Πρόβλημα με γιατρό και με τους υπόλοιπους ανθρώπους - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    egw tha sou protina na kaneis mia dokimi me to sigekrimeno giatro kai an deis pws ta pragmata sou barenoun tote to ksanasizitas. exeis misisei tin pragmatikotita kai fteei i asthenia gi auto prepei na tin katapolemiseis.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by Χρήστος, View Post
    egw tha sou protina na kaneis mia dokimi me to sigekrimeno giatro kai an deis pws ta pragmata sou barenoun tote to ksanasizitas. exeis misisei tin pragmatikotita kai fteei i asthenia gi auto prepei na tin katapolemiseis.
    Δεν θέλω να πάω, αναγκαστικά θα πάω μιας και έκλεισα ραντεβού. Δεν με βοηθάει όμως.....όντως έχω μισήσει την πραγματικότητα και τους ανθρώπους.......λογικό, μετά από όλα αυτά που μου συμβαίνουν......Πιο πολύ πιστεύω φταίει το στίγμα και όχι η ίδια η ασθένεια!
    Αφού το θέλουν τόσο πολύ όλοι σύμφωνα με τα λεγόμενα της μαρκέλας, τους εύχομαι ανα αρρωστήσουν και αυτοί αλλά να μη δουλεύουν, έτσι θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι, σωστά;

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Και γιατί παρακαλώ δεν τα βάζετε με τους μεγάλους που κλέβουν το ψωμί του απλού κοσμάκη όπως τα περιέγραψα; Είχα και το βίντεο να σας δείξω αλλά σβήστηκε! Έλεγε όλα αυτά που σας λέω περί δουλειών και χρημάτων συν άλλα!! Γιατί δεν τα βάζετε μ' αυτούς και τα βάζετε με τον απλό κοσμάκη που νοσεί όλοι;
    Επιπλέον αν νοσεί η μονάδα νοσεί το σύνολο, με το να είσαι κακιά απέναντί μου μαρκέλα δεν καταφέρνεις κάτι, παρα να χειροτερεύεις το πρόβλημα! Και αν όσοι είναι κακοί είναι άρρωστοι τότε γιατί λένε μόνο εμάς αρρώστους; Να λέτε και τους εαυτούς σας όλοι! Δεν κατάλαβα!
    Και όσο για το κράζεις θαυμάζεις ασχολίαστο, τι έχω να θαυμάσω από κακούς ανθρώπους; Να μην τους βλέπω, μπορώ; Μπορούν να βρεθούν καλοί στο δρόμο μου και οι υπόλοιποι να πάνε εκεί που τους αξίζει (στην κόλαση; );
    Άντε πια, γιατί κάποια νομίζεις ότι είσαι! Ξεκαβάλα λίγο το καλάμι, δεν είναι για σένα! Περνιέσαι για έξυπνη, νομίζεις; Έξυπνος είναι αυτός που δεν τα βάζει με τους "αδύναμους", αλλά με τους δυνατούς.
    Last edited by Deleted240217a; 02-08-2015 at 17:07.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Maus, εφόσον ξέρεις άτομα με ασθένεια που δουλεύουν σκληρά, δεν λέω ποιά, και από ότι ξέρουμε είναι τόσοι πολλοί αυτοί που δεν δουλεύουν γιατί βαριούνται, γιατί δεν το λες, ότι από που και ως που ευσταθεί αυτή η άποψη; Λέμε ότι θέλουμε δηλαδή εδώ μέσα; Και μετά οι "τρελοί" έχουν το ακαταλόγιστο; Εσύ μαρκέλα και ο ωραίος γιατρός σου τα λόγια του οποίου παραθέτεις έχετε το ακαταλόγιστο. ; )

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A...B2%CE%B1%CF%82
    ΛΟΟΟΟΟΟΟΛ Τι μας έβαλες ρε του '44 γεννημένο ψυχίατρο;;;; Χαχαχαχαα σε λίγο θα μας πεις ότι η σχιζοφρένεια δεν είναι καν αρρώστια που λέγανε ακόμα πιο παλιά πολύ σύγχρονες απόψεις έχεις κοπέλα μου, πότε γεννήθηκες; Το (19)12;;;;;; Λοοοοοοολ Μάλλον θα είσαι και κλειστόμυαλη από επαρχία, άντε κοιτάξου στον καθρέφτη τα χάλια σουυυυυυυυυυυυυυυυ λέμεεεεεεεεε

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Τα ακριβώς αντίθετα εννοούσα απ' ό,τι κατάλαβες... Συμβαίνει βέβαια αυτό με τον γραπτό λόγο.

    Ο ψυχίατρος Κλεάνθης Γρίβας κάπου αλλού γράφει: "...Κανένα άτομο δεν αρρωσταίνει. Το αρρωσταίνουμε..."
    Μπορεί κανείς να μη συμφωνήσει μ' αυτό;
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Κάτσε ρε μαρκέλα γιατί θα με "τρελάνεις"..............Δεν έγραψες εσύ ότι θαυμάζω τους κακούς; Δεν έβαλες όλο αυτό το κείμενο για να με πείσεις γι'αυτό που λέει, ότι δηλαδή "τρελαινόμαστε" για να μην πιάσουμε δουλειά και τέταια; Στα μόνα που συμφωνούσα, ήταν αυτά στο τέλος περι ψυχιατρείου, τα άλλα που διάβασα με έβγαλαν έξω από τα ρούχα μου! Φυσικά αν μου τα αιτιολογήσεις όλα αυτά δεν εννοώ τίποτα από όσα είπα για σένα, γιατί σε είχα και σε εκτίμηση ότι ήσουν έξυπνο και ψαγμένο άτομο, και ειδικά με αυτό που είπες μόλις τώρα, ότι κανένα άτομο δεν αρρωσταίνει αλλά το αρρωσταίνουμε που έγραφες και στο "Γενικά"!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Μαρκέλα, αν πραγματικά δεν τα εννοούσες και σε έθιξα χωρίς να φταις, τότε σου ζητάω συγγνώμη αρκεί να μου εξηγήσεις τι εννοούσες γιατί κι εγώ δεν κατάλαβα πως τα 'γραψες! Σε συμπαθώ πολύ σαν άτομο είσαι απ' τα καλύτερα παιδιά του φόρουμ γιατί είσαι έξυπνη και δίκαιη, γι'αυτό και ξαφνιάστηκα τόσο όταν τα διάβασα αυτά! Αλλά σε παρακαλώ εξήγησέ μου πως τα εννοείς.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Ο ψυχίατρος Κλεάνθης Γρίβας κάπου αλλού γράφει: "...Κανένα άτομο δεν αρρωσταίνει. Το αρρωσταίνουμε..."
    Μπορεί κανείς να μη συμφωνήσει μ' αυτό;
    Μαρκελα , συμφωνω , αγορασα το ' ο μυθος της ψυχικης ασθενειας ' του Π. Φιλοθεου Φαρου , εσυ μου τοχες υποδειξει ( θυμασαι ? ) , και ειναι πολυ ενδιαφερον .

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    σωστα φταιει το στιγμα.

    ιδιως σε υπαναπτυκτες χωρες οπως η δικη μας που οι ανθρωποι ειναι αγραμματοι και οσοι εχουν τελειωσει ενα πανεπιστημιο δεν εχουν καν πολυπλευρη γνωση ή ιατρικη γνωση για τα βασικα αφου το συστημα παιδειας της χωρας ποτε δε λειτουργησε οπως υπολειτουργουν τα παντα σε αυτη τη χωρα.

    φταιει και το οι νεο?Ελληνες ειναι υπερβολικα συναισθηματικοι, υπερευαισθητοι, φωνακλαδες, υπερβολικοι στις αντιδρασεις τους, φοβιτσιαρηδες, συντηρητικοι αλλα αγροικοι ταυτοχρονα, κουτσομποληδες και ρουφιανοι και μη οργανωτικοι.

    ετσι αμα μαθουν οτι ενας ειναι σχιζοφρενης αμεσως αντιδρουν υπερβολικα και χωρις γνωση αλλα σαν αγελη.

    επισης φταιει και η ηθικη των νεο?Ελληνων που δεν εχουν αλληλεγγυη αλλα μονο κοιτανε την παρτη τους. Δε σεβονται τους αδυνατους, παιδια και γερους αλλα μονο κοιτανε
    να γλεντησουν και να βολευτουνε. Ουτε υπαρχει κοινωνικο κρατος ή κρατος σοβαρο γενικοτερα σαν αντιβαρο σε αυτη την ελλεψη ηθικης απο μερους των Ελληνων.

    Ετσι δε σεβονται και εμας γιατι μας θεωρουν αδυνατους που δε μπορουν να αντιδρασουμε και οτι δηθεν θα τους βλαψουμε σωματικα ενω αυτα που συμβαινουν καθημερινα σε ολη την Ελλαδα χρηζουν περισσοτερης βαριας ψυχιατρικης αντιμετωπισης παρα οσο βιωνουμε και καναμε εμεις ως ασθενεις.

    χεστους pillow, το καλυτερο ειναι να ζεις σαν αγνωστη μεταξυ αγνωστων και να παιρνεις τα χαπια ωστε να εισαι το δυνατον καλυτερα εσυ για να τους το βουλωνεις το στομα.

    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Δεν θέλω να πάω, αναγκαστικά θα πάω μιας και έκλεισα ραντεβού. Δεν με βοηθάει όμως.....όντως έχω μισήσει την πραγματικότητα και τους ανθρώπους.......λογικό, μετά από όλα αυτά που μου συμβαίνουν......Πιο πολύ πιστεύω φταίει το στίγμα και όχι η ίδια η ασθένεια!
    Αφού το θέλουν τόσο πολύ όλοι σύμφωνα με τα λεγόμενα της μαρκέλας, τους εύχομαι ανα αρρωστήσουν και αυτοί αλλά να μη δουλεύουν, έτσι θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι, σωστά;
    Last edited by maus; 02-08-2015 at 22:12.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Maus το να 'σαι υπερευαίσθητος δεν είναι κακό, το να είσαι αναίσθητος είναι.

  13. #28
    h pillow einai απαραδεκτη...με ζητησε να μιλαμε απο το φεισμπουκ εγω το δεχτηκα και στα καλα καθουμενα επειδη αυτη δεν τα παει καλα με τους γονεις της με ειπε και εμενα οτι ειμαι πολυ τυχερος που πεθαναν οι γονεις μου.δεν λεγονται αυτα τα πραματα.δεν μπορεις να πεις τον αλλο οτι ειναι πολυ τυχερος για την πηγη της δυστυχιας του ετσι στα καλα καθουμενα.πολυ βαρη.φυσικο δεν ειναι που εγω κρατησα αποστασεις απο αυτην στην συνεχεια?τι καθεται και αναρωτιεται για το πως την φερονται οι ανθρωποι ενω αυτη απο συμπεριφορα και χαρακτηρα το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης και σιγα σιγα αρχισε να γινεται και αγενης.δεν πρεπει αν θελουμε οι ανθρωποι να μας ανεχονται και να μας συμπαθουν να τους φερομαστε αντιστοιχως καλα?τωρα την εκανα αποκλεισμο ηλεκτρονικο στο φορουμ και ησυχασα απο αυτην.μονο αυτην....το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης .πραγματικα....
    Last edited by Mriya; 03-08-2015 at 19:55.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης σου είπα τον πόνο μου και το έγραψες δημόσια, ποιός νομίζεις πως είσαι; Ο θεός; Δεν θα με κρίνει κανένας για το τι είμαι, μόνο ο θεός αν υπάρχει.........αλλιώς εσύ μάλλον για τον εαυτό σου τα λες επειδή νιώθεις εσύ έτσι...........λες και σε έβρισα! Εσύ είσαι αυτός που βρίζεις εδώ πέρα...........και προσβάλλεις. Δεν είχες που να ξεσπάσεις και ξέσπασες σε μένα! Άλλη φορά τη γνώμη σου να την κρατάς για τον εαυτό σου, όχι να τη λες δημόσια επειδή θέλεις να σου πούνε όλοι, ωωω παιδάκι μου τι σου 'κανε η κακίστρο! Αυτό δεν δείχνει ωριμότητα, το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρίσης
    Last edited by Mriya; 03-08-2015 at 19:57.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ειρηνη ημιν... δεν ειναι αναγκη να βγαζουμε οτι λεμε ιδιωτικα δημοσια...

    επισης τα φαρμακα και η αρρωστεια πειραζουν τα νευρα μας συν το στιγμα που μας νευριαζει οποτε ας ειμαστε ανεκτικοι λιγο και ας εχουμε σοβαρο λογο.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΥΡΣΗ-ΑΠΟΦΥΓΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 11-01-2013, 21:34
  2. Το κομπλεξ μου με τους ηλικιωμενους ανθρωπους
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 15-01-2012, 23:33
  3. ΙΨΔ και οι σχεσεις με τους αλλους ανθρωπους
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2011, 21:22
  4. φοβια με τους ανθρωπους
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 30-08-2008, 19:01
  5. φοβάστε για τους δικούς σας ανθρώπους;
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-08-2008, 21:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •