Θέλω να ζητήσω κάτι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390

    Θέλω να ζητήσω κάτι...

    το οποίο είναι αποκλειστικά στην διακριτική ευχέρεια της διαχείρισης αν θα το κάνει δεκτό ή όχι μιας κι αυτό που με ενοχλεί δεν αντιβαίνει στους όρους χρήσης ως έχουν μέχρι στιγμής...
    Αλλά μήπως είναι δυνατόν παρακαλώ να προστεθεί κι ένας ακόμη όρος, αυτός του να μην ανοίγονται ένα σωρό διαφορετικά θέματα για το ίδιο πρόβλημα; Δηλαδή για όνομα του Θεού μπορεί κάποιος άνετα να εξαντλήσει το πρόβλημα του ως εκεί που δεν παίρνει και σε όσες σελίδες θέλει σε ένα θέμα, ποιός ο λόγος ν' ανοίγει κάθε μέρα και άλλο; Προσωπικά ως πάσχουσα από ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή αυτό με "τρελαίνει" και κάνει μεγάλο κακό στην ψυχική μου ηρεμία τόσο που έχω αρχίσει να σκέφτομαι ν' αποχωρήσω από το φόρουμ κι ας βοηθιέμαι σε πολλές περιπτώσεις, αυτό το πράγμα δεν το αντέχω, με αρρωσταίνει!
    Ότι κι αν κάνετε ευχαριστώ που με ακούσατε...
    Και να ξεκαθαρίσω ότι δεν θ' απαντήσω καν σε κακοπροέραιτα σχόλια οπότε ας μην μπουν καν στον κόπο κάποια μέλη που ίσως θέλουν να τα κάνουν...και πάλι ευχαριστώ και συγγνώμη αν διαβάζομαι λίγο εκνευρισμένη, η κατάσταση φταίει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Κύκνε καλησπέρα,

    για την καλύτερη ταξινόμηση στο χάος των θεμάτων του φόρουμ είναι σημαντικό κάθε νέο ζήτημα/πρόβλημα, να υπάρχει σε ξεχωριστό θέμα.
    Τα πολυσέλιδα θέματα, είναι δύσκολα στην ανάγνωση από τους επισκέπτες και τα μέλη του φόρουμ και κατ επέκταση, δεν ενθαρρύνουν τη συμμετοχή.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Κύκνε καλησπέρα,

    για την καλύτερη ταξινόμηση στο χάος των θεμάτων του φόρουμ είναι σημαντικό κάθε νέο ζήτημα/πρόβλημα, να υπάρχει σε ξεχωριστό θέμα.
    Τα πολυσέλιδα θέματα, είναι δύσκολα στην ανάγνωση από τους επισκέπτες και τα μέλη του φόρουμ και κατ επέκταση, δεν ενθαρρύνουν τη συμμετοχή.
    Α καλησπέρα,
    δεν περίμενα πια ν' απαντήσει κανείς μετά από τόσο καιρό οπότε ευχαριστώ για την απάντηση Ακόμα κι αν δεν συμφωνούμε...πάντως αυτό που λέω εγώ δεν είναι ότι ανοίγεται διαφορετικό θέμα για διαφορετικό πρόβλημα, αυτό είναι απολύτως λογικό...αυτό που συμβαίνει είναι ότι ανοίγεται θέμα για το ΙΔΙΟ ακριβώς πρόβλημα ξανά και ξανά...για παράδειγμα, εγώ έχω ανοίξει ένα θέμα με τίτλο "φοβάμαι" στο "άγχος/φοβίες"...ε, φανταστείτε κάθε φορά που θα με έπιανε η φοβία μου να άνοιγα και καινούριο θέμα...θα είχα φλομώσει το φόρουμ...καταλάβατε τί εννοώ τώρα; Και πάλι σόρρυ αν ακούγομαι λίγο τσιτωμένη αλλά με τριγυρίζουν τα φαντάσματα, ελπίζω να δείξετε κατανόηση θα φύγουν σύντομα ελπίζω...
    Αλλά αν τυχόν το διαβάσει κανείς από όσους το κάνουν αυτό, τουλάχιστον περιοριστείτε στην κατηγορία που ταιριάζει και μην το βάζετε παντού, ευχαριστώ! Όχι ότι ελπίζω να εισακουστώ αλλά τέλοσπαντων, δεν χάνω τίποτα με το να το γράψω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Καλησπέρα

    Κύκνε ο καθένας θα πρέπει να γράφει τις αποριες-προβλημα που εχει, ασχετως εαν εχει προηγηθεί το ίδιο ..
    Του καθενος το προβλημα ειναι κ λιγο πιο διαφορετικο απο το αλλο .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by intro11 View Post
    Καλησπέρα

    Κύκνε ο καθένας θα πρέπει να γράφει τις αποριες-προβλημα που εχει, ασχετως εαν εχει προηγηθεί το ίδιο ..
    Του καθενος το προβλημα ειναι κ λιγο πιο διαφορετικο απο το αλλο .
    Καλησπέρα intro...

    Πάλι δεν τα είπα καλά, εγώ εννοώ να ανοίγει το ίδιο μέλος πολλά θέματα για το ίδιο δικό του πρόβλημα...σαν να άνοιγα εγώ π.χ. 10 θέματα για το ότι φοβάμαι να κοιμηθώ...αντ΄αυτού έχω ανοίξει ένα κι όποτε φοβάμαι το γράφω εκεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΚΥΚΝΕ ΘΑ ΣΤΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΕΜΑΤΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ ΚΑΝΕΙΣ;
    ΓΤ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΤ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΘΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΞΕ
    ΔΕ ΘΕΣ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΟΠ ΑΥΤΟ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΘΕΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ
    ΜΠΕΣ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΠΟΥ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΟΛΟΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΛΕΜΕ ΠΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ
    ΠΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΟΣΜΙΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΚΥΚΝΕ ΘΑ ΣΤΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΕΜΑΤΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ ΚΑΝΕΙΣ;
    ΓΤ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΤ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΘΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΞΕ
    ΔΕ ΘΕΣ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΟΠ ΑΥΤΟ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΘΕΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ
    ΜΠΕΣ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΠΟΥ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΟΛΟΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΛΕΜΕ ΠΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ
    ΠΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΟΣΜΙΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ
    Πάντα προσπαθώ να μιλάω κόσμια έλις αλλά δεν ξέρω αν το καταφέρνω πάντα...
    Πάντως αυτό που αισθάνομαι τώρα είναι αφόρητος σωματικός πόνος, με έχει πεθάνει ο αυχένας μου...καλά, για τον ψυχικό το ξέρετε δεν είναι καινούριο...και δεν μπορώ και να ξαπλώσω να τον ξεκουράσω που να πάρει γιατί θα πάρουν δύναμη τα φαντάσματα...ουφ...
    Επίσης μιας και λες για παπαριές θέλω να βάλω κι εγώ ένα τραγούδι (δεν το λέω για να παρεξηγηθείς, ε; ) Απλά επειδή δεν κολλάει με το θέμα το λέω παπαριά...πάρτε λοιπόν λίγη γαλλική κουλτούρα...

    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
    ΕΓΩ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
    ΕΓΩ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ
    Δεν κατάλαβα...
    Για το τραγούδι το λες; Δεν κατάλαβα αν σου άρεσε ή όχι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΝΑΙ ΔΕ Μ ΑΡΕΣΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΝΑΙ ΔΕ Μ ΑΡΕΣΕ
    Α, κρίμα γιατί είναι απ' τ' αγαπημένα μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΝΑΙ ΡΕ ΚΥΚΝΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΓΑΛΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΑΝΟ
    ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΤΕΣΠΑ ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΕΤΣΙ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΙΕΣΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΝΑΙ ΡΕ ΚΥΚΝΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΓΑΛΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΑΝΟ
    ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΤΕΣΠΑ ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΕΤΣΙ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΙΕΣΑΙ
    Δεν παρεξηγούμαι...όσο για την κοινωνία μου φαίνεται ζούγκλα μερικές φορές κι εγώ λαγουδάκι, εύκολο θήραμα για κατασπάραγμα αλλά τί μπορώ να κάνω σ' αυτή την ηλικία; Έχω διαμορφωθεί πια, μπορώ ν' αλλάξω;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #14
    Αχ, εγώ το ευχαριστήθηκα αυτό το τραγουδάκι πάντως! Ό,τι πρέπει είναι γι αυτή την ώρα. Είναι πολύ όμορφο και το τοπίο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Αχ, εγώ το ευχαριστήθηκα αυτό το τραγουδάκι πάντως! Ό,τι πρέπει είναι γι αυτή την ώρα. Είναι πολύ όμορφο και το τοπίο.
    Χαίρομαι Κασσάνδρα Όσο για το τοπίο καθαρά χειμωνιάτικο, μακάρι να χιονίσει για λίγο φέτος τα Χριστούγεννα,,,
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να ακούσω κάτι άλλο
    By Katia29 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-08-2013, 18:36
  2. θελω κατι να με κανει να ξαναπιστεψω...
    By Tzina mikrikl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 20-07-2012, 09:32
  3. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ!
    By garyfalia in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 23-02-2012, 14:24
  4. Θέλω να ρωτήσω κάτι...
    By Κύκνος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 536
    Last Post: 15-01-2012, 01:18
  5. Κάτι μου λέει πως ακόμη θέλω να ζήσω....
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 25-06-2008, 19:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •