Εσείς τί πιστεύετε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 107
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    22

    Εσείς τί πιστεύετε?

    Καλησπέρα στην παρέα σας. Ανακάλυψα το φόρουμ πριν από καιρό, αλλά λέω να το χρησιμοποιήσω τώρα. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και περιμένω να απαντήσετε ελεύθερα. Τις ερωτήσεις τις βάζω επίτηδες να μοιάζουν πολύ γενικές, γιατί δε θέλω να εκθέσω ούτε ποιός είμαι, ούτε τί συμβαίνει στη ζωή μου και ρωτάω.
    Πρώτον πόσο πιστεύετε ότι επηρεάζει τις γυναίκες το χρήμα σε μια σχέση?
    Δεύτερον πώς καταλαβαίνετε εάν μια γυναίκα είναι μαζί με κάποιον για τα λεφτά του?
    Τρίτον πώς κολλάνε κάποιες γυναίκες με την οικονομική άνεση κάποιου? Δηλαδή ρωτάω ποιός διαλέγει ποιόν σε αυτές τις σχέσεις?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,710
    ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΔΗΛΟΥΝΩΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ
    ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΘΕΛΟΥΝ ΕΥΚΟΛΙΕΣ ΓΤ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ
    ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΠΩΣ ΟΛΗ Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΕΞΥΠΝΟ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΟΣ ΠΑΛΙΟΥ ΘΑ ΚΛΑΤΑΡΕΙ ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ ΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΘΑ ΦΛΙΠΑΡΕΙ
    ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΑΛΛΑ ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,710
    ΚΙ ΕΣΥ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΙ ΑΥΤΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΚΕΤΑΣ
    ΔΛΔ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ
    ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ
    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΜΑΧΟΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥ ΕΠΙΠΕΔΩΝ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΠΑ ΤΩΝ ΦΤΩΧΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΠΑ ΤΩΝ ΠΛΟΥΣΙΩΝ
    ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝ ΕΙΧΑ ΛΕΦΤΑ
    ΑΝΟΙΞΕΣ ΩΡΑΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    22
    Οι νεοι είμαστε πιο καλομαθημένοι σίγουρα σε σύγκριση με τους παλιούς και σίγουρα παίζει ρόλο το πώς μεγάλωσε η κάθε γυναίκα και ποιά είναι τα πρότυπά της. Και όλοι μάλλον θέλουμε την ευκολία παρά τη δυσκολία στη ζωή μας. Γιατί θεωρείς ότι οι γυναίκες μπορούν λιγότερο τις δυσκολίες από τους άντρες? Και πώς ξεχωρίζεις την καλή που σε θέλει επειδή είσαι εσύ από την καλή που σε θέλει και περνάς καλά αλλά την ενδιαφέρουν μόνο τα λεφτά?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,710
    ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
    ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Τώρα τελευταία από όσο ξέρω, ίσως και από πάντα συνέβαινε αυτό και δεν το έβλεπα, υπάρχουν και πολλοί άντρες που είναι έτσι! Πιστεύω πως τις γυναίκες που τις ενδιαφέρει αυτό είναι γιατί έχουν απογοητευτεί πολύ ότι δεν θα βρούνε αληθινή αγάπη και σου λέει, αν είναι να κερδίσω κάτι, ας κερδίσω τουλάχιστον λεφτά!! Δεν συμφωνώ με αυτό το σκεπτικό, αλλά καταλαβαίνω που είναι τόσο απογοητευμένες. Τα αγόρια το σκέφτονται πολύ πιο πονηρά νομίζω, σου λένε δεν δουλεύω για να έχω μία να της τα τρώω. Ίσως τους καταλαβαίνω ως ένα βαθμό ότι τώρα έχουν γίνει πολύ δύσκολα τα πράγματα και καθένας κοιτάει την πάρτη του για θέματα επιβίωσης καθαρά, αλλά θα ήταν πιο αντρίκιο και από τις δύο πλευρές να λέγανε, αγόρι μου, κορίτσι μου, έχω ανάγκη τα λεφτά, μπορείς να με βοηθήσεις μέχρι να βρω μια δουλειά και να ορθοποδήσω; Και να αγαπάγανε φυσικά αληθινά. Εαν έχεις την παραμικρή υποψία πως κάποια είναι μαζί σου για τα λεφτά, τότε αυτό θα είναι. Μερικές φορές διαλέγουν οι γυναίκες κάποιον πλούσιο, αλλά τις περισσότερες οι πλούσιοι διαλέγουν τις γυναίκες, ανάλογα με την προσωπικότητα του άντρα, δηλαδή δυναμική ή πιο εξαρτώμενη από άλλους προσωπικότητα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,710
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙΣ ΦΤΩΧΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΛΟΥΣΙΟΣ
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΕΙ
    ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,710
    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΟΥ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΥΓΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΛΑΜΠΟΓΥΑΛΟ Η ΑΛΛΗ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΠΟΝΗΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,710
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,710
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by michael t. View Post
    Καλησπέρα στην παρέα σας. Ανακάλυψα το φόρουμ πριν από καιρό, αλλά λέω να το χρησιμοποιήσω τώρα. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και περιμένω να απαντήσετε ελεύθερα. Τις ερωτήσεις τις βάζω επίτηδες να μοιάζουν πολύ γενικές, γιατί δε θέλω να εκθέσω ούτε ποιός είμαι, ούτε τί συμβαίνει στη ζωή μου και ρωτάω.
    Πρώτον πόσο πιστεύετε ότι επηρεάζει τις γυναίκες το χρήμα σε μια σχέση?
    Δεύτερον πώς καταλαβαίνετε εάν μια γυναίκα είναι μαζί με κάποιον για τα λεφτά του?
    Τρίτον πώς κολλάνε κάποιες γυναίκες με την οικονομική άνεση κάποιου? Δηλαδή ρωτάω ποιός διαλέγει ποιόν σε αυτές τις σχέσεις?
    Καλησπερα και σε σενα , πολυ μυστικοπαθεια ρε παιδι μου !
    στο 1 ) απο αρκετα εως παρα πολυ , καμμια ομως καθολου . Εξαρταται το ατομο .
    2 ) αν ειναι μονο για τα λεφτα σου , με λιγη κριση θα το καταλαβεις , αν ειναι ΚΑΙ για τα λεφτα σου , δεν θα το καταλαβεις ποτε , αλλα το θεωρεις δεδομενο .
    3) αμα αυτος ο καποιος προβαλλει συστηματικα την οικονομικη του ανεση εμπρακτως , παει γυρευοντας για να τον πλησιασουν τετοιες γυναικες , δλδ σκοπευει να ' αγορασει ' μια γυναικα , αντι να την κατακτησει . Κανουν απο κοινου μια εμπορικη , ατυπη συμφωνια .

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    22
    Αν έχεις πολλά χρήματα, είτε άντρας είτε γυναίκα, προβληματίζεσαι σε αυτό το θέμα.
    Μπορείς όμως να παρατηρεις: αν και ο άλλος/η έχει χρηματική άνεση , αν του αρέσει η μεγάλη ζωή, τα ακριβά πράγματα, ρούχα, σπίτια, αυτοκίνητα..
    Ε, φαίνονται οι υλιστές καιροσκόποι άνθρωποι, τί να λέμε τώρα?
    Το καλύτερο είναι να γνωρίζονται οι άνθρωποι σε συνθήκες που δεν γνωρίζουν ο ένας το οικονομικό υπόβαθρο του άλλου και αν υπάρχει χημεία να προχωρούν παρακάτω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,710
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟΝ ΠΛΟΥΣΙΟ
    ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΑΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ
    ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΟΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΖΟΥΝΕ
    ΣΚΟΡΠΑΝΕ ΠΟΣΑ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
    ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝΕ ΑΠΛΑ Η ΜΙΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΖΕΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΤΗΤΑ
    ΕΝΩ Η ΑΛΛΗ ΤΟ ΛΕΕΙ ΛΕΦΤΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΜΑ ΣΕ ΔΩ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ
    ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΓΤ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΗ ΦΗΜΗ ΤΟΥ ΠΛΟΥΣΙΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ
    ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΑ ΧΩ ΖΗΣΕΙ ΟΛΑ ΜΕ ΦΗΜΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Εγώ νομίζω ότι εξαρτάται από την γυναίκα. Αν δεν εργάζεται και είναι τεμπέλα φυσικά και θέλει να βρει κάποιον να την ζει. Ξέρω άπειρες τέτοιες περιπτώσεις! Ξέρω βέβαια και άντρες προικοθήρες αρκετούς! Τώρα για τα νέα παιδιά δεν γνωρίζω αλλά αν κρίνω από ένα θέμα που άνοιξε μια 16χρονη κοπελίτσα, διαπίστωσα ότι τα κορίτσια βάφονται υπερβολικά και φορούν μίνι κλπ στο σχολείο και ότι η κοινωνία μας έχει γίνει πολύ του φαίνεσθαι και της ύλης. Φυσικά παίζουν ρόλο και οι αρχές από την οικογένεια αλλά αν βλέπεις στο σχολείο τις φίλες σου να ντύνονται και να βάφονται έτσι αναγκαστικά ακολουθείς το ροή του συνόλου. Αν τα έβλεπα αυτά νωρίτερα δεν θα έκανα παιδιά!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,757
    νηματοθετη, οι γυναικες απ την φυση τους ψαχνουν τους ματσο και τα καλα παιδια οπως εσυ ψαχνεις την ομορφη και καλη κοπελα.τα λεφτα για τις γυναικες ειναι το μεγαλυτερο αφροδισιακο.
    αυτο ειναι νομος, και πρεπει να το καταλαβεις
    εαν εχεις λεφτα δεν μπορεις ποτε να ξερεις τι σημασια εχουν για αυτην αυτα, να εισαι σιγουρος οτι δεν θα σου πει ποτε αλλα ουτε θα μπορεσεις να καταλαβεις.
    εγω προτεινω να μην κανεις σχεση με μια κοπελα που ξερει οτι εχεις....εκτος αν εχει και αυτη:D

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εσεις τι θα κανατε..?
    By dilimma in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 17-07-2015, 23:23
  2. ...ολοι εσεις..κι εγω..
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 475
    Last Post: 01-08-2010, 23:19
  3. Τι λέτε εσείς;
    By asteraki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-11-2007, 19:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •