Φοβια για φάρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    20

    Φοβια για φάρμακα

    Οπότε μου τυχαίνει κάτι να πάρω φάρμακα διαβάζω τις παρενέργειες στα φυλλάδια καμιά φορά όταν φτάσω στα μην το παίρνω αλλά πολλές φορές φοβάμαι τις παρενέργειες νομίζω ότι θα μου συμβεί επειδή κάποια στιγμή είχα πάρει κάτι και μου παρενέργειες και κόντεψα να ταξιδέψω παρενέργεια Μου έφερε. Φοβάμαι τα φάρμακα και όντως μερικά φάρμακα που παίρνω ας πούμε μου έφερναν αϋπνία όπωςcipro κινολονες. Και μου ακκαχσν σε αλλού είδους κινολονες. φαινόταν και τώρα φοβάμαι να πάρω φάρμακα Ας πούμε τώρα ο πνευμονολόγος μου έδωσε ένα αέριους επειδή εγώ ένα πρόβλημα και μου δωσε και να περνώ rollenium λίγο εισπνεόμενο τα εισπνεόμενα το παίρνω κανονικά και είμαι εντάξει αλλά φοβάμαι να πάρω το αέριους επιπλέει ένας στους δέκα πονοκέφαλο και πολύ σπάνια ένας στους δέκα χιλιάδες αϋπνία πόνος στομάχι και τέτοια και φοβάμαι τώρα έχω κάνει έχω κάνει μερικές μέρες θεραπεία είμαι καλύτερα με το εισπνεόμενο αλλά φοβάμαι γιατί θεραπεία δεν ξέρω αν ολοκληρωθεί σωστά. Ο γιατρός λέει να το παίρνω το βράδυ το αέριο έχω τέτοιο φοβάμαι μου έτυχαν πολλά και θυμάμαι στο παρελθόν συγγενικό πρόσωπο που είχε περάσει από καρκίνους και το δει να κανειι θεραπεία και φωναζε να φυγει το φάρμακο μέσα του γιατί του εκαναν
    Χημριουεραπεια . Προσπάθησε και στο τέλος απεβίωσε .. του έδωσαν παραπάνω δόση από συνήθως 7 φορές. δόση και δεν μπορούσε γιατί ήταν η χημειοθεραπεία ήταν μέσα το και φώναζε Τι είναι αυτό που βάλατε μέσα μου τι είναι αυτό που με βάλατε μέσα μου κάνω και εγώ κακές θεραπείες SOS βλέπω φάρμακα και με πιάνει σύγκρυο

  2. #2
    george1520
    Guest
    Αυτό με τα φάρμακα η αλήθεια το έχω κι εγώ. Για να πάρω ένα χάπι το σκέφτομαι αρκετά και αν μπορώ να το αποφύγω το κάνω.. Όταν υπάρχει λόγος να πάρω χάπια τότε τα παίρνω κανονικά.

    Αρχίζεις την θεραπεία σου και αν υπάρξει κάποια παρενέργεια απλά σταματάς. Στην ουσία τα πράγματα είναι απλά, εμείς τα κάνουμε περίπλοκα με τα σενάρια που φτιάχνει το μυαλό.

Similar Threads

  1. Τι φάρμακα παιρνετε για κοινωνική φοβια;;
    By MikeStam 3 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 7
    Last Post: 18-07-2019, 20:33
  2. Τι φαρμακα παίρνετε για κοινωνική φοβια;;;;
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 16-07-2019, 21:50
  3. Φοβία με τα φάρμακα
    By novia35 in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 0
    Last Post: 26-12-2017, 10:44
  4. αγχος -καταθλιψη -φοβια για τα φαρμακα
    By backline in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-08-2016, 23:34
  5. Κοινωνική Φοβία και φάρμακα
    By SocialPhobia in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 3
    Last Post: 29-12-2013, 18:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •