προς αναζήτηση του πνευματικού εαυτού..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76
  1. #1
    favvel
    Guest

    προς αναζήτηση του πνευματικού εαυτού..

    Αντιγραφή από το "τι σκέφτεστε":

    δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης και γι'αυτό θέλω να δημιουργήσω ανάγκες προκειμένου να τρέξω να τις ικανοποιήσω..αφού δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης τουλάχιστον να δημιουργήσω έναν που θα με κάνει να τον κυνηγήσω..να ζω για να φτάσω το στόχο μου,να ικανοποιήσω την πλαστή ανάγκη μου..
    μα πόσο θλιβερή είναι η πραγματικότητα που μας φτάνει σε αυτό το σημείο?να σκεφτόμαστε και να πράττουμε παράλογα?
    δεν μπορώ να δεχτώ ότι ήρθαμε στον κόσμο για να δουλεύουμε και να γυρνάμε στην τρύπα μας και να κάνουμε δουλειές στο σπίτι και να μαγειρεύουμε και να τρώμε..
    δεν το δέχομαι απλά..και έχω πρόβλημα..

    η ανάγκη τώρα που θέλω να ικανοποιήσω είναι να βγω επιτέλους από τα φάρμακα..
    αλλά είμαι μόνη μου..δε με στηρίζει ούτε συμφωνεί κανένας μαζί μου..είμαι απελπισμένη..
    δεν μπορώ να παίρνω μια ζωή φάρμακα..θέλω να ζήσω μια στιγμή έστω ελεύθερη..
    θέλω να τα κόψω αλλά όχι μόνη μου..δεν γίνεται άλλωστε μόνη μου θα κάνω λάθη και θα αναγκαστώ να τα ξαναπάρω..
    θέλω να βρω έναν γιατρό που θα συμφωνεί κι αυτός να μου τα κόψει σιγά σιγά,να μου γράφει τις συνταγές και παράλληλα να γραφτώ σε κάποια ομάδα που θα με βοηθήσει να αντικαταστήσω τα φάρμακα με πνευματικές ασκήσεις και κατάλληλη διατροφή..
    πώς θα τα πετύχω όλα αυτά?
    δεν ξέρω τι να κάνω πού να απευθυνθώ..ποιος θα με βοηθήσει την ώρα που μένω με τους γονείς μου,δεν έχω δικά μου χρήματα και που οι γονείς μου δε συμφωνούν να κόψω τα φάρμακα ούτε να αλλάξω γιατρό γιατί αυτόν τον εμπιστεύονται και ούτε θα με βοηθήσουν προς αυτήν την κατεύθυνση?
    είμαι σε αδιέξοδο..
    καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή παρά..κλπ...
    μου'ρχεται να χορέψω το χορό του Ζαλόγγου να φύγω με υπερηφάνεια και χορεύοντας από τη ζωή ως ένας άνθρωπος που δεν τα κατάφερε στη ζωή,σαν νικημένη..ως ένας άνθρωπος που έπαιξε και έχασε..αλλά πάντα υπάρχει μια ελπίδα ότι θα ζήσω κάποια στιγμή ελεύθερη που με κρατάει ζωντανή..

    Έχουμε και τα γεγονότα που τρέχουνε αυτόν τον καιρό..αλλά με αφήνουν αδιάφορη..
    δε με ενδιαφέρει μια κοινωνία που φιμώνει στόματα μπουκώνοντάς τα με φάρμακα..
    υπάρχει η αντίληψη πως όσοι χαρακτηρίζονται με σχιζοφρένεια ή ψύχωση ή διπολική ή ό,τι άλλο,πως βρίσκονται σε μια διαδικασία εσωτερικής αναζήτησης και πράγματι εγώ το έζησα αυτό και ευτυχώς που το διάβασα κάπου τώρα γιατί μπορώ να το ισχυριστώ ότι έτσι είναι..είναι αλήθεια αυτό..με τη διαφορά ότι αυτοί που χαρακτηρίζονται από αυτές τις ασθένειες είναι γιατί ανοίγουν τις πύλες του ασυνειδήτου άτσαλα γι'αυτό υποφέρουν κιόλας..δεν ξέρουν πώς να διαχειριστούν τη δύναμή τους..
    άμα τότε που ήμουν σε βαθιά ενδοσκόπηση είχα κάποιον να με καθοδηγήσει στην εσωτερική μου βουτιά δεν θα χρειαζότανε να πάρω φάρμακα..θα είχα προχωρήσει τώρα στο πνευματικό μου ταξίδι..
    αντ'αυτού πήρα φάρμακα και γύρισα 100 χρόνια πίσω σε επίπεδο σκέψης..
    δεν αντέχω θέλω να ξαναβρώ τον πνευματικό μου εαυτό..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Favvel μου, γιατί δεν σκέφτεσαι να μειώσεις τα φάρμακα; Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα, δεν μ' αφήνουν να τα κόψω, αλλά μια φορά που τα είχα μειώσει ούτε καν κόψει βρέθηκα στο ψυχιατρείο!! Οπότε μήπως να ξανασκεφτείς τις συνέπειες του να τα κόψεις; Καταρχάς όποιος τα κόβει και δεν του 'χει περάσει η ασθένεια (σε ένα πολύ μικρό ποσοστό γίνεται να περάσει η ασθένεια και να μη χρειάζεται φάρμακα), εκτός ότι ξεφεύγει από την πραγματικότητα και υποφέρει/χάνεται στον κόσμο του, είναι πιο πιθανόν να εκτεθεί στα μάτια των άλλων λόγω της ασθένειας!!!!!! Είσαι έτοιμη να τα αντιμετωπίσεις όλα αυτά για να αποφύγεις τις παρενέργειες; Για μένα δεν αξίζει τον κόπο! Άσε ότι θα σε εμποδίσουν οι γονείς σου, και μπορεί και να σε στείλουν και σε κανένα ψυχιατρείο!

  3. #3
    favvel
    Guest
    Καλησπέρα favvel........θέλεις μήπως να ανοίξεις καινούριο θέμα εδώ ή στις ψυχώσεις να το συζητήσουμε; Γιατί παίρνει πολλή κουβέντα!! Δεν νομίζω ότι ο μόνος "εχθρός" μας είναι τα φάρμακα. Κι εγώ έχω βρεθεί σε ανάλογη θέση με σένα, να θέλω να τα κόψω, αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Αν δεν τα μπορείς, μείωσέ τα αλλά μην τα κόβεις, για να είσαι εντός πραγματικότητας όσο γίνεται!! Δεν είναι μόνο οι παρενέργειες που έχουμε να αντιμετωπίσουμε, είναι το στίγμα, είναι τα συμπτώματα, είναι πολλά!!!!!!!! Αν θες άνοιξε νέο θέμα όπως σου είπα να το συζητήσουμε εκτενέστερα......
    pillow θα σου απαντήσω εδώ σε αυτό που μου έγραψες στο "τι σκέφτεστε"..
    αναφέρθηκες στο στίγμα και στα συμπτώματα και στο να είμαστε εντός πραγματικότητας..
    αν τα κόψω σε διάστημα 2 ετών όπως το έχω σκεφτεί πιστεύω δε θα'χω πρόβλημα..θα τα κόψω πολύ σιγά και τα συμπτώματα θα είναι ανεπαίσθητα έτσι πιστεύω αν τα κόψω τόσο αργά..δλδ ο οργανισμός μου θα συνηθίζει σιγά σιγά στη μειωμένη δόση κι έτσι δε θα'χω πρόβλημα..

    έπειτα για το στίγμα που λες..είδα ότι έχεις ανοίξει και αντίστοιχο θέμα σχετικά με το στίγμα..
    δεν το'χω διαβάσει όμως..τι εννοείς με το στίγμα?στίγμα δεν έχει και όποιος παίρνει φάρμακα?

    όσο για το να είμαστε εντός πραγματικότητας αυτό δε με ενδιαφέρει καθόλου..ο μόνος λόγος που θέλω να είμαι εντός είναι για να μπορώ να δουλέψω κάποια στιγμή και να μπορώ να συντηρούμαι μόνη μου..
    αλλά είναι αυτός ο λόγος που ήρθαμε στη γη?για να δουλεύουμε προκειμένου να μπορούμε να αγοράσουμε πράγματα και να μπορέσουμε να φάμε και να κάνουμε μπάνιο και να έχουμε να φορέσουμε ρούχα κλπ?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Favvel πολύ ωραία τα λες, συμφωνώ σε πολλά, αλλά να σου πω τις απόψεις μου κι εγώ. Δεν νομίζω ότι αν τα κόψεις αργά θα καταφέρεις κάτι άλλο από το να μην πάθεις κάτι χειρότερο. Στίγμα έχεις και όταν παίρνεις τα φάρμακα, ναι, αλλά λιγότερο. Είχα μία "φίλη" που μου έκανε παρέα κάποιον που έπαιρνε τα φάρμακά του, αλλά όχι κάποιον που δεν τα έπαιρνε ή δεν τον πιάνανε. Και αυτή ήταν η "καλύτερη" να καταλάβεις. Άλλοι δεν ήθελαν καν να είχαν παρτίδες μαζί μου. Για τέτοια πλύση εγκεφάλου λέμε..........(Κανένα παιδάκι δεν αποφεύγει έναν μαύρο ή έναν άνθρωπο με ασθένεια, αυτά είναι αποκυήματα της κοινωνίας.)
    Το εντός πραγματικότητας βοηθάει στο να μην υποφέρεις από την ασθένεια, γιατί σίγουρα δεν είναι ευχάριστη εμπειρία.......Έχεις δίκιο σε όλα αυτά που λες στο τέλος, θα σου δείξω και ένα βίντεο που δείχνει την κατάντια στην οποία μας έχουν φέρει κάποιοι.......Ίσως αυτοί είναι υπεύθυνοι για τα περισσότερα κακά του κόσμου.........

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Να και το βίντεο:
    http://www.mymind.gr/2015/06/28/%CF%...0%CF%81%CE%B5/ !!!!

  6. #6
    favvel
    Guest
    όχι να τα μειώσω θέλω κι εγώ,όχι να τα κόψω..ξέρω τις συνέπειες του να τα κόβει κανείς,γιατί τα έχω κόψει 3 φορές στο παρελθόν και την 4η που μου τα μείωσε ένας γιατρός άτσαλα όμως γιατί του είχα πει εγώ ότι θέλω να τα κόψω,βρέθηκα μέσα..δλδ οι γονείς μου με πήγανε..
    απλά αν είναι να κάνω αυτό που λες είναι σαν να μου στερείται η ελπίδα ότι κάποια στιγμή θα μπορέσω να είμαι απαλλαγμένη από αυτά και ελεύθερη να προχωρήσω στην αναζήτησή μου..γιατί τώρα που τα παίρνω αισθάνομαι ζαβλακωμένη και με κοιμισμένο το μυαλό και θεωρώ ότι δεν μπορώ να εξελιχθώ σε πνευματικό επίπεδο..
    Με κρατάνε εντός πραγματικότητας προκειμένου να είμαι λειτουργική αλλά είναι λογικό αυτό να μη μου δίνει νόημα στη ζωή μου..άμα είναι έτσι η ζωή τόσο επίπεδη και άνοστη καλύτερα να μη ζω..
    δλδ να το αποφασίσω από τώρα να δω τι θα κάνω για να πάω στην άλλη ζωή..
    το θέμα είναι ότι τόσα χρόνια είμαι εγκλωβισμένη στη ζωή λόγω της μητέρας μου πιο πολύ η οποία θα τρελαθεί άμα με χάσει..ήδη με όσα πέρασα εγώ πέρασε κι αυτή και απέκτησε αυτοάνοσο..
    βέβαια αυτό που λες πως όταν είμαστε εκτός δεν είναι και τόσο ευχάριστο ίσως έχεις δίκιο αλλά αυτό συμβαίνει γιατί δεν έχουμε μια καθοδήγηση στην αναζήτησή μας και το κάνουμε μόνοι μας και χωρίς γνώσεις πάνω απ'όλα πάνω στο ασυνείδητο τις προβολές του και τα μύχια της ψυχής μας..δεν τα γνωρίζουμε,τρομάζουμε και δεν ξέρουμε πώς να τα χειριστούμε και καταφεύγουμε στα φάρμακα αναγκαστικά γιατί ολόκληρη η κοινωνία είναι δομημένη να ζει στην επιφάνεια και δεν σ'αφήνει να αγιάσεις..αν το προσπαθήσεις μπορεί να σκοτώσει κιόλας..
    η κοινωνία αποβάλλει με τον τρόπο της όσους προσπαθούν να της ξεφύγουν..είτε τους φυλακίζει,είτε τους σκοτώνει είτε τους οδηγεί στην αυτοκτονία και αυτός είναι ο πιο ύπουλος τρόπος της γιατί εκεί δεν φαίνεται η ευθύνη της..
    θα δω και το βίντεο τώρα..

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα λες, δεν μπορώ να διαφωνήσω, ειδικά στο τέλος!!!!! Απλά επειδή είπες ότι θες να βγεις από τα φάρμακα, γι'αυτό υπέθεσα ότι ήθελες να τα κόψεις!! Δεν θέλω να σου στερώ ελπίδες, απλά σου λέω ποιά είναι η πραγματικότητα!! Αλλά με τι σου στερώ ελπίδες; Σου είπα αν θες απλά μείωσέ τα, μην τα κόβεις μόνο! Γιατί θα είναι επιζήμιο για σένα!! Τα 'χω σκεφτεί πολύ καλά όλα αυτά και δεν υπάρχει λύση παρά μόνο ο συμβιβασμός, με το να παίρνουμε τα φάρμακα, έστω και λίγο!! Όπως τα λες είναι, ζούμε σε μαύρες εποχές ακόμα και αν έχει φύγει ο Μεσαίωνας!! Το ότι έχει φύγει η σκληρότερη εποχή σε όλα τα χρονικά δεν σημαίνει ότι όλα είναι εντάξει τώρα! Έχουμε πολύ δρόμο να διανύσουμε μπροστά μας σαν κοινωνία για πολίτες ο οποίος θα νοιάζεται ο ένας για τον άλλον! Και είναι το βίντεο που σου έδειξα, ίσως κάποιοι θέλουν το κακό όλων μας και μας βάζουν να τσακωνόμαστε προς όφελός τους!! Απαλλαγμένες από την ασθένεια και τα φάρμακα δεν μπορούμε να είμαστε, δυστυχώς, εκτός και αν βγει κάποιο θαυματουργό φάρμακο..... Κι εγώ δεν έχω πνευματική διαύγεια λόγω των φαρμάκων όπως κι εσύ! Προς το παρόν έτσι είναι η ζωή, επίπεδη, άνοστη, σκληρή και αδυσώπητη, αλλά πρέπει να πολεμήσουμε με ότι όπλα έχουμε!!! Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ, πχ να κάνουμε πέρα άθλια άτομα ακόμα και αν μείνουμε μόνοι μας, να αναζητάμε άτομα με το ίδιο πρόβλημα που μας καταλαβαίνουν, να αρχίσουμε κάποιο χόμπι, να πάμε μια εκδρομή και να κάνουμε πράγματα για τον εαυτό μας! Δεν είναι λύση ο θάνατός πίστεψέ με......Όσο και αν υποφέρουμε, το ότι αναπνέουμε είναι κάτι!!!! Άμα πεθάνουμε απλά δεν θα υπάρχουμε, γι'αυτό καλύτερα να ζούμε το τώρα με σωστούς ανθρώπους! Όσο για τα τελευταία τι να πω! Τα σχολίασα στην αρχή, έχεις απόλυτο δίκιο!!!!! Κοινωνία λύκων είναι αυτή........

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    https://www.youtube.com/watch?v=4eEQ04hr0yY
    Και άλλο βίντεο για το πόσα μπορούμε να καταφέρουμε (τα πάντα!) πολύ κατατοπιστικό, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο στέκουν και αληθεύουν αυτά που λένε εκεί μέσα.......Δες το όποτε μπορεις και πες μου.........δεν χρειάζεται να το δεις όλο, δες στην αρχή πιο πολύ, και μετά αποσπάσματα, από ένα σημείο και μετά δεν λέει πολλά.......

  9. #9
    favvel
    Guest
    μωρέ δε σε κατηγορώ όταν λέω ότι μου στερείς την ελπίδα με το να μου λες πως δεν έχουμε άλλη επιλογή από το να παίρνουμε τα φάρμακά μας έστω και σε μικρή δόση..ίσως να έχεις και δίκιο!απλά συνειδητοποιώ ποια είναι η πραγματικότητα και απογοητεύομαι..το είπα γιατί έτσι θέλω να πιστεύω ακόμα κι είναι χωρίς αντίκρυσμα αυτή μου η ελπίδα!χωρίς αντίκρυσμα στην πραγματικότητα!θέλω να αιθεροβατώ γιατί αυτό ίσως μου δίνει ένα νόημα στη ζωή μου ακόμα κι αν δεν κάνω ποτέ πράξη τη σκέψη μου αυτήν!δε θέλω να σε κατηγορήσω!δε φταις εσύ που είναι έτσι η κατάστασή μας!ούτε μου στερείς εσύ καμιά ελπίδα αλίμονο!ο καθένας είναι υπεύθυνος για τη ζωή του!ακόμα κι αν εσύ έχεις αυτήν την άποψη είναι δική μου η απόφαση τι θα κάνω με τη ζωή μου!
    η δόση που παίρνω είναι η ελάχιστη όπως μου λέει ο γιατρός..είναι δόση συντήρησης..απλά θα ήθελα αν γινόταν να μην παίρνω ούτε αυτήν την δόση..

    Δεν ξέρω αλλά δε βγάζω νόημα απ'αυτή τη ζωή..ουσιαστικά δεν υπάρχει ζωή..υπάρχει μόνο θάνατος καθημερινός..
    ακόμα και αυτά που τρώμε ο,τι κι αν είναι πρέπει να τα σκοτώσουμε πρώτα για να τα φάμε..
    ακόμα και ο αέρας που αναπνέουμε έχει μικρόβια τα οποία είναι βλαβερά για τον οργανισμό μας..
    ποια είναι η λύση?να μην αναπνέουμε?να μην τρώμε?να πεθάνουμε?
    εγώ τον βρίσκω πολύ λογικό το θάνατο τον τελικό εννοώ..τη ζωή βρίσκω παράλογη γιατί δεν υπάρχει αληθινή και ανεπηρέαστη ζωή..είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με το θάνατο και το κακό..
    δλδ επιβιώνει ο πιο κακός σε αυτόν τον κόσμο..
    αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι το μυαλό του ανθρώπου άνοιξε όταν άρχισε να τρώει κρέας..άντε βγάλε άκρη μετά για τους νόμους της φύσης και τη λογική τους..

    Εγώ ελπίζω μόνο ότι υπάρχουν άλλα σύμπαντα με πιο λογικούς νόμους..μόνο αυτό θα μας σώσει και η προσπάθειά μας να βιώσουμε έστω και για λίγο σε αυτά τα σύμπαντα μέσα από το μυαλό μας..δε βρίσκω άλλο λόγο ύπαρξης..

  10. #10
    favvel
    Guest
    pillow σ'ευχαριστώ για το 2ο βίντεο..φαίνεται πολύ ενδιαφέρον θα το δω όλο μάλλον..
    το "τι στο μπιπ ξέρουμε"είναι βιβλίο και το είχανε κάνει και ταινία..το έχω το βιβλίο..
    δεν ξέρω,αυτό πρέπει να είναι το 2ο ντοκιμανταίρ..

    το θέμα είναι ότι όντως δε βγαίνει άκρη..είναι τόσο περιορισμένη η αντίληψή μας που θα χρειαζόμασταν άπειρο χρόνο και άπειρες ζωές μέχρι να καταλάβουμε το στο καλό συμβαίνει σε αυτόν τον κόσμο!!
    οπότε καταλήγουμε πάλι στα γνωστά..ματαιότητα..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Δες το τελευταίο βίντεο που σου έβαλα, θα αλλάξεις γνώμη για πολλά!!! Είναι πολύ διαφωτιστικό, αν όντως λέει αλήθεια.......Το προηγούμενο το είδες; Κατα τ' άλλα συμφωνώ σε όλα όσα λες, να μην γράφω μεγάλα κείμενα, έχεις απόλυτο δίκιο!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    pillow σ'ευχαριστώ για το 2ο βίντεο..φαίνεται πολύ ενδιαφέρον θα το δω όλο μάλλον..
    το "τι στο μπιπ ξέρουμε"είναι βιβλίο και το είχανε κάνει και ταινία..το έχω το βιβλίο..
    δεν ξέρω,αυτό πρέπει να είναι το 2ο ντοκιμανταίρ..

    το θέμα είναι ότι όντως δε βγαίνει άκρη..είναι τόσο περιορισμένη η αντίληψή μας που θα χρειαζόμασταν άπειρο χρόνο και άπειρες ζωές μέχρι να καταλάβουμε το στο καλό συμβαίνει σε αυτόν τον κόσμο!!
    οπότε καταλήγουμε πάλι στα γνωστά..ματαιότητα..
    Η ταινία είναι αυτό το βίντεο νομίζω! Το ξέρω ότι προέρχεται από βιβλίο, το οποίο δεν υπάρχει πουθενά, γράφουν παντού ότι έχει εξαντληθεί από τον εκδότη!! Αυτό που λες για την περιορισμένη αντίληψή μας λέει και μέσα! Οπότε δες το. Έγραψα την προηγούμενη απάντηση χωρίς να δω αυτή. :) Μην λες ευχαριστώ, το καθήκον μου έκανα να βοηθήσω. :) Enjoy :)

  13. #13
    favvel
    Guest
    το πρώτο βίντεο ναι το είδα κι αυτό απλά το δεύτερο μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον!
    όπως και να'χει σ'ευχαριστώ και για τα 2!!
    τα βίντεο αυτά είναι πιο πολύ για να μας δίνουν μια ελπίδα,να ανάβουν τη σπίθα της ελπίδα μέσα μας ότι υπάρχει και κάτι άλλο από αυτό που ζούμε..
    μια άλλη δυνατότητα..τα βλέπουμε,ενθουσιαζόμαστε και μετά επειδή δεν ξέρουμε πώς να αλλάξουμε την πραγματικότητά μας κι ας ξέρουμε ότι έχουμε τη δυνατότητα,ξαναγυρίζουμε στην ίδια την καθημερινότητά μας..
    παίρνουμε τις ανάσες μας και μετά ξαναβουτάμε στο βάλτο!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    η κοινονικοιιση ισως.γινε μελος ενος συνολου με κοινα ενδιαφεροντα

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    το πρώτο βίντεο ναι το είδα κι αυτό απλά το δεύτερο μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον!
    όπως και να'χει σ'ευχαριστώ και για τα 2!!
    τα βίντεο αυτά είναι πιο πολύ για να μας δίνουν μια ελπίδα,να ανάβουν τη σπίθα της ελπίδα μέσα μας ότι υπάρχει και κάτι άλλο από αυτό που ζούμε..
    μια άλλη δυνατότητα..τα βλέπουμε,ενθουσιαζόμαστε και μετά επειδή δεν ξέρουμε πώς να αλλάξουμε την πραγματικότητά μας κι ας ξέρουμε ότι έχουμε τη δυνατότητα,ξαναγυρίζουμε στην ίδια την καθημερινότητά μας..
    παίρνουμε τις ανάσες μας και μετά ξαναβουτάμε στο βάλτο!
    Ναι πιστεύω και τα δύο είναι ενδιαφέροντα, απλά το πρώτο μπορεί πιο καλά να το συλλάβει ο νους και σίγουρα δεν είναι ψέμματα! Ενώ το δεύτερο παίζει και να 'ναι ψέμματα αυτά που λένε για να πουλήσουν! Έχεις δει κάποιο ντοκυμαντέρ πάνω στο βιβλίο αυτό; Γιατί δεν ξέρω αν έχει βγει ντοκυμαντέρ, αυτή πρέπει να 'ναι η ταινία πάντως!
    Όσο για την ελπίδα που λες, βάλε το μυαλό σου σε μια τάξη, σημείωσε κάπου τι θα 'θελες να γίνει, σχεδίασε τη μέρα σου σύμφωνα με αυτά όπως λέει και μέσα η ταινία, το τελευταίο δηλαδή λέει, και ποτέ δεν ξέρεις........Εγώ πίστευα ότι είναι αλήθεια αλλά κάποιος μου έβαλε τις φωνές ότι είχα συμπτώματα πάλι, γι'αυτό είμαι λίγο επιφυλακτική.......ψάξ' το όμως, ίσως να καταφέρεις πράγματα που δεν κατάφεραν άλλοι! Ξέχνα το βάλτο!! Ενσωματώσου στην πραγματικότητα του βίντεο!!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προς την αναζήτηση του εαυτού μου
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 02-12-2014, 22:22
  2. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ - ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΛΥΣΗΣ
    By Guskyr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-01-2013, 21:08
  3. διαταραχη εαυτου.
    By garyfalia in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 5
    Last Post: 19-11-2012, 10:59
  4. σωμα και εικονα εαυτου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 05-02-2011, 16:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •