Με εχει παρει απο κατω ο χωρισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1

    Με εχει παρει απο κατω ο χωρισμος

    Καλησπερα σε ολους σας .. Ειμαι 23 χρονων και με λενε Γιαννη . Χωρισα με μια κοπελα πριν 4 μηνες . Μπηκε ενας τυπος αναμεσα στη σχεση μας αρχικα ως φιλος και μετα απο 2 μηνες αφου χωρισαμε τα φτιαξανε . Εγω εχω επιχειρησει να προχωρησω παρακατω, αλλα καμοια κοπελα δε μου εχει κανει εντυπωση.. ξεχνιεμαι για λιγο και την επομενη στιγμη παλι τα ιδια, σκεψεις που με βασανιζουν. Δεν μπορω να αποδεχτω πως εκεινη που ελεγε ποσο πολυ τυχερη ειναι που με εχει και με αγαπαει προχωρησε παρακατω και ειδικα με αυτον που μου τον ελεγε φιλο της και δηλωνει ερωτευμενη κι εγω ακομα ποναω και την αναπολω, θα ηθελα τις πολυτιμες συμβουλες σας και θα χαιρομουν αν ακουγα πως εχετε ξεπερασει παρομοια θεματα στο παρελθον !!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Και γιατί χωρίσατε?

  3. #3
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Και γιατί χωρίσατε?
    Γιατι δεν ειχε τα ιδια αισθηματα με πριν για μενα λογο των τσακωμων ... αυτο λεει εκεινη δηλαδη ...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Και πόσο καιρό ήσουν με την κοπέλα? και που ξέρεις πότε τα έφτιαξαν ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν χωρίζεις περνάς κάποια στάδια, ακόμα είσαι στην αρχή, γι αυτό δε νιώθεις καλά. Επίσης σε χώρισε η κοπέλα χωρις εσυ να το θέλεις, οποτε πρέπει βίαια να ξεμάθεις οσα είχες μάθει μεχρι τωρα και αυτο πονάει. Την κοπέλα τη βλέπεις καπου έξω; είχατε κάποια αλλη επικοινωνία;

  6. #6
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Και πόσο καιρό ήσουν με την κοπέλα? και που ξέρεις πότε τα έφτιαξαν ?
    Ημουν 2 χρονια , το εμαθα απο μια "φιλη" της κι αργοτερα και απο αλλους απ τον κυκλο της..

  7. #7
    Ναι , ειχαμε επικοινωνια , ειχαμε βρεθει να συζητησουμε , δεν ηθελε να τα ξαναβρουμε ομως ... εγω το ειχα καταλαβει οτι παιζει κατι με τον ααλλον αλλα δεν το παραδεχοταν , τωρα που ξερει οτι ξερω , λεει οτι δεν επαιζε τπτ ενω ημασταν μαζι και συνεβει πολυ πιο μετα αυτο με τον καινουριο της . Εμενα με χαλαει γτ κοιμουνται μαζι, ολη μερα ειναι μαζι κι εγω δεν εχω καταφερει να προχωρησω, ελπιζω συντομα να βρω την ακρη ...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εσύ πως ξέρεις τι κάνει αυτή, κοιμούνται μαζί κλπ? Καλύτερα να μην έχεις νέα της γιατί μετά τα σκέφτεσαι......

  9. #9
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εσύ πως ξέρεις τι κάνει αυτή, κοιμούνται μαζί κλπ? Καλύτερα να μην έχεις νέα της γιατί μετά τα σκέφτεσαι......
    Μου τα ειπανε καποιοι γνωστοι μας , τυχαινει να εχουμε κοινες παρεες , ζουμε σε διαφορετικες πολεις ομως... ναι, θα προσπαθησω να μη μαθαινω τιποτα γτ ολο αυτο με χαλαει..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Ναι , ειχαμε επικοινωνια , ειχαμε βρεθει να συζητησουμε , δεν ηθελε να τα ξαναβρουμε ομως ... εγω το ειχα καταλαβει οτι παιζει κατι με τον ααλλον αλλα δεν το παραδεχοταν , τωρα που ξερει οτι ξερω , λεει οτι δεν επαιζε τπτ ενω ημασταν μαζι και συνεβει πολυ πιο μετα αυτο με τον καινουριο της . Εμενα με χαλαει γτ κοιμουνται μαζι, ολη μερα ειναι μαζι κι εγω δεν εχω καταφερει να προχωρησω, ελπιζω συντομα να βρω την ακρη ...
    Μην το βλέπεις ανταγωνιστικά, οτι α αυτη προχώρησε κι εγω ακόμα παλεύω να βγάλω την άκρη. Χέσ'τους, θα βγάλεις την άκρη με τον δικό σου ρυθμό.
    Προφανώς και για να ήταν δικιά της απόφαση ο χωρισμός εκείνη είχε παραπάνω χρόνο να το επεξεργαστεί και να "ψαχτει" αν όχι γενικά τοτε τουλάχιστον μέσα της θα πω εγω...οτι ξενέρωμα βιώνεις εσυ τώρα σκέψου οτι εκέινη άρχισε να το βιώνει νωρίτερα, όταν εσυ ακόμα ήσουν περα βρέχει. Η τελοσπάντων οι συνθήκες του καθένα είναι διαφορετικές. Αλλος τελειώνει μια σχολή σε 4 αλλος σε 5 αλλος σε 6 αλλος σε 7 χρόνια τι να κάνουμε να πεθάνουμε; Πάρε το χρόνο σου και θα περάσει. Το να μην ακούς βλέπεις νέα της/τους γενικα είναι το πιο σημαντικό ίσως πράγμα για αρχή για να κάνεις προοδο. Το δεύτερο σημαντικό πράγμα ειναι να κάνεις οτι γουστάρεις. Γουσταρεις να βγεις με φίλους να ξεσκάσεις η να φλερτάρεις; Καντο. Γουσταρεις να καθεσαι σπιτι σου να κλαις με το μαξιλάρι αγκαλια; Καντο. Τιποτα δεν ειναι ντροπη και δεν υπάρχει "θα έπρεπε" σε αυτα...Οπως σου ερχεται, μη καταπιεζεσαι, θα το ξεπεράσεις γρηγορότερα και καλύτερα έτσι. Απλά μην κάνεις τίποτα βεβιασμένα...ήρεμα και χαλαρά, ένα βηματάκι τη φορά. Ζητα απο τους κοινους γνωστους σας να μην ακούς κουβέντα σχετικα/μη ρωτήσεις ποτε ξανα τίποτα σχετικά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Αυτά έχουν οι προγαμιαίες σχέσεις. Χωρισμοί, τσακωμοί, τρίτα πρόσωπα, ανεπιθύμιτες εγκυμοσύνες... Κολαση!
    Διαβολικά και τα αποτελέσματα αυτών των καταστάσεων, πικρία, μοναξιά, εγωϊσμοί, μοιχείες, θυμός, εκδίκηση, φόνοι, εκτρώσεις κλπ.
    Χωρίς Θεό, οδηγούμαστε στη κόλαση.
    Χωρίς Φως θα περπατάμε στο σκοτάδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Αυτά έχουν οι προγαμιαίες σχέσεις. Χωρισμοί, τσακωμοί, τρίτα πρόσωπα, ανεπιθύμιτες εγκυμοσύνες... Κολαση!
    Διαβολικά και τα αποτελέσματα αυτών των καταστάσεων, πικρία, μοναξιά, εγωϊσμοί, μοιχείες, θυμός, εκδίκηση, φόνοι, εκτρώσεις κλπ.
    Χωρίς Θεό, οδηγούμαστε στη κόλαση.
    Χωρίς Φως θα περπατάμε στο σκοτάδι...
    Ερωτηση ....εισαι παπας? ( εαν θες μου απαντας )
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ωχ.. η Λουκα ειναι στο φορουμ...σορρυ χωρις παρεξηγηση..τι πρεπει να κανουμε?να μην ερωτευομαστε ? να μην κανουμε σχεσεις?ποιος θεος ειπε να μην αγαπαω εναν αντρα? ποιος θεος ειπε να παντρευτω για να κανω σεξ? ....ολα αυτα οι ανθρωποι τα ξεκινησαν με τις θρησκειες..
    ο θεος ειπε να ζουμε να αγαπαμε κ να αυξανομασθε...δεν μιλησε ποτε για στεφανι..η εντοιμοτητα κ η ηθικη δνε φαινεται απο το αν εκανε καποιος σεξ πριν απο τον "γαμο" που ορισαν οι ανθρωποι..
    αλλα απο την αγαπη που δινεις στον συνανθρωπο κ την βοηθεια κ την ..μπλα μπλα...ξερετε τωρα..μη λεω τα ιδια κ τα ιδια..
    το να κανει καποιος σχεησ με εναν αλλον δεν σημιανει οτι θα κανει κ φονο κ μοιχεια κ ολα αυτα που αναφερεις..υπαρχουν κ οι σχεσεις στις οποιες δινουμε κ παιρνουμε αγαπη κ δεν χρειαζεται να κανουμε κανα φονο..ελεος!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Ερωτηση ....εισαι παπας? ( εαν θες μου απαντας )
    σιγουρα θα ειναι παπας ή μοναχος..κατι τετοιο...
    ενοχες χωρις λογο κ αιτια που οδηγουν τον ανθρωπο στην πικρια..επειδη αγαπησε..επειδη πληγωσε , ληγβθηκε κ ερωτευθηκε..
    δλδ το παιδι πρεπει να εχει κ ενοχες που τα εμπλεξε με μια κοπελα στα 23 του..
    θα πρεπε να μονασει για να ειναι υγιης?
    ενα θα σου πω " αλοιμονο απο αυτον που ειναι ηθικος επειδη δεν μπορει να ειναι ανηθικος"..
    Παντελής Ζερβος , Ελληνας ηθοποιος στην ταινια "η θεια απο το Σικαγο"//
    αν παω κ κλειστω σε μοναστηρι θα ειμαι ηθικη γιατι δνε θα εχω αλλη επιλογη..
    το να μεινω στον κοσμο, μεσα στην ζουγκλα με τους ανθρωπους κ να παραμεινω ηθικος γιατι πολυ απλα θελω να ειμαι ηθικος κ να περπαταω στο σκοταδι αλλα να λαμπω..νομιζω ειναι η μεγαλυτερη μαγκια..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Παντως να ξερετε η ηθικη ειναι ο πιο αποτελεσματικος μηχανισμος για σερνει καποιος την ανθρωποτητα απο την μυτη ;)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. εχει παρει καποιος το ρεμερον?
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 44
    Last Post: 15-06-2019, 20:21
  2. Εχει παρει κανεις minitran ?
    By Night in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 24-10-2014, 19:14
  3. CYMBALTA έχει πάρει κανείς?
    By Φένια in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-02-2011, 15:54
  4. Εχει παρει κανεις dumyrox 100 ?
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 30-01-2010, 10:33
  5. Mε έχει πάρει από κάτω,δεν έχω φιλήσει ποτέ...
    By Absolut in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-12-2006, 01:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •