Δεν ξέρω τι να κάνω.... βοήθεια!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    2

    Exclamation Χωρίζουμε ή δεν... βοήθεια!!!!

    Καλησπέρα σας
    Είμαι καινούρια στο φόρουμ, και ειπα να γραψω αυτο που με απασχολεί και το πρόβλημα μου είναι ο σύζυγός μου ... θα σας γράψω περίπου την ιστορία μας ειμαστε παντρεμένοι εδω και 4 χρονια, 3.5 χρονια ζουμε εξωτερικό με αποτελεσμα καθολου χρονος για προσωπικα θεματα ακομα και σε συζήτηση για το πρόβλημα μας με τον σύζυγό μου. Εδω και 1 μισή χρονο εχουμε αποκτήσει ενα κοριτσακι... δώρο θεού;)!!!! Είναι γενικά αθλουμενος τύπος ήμουνα και εγω κάποτε οταν ειχα 24 ωρες για τον εαυτο μου.
    Με κάθε μου προσπάθεια να μιλήσουμε γιαυτο για το πρόβλημα μας, μου τα γυρνούσε σε μένα το μπαλάκι, θήλαζα κ ετσι δεν γίνοταν να χάσω τα κιλα μου ενω τωρα που έκλεισε τον χρόνο.. μπορώ. Κάθε φορά που θέτω το θέμα και οτι έχει να με αγγίξει πανο απο 6 μήνες, άπλα γίνεται αόρατος!!!
    Πιστεύεται οτι αξίζει να ειμαι διπλα του αφου δεν με θελει με τα κιλα μου αρα υπάρχει θεμα δικο του ( η γνώμη μου δεν αλλάζω για κανέναν έμενα μου αρέσω ετσι) λίγο εγωιστικό αλλα έτσι ειναι. Νταξι δεν ειμαι κ μοντέλο ... 164 με 74 κιλα που συγα συγα τα καταφέρνω.

    Προσπαθώ απο τοτε που γέννησα ( προσπαθώ όχι για μενα αλλα για κεινον) και κουράστηκα να εχω την πλήρη αδιαφορία.


    Τι να κανω;;; τι μου προτείνετε;;; (έχουμε περάσει πολλα και δυσκολα στην ξενιτιά)
    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Last edited by MariaVal; 16-09-2015 at 12:24.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Μία ώρα ελεύθερη έχεις; Βασικά 30 λεπτά χρειάζεσαι.... θα ξεκινήσεις διατροφή και θα κάνεις 30 λεπτά γυμναστήριο την ημέρα όλο το σώμα, δυο ασκήσεις το κάθε μέρος του σώματος 3 σετ με 8-10 επαναλήψεις χωρίς κιλά την 1η εβδομάδα, και θα τους πεις να σε μάθουν να κάνεις σωστό πρόσεχε σωστό squat και squat το πρώτο μήνα θα κάνεις μόνο με ξύλο τίποτα άλλο ούτε μπάρα ούτε βάρη να μάθεις σωστά την άσκηση. Μετά το μήνα θα βάλεις μπάρα στη πλάτη σου. Αν το κάθε σετ έχει διάλειμμα 1-1,5 λεπτό, σε 3 μήνες θα είσαι θεογκόμενα, αλλά δεν θα τρως σαβούρες θα κάνεις διατροφή. Θα τα κόψεις όλα, και θα τρως λαχανικά και στεγνά κρέατα. Και μετά από 3 μήνες όταν θα έρθει να σε ακουμπήσει πες του μην με ακουμπάς, φύγε από εδώ δεν θέλω....

  3. #3
    Χαιρετε, το πρωτο και σημαντικοτερο νομιζω ερωτημα ειναι -εσυ θελεις να αλλαξεις την εμφανιση σου? Αισθανεσαι την αναγκη ?

    Πολλες φορες οσο μας πιεζουν για κατι τοσο πεισμωνουμε και εμεις...και δεν αλλαζουμε.
    Last edited by Constantly curious; 16-09-2015 at 15:16.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    τη μια λες "δεν αλλαζω για κανενα εμενα μου αρεσω ετσι" , την άλλη "προσπαθω απο τοτε που γεννησα αλλά κουράστηκα"....Μαθε πρώτα τι θελεις πραγματικα και μετά κάν'το.Πάντως αν εχεις μεγαλη διαφορά στα κιλά απο οτι πριν, όταν παντρευτηκατε πχ, ε οκ , υπάρχει θεμα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μηπως ο συζυγος σου δε νοιαζεται για σενα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    σου ζητησε να χασεις τα κιλα σου, επειγοντως, η εστω καταλαβαινεις μονη σου οτι τον απωθουν η το σκεφτεσαι εσυ επειδη σε ενοχλουν?
    με τα κιλα που λες, τα "επειγοντα" ειναι περιπου 10-12 κιλα.
    κατα την γνωμη μου, για 10 κιλα δεν χαλαει μια σεξουαλικη σχεση.
    απο την αλλη, εχω δει πολλες , ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλες σεξουαλικες σχεσεις να παγωνουν ακριβως μετα την αποκτηση παιδιου, με η χωρις κιλα.

    καλο ειναι να χασεις τα κιλα σου αν σε βαραινουν, αλλα μην κανεις το λαθος να ριχνεις εκει την απομακρυνση σας.
    ψαξτο καλυτερα...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σου ζητησε να χασεις τα κιλα σου, επειγοντως, η εστω καταλαβαινεις μονη σου οτι τον απωθουν η το σκεφτεσαι εσυ επειδη σε ενοχλουν?
    με τα κιλα που λες, τα "επειγοντα" ειναι περιπου 10-12 κιλα.
    κατα την γνωμη μου, για 10 κιλα δεν χαλαει μια σεξουαλικη σχεση.
    απο την αλλη, εχω δει πολλες , ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλες σεξουαλικες σχεσεις να παγωνουν ακριβως μετα την αποκτηση παιδιου, με η χωρις κιλα.

    καλο ειναι να χασεις τα κιλα σου αν σε βαραινουν, αλλα μην κανεις το λαθος να ριχνεις εκει την απομακρυνση σας.
    ψαξτο καλυτερα...

    Ευχαριστώ πολύ ... όντος τα κιλά μου μου φενεται ειναι το μικρότερο πρόβλημα.

    Και οτι δεν θελει να το συζητήσει κι αυτο με απασχολεί.....σαφος ολα θα γίνουν κι με τα κιλα και με την διαθεση μου διοτι οταν δεν εχεις χρονο για τον εαυτό σου δεν μπορεις να αποδόσεις πουθενά αλλού.

    Παντος ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας ... το εκτιμώ ....

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  3. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By nikosnth in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-2014, 21:08
  4. Δεν ξερω τι να κανω!!!θελω τη βοηθεια σας
    By lindsay in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 02-02-2013, 01:10
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    By Loui in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2010, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •