ΠΩΣ ΝΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175

    ΠΩΣ ΝΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΩ

    Παιδια θα τρελαθω δεν βγαζει πουθενα δεν το παλευω ενα μηνα τρεχω και δεν μπηκε τιποτα σε σειρα εγιναν πολλα πραγματα απο τη μερα που πεθανε ο αντρας μου αιφνιδια και μας αφησε στο κενο εμενα και τρια παιδια πως θα βγαλω περα ολα αυτα που εκεινον τον εστειλαν στο ταφο.Μου φαινονται ολα ακατορθωτα τα παντα τιναχτηκαν στον αερα ζω τον απολητο εφιαλτη δε ξερω τι να κανω ολα κυλανε αργα και με εμποδια .Εχω το πενθος τα χρεη τις εκρεμμοτητες της δουλειας του τα παιδια και ολα αυτα εκει που δε γνωριζα τιποτα σχεδον εγω φροντιζα την οικογενεια πως θα τα καταφερω ?Εχω σωματικα προβληματα απο το στρες λυγιζω και ειναι πολυ νωρις ακομα.Δεν εχω καλο προαισθημα ολα ειναι κουβαρι στο μυαλο μου θα εκραγω δεν βρισκω λεπτο ηρεμιας.Εχω γραψει πολλες φορες και ισως με βαρεθηκατε αλλα τι να κανω βρε παιδια οτι μου γραφετε το διαβαζω αυτη τη στιγμη ειμαι σε πανικο τετοια ωρα που δε τρεχω καπου τα πραγματα φουντωνουν μεσα μου και αντι να ηρεμησω με πιανει κριση πανικου και νομιζω οτι θα πεθανω οτι δε θα τα καταφερω ποτε οτι ολα ειναι αλυτα.Μπορειτε να με χαρακτηρησετε οπως θελετε θα το δεχτω δειλη αδυναμη τρομαγμενη ξαφνιασμενη θυμωμενη ολα ισχυουν.Αυτο που ολοι μου λενε οτι ολα καλα θα πανε ολα θα παρουν τη σειρα τους καποια στιγμη εγω γιατι δεν το πιστευω?

  2. #2
    Aσπασια σε βλεπει καποιος γιατρος? μηπως να επαιρνες ενα ηρεμιστικο για να ηρεμησεις και να μπορεσεις να τα βγαλεις περα με της υποχρεωσεις?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Aσπασια σε βλεπει καποιος γιατρος? μηπως να επαιρνες ενα ηρεμιστικο για να ηρεμησεις και να μπορεσεις να τα βγαλεις περα με της υποχρεωσεις?
    ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΕΤΕ εχω αρκετη υπομονη ξερεις αυτο το θεμα ΕΙΧΕ ΕΙΠΩΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΘΡΕΝΤ Κ ΕΓΡΑΦΕ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΗΡΕΜΙΣΤΗΚΑ.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Εφοσον γραφεις οτι σε βοηθαει να γραφεις συνεχισε να γραφεις καπιες φορες το να σου λεει καπιος συνεχισε εχει σημασια κ ας επαναλαμβανεται.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Αυτο που ολοι μου λενε οτι ολα καλα θα πανε ολα θα παρουν τη σειρα τους καποια στιγμη εγω γιατι δεν το πιστευω?
    επειδη δε σχετιζονται με το θεμα που σε απασχολει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175
    τι αλλο πια να γραψω τα ειπα ολα δεν εχω αλλο κουραγιο με εγκαταλειπει σιγα σιγα και ειναι η αρχη .Ειναι σαν να πρεπει να ξαναγενηθω απο σταχτες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Ασπασία είσαι μάνα και πρέπει να κάνεις κουράγιο. Η ζωή συνεχίζεται, πρέπει να μείνεις δυνατή. Μην απελπίζεσαι, είναι πρόσφατος ο χαμός του άντρα σου σε καταλαβαίνω αλλά κάνε κουράγιο. Πρόσφατα χάσαμε το κουνιάδο μου, είχε δυο παιδιά, ένα κορίτσι στα 18 και ένα αγόρι στα 20. Η γυναίκα του κρατάει το μαγαζί του, πάει γυμναστήριο, προσέχει τον εαυτό της και μια χαρά τα βγάζει πέρα με τις υποχρεώσεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Quote Originally Posted by ασπασια View Post
    τι αλλο πια να γραψω τα ειπα ολα δεν εχω αλλο κουραγιο με εγκαταλειπει σιγα σιγα και ειναι η αρχη .Ειναι σαν να πρεπει να ξαναγενηθω απο σταχτες.
    ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΣΤΑΧΤΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΗΣ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by ασπασια View Post
    τι αλλο πια να γραψω τα ειπα ολα δεν εχω αλλο κουραγιο με εγκαταλειπει σιγα σιγα και ειναι η αρχη .Ειναι σαν να πρεπει να ξαναγενηθω απο σταχτες.
    oτι να ναι για δοκιμασε πιο αβιαστα...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by ασπασια View Post
    Παιδια θα τρελαθω δεν βγαζει πουθενα δεν το παλευω ενα μηνα τρεχω και δεν μπηκε τιποτα σε σειρα εγιναν πολλα πραγματα απο τη μερα που πεθανε ο αντρας μου αιφνιδια και μας αφησε στο κενο εμενα και τρια παιδια πως θα βγαλω περα ολα αυτα που εκεινον τον εστειλαν στο ταφο.Μου φαινονται ολα ακατορθωτα τα παντα τιναχτηκαν στον αερα ζω τον απολητο εφιαλτη δε ξερω τι να κανω ολα κυλανε αργα και με εμποδια .Εχω το πενθος τα χρεη τις εκρεμμοτητες της δουλειας του τα παιδια και ολα αυτα εκει που δε γνωριζα τιποτα σχεδον εγω φροντιζα την οικογενεια πως θα τα καταφερω ?Εχω σωματικα προβληματα απο το στρες λυγιζω και ειναι πολυ νωρις ακομα.Δεν εχω καλο προαισθημα ολα ειναι κουβαρι στο μυαλο μου θα εκραγω δεν βρισκω λεπτο ηρεμιας.Εχω γραψει πολλες φορες και ισως με βαρεθηκατε αλλα τι να κανω βρε παιδια οτι μου γραφετε το διαβαζω αυτη τη στιγμη ειμαι σε πανικο τετοια ωρα που δε τρεχω καπου τα πραγματα φουντωνουν μεσα μου και αντι να ηρεμησω με πιανει κριση πανικου και νομιζω οτι θα πεθανω οτι δε θα τα καταφερω ποτε οτι ολα ειναι αλυτα.Μπορειτε να με χαρακτηρησετε οπως θελετε θα το δεχτω δειλη αδυναμη τρομαγμενη ξαφνιασμενη θυμωμενη ολα ισχυουν.Αυτο που ολοι μου λενε οτι ολα καλα θα πανε ολα θα παρουν τη σειρα τους καποια στιγμη εγω γιατι δεν το πιστευω?
    Σου το είχα ξαναπεί....
    ΔΩΣΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ!!!

    Πάρε αγκαλιά τα παιδιά σου,χαμογέλασέ τους για να σου χαμογελάσουν και δείξε ότι είσαι εκεί γι αυτά.Δείξτο για να κάνουν κι αυτά το ίδιο.Δώσε θάρρος,πάρε θάρρος.Μη το βάζεις κάτω!!!
    Θα χαλάσουμε τις ζωές μας για οικονομικές εκρεμμότητες?Σκέψου λίγο λογικά....

  11. #11
    Ασπασία, μην περιμένεις οι εκκρεμότητες με ταμεία, εφορίες, τράπεζες, συμβολαιογράφους κλπ να λυθούν γρήγορα. Θα πάρουν χρόνο και θα υπάρξουν πολλά εμπόδια. Μερικά ίσως πάρουν και πάνω από ένα, δύο ή τρία χρόνια. Κάποια θα μείνουν εκκρεμότητες για πάντα... δεν πειράζει! Εγω 3 χρόνια μετά τον θάνατο της μαμάς μου έχω ακόμα εκκρεμότητες. Αυτό στο οποίο πρέπει να δώσεις προτεραιότητα είναι το θέμα της σύνταξης. Εκεί θα επιμείνεις για να λύσεις το βιοποριστικό που είναι το πιο επείγον. Αν χρωστάει ο άντρας σου στο Ταμείο του, τότε μπορείς να το κανονίσεις να κρατάνε ένα μικρό μέρος της σύνταξης. Επίσης, προσπάθησε να μάθεις ποιοί του χρωστάνε χρήματα, ζήτησε από την κόρη σου να σε βοηθήσει, να ψάξει το πελατολόγιο και τις δουλειές του. Μην ανυπομονείς να ξεμπερδέψεις γρήγορα, θα πάρει χρόνο, θα πρέπει να μάθεις να ζεις έχοντας δίπλα σου κάποιες εκκρεμότητες και κάποιες δουλειές να γίνουν. Το καταλαβαίνω οτι όλα αυτά είναι πολύ ψυχοφθόρα, γι αυτό θα πρέπει να εκπαιδεύσεις τον εαυτό σου να απομονώνεται συναισθηματικά από αυτά, να κάνεις αυτό που μπορείς και μετά να μην τα σκέφτεσαι όλη την ώρα. Αφιέρωσε μία ώρα, το πολύ δύο την ημέρα και τέλος!
    Βάλε και λίγο τηλεόραση, ή κάτι να ξεχνιέσαι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΡΙΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΙ ΑΥΤΑ
    ΔΛΔ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΒΟΥΝΟ
    ΑΜΑ ΜΑΘΕΙΣ ΜΕΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Κοντεύω να τρελαθώ!!!
    By Swan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 04-12-2012, 00:01
  2. κοντευω να τρελαθω
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 107
    Last Post: 15-02-2012, 15:48
  3. κοντευω να τρελαθω....
    By Anonymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2011, 01:31
  4. Παω να τρελαθω...
    By tsilas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 11-07-2011, 00:59
  5. παω να τρελαθω.
    By evangeliak79 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 14-12-2010, 09:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •