Ούτε Γραμμάριο επάνω μου. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by victimoffate View Post
    Δε καίνε ενέργεια μόνο οι μύες. Και ο εγκέφαλος καίει σημαντικό ποσοστό ενέργειας. Είπες ότι είσαι 21. Σε αυτή την ηλικία ο οργανισμός σου τα καίει όλα.

    Πάντως πήγαινε σε ένα γαστρεντερολόγο, μήπως τα όργανα σου δεν απορροφούν σωστά αυτά που τρως.
    Το μόνο που ξέρω πως καίει ο εγκέφαλος είναι η γλυκόζη...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Γειά κ από μένα!
    Βασικά νομίζω πως για αυτό που ρωτάς πρέπει να απευθυνθείς σε γιατρό να σου γράψει εξετάσεις να τσεκάρει αν όλα είναι οκ. Αλλά το θέμα που περιγράφεις δεν είναι καθόλου σπάνιο σε αγόρια της ηλικίας σου έτσι είναι κ 1 παιδικός φίλος μου κ ακόμα έτσι είναι (κοντεύει τα 35, είναι κ γιατρός άμα είχε κάτι θα το είχε ψάξει), είναι τόσο αδύνατος που νομίζεις πως θα σπάσει, παρ' όλο που τρώει ( α ρε τυχερέ, ρώτα με κ μένα που μου έχει κολλήσει το στομάχι στην πλάτη κ με ξεγελάω με νερό κ καφέ σκέτο!). Ενδέχεται να είναι ο μεταβολισμός σου τέτοιος ή το "σκαρί σου", κάποιοι άνθρωποι τρώνε τη μάνα τους κ τον πατέρα τους κ δεν παίρνουν γραμμάριο (έτσι ήταν η μαμά μου μέχρι τα 40) κ άλλοι είναι μπουκιά κ κιλό. Από την άλλη μπορεί αυτό από 1 ηλικία κ ύστερα να "γυρίσει" κ να βάζεις βάρος κανονικά. Πάντως να ξέρεις ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, οπότε ισορροπεί κ σε άλλο σημείο. Αυτό σημαίνει ότι αν σε δει γιατρός κ η διάγνωση είναι ότι δεν λείπει κάτι κ όλα νορμάλ, μη ζορίζεις το σώμα σου να ισορροπήσει σε σημείο διαφορετικό από εκείνο που το ίδιο επιλέγει. Κ πόσο μάλλον εάν το κάνεις τρώγοντας μ@λ@κίες. Κ επιβαρύνεσαι με βλαβερά συστατικά κ το στομάχι σου καταστρέφεις. Από παλινδρομήσεις ξέρω, έχω εδώ κ 10 χρόνια κ είναι πολύ μπελάς (βέβαια εμένα μου ανεβαίνει νερό, γιατί όλο νερό πίνω), αλλά πρόσεξε μη σου μονιμοποιηθεί το πρόβλημα γιατί μετά θα ταλαιπωρηθείς πολύ, θα πηγαίνεις να φας κ θα σου ανεβαίνουν όλα πάνω.
    1 άλλη λύση είναι να πλακωθείς στο γυμναστήριο κ να χτίσεις μυϊκή μάζα, γιατί όσο να 'ναι οι μύες προσθέτουν όγκο κ ξεγελάνε το μάτι.
    Όταν είχα νοσηλευτεί σε νοσοκομείο μου πήραν αίμα για εξετάσεις. Απ' όσο ξες οι γιατροί περνάνε κάθε πρωί. Έρχεται η λοιπόν η γιατρός μου μαζί με τον διευθυντή της Νευρολογικής κλινικής (Γιατρός και αυτός) και ρωτάει την γιατρό μου πως πάω απο σίδηρο, βιταμίνες ασβέστιο κλπ. γενικώς όλες τις εξετάσεις που κάνουν για το αίμα και λέει η γιατρός μου με μια έκφραση: Με ξεσκίζει σε όλα. Πολλά ήταν πάνω από το φυσιολογικό. Όπως πχ το ασβέστιο μου. Άρα σημαίνει ότι ο οργανισμός μου τα απορροφάει τέλεια. Όσο για τις παλινδρομήσεις πήγα σε γαστρεντερολόγο και μου έδωσε ένα φάρμακο για να μην είναι τόσο όξυνα τα υγρά του στομάχου που ανεβαίνουν, μέχρι να κάνω γαστροσκόπηση. Το θέμα είναι το γυμναστήριο όντως βοηθάει; Θα βάλω έστω όγκο;

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Ναι σιγουρα με γυμναστηριο κ πρωτεινη (φυσικη, απο φαγητο μην πας κ αρχισεις αναβολικα κ αμινοξεα ετσι....?) βοηθανε να παρεις μυικο ογκο. Λιγο αεροβια ασκηση θελεις κ πολλα βαρη, σταδιακα. Αλλα κ παλι, καποιοι εχουν κατασκευη απο φυσικου τους να γινονται τουμπανο ακομα κ με λιγα βαρη, ενω αλλοι δεν φουσκωνουν τοσο οσο ας πουμε γραμμωνουν κ σφιγγουν. Παντως οπως κ να'χει, θα παρεις καποιο ογκο πανω σου. Για λεπτομερειες ρωτα τον Macgyver εγω ειμαι απο αθληματα, βαρη κανω λιγο κ συμπληρωματικα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Ναι σιγουρα με γυμναστηριο κ πρωτεινη (φυσικη, απο φαγητο μην πας κ αρχισεις αναβολικα κ αμινοξεα ετσι....?) βοηθανε να παρεις μυικο ογκο. Λιγο αεροβια ασκηση θελεις κ πολλα βαρη, σταδιακα. Αλλα κ παλι, καποιοι εχουν κατασκευη απο φυσικου τους να γινονται τουμπανο ακομα κ με λιγα βαρη, ενω αλλοι δεν φουσκωνουν τοσο οσο ας πουμε γραμμωνουν κ σφιγγουν. Παντως οπως κ να'χει, θα παρεις καποιο ογκο πανω σου. Για λεπτομερειες ρωτα τον Macgyver εγω ειμαι απο αθληματα, βαρη κανω λιγο κ συμπληρωματικα.
    Eγω του ειπα τα βασικα , τι αλλο να πω , αμα μπω σε λεπτομερειες , θα μπερδευτει ο ανθρωπος .

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Ναι σιγουρα με γυμναστηριο κ πρωτεινη (φυσικη, απο φαγητο μην πας κ αρχισεις αναβολικα κ αμινοξεα ετσι....?) βοηθανε να παρεις μυικο ογκο. Λιγο αεροβια ασκηση θελεις κ πολλα βαρη, σταδιακα. Αλλα κ παλι, καποιοι εχουν κατασκευη απο φυσικου τους να γινονται τουμπανο ακομα κ με λιγα βαρη, ενω αλλοι δεν φουσκωνουν τοσο οσο ας πουμε γραμμωνουν κ σφιγγουν. Παντως οπως κ να'χει, θα παρεις καποιο ογκο πανω σου. Για λεπτομερειες ρωτα τον Macgyver εγω ειμαι απο αθληματα, βαρη κανω λιγο κ συμπληρωματικα.
    αχ μαριποζα γλυκεια και αιθερια υπαρξη του ματαιου τουτου κοσμου
    ποτε θα σε δω να ξαναβρω το φωσ μου;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eγω του ειπα τα βασικα , τι αλλο να πω , αμα μπω σε λεπτβτομερειες , θα μπερδευτει ο ανθρωπος .

    Ε οτι με λιγα κιλα κ πολλες επαναληψεις σφιγγεις κ κανεις γραμμωση, γιαυτο κ το προτιμαμε εμεις οι γυναικες. Πολλα κιλα κ λιγες επαναληψεις κανουν συνηθως οι αντρες γιατι αυτοι θελουν να "φουσκωσουν" κλπ κλπ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Και δεν χαίρεσαι μακάρι να ήμουνα και εγώ έτσι!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Και δεν χαίρεσαι μακάρι να ήμουνα και εγώ έτσι!
    Απο μιας αποψης ναι. Αλλα δεν ειναι και εντελως ωραιο
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ουτε ενα μυνημα δε ντρεπεστε;;
    By μανμαν in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 149
    Last Post: 17-05-2015, 15:29
  2. Ούτε κι εγώ ξέρω
    By Kaskoli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 03-10-2012, 00:32
  3. τα λεφτα δεν φτανουν ουτε για...χαμογελο!
    By chesire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 26-03-2012, 11:34
  4. Ολοκληρη η ψυχολογικη γκαμα επανω μου
    By Euthivolos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 14-01-2012, 22:36
  5. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 03:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •