Αδυνάτισμα. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 54 of 54
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    για τα εμπορικα δεν το συζητω... σε συνοικιακες περιοχες μαλιστα, οχι στην αγορα... τιμες για γελια! διπλασια απο μαγαζι της κορινθου σε κεντρικη αγορα... δεν ει ναι τυχαιο που οι ευρω(πεη) χτυπησαν πρωτα τα ακινητα... και εξακολουθουν να χτυπάνε φυσικα. η χωρα μας ήταν η πιο φτωχη χωρα μεν αλλα ειχε τον πιο πλουσιο λαό απο οποιαδηποτε αλλη χωρα

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by rea View Post
    είχε ανεβει πολυ, πριν την εποχη κρίσης δηλαδη. οι γκαρσονιερες ειχαν τις ιδιες τιμες με τα δυαρια. θυμαμαι γκαρσονιερες 10ετιας απο 400- 500 ευρω και βάλε και 3 ενοικια μπροστα...2 + 1. ολος ο κοσμος προτιμουσε να πάρει στεγαστικο δανειο γιατι τα ενοικια ήταν υψηλότερα απο τις δόσεις...καπως ετσι την πατησα και εγω...το ειχα ψαξει πολυ το ολο θεμα πριν πεσω στα νυχια της τραπεζικης συναλλαγης
    Για Αθήνα μιλάς......? Γιατί Αθήνα έβρισκες κ φτηνές γκαρσονιέρες. Πανάκριβα ήταν σε κάτι φοιτητούπολεις της επαρχίας, όπου κατά ένα σεβαστό (ή κ μεγάλο μέρος.....) "ζούσαν" από τους φοιτητές. Εκεί οι τιμές ίσως να μην έχουν πέσει κ ακόμα.

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    πειραιας κεντρο - καλλιθεα - ν. σμύρνη - αιγαλεο - χαιδαρι - Ν. Φαληρο ... σε αυτες τις περιοχες ειχα ασχοληθει είτε για μενα, είτε για φιλους... μιλαμε πριν κριση παντα ετσι

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    4
    Τουλάχιστον 7 ποτηρια νερό την ημέρα ,φρουτα-λαχανικά, και γενικά λίγες ποσότητες φαγητου η άσκηση θα φέρει πιο γρήγορα αποτελέσματα αλλα πρέπει να αποκτήσεις κίνητρο και μα το θες πολύ για να τα βάλεις όλα στην καιημερινότητα σου.τίποτα δεν θα γίνει απο μόνο του ,πάλεψε το.αυτα

  5. #50
    Έτσι ακριβώς.Τίποτε δε γίνεται από μόνο του ή από τύχη εκτός από μερικά πράγματα.Προσωπικά έχω κίνητρο για όλο αυτό.
    Άσχετο με το θέμα της δελφίνι αλλά από χθες μετά απο 13 χρόνια περίπου ξεκίνησα πάλι να κάνω ποδήλατο.Και αν εξαιρέσω τις πεσμένες αντοχές σε σχέση με τότε,είναι σαν να μη πέρασε μια μέρα.Πόσες τούμπες έφαγα απο τα 5 μου χρόνια μέχρι να μάθω να ισορροπώ σωστά πάνω στο ποδήλατο.Ακόμη έχω πάνω μου κάποια σημάδια απο πληγές..Και όμως το είχα βάλει πείσμα να μάθω...Αμα έκανα έτσι και στην υπόλοιπη ζωή μου,θα ήμουν πολύ καλύτερα σήμερα..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Καλή μου, περπάτημα. 4 χιλιόμετρα τη μέρα και θα γίνεις κορμάρα. Θέλω να σου πω όμως, πως και να αδυνατίσεις, η χαμηλή αυτοεκτίμηση θα σου μείνει αν δεν τη δουλέψεις. Δεν είναι μόνο το χάσιμο των κιλών δηλαδή!
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  7. #52
    Οταν είσαι χάλια ψυχολογικά όχι 4χλμ αλλά και 4μέτρα να κάνεις,φαίνονται υπερβολικά.Κατά την γνώμη μου πρέπει να φτιαχτεί κάπως η τέρμα αρνητική ψυχολογία για να έχεις όρεξη για να περπατήσεις.Η να βρεις κάποιο έστω μικρό λόγο για να το κάνεις αυτό.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Σε αυτό έχεις δίκιο kozchr, θέλει κίνητρο. Ένα καλό κίνητρο είναι να μην θες να βαλτώσεις στην κατάθλιψη.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  9. #54
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Σε αυτό έχεις δίκιο kozchr, θέλει κίνητρο. Ένα καλό κίνητρο είναι να μην θες να βαλτώσεις στην κατάθλιψη.
    Ακριβώς. Και να έχεις σιχαθεί την αδράνεια.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Χρησιμη σελιδα για αδυνατισμα
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 26-07-2015, 04:14
  2. Αδυνάτισμα!
    By kallia13 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 77
    Last Post: 06-03-2015, 23:12
  3. Αδυνατισμα και κομπλεξ.
    By crazyelena in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 19
    Last Post: 28-06-2014, 05:50
  4. αδυνατισμα
    By ΜΑΡΙΑ97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 14-11-2010, 20:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •