ΕΣΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΣΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701

    ΕΣΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΣΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ;

    ΕΓΩ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΔΕΥΤΟΙ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ
    ΚΑΚΟΙ ΑΟΠ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΕΤΥΧΕ ΚΑΤΙ
    ΑΕΡΙΤΖΙΔΕΣ ΠΑΠΑΤΖΙΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ
    ΕΚΤΟΣ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ
    ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΑΚΩΣΩ ΣΤΙΣ ΜΑΠΕΣ ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ
    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΑΟΠΦΕΥΓΟΥΝ
    ΓΤ ΔΕ ΞΕΡΩ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΘΑ ΜΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΚΙ ΑΝ ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ
    ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΤΕ ΟΤΑΝ ΓΕΝΗΘΗΚΑΤΕ ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ
    ΜΟΝΟ Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ
    ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΑΚΟΥΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΞΩ
    ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΑΟΠ ΜΕΣΑ ΑΜΑ ΗΤΑΝ ΑΔΕΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΑ ΣΚΑΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ
    ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΜΕΤΑ ΑΟΠ ΜΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ
    ΓΤ ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΦΑΤΕ ΑΠΛΑ ΧΩΜΑ ΧΩΜΑ ΕΦΑΓΑ ΕΓΩ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΤ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΧΙ ΧΑΜΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙhttps://www.youtube.com/watch?v=iQNmpNwfoIs
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΤΟ ΔΗΛΩΝΩ
    ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
    ΑΜΑ ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ ΔΕ ΒΑΛΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΗΣΥΧΑΣΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ
    ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΞΥΠΝΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Μην βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι Ελις και μην βγάζεις την προηγούμενη γεννιά απέξω.
    Κανένας δε γεννήθηκε έτσι.
    Για πρόσεξε λίγο τις μάνες και τους πατέρες πως ανατρέφουν τα παιδιά και θα καταλάβεις γιατί τα νέα παιδιά είναι έτσι...

    Δε λέω πως διαφωνώ φίλε μου παρότι νέος και εγώ (25) αλλά και εγώ απογοητεύομαι και βρίσκω ελάχιστα άτομα να αξίζουν τον κόπο.
    Στα πιο πολλά βλέπεις το κενό στα μάτια και τα σκατά μέσα και θα συμφωνήσω και σε αυτό.
    Ατομισμός, εγωισμός, έλλειψη αξιών, υπεροψία και μόστρα με τα λευτά που άλλοι βγάζουν...

    Άχρηστα για οποιαδήποτε δουλειά τα περισσότερα καθώς δεν ξέρουν καν τι παει να πει ταπεινότητα και με τον εγωισμό στον Θεό δεν κάθονται πουθενά...
    Υπάρχει και το 1% που αξίζει των νέων αλλά αυτοί δε θα είναι και για πολύ εδώ στην Ελλάδα...

    Όσο πάνε χειροτερεύουν βέβαια με δραματικούς ρυθμούς και τα νεότερα παιδιά γίνονται όλο και χειρότερα...

    Αλλά τι μπορείς να πεις ρε συ Έλης;
    Και εγώ όταν βλέπω 5 μαλακισμένα κορίτσια 15 χρονών να κάθονται και να μαλακίζονται στο λεωφορείο και ταυτόχρονα κανα 2 παππούδες να κάνουν ακροβατικά για να μείνουν όρθιοι ή και το χειρότερο καμία έγγυο να μη της δίνεις κανείς την θέση του καταλαβαίνεις που πάμε...

    Αξίες μηδέν, σεβασμό μηδέν και όλα στο μηδέν...

    Εγώ παρακαλάω να με πιάσει η αγωγή μου που ΝΑΙ την χρειάζομαι και να φύγω από αυτή την μπουρδελοχώρα που ως χώρα είναι άψογη αλλά ως λαός έχει ξεφτιλιστεί εντελώς και να φύγω έξω σε κάποια άλλη χώρα μπας και είναι καλύτερα...

    Δεν μπορώ να καταλάβω τι σου συνέβη και φόρτωσες ξαφνικά αλλά έχω φορτώσει και εγώ άπειρες φορές παρότι στην ίδια ομάδα.
    Άτομα που δνε ξέρουν τι θα πει φιλία, που τα γράφουν όλα στον πάτο τους και είναι ότι φάμε και ότι πιουμε και ότι αρπάξει ο πάτος μου παρόλο που μερικά από αυτά είναι και εντός της εκκλησίας παιδιά...

    Παιδιά που το παίζουν κάποια, με ακριβά τζιν και μπλούζες που σνομπάρουν τον κόσμο και κάθονται στο λεωφορείο υπνωτισμένα με τα ακουστικά και το υφάκι μη μου άπτου και μου τρέχουν στα κλάμπ ως τα ξημερώματα ή δεν ξέρω και εγώ που και μετά σου λένε δεν βρίσκουμε δουλειά...

    Όχι φίλε, αν ξυπνάς στις 1 το μεσημέρι δε θα βρεις δουλειά...

    Αλλά από την άλλη και εγώ που θέλω πραγματικά να δουλέψω με ένα σωρό προβλήματα υγείας αληθινά και χωρίς την τέλεια εμφάνιση ή το μεγάλο πορτοφόλι των γονιών δεν θα κάτσω να δουλεύω 12 ώρες για 400 εύρώ...

    Σόρρυ αλλά μαλάκας κανενός δε θα γίνω.
    Προτιμώ να πάω να ψοφήσω σε άλλη χώρα...

    Θα κάτσω 1 χρόνο ακόμα να τελειώσω το μεταπτυχιακό μου και να φρεσκάρω τα άγγλικα μου και αν δω πως συνεχίζει έτσι η Ελλάδα πως λέμε το βρακί μου σε μια τσάντα και έφυγα;;;

    Εεε βάλε άλλη μια τσάντα για όλα μου τα χάπια και έφυγα ;-)

    Και να σου πω κάτι;
    Χαίρομαι που γεννήθηκα έτσι ώρες ώρες, με κατάθλιψη εκ γεννετής, με αγχώδη και ένα σωρό νευρολογικά ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΛΛΕΞΑ ούτε καλλιέργησα επίτηδες για να τραβήξω πχ την προσοχή ή οτιδήποτε...

    Γιατί έτσι δεν υπνωτίστηκα όπως οι άλλοι νέοι. Έτσι έγινα πιο ευαίσθητος στον ανθρώπινο πόνο και εστίασα στην κοινωνική προσφορά...

    Το μόνο από τα προβλήματα που με ενοχλεί είναι η προσωπαγνωσία (δεν συγκρατείς άτομα ούτε για πλάκα...) καθώς με κάνει να θέλω την τριπλή προσπάθεια στην δουλειά μου (όταν δούλευα) για να θυμάμαι έστω και τους συναδέλφους μου...

    Βαρέθηκα να νευριάζω όμως ή να απογοητεύομαι με τους νέους.
    Βαρέθηκα να κράζω μέσα και έξω μου.
    Βαρέθηκα όμως και να ακούω άτομα να βάζουν ΟΛΟΥΣ τους νέους στο ίδιο σακί...

    Όχι φίλε, υπάρχουμε και εμείς που γεννηθήκαμε έτσι...
    Που γεννηθήκαμε με πιο ασθενές σώμα. Που στα 16 εμφανίσαμε χονδροπάθεια.
    Που χάσαμε την μητέρα μας από κατάθλιψη που κληρονομήσαμε και μεγαλώσαμε σε περίεργες έως άρρωστες καταστάσεις και όμως με 8 μήνες μόνο φροντιστήριο με το ζόρι περάσαμε σε σχολή που φροντίσαμε να βγάλουμε στα 4 χρόνια ακριβώς για να μην επιβαρύνουμε γονείς και συγγενείς...

    Που παίρνουμε την αγωγή μας κόβοντας χρήματα από αλλού καθώς κανείς δε μας υποστηρίζει σε αυτό.
    Που υπηρετήσαμε στο στρατό έστω ως Ι4 ενώ μπορούσαμε να πάρουμε Ι5 εν μια νυκτί...

    Που επιλέγουμε να παλέψουμε για λίγο ακόμα στην Ελλάδα πριν ρίξουμε μαύρη πέτρα...

    Που δεν πέσαμε στο τσιγάρο ούτε στο αλκοολ αλλά ούτε ακομα και στα ζαναξ παρότι εγώ τα χρειαζόμουν πολύ δεν αφέθηκα να πέσω...

    Που ακούγαμε απο γιατρούς πως αν η καρδιά μας συνεχίσει σε αυτούς τους ρυθμούς λόγω αγχώδης σωματοποιημένης δε θα ζήσουμε και πολλά χρονάκια ακόμα.
    Που παίρνουμε 4 και 5 χάπια ΧΩΡΙΣ να το έχουμε επιλέξει και ξέροντας πως αυτό ίσως κατεβάσει το προσδόκιμο ζωής μας πολύ χαμηλά.

    Και κυρίως που επιλέγουμε να μην κάνουμε παιδιά για να μην τους μεταδώσουμε αυτή την ταλαιπωρία της γονιδιακής κατάθλιψης...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    aν φυγεις ποτε απο τη @@χωρα προσεξε μονο μετα μη κανει το σαγονι σου τακ τακ απο το κρυο κ μετα ξαναρθεις παλι πισω.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εμενα τις αποψεις μου τις ξερεις... δεν συμφωνω κ α θ ο λ ο υ ! ! ! με λεξη απο οσα λες!!! και θα κανω το κοπυ απο το αλλο ποστ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΝΑΙ ΡΕ ΨΗΛΕ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΑΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ
    ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΟΠΔΙ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΕΙΜΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΥΓΕΙΑΣ
    ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ ΠΟΥ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
    ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΤΣΑΚΙΣΩ ΣΤΙΣ ΦΑΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΘΑ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ ΤΙΣ ΦΑΠΕΣ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εμενα τις αποψεις μου τις ξερεις... δεν συμφωνω κ α θ ο λ ο υ ! ! ! με λεξη απο οσα λες!!! και θα κανω το κοπυ απο το αλλο ποστ...
    ΕΣΥ ΟΝΤΩΣ ΤΙΣ ΞΕΡΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΛΜΗΣΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Το θέμα είναι πως σου αρέσει δε σου αρέσει αυτή η μπουρδελονεολαία είναι η νεολαία μας που θα σώσει την Ελλάδα...
    ΓΕΛΑΩ ΦΥΣΙΚΑ...

    Όσοι μπορούν θα φύγουν έξω και όσοι από αυτούς τους νέους δεν αξίζουν θα κάτσουν να γίνουν οι μελλοντικοί μεσήλικες μιας χώρας μεταναστών, μιας χωρας που θα μοιάζει με ατελείωτο στρατόπεδο συγκέντρωσης...

    Εγώ μια ζωή προσπαθώ παρά τα προβλήματα μου να επιβιώσω και δεν θα κάτσω να βλέπω αυτή την χώρα να διαλύεται.
    Παλεύω μια ζωή για τις σπουδές και την υγεία μου και συνεχώς προσπαθώ να βελτιώνομαι.

    Επειδή λοιπόν αυτή η χώρα είναι κατεστραμμένη από τις ρίζες ως τις άκρες δεν θα κάτσω να παίρνω φέτος 400 ευρώ του χρόνου 300 και του παραχρόνου 250 ενώ ταυτόχρονα θα βλέπω νέους να το μπαφιάζουν εδώ και εκεί...

    Ναι ρε προτιμώ να ψοφήσω σε μια άλλη χώρα.
    Να παγώσω.
    Να μην έχω ήλιο.
    Αλλά να μη φοβάμαι να κυκλοφορήσω μέρα μεσημέρι γιατί προς τα εκεί οδεύουμε.
    Να μη μου κλέβουν το πορτοφόλι 5000 φορές (δεν το χω παθει ποτε ως τώρα) και να μην βλέπω μια χώρα η οποία είναι στα σκατά να παρακαλάει να μείνει εδώ και να μη βουλιάξει και άλλο στα σκατά καθώς άνοδος δεν προβλέπεται...

    Τουλάχιστον έξω αν θέλει κάποιος να δουλέψει ΑΚΟΜΑ και με τα προβλήματα του θα βρει να δουλέψει.

    Εδώ γλύφεις κώλους και ποδιές για μια δουλειά των 411€ και το χαίρεσαι κιόλας.
    Σου κάνουν το 8ωρο 12ώρο χωρίς υπερωρίες και λες και ευχαριστώ...

    Σου δίνουν κάποιες υπερωρίες σε ΚΟΥΠΟΝΙΑ και χαίρεσαι κιόλας...

    Και σε μια χώρα που η κατάθλιψη, μια από τις πιο συχνές νόσους, είναι ταμπού...

    Όχι ρε φίλε. Δεν είναι έτσι στις άλλες ευρωπαικές χώρες.
    Και εκεί θα κουμπώνομαι ιδιωτικά τα εφφεξόρ μου πχ αλλά εκεί θα ξέρω πως αν πάθω κάτι και μπω σε ψυχιατρική δε θα είμαι μετά το σκουπίδι της κοινωνίας και δε θα με κοιτάνε όλοι με μισό μάτι...

    Σε μια χώρα που δε θα τρέμει το φυλοκάρδι μου μετά από κάθε εκλογές ή δημοψήφισμα για το αν θα ανέβουν τα φάρμακα που ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ πληρώνω ενώ χωρίς αυτά δεν μπορώ να δουλέψω και θα έπρεπε να υπήρχε πρόνοια για νόσο εφ όρου ζωής να τα παίρνεις έστω με 10% όπως ήταν παλιά...

    Φτάσαμε το σιπραλεξ από 36€ να παίρνεις γεννόσημο και να το πληρώνεις και 10€ (από 21€) ενώ κανονικά σαν χρόνια νόσος θα έπρεπε να έχεις 10% επί του βασικού ήτοι 4€ το πολύ...

    Πρόνοια μηδέν, αξίες μηδέν, δουλειές μηδέν, βυσματωμένοι παντού, βολεμένοι κώλοι παντού και ένας λαος για πέταμα...

    Λυπάμαι που βγάζω την πικρία μου αλλά το έζησα στο πετσί μου όσο δούλευα.
    Να έχω συναδέλφους να σχολιάζουν το γεγονός πως αγοράζω παντελόνια από το μπερσκα με 19€ την στιγμή που παίρνω μισθο 411...
    Τι παντελόνι να παρω δλδ 120€ ???

    Να εξυπηρετώ και να βγάζω δουλειά όσο 3 άτομα μαζι και να πληρώνομαι υπο του βασικού.
    Να εκτιμώ όμως ότι κάποιος μου έδωσε δουλειά χωρίς να του γλύψω τον πάτο...

    Αν μου δοθεί η ευκαιρία θα φύγω.
    Αν πάλι δεν μπορώ να φύγω λόγω προβλημάτων υγείας τότε απλά θα πάψω να γκρινιάζω και να κράζω γιατί δεν αλλάζει τίποτα μόνο εγώ νευριάζω...

    Όσο παίρνω την αγωγή μου είμαι καλά. Όχι 100% αλλά όταν με πιάνει μπορώ και δουλεύω σε ανεκτό επίπεδο...
    (τώρα με την αλλαγή περιμένω να στεθοποιηθώ για να αρχίσω πάλι να ψάχνω και να τρωω τα όχι στην μάπα όπως και πριν 1 μήνα... που έτρεχα κάθε πρωί σε 2 και 3 συνεντεύξεις)...

    Απλά όταν είσαι εξαρτημένος από 5-6 φάρμακα δυσκολεύεσαι λίγο να φύγεις από την έδρα σου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΜΑ ΜΕ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΑ ΤΟ ΓΚΟΥΦΗ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ
    ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΑ ΙΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
    ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΧΡΟΝΙΑ
    ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΕΣΠΑ ΑΣΤΟ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
    ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΣΥ ΟΝΤΩΣ ΤΙΣ ΞΕΡΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΛΜΗΣΕΣ
    χαχαχα...πιστευες οτι δεν θα τ ο λ μ η σ ω ??
    μα καθολου δεν με εχεις μαθει πια??

    δεν καταλαβαινω την καινουρια γεννια σε πολλα πραγματα...αλλα ακομα πιστευω σε αυτην ...πρεπει να τα αλλαξουν ολα να τα γκρεμισουν και να χτισουν πάνω στις σταχτες μας...γιατι τους παραδιδουμε μια αρρωστημενη σαπηλα ...και οτι και να κανουν απο δω και πέρα...εχουν δικιο!!
    εχω συναντησει λαμπρα μυαλα 20χρονων παιδιων εδω μεσα και ντρεπομαι βαθια για τον κοσμο που του παρεδωσε η γεννια μου, που δεν πάλεψε που δεν πήρε με τα σκουπόξυλα την γεννια του πολυτεχνειου που μας εφερε εδω που ειμαστε σήμερα... κοιτα γυρω σου...κοιτα σε τι κοσμο τους φεραμε κοιτα τι κληρονομια τους δινουμε...με τι ελπίδες και τι όνειρα θα πορευτουν στη ζωη...εμεις και εσεις και οι πριν απο εσας αφήσαμε κλεφτες - μπασταρδους και νταβατζηδες να μας φερουν σε αυτο το χάλι και τωρα ζηταμε τα ρεστα απο αυτα τα παιδια???...η γενια η δικια σου τα μεγαλωσε αυτα τα παιδια, οχι η δικια μου... βαλτα με την δικη σου την γενια οχι με τα παιδια που τα μπουκωσε με ψεμματα που τους κατεστρεψε το μελλον που τους χρεωσε για οσο ζουν να πληρωνουν αυτα που η δικη σου γεννια επετρεψε να κλεψουν ψηφίζοντας τους, για να μην μιλήσουμε για την προηγουμενη γεννια που ακομα δεν εχει καταλάβει ποση ζημεια μας εκαναν με τους ηλίθιους εμφυλιους πολεμους τους ..
    κατηγορουμε τα 20χρονα οτι πνιγονται σε μια κουταλια νερο??? ... δεν εχουν μελλον !!!..εχουν απελπιστει γιατι εσεις και οι πριν απο εσας τα καταδικασατε σε ισοβεια σκλαβια...μια κουταλια νερο?????? οχι.... ενας ωκεανος με ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΣΚΑΤΑ είναι αυτο που τους παραδωσαμε και δεν τους μαθατε καν να κολυμπάνε...
    τα επομενα 20χρονα θα ειναι η γεννια που μεγαλώσαμε εμεις και ελπιζω...οτι εμεις θα κανουμε πολυ καλυτερη δουλεια απο εσας ... αλλιως και εμεις τα ιδια σκατα με τις προηγουμενες γεννιες θα ειμαστε... αλλα οχι τα παιδια...

    για οσους δεν καταλαβαν η συζητηση ειναι αντιγραφη απο αλλα ποστ και το "εσεις" αναφερετε σε ενα φιλο μελος που ειναι λιγο μεγαλύτερος απο εμενα, οχι στον ελις που όπως εχω πει και παλιοτερα ...δεν εχει ηλικια και δεν ανηκει σε καμια γεννια γιατι ειναι ΙΔΕΑ!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Εγώ πιστεύω στη νέα γενιά. Θα τα καταφέρουμε. Απλά πληρώνουμε τις αμαρτίες των προηγούμενων.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχα...πιστευες οτι δεν θα τ ο λ μ η σ ω ??
    μα καθολου δεν με εχεις μαθει πια??

    δεν καταλαβαινω την καινουρια γεννια σε πολλα πραγματα...αλλα ακομα πιστευω σε αυτην ...πρεπει να τα αλλαξουν ολα να τα γκρεμισουν και να χτισουν πάνω στις σταχτες μας...γιατι τους παραδιδουμε μια αρρωστημενη σαπηλα ...και οτι και να κανουν απο δω και πέρα...εχουν δικιο!!
    εχω συναντησει λαμπρα μυαλα 20χρονων παιδιων εδω μεσα και ντρεπομαι βαθια για τον κοσμο που του παρεδωσε η γεννια μου, που δεν πάλεψε που δεν πήρε με τα σκουπόξυλα την γεννια του πολυτεχνειου που μας εφερε εδω που ειμαστε σήμερα... κοιτα γυρω σου...κοιτα σε τι κοσμο τους φεραμε κοιτα τι κληρονομια τους δινουμε...με τι ελπίδες και τι όνειρα θα πορευτουν στη ζωη...εμεις και εσεις και οι πριν απο εσας αφήσαμε κλεφτες - μπασταρδους και νταβατζηδες να μας φερουν σε αυτο το χάλι και τωρα ζηταμε τα ρεστα απο αυτα τα παιδια???...η γενια η δικια σου τα μεγαλωσε αυτα τα παιδια, οχι η δικια μου... βαλτα με την δικη σου την γενια οχι με τα παιδια που τα μπουκωσε με ψεμματα που τους κατεστρεψε το μελλον που τους χρεωσε για οσο ζουν να πληρωνουν αυτα που η δικη σου γεννια επετρεψε να κλεψουν ψηφίζοντας τους, για να μην μιλήσουμε για την προηγουμενη γεννια που ακομα δεν εχει καταλάβει ποση ζημεια μας εκαναν με τους ηλίθιους εμφυλιους πολεμους τους ..
    κατηγορουμε τα 20χρονα οτι πνιγονται σε μια κουταλια νερο??? ... δεν εχουν μελλον !!!..εχουν απελπιστει γιατι εσεις και οι πριν απο εσας τα καταδικασατε σε ισοβεια σκλαβια...μια κουταλια νερο?????? οχι.... ενας ωκεανος με ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΣΚΑΤΑ είναι αυτο που τους παραδωσαμε και δεν τους μαθατε καν να κολυμπάνε...
    τα επομενα 20χρονα θα ειναι η γεννια που μεγαλώσαμε εμεις και ελπιζω...οτι εμεις θα κανουμε πολυ καλυτερη δουλεια απο εσας ... αλλιως και εμεις τα ιδια σκατα με τις προηγουμενες γεννιες θα ειμαστε... αλλα οχι τα παιδια...

    για οσους δεν καταλαβαν η συζητηση ειναι αντιγραφη απο αλλα ποστ και το "εσεις" αναφερετε σε ενα φιλο μελος που ειναι λιγο μεγαλύτερος απο εμενα, οχι στον ελις που όπως εχω πει και παλιοτερα ...δεν εχει ηλικια και δεν ανηκει σε καμια γεννια γιατι ειναι ΙΔΕΑ!!

    Απλά υποκλίνομαι!!!!!!!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εσείς τί πιστεύετε?
    By michael t. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 106
    Last Post: 04-08-2015, 19:12
  2. Εσεις τι θα κανατε..?
    By dilimma in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 17-07-2015, 23:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •