sex!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: sex!!!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    sex!!!

    καλησπέρα. είχα μια συζήτηση σήμερα κ θα ήθελα την γνώμη σας. τι έχει περισσότερη σημασία τελικά? το σεξ μέσα στην σχέση ή το σεξ γενικά κ αόριστα? κ αν έχει σημασία το δέυτερο τότε μέχρι πια ηλικία? γίνεται να αφήσεις κάποιον με τον οποίο είσαι ερωτευμένη κ θες να κάνεις οικογένεια μόνο κ μόνο επειδή λόγο επαγγέλματος δεν γίνεται να κάνετε σεξ για κάποιο χρονικό διάστημα? κ αν ναι? σε τι κοινωνία ζούμε κ πως θέλουμε οι αντρες να μας πάρουν στα σοβαρά?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σημασια εχει περισσοτερο το μυαλο γιατι στο τελος αυτο θα ξεχωρισει τελικα το σεξ απο μονο του δε λεει απολυτως τιποτα κ οικοι ανοχης υπαρχουν ετσι κ αλλιως
    το θεμα ειναι πως μπορεις να περασεις καλα στη ζωη σου γενικοτερα κ για να το πετυχεις αυτο θα χρειαστεις μυαλο κ αν αυτο λειπει αργα η γρηγορα σε αυτους που δε λειπει θα φανει η διαφορα..

    το θεμα ειναι να γνωριζεις με πιο τροπο θα κρατησεις καπιον κοντα σου αν το βρεις αυτο θα ευχαριστιεσαι μαζι του τα παντα αν δε ξερεις πως να τον κρατησεις τιποτα δε θα σε σωσει..

    με το σεξ δε θα κρατησεις απολυτως τιποτα κοντα σου για πολυ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,813
    γεια σου ρε μηνα με τον ναυτικο σου για σενα
    https://www.youtube.com/watch?v=NZBE0XkhEjU
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    καλησπέρα. είχα μια συζήτηση σήμερα κ θα ήθελα την γνώμη σας. τι έχει περισσότερη σημασία τελικά? το σεξ μέσα στην σχέση ή το σεξ γενικά κ αόριστα? κ αν έχει σημασία το δέυτερο τότε μέχρι πια ηλικία? γίνεται να αφήσεις κάποιον με τον οποίο είσαι ερωτευμένη κ θες να κάνεις οικογένεια μόνο κ μόνο επειδή λόγο επαγγέλματος δεν γίνεται να κάνετε σεξ για κάποιο χρονικό διάστημα? κ αν ναι? σε τι κοινωνία ζούμε κ πως θέλουμε οι αντρες να μας πάρουν στα σοβαρά?
    εξαρταται τι εννουμε χρονικο διαστημα.. 1 χρονος, κατι μηνες, ή μηπως χρονια?
    και επισης τι ειδους διαστημα? εννοω συνεχες ή περιοδικο.. οτι ας πουμε τον αλλον ξες οτι θα τον βλεπεις μια φορα τον μηνα για ενα χρονο ή δεν θα τον δεις καθολου για ενα χρονο?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    μιλάω για ναυτίκο...οπότε ξέρεις ότι θα τον έχεις εδώ για περίπου 4-6 μήνες τον χρόνο συνεχόμενα.εκτός βέβαια κ αν τύχει κάτι κ κάτσει είτε λιγότερο είτε περισσότερο.γενικά η απόρία μου είναι αν όλα γυρίζουν γύρω από το σεξ κ ξεχνάμε κάπου το συναίσθημα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Κοιταξε λενε οτι η γυναικα αντεχει πολυ περισσοτερο χωρις σεξ σε σχεση με τον αντρα, οποτε πρεπει να το λαβεις υποψη. Εγω θα σου προτεινα να φτιαξεις καποιο υλικο κ να το δωσεις στο φιλο σου να το χει οταν θα λειπει και να ικανοποιειται με σενα παλι, δηλ φωτογραφιες, βιντεακια κλπ. Το θεωρω πολυ καλη λυση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    ε καλά αυτό εννοείται..απλά μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι μίλησα με γυναίκα κ το μόνο που βρήκε να μου πει είναι ότι πρέπει να κάνω όσο περισσότερο σεξ μπορώ ιδικά στην ηλικία που είμαι. δηλαδή εγώ που θέλω αυτόν τον άνθρωπο κ δεν μου αρέσει να πηγαίνω από εδώ κ από εκεί ή να κάνω την μια σχέση πίσω από την άλλη τι? δεν υπάρχουν τα συναισθήματα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ε οχι αυτο που σου πε δεν ειναι σωστο. Ο καθενας οπως νιωθει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,791
    To seχ φυσικά στην σχέση παίζει ρόλο....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eνας γαμος με ναυτικο , δεν εχει περισσοτερες πιθανοτητες αποτυχιας , απο εναν γαμο , με αλλο επαγγελμα .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    ναι το ξέρω ότι το σεξ παίζει ρόλο κ μάλιστα πολύ σημαντικό. εγώ αυτό που ρώτησα είναι αν πρέπει να βάζουμε πάνω από όλα το σεξ κ να καταδικάζουμε έναν άνθρωπο κ μια σχέση μόνο κ μόνο βάση επαγγέλματος κ ότι απλά πρέπει να λείπει μερικούς μήνες τον χρόνο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Δύσκολο θέμα ... αλλά έχει και αυτό όπως και άλλα θέματα τη βάση του στο ίδιο το άτομο και στην επαφή του με τα συναισθηματάτου γενικότερα.
    Αν ας πούμε αυτό το διάστημα είναι 9 μήνες το χρόνο και για πολλά χρόνια είναι όντως θέμααα...μιας και μιλάμε για οικογένεια ..παιδια δηλαδη κτλ)και φυσικα το σεξ..διότι δεν είναι μόνο η πράξη που σαφώς εχει τη μεγαλήτερο μερίδιο αλλα και ηεπαφή οι αγκαλιές τα φιλια και πολλα ακομη καθημερινα .
    Αρα δυσκολο πολυ το βλεπω και απο μόνο του αυτό είναι λόγως αναζήτησης αλλού...διότι το σέξ σημαίνει βαθύτερη ικανοποίηση δεν είναι λόγια και πεποιθήσεις αγάπη χωρίς οργασμική ικανοποίηση δεν υπάρχει ποτέ για μένα και το διαχωρίζω εδώ από το άλλο κομμάτι της χρησιμοποίησης του σέξ για οποιοδήποτε άλλο λόγω πέραν αυτού που είναι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    μιλάω για ναυτίκο...οπότε ξέρεις ότι θα τον έχεις εδώ για περίπου 4-6 μήνες τον χρόνο συνεχόμενα.εκτός βέβαια κ αν τύχει κάτι κ κάτσει είτε λιγότερο είτε περισσότερο.γενικά η απόρία μου είναι αν όλα γυρίζουν γύρω από το σεξ κ ξεχνάμε κάπου το συναίσθημα...
    χμμμμμμμμ! πιστευω ο καλυτερος τροπος να το μαθεις ειναι να το επιχειρησεις! τωρα εδω μπορεις να ακουσεις πολλες γνωμες, αλλα το τι θα γινει τελικα εξαρταται απο τον χαρακτηρα και τον δυο σας..
    μπορει π.χ εσυ να πιστευεις οτι δεν θα αντεξεις και τελικα να ανακαλυψεις οτι δεν ειναι και τοσο ασχημα (οκ δεν εννοω οτι θα ειναι και μια χαρα, αλλα τουλαχιστον να παλευεται)...-αυτο συνεβη σε εμενα-

    προσωπικα ειμαι σε σχεση 5μιση χρονια εκ των οποιων τα 2 απο αποσταση.....
    η αποσταση δεν μου αρεσει γενικα, γιατι με αποξενωνει απο το αγορι μου.
    ΑΛΛΑ οταν βρισκομαστει ειναι σαν να ερωτευομαστε ξανα, οποτε η αποσταση ανανεωνει σιγουρα την σχεση.
    το καλυερο σεξ (περα απο τις πρωτες φορες) γινεται μετα απο αποσταση... Στον αντιποδα βεβαια βρισκεται το γεγονος οτι μπορει να θες, αλλα ο αλλος να ειναι σου διαολου το κερατο.
    εκει ακριβως πρεπει να δοκιμασεις την εμπειρια και να δεις τι προτιμας!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Καλημέρα Μίνα, αυτά που γράφεις δεν έχουν την ίδια σημασία για όλους.
    Αν εσύ κρίνεις ότι θέλεις και μπορείς να περιμένεις, κάνε αυτό που νομίζεις.
    Δεν έχει νόημα όμως να θέτεις γενικά ερωτήματα.
    Το σεξ, όπως επίσης κι όλα όσα μπορεί κανείς να κάνει μόνο από κοντά, για κάποιους έχει σημασία, για κάποιους όχι τόσο. Κάποιοι όλα αυτά τα θέλουν σε όλη τους τη ζωή, κάποιοι όχι.
    Ναι βεβαίως και γίνεται και δεν είναι καθόλου μεμπτό, το να αφήσεις έναν άνθρωπο γιατί δεν μπορείς να έχεις είτε σεξ, είτε άλλες κοινές δραστηριότητες μαζί του, για μεγάλο διάστημα.
    Είτε είναι ‘λόγω επαγγέλματος’, είτε για άλλους λόγους, ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει πως τον εκφράζει, αντέχει, θέλει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κοιταξε λενε οτι η γυναικα αντεχει πολυ περισσοτερο χωρις σεξ σε σχεση με τον αντρα, οποτε πρεπει να το λαβεις υποψη. Εγω θα σου προτεινα να φτιαξεις καποιο υλικο κ να το δωσεις στο φιλο σου να το χει οταν θα λειπει και να ικανοποιειται με σενα παλι, δηλ φωτογραφιες, βιντεακια κλπ. Το θεωρω πολυ καλη λυση.
    να προσεχεις ομως μην τσακωθεις μαζι του και γεμισει υλικο το γιουπορν

    https://www.youtube.com/watch?v=u2e8CbJpVw4

    dj elis δικο σου!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •