allagh φαρμακου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ναι ελις τα εξωπυριδιμικα ειναι τα επωδυνα μαγκωματα(το χειροτερο κομματι της αρρωστειας μεσω των κακων φαρμακων).θελω να ξερω ποια φαρμακα εχουν τετοια και ποια οχι
    ΜΙΛΑ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΕΓΩ ΑΟΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΩΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΔΟΧΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Τ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΓΤ ΑΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΚΩΜΤΑ ΑΥΤΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΗ
    ΕΧΩ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΒΓΑΖΩ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΝΩ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ
    ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ
    ΜΕ ΤΡΙΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΑΠΑΔΩΝ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ
    ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ Σ ΠΩ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
    ΚΙ ΟΧΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΟΥΤΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΝΩ ΟΥΤΕ ΛΕΦΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ Μ ΕΚΑΤΣΕ
    ΣΩΣΤΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΩ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ; ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΨΗΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ
    ΕΙΝΑΙ ΓΤ ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Παιδια νομιζω οτι παιζει ρολο και η δοσολογια του καθε φαρμακου.Αλλο οταν παιρνεις πχ 900mg seroquel και αλλο 300mg,ενα παραδειγμα φερνω.Επισης ειναι και πιο φαρμακο θα σε "πιασει" οποτε και να παχαινει ενα φαρμακο λογικα θα το παρεις γιατι διαφορετικα θα υποφερεις.

  4. #19
    ΜΙΧΑΛΗ οι γιατροι λενε (κ εχουν δικιο) οτι πολλες παρενεργιες των φαρμακων διατηρουνται ατοφιες οταν η δραστικη ουσια τρεχει στο αιμα ακομη κ ελαχιστα(τα κιλα ειναι μεσα)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΕΣΥ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ;ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΡΧΕΣΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΙΣ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙΣ ΜΟΠΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ
    ΔΛΔ ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΜΠΑΛΛΑ ΚΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΓΟΣ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΥΛ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΟΠΡΕΙΣ ΞΕΡΕΙ ΜΠΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ Η ΟΧΙ ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΜΠΑΛΛΑ
    ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΓΙ ΑΥΤΟ Σ ΛΕΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΣΥ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ;ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΡΧΕΣΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΙΣ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙΣ ΜΟΠΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ
    ΔΛΔ ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΜΠΑΛΛΑ ΚΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΓΟΣ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΩ
    φυσικη κατασταση υποφερτη καπως εχω

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Eγώ παίρνω invega 6 mg που είναι κάπου στα 3 mg Risperdal και Αmisulpride Generics 400 mg που είναι γενόσημο του Solian.Δεν έχω κοπέλα και δεν έχω δοκιμαστεί στο sex αλλά γενικά δεν έχω πολύ δυνατή στύση.Δεν γνωρίζω ποιο από τα 2 φάρμακα μου το προκαλεί περισσότερο.Δεν έχω κάνει εξετάσεις για προλακτίνη ή για καρδιά.

    Θα πω πως το βιώνω.Στην αρχή στη μέγιστη δόση κ των 2 φαρμάκων αντιμετώπιζα παρενέργειες όπως υπνηλία,ακαθισία,ακούσιες κινήσεις στα πόδια που ίσως ήταν εξωπυραμιδικά,είχα αρνητικά όπως αλογία,αβουλισία,κοινωνική απόσυρση.Τώρα όλα αυτά έχουν μειωθεί ή φύγει τελείως.Δεν έχω πρόβλημα με το κίνητρο μου,μιλάω όσο μιλούσα κ πάντα(δεν είμαι πολύ ομιλητικός),βγαίνω κ συναναστρέφομαι με κόσμο σχεδόν καθημερινά,αρκεί να έχω παρέα.Από θετικά είμαι καθαρός κ η σκέψη όλο και βελτιώνεται.Γνωστικά δεν έχω έντονα προβλήματα.Επίσης δεν μου πρόσθεσαν σωματικό βάρος και έβαλα μόλις 3 κιλά πάνω από το κανονικό μου που τώρα τα έχω χάσει.

    Οπότε μπορώ να πω πως με έπιασαν τα φάρμακα και είναι το σημαντικότερο καθώς κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και νομίζω πως και τα 2 φάρμακα που είναι 2ης γενιάς είναι αρκετά ανεκτά και καλά.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Το σαικρεστ είναι καινούργιο ? Εγώ όπως σας έχω πει παίρνω λεπονεξ (κλοζαπινη ) έχασα 10-12 κιλά αλλά έχω πολλές παρενέργειες γενικά έχω δοκιμάσει πάρα πολλά.. Πάντως τώρα θέλω να τα κόψω

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΤΟ ΣΑΙΚΡΕΣΤ ΕΙΝΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΥΣΙΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Αα οκ θένκς ελις

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χορήγηση Φαρμάκου
    By rita.dr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2014, 20:17
  2. διακοπή φαρμακου-αυτοκτονία
    By skata in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 12-07-2014, 01:32
  3. τρεμω την διακοπη του φαρμακου
    By μυσπ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 18-04-2014, 01:57
  4. αλλαγη φαρμακου
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-09-2009, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •