Συμβουλές από κορίτσια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133

    Συμβουλές από κορίτσια!!!

    Πως μπορείς να ξεπεράσεις κάποιον που τον θες πολύ καιρό. Οι περισσότεροι μου λένε πως πρέπει να αφήσεις το χρόνο να σε ξενερώσει αλλά το έχω δοκιμάσει πολύ καιρό και δεν γίνεται τίποτα απολύτως. Τι μπορώ να κάνω? :confused::(

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Να κόψεις επαφές!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Δεν γίνεται αυτό γιατί τις έχω κόψει από τότε που χωρίσαμε...:(

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Τότε κάνε αυτό που λέει και το άσμα: Ο έρωτας με έρωτα περνάει, βρες κάποιον που να σου αρέσει εμφανισιακά, πίεσε τον εαυτό σου να βγει μαζί του όσο και αν δεν θέλεις, θα είναι πολύ δύσκολο στην αρχή, αλλά θα σε λυτρώσει! Και να αξίζει όμως έτσι; Μην πέσεις στον πρώτο τυχόντα και σε πληγώσει και αυτός!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Θα το προσπαθήσω σε ευχαριστώ ελπίζω να βοηθήσει...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Σου 'γραψα και κάτι άλλο στο παραπάνω ποστ, το συμπλήρωσα, διάβασέ το γιατί είναι σημαντικό..
    Last edited by Deleted240217a; 08-07-2015 at 14:01.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Χαχα νομίζω ότι αυτό είναι λίγο δύσκολο τουλάχιστον για μένα.Και έστω αν δεν με πληγώσει αυτός ο άλλος θα τον πληγώσω εγώ που δεν θα ενδιαφέρομαι και τόσο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by sevaki119 View Post
    Πως μπορείς να ξεπεράσεις κάποιον που τον θες πολύ καιρό. Οι περισσότεροι μου λένε πως πρέπει να αφήσεις το χρόνο να σε ξενερώσει αλλά το έχω δοκιμάσει πολύ καιρό και δεν γίνεται τίποτα απολύτως. Τι μπορώ να κάνω? :confused::(
    Κατα τη γνωμη μου το καλυτερο ειναι να βγαινεις, με παρεα ή και όχι οτι θελεις.
    πηγαινε θαλασσα αν εισαι κοντα κ μπορεις, γενικα ασχολήσου όσο μπορεις με τον εαυτο σου -δε ξερω τι χομπι εχεις- και με αλλους ανθρωπους.
    ισως σε ξελαμπικάρει γενικα να εισαι απασχολημένη.

    α, κ σε αυτο το φορουμ δεν υπαρχουν κοριτσια, γυναικες ομως υπαρχουν :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Ο έρωτας με έρωτα περνάει,
    συμφωνω κ με αυτο εν μερη. αρκει να μη κρεμαστεις απο πανω του, ξερεις δωσε χρονο στον εαυτο σου. η ανεξαρτησια εχει κ αυτη τα ωραια της καμια φορα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Gothly αυτό κάνω κάθε μέρα θάλασσα, βόλτες με τις παρεές μου αλλά δυστηχώς μένω σε μια σχετικά μικρή πόλη και όπου και να πάω υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τον δω και αυτό γίνεται πολλές φορές...


    και όσο για τις γυναίκες εγώ το κορίτσια το λέω γενικώς δεν προσδιορίζω ηλικία συγνώμη αν έτσι φάνηκε...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Σεβάκι το παρακαλώ το 'χα γράψει επειδή μου είπες ευχαριστώ...το έσβησα γιατί έβγαζε άλλο νόημα έτσι όπως το 'χα γράψει. Στο θέμα μας τώρα, μην βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι δεν μπορείς να ερωτευτείς κάποιον άλλον, πίστεψέ με, μου έχει συμβεί αυτό εκεί που δεν το περίμενα! Όσο για τον πρώην σου, πρέπει να κόψεις τελείως επαφές. Το ότι τον βλέπεις έστω και λίγο σου κάνει κακό πιστεύω, πρέπει να σταματήσεις να βγαίνεις αν τον βλέπεις συνέχεια, κανόνισε με τις φίλες σου να βρίσκεστε σε κανα σπίτι, για καμμιά ταινία για λίγο καιρό μέχρι να τον ξεχάσεις!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by sevaki119 View Post
    Gothly αυτό κάνω κάθε μέρα θάλασσα, βόλτες με τις παρεές μου αλλά δυστηχώς μένω σε μια σχετικά μικρή πόλη και όπου και να πάω υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τον δω και αυτό γίνεται πολλές φορές...


    και όσο για τις γυναίκες εγώ το κορίτσια το λέω γενικώς δεν προσδιορίζω ηλικία συγνώμη αν έτσι φάνηκε...
    μα οχι μην απολογείσαι!

    γιατι χωρισατε? εσυ καλα κανεις κ πας τις βολτες σου τωρα αν βρεθει μπροστα σου οκ δε συμβαινει κ τπτ απλα ignore δε θα χαλασεις τη διασκεδαση σου επειδη βρεθηκατε πχ στο ιδιο μαγαζι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    pillow θα προσπαθήσω να ανοίξω μερικές πόρτες που τις είχα κλείσει θα προσπαθήσω να ερωτευτώ κάποιον άλλον και να προχωρήσω μπροστά.Όσο τον να μένω μέσα δεν μου κάνει καθόλου καλό γιατί τον σκέφτομαι περισσότερο. Απλός τον τελευταίο καιρό όταν βγαίνω και μου λένε οι φίλες μου πως τον είδαν τις λέω να φύγουμε από εκεί για να μην τον δω...Και πάλι ευχαριστώ πολύ μου είναι πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου...!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Gothly ευχαριστώ πολύ θα προσπαθήσω να το κάνω. Χωρίσαμε γιατί είχε αλλάξει πολύ από τότε που αρχίσαμε την σχέση μας πριν ένα χρόνο δηλαδή. Είχε αλλάξει η συμπεριφορά του προς εμένα δεν με συμπονούσε πια αλλά αδιαφορούσε για τα προβλήματα μου, ήταν πιο απότομος και μου συμπεριφερόταν γενικά άσχημα. Έτσι ένα βράδυ δεν άντεξα και του είπα πως δεν πήγαινε άλλο...Αυτό που πιστεύω δεν με άφησε να συνεχίσω ήταν το ότι πάρα πολλές φορές μετά τον χωρισμό μας έδειξε να μετανιώνει και να με θέλει πίσω.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by sevaki119 View Post
    pillow θα προσπαθήσω να ανοίξω μερικές πόρτες που τις είχα κλείσει θα προσπαθήσω να ερωτευτώ κάποιον άλλον και να προχωρήσω μπροστά.Όσο τον να μένω μέσα δεν μου κάνει καθόλου καλό γιατί τον σκέφτομαι περισσότερο. Απλός τον τελευταίο καιρό όταν βγαίνω και μου λένε οι φίλες μου πως τον είδαν τις λέω να φύγουμε από εκεί για να μην τον δω...Και πάλι ευχαριστώ πολύ μου είναι πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου...!!!
    Παρακαλώ. Βασικά πες στις φίλες σου να μη σου μιλάνε γι'αυτόν, σου κάνουνε κακό. Και διαφωνώ με την Gothly, όσο τον βλέπεις τόσο κολλάς, καλύτερα μία και έξω, θα πονέσει λίγο στην αρχή αλλά μήπως και τώρα δεν πονάς; Απλά έχεις ψεύτικη χαρά όταν τον βλέπεις και έχεις ελπίδες! Εκτός και αν υπάρχει περίπτωση να τα ξαναβρείτε! Τότε πάω πάσο! Αλλιώς κάνε αυτά που σου είπα!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Οι αντρες ελκονται απο τα κακα κοριτσια?
    By kaity in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 303
    Last Post: 16-07-2015, 01:36
  2. Προβληματα με κοριτσια
    By super saiyan goku in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 02-06-2012, 19:05
  3. Νεο τσατ μονο για κοριτσια.........(:p)
    By Θεοφανία in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 312
    Last Post: 22-11-2010, 02:27
  4. παιζει με κοριτσια
    By manous73 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 12
    Last Post: 17-12-2008, 23:33
  5. Θελω να ρωτησω τα κοριτσια για την αμηννοροια!!!
    By afrula in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 05-07-2008, 02:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •