Μπαχαλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13

Thread: Μπαχαλο

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5

    Μπαχαλο

    Καλησπερα σε ολους.Ειμαι 25 ετων και εδω και ενα χρο ο περιπου τραβιεμαι με ενα παιδι 3 χρονια μεγαλυτερο.Ολα ξεκινησαν με εναν καφε με φιλους μετα μου εστελνε fb μιλουσαμε κλπ καποια στιγμη ειπε κατι σαν ατακα...Με σκεφτεσαι καθολου τις νυχτες?Ε και εγω θεωρησα οτι μου την επεφτε και εγινε παρεξηγηση εκει..Αυτος δεν το παραδεχτηκε αλλα απο τοτε δεν σταματησαμε ποτε να εχουμε επικοινωνια.Εγω εφυγα για σπουδες και μιλουσαμε στο skype στο τηλεφωνο ολη μερα.Σχεση δεν ειχαμε και δεν εχουμε.Τον στηριξα παρα πολυ γιατι εχουμε και οι δυο αγχωδης διαταραχη και ετσι τον στηριζα συνεχως.Οταν εγω θελησα να κανουμε σχεση αυτος μου ειπε οτι μου ξεκαθαρισε απ την αρχη οτι πιεζεται και δεν μπορει.Με τα πολλα και με τα λιγα τσακωνομασταν συνεχως εγω του μιλουσα ασχημα επειδη γενικα με γεμιζε ανασφαλεια μεχρι που μου ζητησε να διακοψουμε γιατι δεν με θεωρει ανθρωπο του πλεον επειδη τον εβρισα ασχημα και ξενερωσε.Εγω συνεχισα τον επαιρνα τηλ αυτος απαντουσε και μου ελεγε να συνεχισω τη ζωη μου και να προχωρησω κλπ εγω θυμωνα και συνεχισα και επαιρνα ζητωντας μια ευκαιρια ακομη.Τελικα εκανα σχεση με ενα παιδι και εκοψα για λιγο.Που και που του τηλεφωνουσα να δω τι κανει.Ποτε απαντουσε ποτε οχι.Καποια μερα αφου χωρισα του εστειλα ενα μνμ που του ελεγα διαφορα για το παρελθον κλπ.Μου απαντησε με ενα αλλο μνμ και με ρωτουσε αν σκεφτομαι καθολου να παω αμερικη κλπ.Ε αρχισαμε κουβεντα επειδη εγω αμερικη εχω ολο μου το σοι απ την πλευρα της μανας μου συν του οτι εχω αμερικανικη ιθαγενεια.Ε ηθελε να παμε μαζι με λιγα λογια κλπ.Του κανω...Ως τι θα παμε μαζι?Εγω δε σε βλεπω φιλικα και το ξερεις.Μου απαντησε πως νομιζε πως μπορουμε να κανουμε παρεα.Θελει βοηθεια επειδη εχω συγγενεις πανω κλπ.Τεσπα με λιγα λογια αρχισαμε παλι να μιλαμε βρεθηκαμε και 2 φορες να κουβεντιασουμε περι αμερικης...Τον ρωτησα γιατι μου φερεται ετσι.Γιατι δεν απανταει τα τηλεφωνα...Μου ειπε πως του μιλουσα ασχημα για αυτο.Οταν εγω υποννοησα οτι παει να με εκμεταλλευτει για να παρει βιζα για αμερικη τσατιστηκε και μου ειπε οτι θα την βρει την ακρη και πως δεν ειναι τετοιος ανθρωπος κλπ.Μετα βρεθηκαμε παλι και μου προτεινε να σταματησουμε παλι να μιλαμε.Μου αρχισε τα του τυπου...Εχω πολλα προβληματα και δεν το βλεπεις οτι δεν ταιριαζουμε κλπ.Παρολλα αυτα τον πειραξε που εκανα σχεση και σεξ με το αγορι μου.Τεσπα με πηρε τα ξημερωματα και μου ειπε οτι νιωθει τυψεις που μου φερεται ετσι και πως πολλα πραγματα που εδωσε στην πρωην του εγω τα αξιζα περισσοτερα.Πως ειμαι ενα αρνακι και αυτος ενας λυκος.Πως θα μου κανει κακο νσ ειμαι μαζι του κλπ.Εκει που δεν το περιμενα αρχισε και με παιρνει τηλεφωνα ομως.Μολις σχολαει μολις γυριζει σπιτι.Χθες μου πεταξε παλι οτι νιωθει τυψεις και οτι μου κανει κακο κλπ.Του εστειλα ενα μνμ και του ειπα αν σε κανω να νιωθεις ετσι οκ ας διακοψουμε.Σημερα το πρωι τον επαιρνα τηλ πριν παει για δουλεια και με πηρε καθως πηγαινε.Μιλησαμε λιγο και επαιρνα αργοτερα μολις σχολασε αλλα δε με πηρε πισω.Πηγε για καφε με ενα φιλο του.Το ξερω απο πρωτο χερι γιατι ημουν με αυτον τον φιλο του οταν του τηλεφωνησε.Σε εμενα τπτ.Ουτε ενα τηλ μεχρι τωρα.Νιωθω τοσο χαλια...Τοσο αδυναμη να ξεκολλησω απο πανω του.Δε με παει για καφε δεν παμε πουθενα.Πρεπει να του προτεινω εγω να βρεθουμε και αν...Μακαρι να καταννουσα γιατι γιατι μου φερεται ετσι!!!Νιωθω οτι με θελει..το ξερω.Μου ειπε κατι...Και να σε ηθελα δε θα στο ελεγα...Εχεις χιλια πραγματα που μισω αλλα και ταυτοχρονα κατι που με ελκυει....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν κ δε καταλαβα κ ακριβως τι λες αν δε σε βλεπει ερωτικα το μονο που εχεις να κανεις ειναι να πας πασο σα κινηση στρατηγικης καπιες φορες οταν υποχωρεις πετυχενεις περισσοτερα απο οταν επιμενεις αλλα αυτο που λες τωρα μου θυμιζει το γνωστο εργο εκει που ελεγε μα βριζει κυριε διευθυντα κ του απανταγε με εχουν βρισει εμενα... κατα βαθος γουσταρει.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καλησπέρα, μου θυμίζεις ακριβώς εμένα σε πολλά πράγματα, σίγουρα σε θέλει και δεν στο λέει, το θέμα είναι εσύ τι κάνεις, πρέπει οπωσδήποτε να ξεκολλήσεις, αυτός ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος, θα σου κάνει κακό, που πας να μπλέξεις;;;; Πολλοί είναι έτσι δυστυχώς και ειδικά άμα είσαι αρνάκι όπως εσύ, μπορούν να σε "φάνε". Μακρυά, κοπέλα μου, καλύτερα μίλησε με τους γονείς σου να σε στηρίξουνε και μακρυά από αυτό το μόμολο! Πρέπει να σε ενδιαφέρει ο εαυτός σου πάνω απ' όλα.....δεν ξέρω τι άλλο να σου πω και να σε πείσω!!!!! Μόνο ότι θέλω το καλό σου ως παθούσα κι εγώ!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5
    Πριν λιγο μιλουσαμε και τον ρωτησα τι θελει επιτελους.μου απαντησε πως δεν ξερει ειναι μπερδεμενος και πριν ηθελε να μου τηλεφωνησει αλλα δεν ειναι σιγουρος.Δεν ξερει αν του αρεσω η οχι.Εχω πολλα που εψαχνε..Αλλα εχω και πολλα που μισει.Του κανω...Οταν θες να κρατησεις καποιον στη ζωη σου αλλαζεις καποια πραγματα.Οπως πχ εγω.Επειδη θελω να σε κρατησω στη ζωη μου προσπαθω να αλλαξω τα ασχημα ελαττωματα μου.Οποτε οριστε η απαντηση μου και η δικη σου για να μη νιωθεις μπερδεμενος.Οταν θα βρεις την κοπελα που θες πραγματικα να κρατησεις τοτε θα σταματησεις να εισαι τοσο αναποφασιστος και τοσο αποκρουστικος οπως λες και θα προσπαθησεις να αλλαξεις λιγο συμπεριφορα.Η απαντηση του ηταν η εξης..Δεν ειναι οπως τα λες.Εχω χασει κοπελες στο παρελθον που μου αρεσαν πολυ λογω της συμπεριφορας μου.Εγω τωρα πως πρεπει να φερθω?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Εγώ σου είπα τι να κάνεις, το άτομο είναι γουρούνι, μην του δίνεις τόση σημασία ακόμη και αν τον θες. Ξέρω πολλούς τέτοιους και μόνο κακό μου κάνανε, αλλά με έναν κράτησε πάρα πολύ σαν κι εσένα. Αν θες να μ' ακούσεις και να κάνεις κάτι καλό για τον εαυτό σου, φύγε μακρυά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    λοιπον τα σπασ τα ξαναριχνεισ τα αλφαδιαζεισ πλαγιοκοπεισ ενδιαμεσοσ
    και ουδενα χωρισ καθυστερηση αφεαυτου δημιουργεισ μια δινη
    στο ενδιαμεσο του ασυνεχουσ και πολυεπιπεδου συγχρονισμου
    που με τη σειρα τησ παραγει ανοδιωμενεσ καλωδιωσεισ
    στο ετσι του αυτου και υστερα ΜΠΑΧΑΛΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    l) Οταν καπιος θελει πραγματικα κατι δεν θελω δεν υπαρχει
    ll) τον στηριξες παρα πολυ γραφεις... εφοσον τον στηριξες παρα πολυ αυτο σημαινει οτι γουσταρεις την παρεα του.
    lll) το πιο πιθανο πραγμα που θα μπορουσα να υποθεσω για τη φραση που σου λεει οτι δε ξερει αν σε θελει ειναι οτι πιθανοτατα να του εκρυψες οτι τον γουσταρεις κ πιθανον να τον εβρισες για να μη καταλαβει οτι τον θελεις αρα οταν βλεπει αυτη την αινιγματικη συμπεριφορα σου μια να τον στηριζεις κ μια να τον βριζεις θα εμπλεξε τα μπουτια του κ θα αδυνατει να βγαλει ακρη με ολα αυτα
    llll) του εχεις ξεκαθαρισει αν τον θες η οχι? του εχεις πει ποτε οτι τον θελεις? η τον μπερδευεις συνεχως διχνοντας του μια το 1 κ μια το αλλο? μπορει να ενδιαφερετε αλλα προφανον μπορει να μην εχει ικανοτητες μεντιουμ για να καταλαβει οτι τον θες
    lllll) δε μου φαινεσε με τη πρωτη ματια κ τοσο ευκολο να καταλαβει καπιος τι θες η τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου εχεις δωσει αν κ δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι ετσι ακριβως καπιες φορες ομως η εντυπωση που μπορει να εχεις μπορει να ειναι κ σωστη.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5
    Τωρα με πιασαν παλι τα αγχη μου.Εκανα μια σχεση ενω διεκοψα με εκεινον και εκανα σεξ με το αγορι μου.Οταν το ειπα σε αυτον μου ειπε οτι παντα θα το σκεφτεται κλπ..Νιωθω χαλια...Νιωθω λες και κατι μπηκε τωρα αναμεσα μας και οτι δε θα με βλεπει οπως με εβλεπε.Χωρια που ο πρωην με πηρε πριν τηλ και μου ειπε οτι μονο να γαμηθω ηθελα.Δεν μπορει να καταλαβει πως τον ηθελα στην αρχη και τωρα ξενερωσα.Αρα ηθελα μονο να γαμηθω.Ετσι μου λεει...Φοβαμαι να του κοψω εντελως τα τηλ μηπως τον θυμωσω και αρχισει και με λεει ******* δεξια αριστερα.Νιωθω τοσο μα τοσο αθλια...Τα εχω κανει θαλασσα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    οταν τα πραγματα γινονται μπαχαλο ειναι γιατι ειναι μπαχαλο μεσα στο κεφαλι μασ και μετα γινονται εξω απο αυτο
    να κατσεισ μονη σου να σκεφτεισ ποια εισαι τι κανεισ τι θελεισ τι δε θελεισ και μετα να κανεισ σχεσεισ
    προτεινω να κατσεισ μονη σου να σκεφτεισ τι θα τουσ πεισ και να αντιμετωπισεισ την κατασταση με συζητηση και επειχηρηματα
    δλδ να δειξεισ προσωπο κι οχι να αναλωνεσαι σε αυτοτιμωριεσ και χαζα που δε σε βοηθανε
    φιλικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5
    Εξακολουθω να νιωθω αθλια...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Litllelamp View Post
    Εξακολουθω να νιωθω αθλια...
    γενικα ειναι πολυ σημαντικο σε αυτο το φορουμ να φενεσαι οτι εισαι προθυμη να μιλησεις για πραγματα γιατι αν εισαι ετσι πχ με 3 μυνηματα στο θρεντ κ να θελει καπιος να συνενοηθει μαζι σου δεν ειναι παντα τοσο ευκολο.

    οταν προθυμοποιησαι να κανεις πραγματα ετσι αποστομωνεις τους παντες.

    αυτα αν θελεις να βγει καπιο αποτελεσμα απο το ολο θεμα

    κ φυσικα κανεις δεν εχει προσωπικα με κανενα.

    ειμαι αρκετο καιρο εδω κ εχω καπια εμπειρια απο ολα αυτα που εχω διαβασει..

    αν θες να βγει καπιο αποτελεσμα μιλα.

    φιλικα παντα.:)

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5
    Νιωθω αθλια γιατι ο πρωην μου ειπε στο τηλεφωνο...Μονο να γαμηθεις ηθελες αρα!Λεω...Οχι βεβαια!Μου κανει....Τοτε?Πως γινεται και δε σ αρεσω τωρα δε καταλαβαινω.Ε του κανω ξενερωσα.Το αγχος μου και η ανησυχια μου ειναι τωρα οτι θα με κραζει δεξια αριστερα επειδη θυμωσε που δεν θελω επανασυνδεση.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    κατσε μονη σου να βρεισ τον εαυτο σου
    να καταλαβεισ τον εαυτο σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Η ζωή μου ένα μπάχαλο....
    By mpaxalo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 30-11-2012, 23:59
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΟ....
    By Rigi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 01-03-2011, 17:02
  3. πως μπορεις να κανεις μπαχαλο τη ζωη σου μεσα σε λιγες μερες?
    By chrisaoik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 02-02-2009, 13:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •