Αγχος και φοβιες!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1

    Red face Αγχος και φοβιες!

    Παιδιά δεν αντεχω άλλο!!! Πασχω απο κοινωνική φοβία και κρίσεις πανικού και έχω και ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή, με την κοινωνική φοβία φοβάμαι να βρίσκομαι ανάμεσα σε πολύ κοσμο και τρεμω ολόκληρη με πιάνει κρίση πανικού και Φοβαμαι μη γίνω ρεζίλι,έχω και θέμα με τον εαυτό μου,έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση και θέλω να πεθάνω και έχει να κανει και με αυτό η φοβία μου μήπως με σχολιάζουν πως είμαι έτσι κ λοιπά... Κρίσεις με πιάνουν συνέχεια, δε μπορω με αυτό προσπαθώ να ξεπεράσω και τις κρίσεις και την κοινωνική φοβία και σήμερα έχει μια συγκέντρωση και θα πάω αλλά φοβάμαι γιατί με πιάνουν σπασμοί αναμεσα σε κόσμο αλλά μετά λίγο μου περνάει, αλλά θέλω να το αντιμετωπισω και να το αποβαλλω σήμερα!!! Στις κρίσεις που με πιάνουν είναι γιατί στεναχωριέμαι γιατί φοβάμαι να αντιμετωπίσω τους ανθρώπους π.χ τις προάλλες μια κοπέλα με κατηγόρησε και την έπιασα στο δρόμο και την εκανα ξεφτύλα αλλά με έπιασε κρίση πανικού την ωρα εκείνη που την πλησίασα και όταν της τα έχωνα στην αρχή, αλλά μετα μου πέρασε... Και στην ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή το μυαλό μου μετράει όλο αριθμούς και κάνω παιχνίδι με τις λέξεις δηλαδή τις μετραω συλλαβή συλλαβή και τις χωρίζω... Παιδιά νιώθω απόγνωση βοηθήστε με σας παρακαλώ και εμψυχώστε με να τα ξεπεράσω όλα αυτά θέλω να νιώθω φυσιολογικό άτομο!!! Θέλω σήμερα να πάω στη συγκέντρωση και να μην με πιάσουν σπασμοί ουτε να τρεμω και να νιώθω και να κινούμαι άνετα!!!!!

  2. #2
    Επειδή λαχταραω σαν τρελή να κάνω πράγματα και δε μπορω γιατί φοβάμαι ξεσπαω τα νεύρα μου στους άλλους και ζηλεύω νιώθω κομπλεξικο άτομο και τρελή!!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αλκμάαρ
    Posts
    82
    Σε ψυχολόγο δοκίμασες να πας;και εγω νιώθω έτσι κάπως αλλα επειδή εχω καταθλιψη,νορμαλ δηλαδή δεν ειμαι έτσι...πάντα έτσι ένιωθες;

  4. #4
    Από μικρή ήμουν κάπως και πιστεύω οτι φταίει η μάνα μου με την υπερπροστασία της και που δε με άφηνε να κάνω ρούπι! Έβλεπα ψυχολόγο και ψυχίατρο και έπαιρνα χάπια, τώρα δεν με βλέπει άλλο ο ψυχίατρος, ουτε την ψυχολόγο βλέπω αλλά να σου πω την αλήθεια την ψυχολόγο δεν την εμπιστεύομαι αλλά ντρεπόμουν να της το πω.Και έκοψα με τροπο της είπα οτι αφού έβλεπα ψυχίατρο ήμουν καλλημενη.Αλλά ο ψυχίατρος μου που τον εμπιστεύομαι μου τα έλεγε κάπως περίεργα σαν να μην θέλει να με βλέπει και τον έβλεπα μια φόρα κάθε μήνα.Θέλω κάτι σίγουρο και να με παρακολουθούν συνέχεια.. Τωρα τι να σου πω αυτό το πράγμα με την κοινωνική φοβία μου δημιουργεί τρομερά νεύρα κ άγχος και βγάζω κσι ψυχοσωματικά άστα να πάνε!!! Μακάρι να το ξεπεράσω δε θέλω να στεναχωρω ανθρώπους κυρίως το αγόρι μου που του ραγιζω την καρδιά όταν με βλέπει χάλια...

  5. #5
    Θα ήθελα να βρω ατομα σαν εμένα να κάνω παρέα για να βοηθηθούμε και να μην νιώθω μονη μου.Εγώ έχω βάρβαρη καταθλιψάρα φιλε Οδυσσεα!!!

  6. #6
    [email protected] είναι το email μου όποιος θέλει ας με βρει να μιλάμε γιατί δε θέλω να νιώθω μονη μου,θέλω ψυχολογικη στήριξη και όποιος θα ήθελε να κάνουμε παρέα πολύ ευχαρίστως θα μου έκανε καλό να γνωρίσω ατομα σαν εμένα κ να βοηθηθούμε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΒΑΣΟΥΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΓΚΙΕΣ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΤΡΑΒΑΣ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΟΥ ΣΤΑ ΑΚΡΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΓΚΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΑΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΜΑΓΚΙΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Σ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕΤΑ
    ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ
    ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΚΡΗ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ
    ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΕΤΣΙ ΜΗ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΓΤ ΑΜΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;
    ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΝΑ ΞΟΔΕΥΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΜΑΓΚΙΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΉΡΙΟ ΑΛΛΆ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣ ΤΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΆ ΕΠΕΙΔΉ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΗ ΤΙΣ ΜΑΓΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΞΕΡΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΟΡΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ Ο ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ???ΑΜΑ ΔΕΝ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΦΟΒΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ??? ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΖΩΗ elis,ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΓΚΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΓΚΑΚΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ Η ΚΑΤΙ. ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ...ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΕΝΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ
    ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΓΚΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΓΚΑΚΙ Τ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΟΜΩΣ
    ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΚΙ ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΑΥΤΟ Σ ΛΕΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΑΓΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΑ ΝΤΑΗΛΙΚΙΑ
    ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ ΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΒΓΑΔΕΣ
    ΚΑΠΩΣ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ Ε ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    ΕΝΤΆΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΛΙΓΗ ΣΥΜΠΟΝΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...

  14. #14
    ΡΕ ΦΙΛΕ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΡΧΕΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΥΤΕ ΛΙΓΟ ΟΥΤΕ ΠΟΛΥ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΑΓΚΑ ΚΑΙ ΚΑΒΓΑΔΙΖΩ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣΕ ΜΕ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥΝ.ΑΣΤΟ!

  15. #15
    ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΟΧΙ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΤΙ ΑΛΛΟ ΡΕ ΦΙΛΕ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φοβίες - Άγχος
    By tntp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 23-08-2013, 15:10
  2. Φοβίες για το άγχος
    By kallia13 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-08-2007, 15:44
  3. άγχος/φοβίες
    By Tzeni in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 31-05-2007, 11:14
  4. Αγχος/Φοβίες
    By online in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-04-2007, 21:16
  5. αγχος φοβιες
    By androniki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 02-03-2006, 23:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •