Κάπου πρέπει να τα πω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14

    Κάπου πρέπει να τα πω

    Καλημέρα παιδιά
    Κατ' αρχάς: Δεν περίμενα να γράψω ποτέ σε αυτό το thread, καθότι νόμιζα ότι θα άφηνα τα κόκκαλα μου στο "άγχος φοβίες". Οι κρίσεις πανικού μοιάζουν τόσο μακριά και ασήμαντες πια. Όσοι ακόμα ταλαιπωρήστε να είστε δυνατοί και να ξέρετε ότι δεν είστε οι μόνοι! :D
    Είμαστε κολλητοί με μια κοπέλα περίπου 15 χρόνια. Ποτέ δεν υπήρξε κάτι μεταξύ μέχρι πριν από ένα χρόνο περίπου. Είχα πιει πολύ, διαισθάνθηκα μια ερωτική ατμόσφαιρα και της ρίχτηκα. Υπήρξε αντάποκριση, αλλά δεν ολοκληρώθηκε το πράγμα. Μετά εγώ ήμουν σε φάση οκ, ελεύθεροι είμαστε δεν έγινε και κάτι, αλλά ας μην μπλέξουμε τα μπούτια μας και αυτή συμφώνησε και δεν ξαναέκανα κίνηση. Από τότε όμως ξεκίνησε μια φάση με συνεχή σεξουαλικά πειράγματα εκ μέρους της στα οποία δεν ενέδιδα στο 90% των περιπτώσεων. Ποτέ αυτά τα πειράγματα δεν ξεκινούσαν με δική μου πρωτοβουλία εκτός από 2-3 φορές που ερχόμουν απέναντι σε μια αντιμετώπιση του τύπου "ωχοουυ, τι θες τώρα, δεν έχω ορεξη". Οι φορές που ενέδωσα αφορούσαν μια φορά σπίτι της που κόλωσα πριν γδυθούμε και κάτι ξέμπαρκα φιλιά. Μετά αυτή βρήκε σχέση και ενώ ήταν ακόμα με το παιδί συνέχιζε τα πειράγματα σε σημείο μια μέρα που είχε πιει να μου ριχτεί. Εκεί πραγματικά μπερδεύτηκα και της "ζήτησα τον λόγο" την άλλη μέρα. Η απάντηση που πήρα ήταν ότι δεν ήξερε γιατί το έκανε, πως δεν μπορεί με τίποτα να μας φανταστεί μαζί και πως δεν θα ρίσκαρε σε τίποτα να με χάσει για μια καυλάντα. Και για λίγο καιρό ηρέμησαν τα πράγματα μέχρι που χώρισε. Το σκηνικό ξανάρχισε αλλά πλέον ψηνόμουν κι εγώ να γίνει κάτι ολοκληρωμένο. (Γενικά δεν είμαι και από τα πιο έμπειρα άτομα σεξουαλικά και λόγως μιας κακής εμπειρίας στο παρελθόν μου πήρε πολύ καιρό να ξεπεράσω τις ανασφάλειες που μου είχαν δημιουργηθεί. Δεν ντρέπομαι να πω πως ευγνωμονούσα λίγο που θα έκανα κάτι μ ένα τόσο οικείο πρόσωπο μπας και ξεκουνηθώ λίγο. Ντρεπόμουν να το ζητήσω εννοείται στα ίσα). Με τα πολλά έφτασε η στιγμή να γίνει. Και κει το πράγμα στράβωσε. Έπιασα πως υπήρχε κάποιος άγχος στην ατμόσφαιρα και όσο κι αν προσπάθησα να το κουμαντάρω αγχώθηκα κι εγώ. Αλλά ήθελα να το παλέψω. Τελικά όμως μου είπε ότι δεν της βγαίνει κι ήθελε να σταματήσουμε. Εννοείται ο,τι πιο άβολο είχαμε βιώσει μεταξύ μας, αλλά κατάφερα να μην μπω στο τριπάκι ξενέρωσε που αγχώθηκα κοκ. Μετά από αυτό μου ξαναείπε πως αυτό πρέπει να σταματήσει και από τότε σταμάτησαν τα πειράγματα και κράτησε μια απόσταση ασφαλείας. Το μοναδικό που έγινε ήταν ένα φιλί μετά το οποίο έφυγε τρέχοντας λέγοντας μου πρέπει να συγκρατηθούμε. Κι από κει άρχισα εγώ να δυσκολεύομαι. Από τη μια να προσπαθώ να αποκαταστήσω τη σχέση που είχαμε, στο οποίο βρίσκω μια απόσταση και από την άλλη να διαχειριστώ την απόρριψη. Γιατί αυτό ήταν που με χτύπησε. Επί κάμποσους μήνες ήμουν το κέντρο της προσοχής της όταν βέβαια αυτή είχε διάθεση. Και βρίσκομαι σε ένα σημείο που νιώθω ότι την χάνω, αλλά παράλληλα αρπάζομαι κιόλας που τώρα που θέλω να γίνει κάτι εγώ αντιμετωπίζω αυτήν την ψυχρή στάση. Προς το παρον λέω να μου δώσω λίγο χρόνο και απομακρυνθώ γιατί αυτό που θέλω να γίνει, να τα βάλουμε κάτω να τα λύσουμε όλα, το αποφεύγει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τωρα ποσο συχνά μιλάτε ή βλεπόσαστε;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Βλεπόμαστε 3-4 φορές την βδομάδα και μιλάμε σχεδόν κάθε μέρα.
    Όταν βγάινουμε είμαστε αρκετά απόμακροι και μιλάμε κυρίως για τα διαδικαστικά: Αν θα κάνουμε κάτι κλπ

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Μετά από πολλά ξεκαθαρίσματα, εντάσεις και αποστάσεις καταλήξαμε στο να πούμε ότι θα κάνουμε μια νέα αρχή. Από τις διάφορες εξηγήσεις που ΔΕΝ πήρα κατέληξα στο εξής συμπέρασμα παραβλέποντας ότι μπορεί απλά να την είχε πατήσει μαζί μου γιατί νομίζω δεν είναι τόσο απλό: Όλη αυτή η προσέγγιση εκ μέρους της δεν ήταν τίποτα άλλο παρά η εξωτερίκευση των ανασφαλειών της και η ανάγκη της για προσοχή από άτομα που θεωρούσε δεδομένα. Επειδή άρχισα να κάνω νέες παρέες και νέες φίλες κατέφυγε στο ύστατο μέσο προκειμένου να τραβήξει την προσοχή μου. Και τώρα επειδή ξέρει ότι κάτι έχει σπάσει ανάμεσά μας έχει ξεκινήσει και κάνει τα ίδια σ' έναν κοινό μας φίλο, βάζοντας τον όμως να δεσμευτεί ότι δεν πρόκειται να μάθω τίποτα εγώ. Με τον φίλο μου δεν έχω κανένα πρόβλημα που έχει ανακατευτεί σ' αυτό γιατί έχει φροντίσει να μιλήσουμε πρώτα. Με αυτή όμως δεν ξέρω τι νιώθω. Από τη μια νιώθω μια πίκρα γιατί το είχα κάνει πολύ ρομαντικό στο μυαλό μου, ότι μόνο μαζί μου μπορούσε να είναι άνετη για κάτι τέτοιο, από την άλλη νευριάζω γιατί νιώθω ότι τελικά έπαιζε τόσο καιρό. Επειδή πάντα μου άρεσαν οι πολύπλοκες καταστάσεις ίσως κάπου να την πάτησα, αλλά λόγω προηγούμενων κακών εμπειριών
    θέλω να ξεφύγω. Το θέμα είναι να ξεφύγω σιωπηλά κάνοντας σαν να μην συνέβη τίποτα ή να της τα ψάλω ένα χεράκι λέγοντας τα πράγματα με το όνομά τους αναλαμβάνοντας το ρίσκο να σπάσουμε μετά;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    na κανεις πως δεν συνεβη τιποτα...δεν σ αφορουν οι σχεσεις τις και τι κανει εσεις φιλοι ειστε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Σχετικά με το συμπέρασμα που εβγαλες για τα κίνητρα της πιστεύω κι εγώ οτι εχεις δίκιο. Τώρα για το κατά πόσο αξίζει να της τα πεις...δεν ξέρω. Τι είναι πιο σημαντικό για εσένα; Ή παρέα της ή μία τιμια ειλικρινής επικοινωνία μεταξύ σας ακόμα και αν σπασετε; Εμένα πχ θα με ξενερωνε πολύ η παρέα με κάποιον αν ξέρω ότι και οι δύο επιλέγουμε να κρατάμε κάποια πράγματα που αφορούν τον άλλον κρυφά. Δεν λέω καλό είναι να κρατάμε μία πισινή σε κάποια θέματα προσωπικα αλλά αυτο το συγκεκριμένο θα μου έβγαζε εκμετάλλευση, δε θα μου καθόταν καλά να κάνω τη πάπια, ούτε θα περνουσα το ίδιο καλά με τη παρέα του. Έχω ξεκόψει εναν φιλο για αυτό το λόγο (και δεν έχω και πολλους, τίποτα σχεδόν).
    Αν δεν σε πειράζει να κανετε ντεμεκ παρέα μη μιλάς...
    Αν νιώθεις ότι δε σου κολλάει καλα η κατάσταση πες της το. Φυσικά να είσαι έτοιμος να σε διαψεύσει. Αμα της πεις για τη κατάσταση με τον κοινό φίλο κι όλας θα εκθέσεις και αυτόν και θα είναι και λίγο πολύ σαν να την λες "ανασφαλες τσόλι" λολ...θα θιχτει...τι περιμένεις να βγει από μία τέτοια συζήτηση;
    Εκτός αν κάνεις τη πάπια για τον κοινό φίλο και έχει και μία κάποια αυτογνωσία για τις ανασφάλειες της. Μπορεί τότε και να στο παραδεχτεί. Εχει να κάνει και με το τι άνθρωπος είναι.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Μόνο για τον κοινό φίλο κάνω την πάπια γιατί εκτίμησα πολύ το ότι μ έπιασε να μου μιλήσει σε φάση πως αν πρόκειται να υπάρξει πρόβλημα μεταξύ μας, κάνει πίσω. Δυστυχώς αν την πιάσω και της τα χώσω, θα πάρει κι αυτόν η μπάλα κι αυτό δεν το θέλω. Δεν υπάρχουν ντεμέκ κολλητιλίκια όμως. Κι όταν μιλάμε για φιλία δεν παίζεις, ξεκαθαρίζεις ντόμπρα τα πράγματα. Μπορούσε να μ είχε πιάσει όταν είδε πως κάνω νέες φίλες και να μου πει ότι ζηλεύει, ανησυχεί δεν ξέρω κι εγώ τι. Όταν μ έκανε ψευτοζήλιες και παράλληλα μου ριχνόταν, τότε δεν σκέφτηκα καθόλου αυτήν την τροπή. Μπορώ να δεχτώ ότι είναι ένα ανασφαλές άτομο και δεν μπορεί να το διαχειριστεί, μπορώ να δεχτώ ότι μπήκα σε σκέψεις μήπως όντως γινόταν κάτι παραπάνω μεταξύ μας και αυτή δεν είχε ποτέ στο νου της κάτι τέτοιο, αλλά αυτό το ότι έπαιζε κατά διαστήματα με τα συναίσθματα μου (δες πρώτο ποστ) και παράλληλα κάνει αυτό το παιχνίδι με φιλο μου/μας με εξοργίζει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    η δεν καταλαβα τι διαβαζα τοση ωρα, η συμφωνω απολυτα με τον νικ.
    εφοσον δεν εχετε καμια δεσμευση μεταξυ σας με την κοπελα, ασχετως αν εγιναν μερικα μπερδεμτα που τελικα απ οτι καταλαβα σταματησαν, δεν σε αφορα τι κανει στην ζωη της και με ποιον.
    μην λες τπτ και μην ανακατευεσαι γενικως.
    τι ηλικιες εχετε αν επιτρεπεται?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ωραια...τότε αφου δεν θες ψευτοκολλητηλικια και ΑΝ είσαι πρόθυμος να ρισκάρεις και είτε να ξεκαθαρισετε τα πραγματα ή να σπασετε τελείως, μίλησε της και πες της ότι ξέρεις πως έπαιζε μαζί σου από ανασφάλεια κλπ χωρίς να αναφέρεις τίποτα για τον φίλο. Συζητα δηλαδή το κομμάτι του "παιχνιδιού" για επιβεβαίωση, αν είναι εντάξει μπορεί και να στο παραδεχτεί...μπορεί. Αλλά χλωμό το κόβω. Για αυτό σου λέω είναι ρίσκο.
    Και φυσικά πρώτα να ενημερώσεις τον φίλο σου ότι θα της πώ ετσι κι έτσι γιατί μου τη δίνει αυτό και θέλω να τα πούμε ντομπρα.
    Δεν ξέρω βεβαια αν το ψιλιαστει ότι το συζητήσετε έτσι...αλλά να σου πω κάτι, έπρεπε να ξέρει ότι είναι αναμενόμενο ότι δύο φίλοι θα τα πούνε μεταξυ τους. Και ο φίλος σου καλή μουσιτσα, της είπε οκ και ήρθε και στα είπε λολ...το εκμεταλλεύεται και αυτος...άξιοι της μοίρας σας συγνώμη κι όλας για το άσχετο με την ερώτηση σου σχόλιο :P
    Και τι τα θέλετε και μπλεκετε με τέτοιες κατινιες και δράματα, τελείωσαν οι γυναίκες στο πλανήτη; Σιγα. Μου πες του πα σου πε...το είδα το πρώτο ποστ. Τζάμπα ασχολείσαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Το θέμα του δεν είναι τι κάνει στη ζωή της και με ποιον από ότι κατάλαβα...είναι ότι του τα έριχνε για τη πλάκα της και αυτος δεν νιώθει καλα με τη φιλία τους αν δεν ξεκαθαριστεί αυτο ντομπρα μεταξύ τους, ασχετα με τους άλλους. (Απλά η φάση με τον φίλο του επιβεβαιώνει το μοτίβο)...καλά κατάλαβα ή λαθος;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Μπαινουμε στα 25 και αντι να μπορουμε να πουμε θελω σεξ, εχω ανασφαλειες, με τρωει ο κωλος μου εχει γινει ολο αυτο το πραγμα. Τελειο;
    Εφόσον δεν έχουμε καμιά δέσμευση μεταξύ μας τι είναι αυτά τα "ποτέ μα ποτέ μην μάθει ο τάδε ότι τρέχει κάτι μεταξύ μας". Γιατί να εμπλέκομαι έτσι σε μια κατάσταση που ήταν ήδη αρκετά μπερδεμένη; Ο φίλος μου δεν ήξερε τίποτα παραπάνω πέρα από
    το ότι υπήρχε μια αλλοπρόσαλλη συμεπριφορά εκ μέρους της όταν ήμασταν όλοι μαζί. Μόλις του είπα ότι έχουν γίνει και κάποια παραπάνω πράγματα μου είπε τι έχει παιχτεί.
    Αλλά δεν έχουν σημασία αυτά. Σημασία έχει το ότι έπαιζε και ότι εγώ θα πρέπει να το παραβλέψω γιατί ακριβώς τα ανακατέματα κι οι κατινιές δεν θα βγάλουν πουθενά

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by goofy1 View Post
    Μετά από πολλά ξεκαθαρίσματα, εντάσεις και αποστάσεις καταλήξαμε στο να πούμε ότι θα κάνουμε μια νέα αρχή. Από τις διάφορες εξηγήσεις που ΔΕΝ πήρα κατέληξα στο εξής συμπέρασμα παραβλέποντας ότι μπορεί απλά να την είχε πατήσει μαζί μου γιατί νομίζω δεν είναι τόσο απλό: Όλη αυτή η προσέγγιση εκ μέρους της δεν ήταν τίποτα άλλο παρά η εξωτερίκευση των ανασφαλειών της και η ανάγκη της για προσοχή από άτομα που θεωρούσε δεδομένα. Επειδή άρχισα να κάνω νέες παρέες και νέες φίλες κατέφυγε στο ύστατο μέσο προκειμένου να τραβήξει την προσοχή μου. Και τώρα επειδή ξέρει ότι κάτι έχει σπάσει ανάμεσά μας έχει ξεκινήσει και κάνει τα ίδια σ' έναν κοινό μας φίλο, βάζοντας τον όμως να δεσμευτεί ότι δεν πρόκειται να μάθω τίποτα εγώ. Με τον φίλο μου δεν έχω κανένα πρόβλημα που έχει ανακατευτεί σ' αυτό γιατί έχει φροντίσει να μιλήσουμε πρώτα. Με αυτή όμως δεν ξέρω τι νιώθω. Από τη μια νιώθω μια πίκρα γιατί το είχα κάνει πολύ ρομαντικό στο μυαλό μου, ότι μόνο μαζί μου μπορούσε να είναι άνετη για κάτι τέτοιο, από την άλλη νευριάζω γιατί νιώθω ότι τελικά έπαιζε τόσο καιρό. Επειδή πάντα μου άρεσαν οι πολύπλοκες καταστάσεις ίσως κάπου να την πάτησα, αλλά λόγω προηγούμενων κακών εμπειριών
    θέλω να ξεφύγω. Το θέμα είναι να ξεφύγω σιωπηλά κάνοντας σαν να μην συνέβη τίποτα ή να της τα ψάλω ένα χεράκι λέγοντας τα πράγματα με το όνομά τους αναλαμβάνοντας το ρίσκο να σπάσουμε μετά;

    αυτο που καταλαβα, και διορθωσε με αν κανω λαθος, ειναι οτι ειπατε να κανετε μια νεα αρχη στην φιλια σας, κι οχι να τα φιαξετε, η κατι ...παρεμφερες..

    αν ετσι εχουν τα πραγματα, για ποιο πραγμα να της ζητησεις εξηγησεις, που παιζει με καποιον αλλον? δικαιωμα της δεν ειναι??

    η γνωμη μου:
    δεν ειδα καμια κοπελα να παιζει μαζι σου.
    ειδα οτι αυτη η ιστορια, μια ξεκιβνουσε απο εκεινην και της εβαζες παγο εσυ , μια ξεκινουσε απο σενα οταν μετανοιωσες και σκεφτηκες οτι κατι θελεις, αλλα εκεινη ειχε ξενερωσει και σου ζητησε να εχετε πλεον κατι φιλικο.

    το αλλο που ειδα στην περιγραφησ ου, ειναι τοιε συ δεν εχεις τπτ αισθηματα για την κοπελα, απλα σου φανηκε "βολικο¨" να κανεις κατι με μια κοπελα που ξερεις καλα.
    κατι σαν φακ μπαντι δλδ. ε οχι και οτι πιο ρομαντικο μπορω να σκεφτω...
    εκτος αν εχεις αισθηματα που δεν περιγραφεις πουθενα παραπανω...

    ΔΙΚΗ ΣΟΥ υποθεση οτι κανει κατι με τον φιλο σας ΕΠΕΙΔΗ τα σπασατε εσεις. εγω λεω οτι κανει κατι με τον φιλο σου γιατι ειναι ελευθερη κοππελα, και θελει να κανει κατι με τον φιλο σας. ασχετως με σενα δλδ. και δεν θελει να το μαθεις για να μην πληγωθεις, οχι γιατι εχει καποια δεσμευση απεναντι σου.

    ισως επειδη σαρεσουν οι πολυπλοκες καταστασεις, να σαρεσει να μπερδευεις πραγματα που στην βαση τους ειναι πιο απλα απ οσο τα παρουσιαζεις, η απ οσο θαθελες ενδεχομενως . το "οποιος δεν θελει να ζυμωσει . 10 μερες κοσκινιζει" το εχεις ακουστα?
    νομιζω κωλλυσιεργεις με εγκεφαλικα κατασκευασματα για να μην αντιμετωπισεις τον φοβο σου της πρωτης φορας.
    εσυ ρπεπει να τολμησεις να λυσεις θεματα, ιχθ η φιλη σου.

    για ποιο θεμα να της τα ψαλλεις? δεν 'επαιξε" περισσοτερο απ οσο 'επαιξες" εσυ.
    εγιναν καποια μπερδεματα που δειχνει να μην βγαινεουν πουθενα προς το παρον.
    αυτο ειδα εγω τουλαχιστον, απ την περιγραφη..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    σορι για τα κορεατικα, μπαινω απο πανεξυπνο κινητο...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Πολύ σκληρή η κριτική σου Remedy. Είπες βέβαια κάποια πράγματα που χρειαζόμουν να ακούσω μάλλον
    Δεν ήταν δυστυχώς απλά ότι ήθελε να κάνει κάτι μαζί μου και απλά ξενέρωσε. Μπορεί να γινε και αυτό, αλλά αρχικά το χρησιμοποίησε για να διεκδικήσει τη φιλία μας, όταν ένιωσε ότι χάνει την αποκλειστικότητα που θεωρούσε ότι είχε. Μου ριχνόταν μόνο και μόνο για να τραβήξει την προσοχή μου. Αν έκανα ότι ανταποκρινόμουν, μαζευόταν λέγοντας μου δεν γίνεται να γίνει κάτι μεταξύ μας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Για να καταλάβω...το πρόβλημα σου σε πρακτικό επίπεδο ποιο είναι;
    Ότι σε χαλάει που κάτι γίνεται με το φίλο σας (που οκ ανθρώπινο είναι αλλά δε σε αφορά) ή ότι σε χαλάει σα φιλη επειδή θεωρείς ότι πηγε να σε χειραγωγήσει με ερωτική προσέγγιση και ακόμα δεν έχεις ξεκάθαρη εικονα του τι έγινε; Ότι δεν μιλησατε ποτέ ντομπρα για το τι έγινε με εσάς; Άσχετα από το φίλο; Αν είναι το δεύτερο και έχεις καταλοιπα πικρίας επειδή δε ξεκαθάρισε ή κατάσταση ε σκατά φιλια είναι, τι νέα αρχή; Μουφα νέα αρχή είναι και από των δύο την πλευρά. Διαφωνω ότι δεν έχεις λόγο να χαλιεσαι αν είναι έτσι...τι παρεα θα κάνετε αν ξέρεις ότι έχει ενοχικοτητα απέναντι σου και πράγματα να σου κρύψει (με οποιον και αν τα έφτιαχνε μετά)...ποια νέα αρχή ως φίλοι; Μπούρδες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρεπει καπου να τα πω.
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 04-07-2019, 18:53
  2. καπου να μιλήσω ....
    By pantzos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2013, 10:51
  3. πρεπει καπου να μιλησω
    By dolphin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 23-03-2012, 00:07
  4. ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...
    By matina24 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2011, 13:01
  5. Κάπου έχω χαθεί........
    By manner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 07-01-2011, 11:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •