έξοδοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: έξοδοι

  1. #1

    έξοδοι

    πόσο συχνά βγαίνετε απ το σπίτι? εχω κολίσει και νομίζω πως δε θα τα καταφέρω ποτε να βγω. πόσο απολαμβάνετε τις εξόδους σας και την ποιότητα ζωης σας αφότου πάθατε ψύχωση? μακάρι να μπορούσα να παω πισω το χρόνο πριν παθω αυτην την παλιοψυχωση και να νιωσω καλα οπως πριν

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    αν σε πιανουν τα φαρμακα ειναι απλως θεμα χρονου.

    θα δεις σε λιγο θα καλυτερευσεις.

    ισως θελει και λιγο ψυχοθεραπεια για να το ξεπερασεις αλλα το κυριοτερο ειναι η σωστη δοση φαρμακων στην αρχη για να σε "πιασουν".

    αμα δε πιασει το ενα φαρμακο πες στο γιατρο σου να σου δοκιμασει καποιο αλλο μεχρι να βρεις το σωστο.

    αργοτερα οταν πας στη δοση συντηρησης και τα ελαττωσεις σιγα σιγα θα νιωσεις και καλυτερα απο παρενεργειες.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Έβγαινα μετα το πρωτο δίμηνο με xanax στην τσάντα. Αλλα μπορω να πω οτι τωρα εχω επανέλθει στα "καλα" μου, μετα απο 1.5 χρονο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Άρχισα να βγαίνω μετά από ένα 3μηνο θεραπείας.Στην αρχή ήταν ανυπόφορα για 1 χρόνο περίπου.Ήμουν πολύ ως αρκετά μαγκωμένος και δεν με ευχαριστούσε τίποτα.Μέχρι να φύγουν και οι ιδέες που είχα ήταν απλά μαρτύριο.
    Τώρα μετά από 2,5 χρόνια μπορώ να πω πως απολαμβάνω την καθημερινότητα στο μέτρο του δυνατού πάντα.Υπάρχουν πολλοί τομείς που επηρεάζει η πάθηση κ θέλει χρόνο να βελτιωθείς.Παράδειγμα για να περάσεις καλά πρέπει να τα βρεις και με τον εαυτό σου,να βελτιωθεί η σκέψη σου,οι κοινωνικές δεξιότητες,η λειτουργικότητα κτλ.Σε όλους αυτούς τους τομείς θέλω ακόμα πολύ δουλειά για να πω πως είμαι ευχαριστημένος και να απολαμβάνω στο έπακρο την καθημερινότητα.
    Θα συμφωνήσω με τον maus πως τα σωστά φάρμακα στη σωστή δοσολογία είναι βασικός παράγοντας για να τα πας καλύτερα.
    Last edited by serios; 04-06-2015 at 22:35.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    οπωσ στα ειπανε θελει χρονο και προσπαθεια μικρη μεγαλη προσπαθεια δεν εχει σημασια απλα κανε κατι που θεσ
    ασ μην το κανεισ καλα δεν εχεισ σημασια καποια στιγμη θα επανελθεισ αν οχι πληρωσ σε ενα καλο βαθμο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω κλειστηκα λογω καταθλιψης , καμμια 8αετια , εβγαινα μονο για ταπαραιτητα , αλλα τωρα βγαινω πολυ πολυ συχνοτερα , εστω για καμμια βολτουλα , ολα περνανε καποια στιγμη . Μεχρι που κανω σχεδια για ταξιδι στο εξωτερικο !!!

  7. #7
    grafw greeklish giati den mporw na sigentrwsw ti skepsi mou kai bgenoun mixanika. ekopsa ta farmaka kai ta simptwmata ksanagirisan omws olo to diastima pou imoun as poume ok pote den mporousa na eyxaristithw tin poiotita zwhs pou eixan oi filoi mou px. oi eksodoi mou itan panta melanxolikoi kai skotinoi. pisteyw pws pote den tha mporesw na epanelthw fisiologika opws imoun palia anexartita an ta farmaka me pianoun i oxi, toulaxiston mou dwsate ligo kouragio me tis apantiseis sas kai eida oti den eimai o monos pou exei auto to problima kai yparxoun kai aloi anthrwpoi pou pernan to idio katarameno simban sti zwh tous. kali dinami se olous sas

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χρήστος, View Post
    . pisteyw pws pote den tha mporesw na epanelthw fisiologika opws imoun palia anexartita an ta farmaka me pianoun i oxi, s


    Φιλε Χρηστο , κι εγω ετσι νομιζα για πολλα χρονια , και ομως συνερχομαι πλεον , αργα , αλλα συνερχομαι . Μην χανεις την ελπιδα σου .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by maus View Post
    αν σε πιανουν τα φαρμακα ειναι απλως θεμα χρονου.

    θα δεις σε λιγο θα καλυτερευσεις.

    ισως θελει και λιγο ψυχοθεραπεια για να το ξεπερασεις αλλα το κυριοτερο ειναι η σωστη δοση φαρμακων στην αρχη για να σε "πιασουν".

    αμα δε πιασει το ενα φαρμακο πες στο γιατρο σου να σου δοκιμασει καποιο αλλο μεχρι να βρεις το σωστο.

    αργοτερα οταν πας στη δοση συντηρησης και τα ελαττωσεις σιγα σιγα θα νιωσεις και καλυτερα απο παρενεργειες.
    IΣΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ???? ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΕ ΠΡΑΓΑΜΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ .....ΩΡΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΩ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    παιδια και γω οταν επαιρνα αλοπεριντιν ημουν πολυ χαλια και δεν μπορουσα να μιλησω η να συμμετεχω σε συζητηση οποτε δεν εβγαινα εξω γιατι ολοι με περνουσαν για ναρκομανη και ειχαν δικιο αφου και τα φαρμακα ειναι νομιμα ντρογκια

  11. #11
    kai egw otan bgainw me tin periergi simperifora mou me pernane gia narkomani idika an exw poly anxos kai den kserw pou pan ta tesera simfwnw oti ta farmaka einai nomima ntrogia ala kai xwris farmaka gia pali narkomani i trelo me pernane. sinithws me pernoun stin plaka giati eimai oksithimos. idika an brw kapou na katsw opoudipote oloi giromou fernonte amixana kai lene blakeies. ala ola auta mporei na einai kai sto moialo mou

  12. #12
    eyxaristw se olous mou afksisan ti dwsi aloperdin kai eimai poly kalitera

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @χρηστο αν επιτρεπεται ποσο αλοπεριντιν παιρνεις?

  14. #14
    10mg stagones, 5 prwi bradi mexri xthes. 10 prwi bradi apo simera, abilify lyrica. anoiksa to parathiro kai xtipise aeraki niwthw kalitera :)

  15. #15
    to bradi einai pou xtipane oi fwnes kai arxizoun ta diskola

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •