δεν ειναι εκδηλοτικος στα συναισθηματα του οσο θα ηθελα εγω....αυτος ομως επιμενει οτι νιωθει πραγματα απλα ειναι επιφυλακτικος....
    κατι δεν παει καλα στο σεξουαλικο αγαπητη.
    αν δεν εχει για καποιον λογο πεσμενη λιμπιντο, πχ φαρμακα, η θελει αλλη, η θελει ανδρες.
    κι επειδη αν ειχε θεμα με φαρμακα τα σαλιαρισματα δεν θα τον ενοχλουσαν καθολου, μαλλον να προσανατολιστεις στο 'αλλο". παντως εσενα, δεν σε θελει...

    δεν ειναι φυσιολογικο στην ηλικια του οχι μονο να μην θελει σεξ, αλλα να σε μαλωνει κιολας σαν να εισαι ανωμαλη...
    προσεξε καλα, μηπως θελει εναν λευκο γαμο για αλλες δραστηριοτητες...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Ξέρεις το ιστορικό του; Τι παιδική ηλικία είχε; Πήρε ποτέ φάρμακα (αντικαταθλιπτικά); Στύση έχει καλή;

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Εχει καλη στυση jpsunshine ....για φαρμακα δνε ξερω αλλα μου εχει πει οτι και με την πρωην του που ηταν μαζι 5 χρονια τα ιδια εκανε...επισης μου εχει πει οτι οι γονεις του κοιμουνται σε διαφορετικα δωματια καιδεν ξερω αν εχει επιρρεαστει απο αυτο....ομως αν εχει αλλη εμενα γιατι με κραταει?? γιατι δνε το παραδεχεται??? γιατι θιγεται οταν του πω οτι δνε ενδιαφερεται???

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    βεβαια ξεχασα να πω οτι μενουμε σε διαοφρετικους νομους....1 ωρα αποσταση....απλα καποιες φορες βρισκομαστε μετα απο 5-6 μερες και δεν εχει ορεξη για επαφες.....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    Εχει καλη στυση jpsunshine ....για φαρμακα δνε ξερω αλλα μου εχει πει οτι και με την πρωην του που ηταν μαζι 5 χρονια τα ιδια εκανε...επισης μου εχει πει οτι οι γονεις του κοιμουνται σε διαφορετικα δωματια καιδεν ξερω αν εχει επιρρεαστει απο αυτο....ομως αν εχει αλλη εμενα γιατι με κραταει?? γιατι δνε το παραδεχεται??? γιατι θιγεται οταν του πω οτι δνε ενδιαφερεται???
    μην προσπαθεις να του βρεις δικαιολογιες, ειναι αδικαιολογητη η σταση του.
    προφανως και θιγεται, γιατι προσπαθει να σου παρουσιασει αυτο που γινεται ως το "φυσιολογικο" και να σε βγαλει εσενα ανωμαλη, επειδη θελεις το αυτονοητο, δηλαδη μια ζεστη σχεση με σεξ και επικοινωνια με τον συντροφο σου.
    δεν θα κανουμε τα μεντιουμ. χιλια πραγματα μπορει να συμβαινουν. αλλα το προφανες ειναι οτι εσενα, δεν σε θελει ερωτικα. κατι αλλο θελει..

    αντι να ενοχοποιεισαι, θεσε τα θελω σου κι αν δεν του αρεσει η δεν εχει εξηγησεις γι αυτο που συμβαινει, παρε τις αποφασεις σου..

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Ωραία, μπορείς να μάθεις ΓΙΑΤΙ οι δικοί του κοιμούνται σε διαφορετικό δωμάτιο; Είναι για λόγους ιατρικούς (ροχαλητό, αυπνία κλπ), διαφορετικά ωράρια ή γιατί ίσως μάλωναν μεταξύ τους; Α και μη νομίζεις ότι όλοι οι άντρες θέλουνε πάντα να κάνουνε έρωτα όπως νομίζουν οι περισσότεροι άνθρωποι (όπως διαδίδεται βασικά). Εάν έχει προβλήματα στη δουλειά μπορεί αυτό να του ρίχνει την ψυχολογία και να μη θέλει να κάνει έρωτα, να μην αισθάνεται συναισθηματική επάρκεια γι αυτό. Κι εκτός αυτού δυστυχώς τη σημερινη εποχή όλο και περισσότεροι νέοι άνδρες βρίσκονται με χαμηλά επίπεδα τεστοστερόνης (αν κι εντάξει είναι λίγο πολύ απίθανο σε τέτοια ηλικία αλλά όχι αδύνατο). Αυτό θα έπρεπε πρώτα να αποκλειστεί. Δεν είναι απαραίτητο ότι έχει άλλη και σου τα κάνει αυτά. Συνήθως όσοι έχουν άλλη είναι οι "αχόρταγοι". Τέλος θα 'πρεπε να μάθεις (δύσκολο βέβαια) αν παρακολουθεί πορνογραφία (οι περισσότεροι θα σου πουν ότι δε βλάπτει αλλά το αντίθετο πιστεύουν οι ειδικοί) ή αν έχει κάποια φετίχ/παραφιλίες και θέλει να βρίσκεστε απλά για να σε φαντασιώνεται μετά όταν πραγματοποιεί τις επιθυμίες του. Ακόμη ποιες είναι οι συνήθειές του όσον αφορά την αυτοϊκανοποίηση; Είσαι εντελώς σίγουρη για την παιδική του ηλικία; Ότι δεν είχε κάποιο τραυματικό επεισόδιο;

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Οι γονεις του ξερω οτι μαλωνουν συχνα γι'αυτο τα διαφορετικα δωματια....οσο για τη σχεση μας..μιλησαμε σημερα το πρωι και μου ξεκαθαρισε καποια πραγματα.... 1.οτι θα βλεπομαστε καθε 10 μερες λογω της δουλειας του που ειναι λιγο απαιτητικη (σε τραπεζα-χρηματιστηριο) εξαλλου μενουμε σε διαφορετικες πολεις.... 2. οτι δεν ειναι εκδηλωτικός λογω του χαρακτηρα του επειδη εχει ανασφαλειες....μου ειπε αν δεν θελω να συμβιβαστω να χωρισουμε...(αυτος δε θελει να χωρισουμε)...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμενη
    By ΣΟΥΛ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 18-08-2014, 16:39
  2. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 06:05
  3. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !
    By Cosmic game in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-10-2013, 22:27
  4. Μπερδεμένη
    By Dina_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-2013, 21:49
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •