Όνειρα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Όνειρα..

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337

    Όνειρα..

    Παιδιά καλησπέρα σας! Το θέμα το δικό μου έχει ως εξής: Αρκετά συχνά βλέπω στον ύπνο μου ένα συγκεκριμενο πρόσωπο. Τον γνωρίζω αρκετά χρόνια από το σχολείο αλλά ποτέ δεν είχαμε καποια επαφή. Τώρα τελέυταία έχουμε αρχίσει να ανταλάσσουμε εκτός από ενα συνηθισμένο γεια και αρκετά χαμόγελα αλλα κ κουβρντούλα όποτε τον συναντώ στη δουλειά του και έχουμε χρόνο. Η αλήθεια είναι ότι τον θεωρώ πολύ γλυκό παιδί αλλά ποτέ δε είχα πάρει στα σοβαρά το γεγονός πώς θα ήταν εάν κάποτε γινόταν ταίρι μου. Κ ούτε 'εχω σκοπό να προκαλέσω τα πράγματα. Ίσως να έχει και καποια σχέση. Δεν ξέρω...
    Κάπου έχω ακούσει πώς εαν βλέπεις καποιο άτομο συνεχώς στον 'υπνο σου, αυτο μπορει να σημαινει ότι εκτος από το ότι είναι μεσα στο μυαλό σου....ίσως είσαι και εσύ μεσα στο δικό του. Αλλα είανι τόσο όμορφα όνειρα...πολύ ζωντανά. Συνήθως άλλοτε μου μιλάει και είναι χαρούμενος, άλλοτε προσπαθεί να μου πει κατι αλλά στο τελος δεν τολμάει και εγώ περιμένω να ακούσω και άλλοτε απλά έρχεται κει που βρίσκομαι και φεύγει! ποτέ δεν αγγιζόμαστε..
    Αχχχ..όνειρα...όνειρα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Η περιγραφή σου βγάζει μια γλύκα...μια ομορφιά...
    Μάκια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    μηπως να του ελεγες και για κανενα καφεδακι καποια στιγμη?:D
    Dum spiro spero (?)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Ναι...δεν είναι άσχημη ιδέα να του προτείνεις να πάτε για ένα καφεδάκι

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    18
    E ναι! Συμφωνώ με τις υπόλοιπες κυρίες.
    Η εποχή της φανουρόπιτας πέρασε και σίγουρα κανείς δε θα σε παρεξηγήσει αν του προτείνεις ένα καφεδάκι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Αχ ναιιιι!! πολύ θα το ήθελα.....!! είμαι σίγουρη ότι θα περνάγαμε πολύ ωραία! Πάλι το βράδυ τον είδα στον ύπνο μου.... μου χαμογέλασε πάλι.... έχει ένα πολυ γλυκό χαμόγελο.....χαμογελάνε κ τα μάτια του μαζί....σε συνδυασμό με το γλυκό του το μουτράκι...σαν κουραμπιεδάκι με επικάλυψη σοκολάτας ειναι! έχετε φαει ποτε?
    το θέμα είναι ότι έχω καταλάβει πως είναι ντροπαλός. Ακόμα και να το ήθελε να μου ζητήσει να πάμε για καφεδάκι...θα δίσταζε. Εκτός και αν έχει σχέση! Πάντως κανα δυο φορες που τον είχα πετύχει σε ενα μπαρακι ήταν μαζι με εναν φίλο του και ΄μια άλλη παρέα. Μίλαγε και με μια κοπέλα από την παρέα. Προσπαθούσα να καταλάβω εάν τα έχουνε...αλλά μπα..δε νομίζω. Δε βγαίνω με καποιον εαν έχει σχέση.Αυτό το αποκλειω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    αν εχουμε φαει λεει ....lol

    κανε την προταση και που ξερεις τι μπορει να γινει αντε μην το καθυστερεις :P
    Dum spiro spero (?)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Καλή χρονιά παιδια! Θέλω να σας μιλήσω...αισθάνομαι πολύ απογοητευμένη και ψυχολογικά πεσμένη. Θυμαστε για εκεινο το αγόρι που σας έλεγα.
    Ακόμη να ΄βγούμε για καφέ....οχι δε φταιει αυτο που είμαι έτσι. Ίσως εαν προσέγγιζα τελικά εκείνον να είχα αποφύγει καποιες καταστασεις που με έριξαν.
    Θα σας τα πω σύντομα. Το Σεπτέμβρη γνώρισα καποιον. Δεν μένει στο ίδιο μέρος ....δε θέλω να πω από που ειναι..αλλα υπάρχει καποια απόσταση.Αρκετα μεγαλη. Είχε έρθει για τρεις μερες τότε στο νησι...και φεύγοντας ανταλλάξαμε τηλέφωνα. ήθελα να κρατήσω καποια επικοινωνία μαζί του πάση θυσία τότε. Κάτι με είχε τραβήξει σε αυτόν.΄
    Έφυγε...αρχίσαμε τα τηλέφωνα...απο την πλευρά μου ήταν φιλικά..δεν ήθελα να βιαστώ....κι εκεινος παρολο που μου είχε δειξει ότι του άρεσα σαν κοπέλα....δεν με είχε φερει ποτε σε δύσκολη θεση όσο καιρο επικοινωνούσαμε. Μεχρι που μου ανακοινωνει μια μερα ότι τις γιορτές θα ερχόταν. Οκ είπα έλα....Δεν το πίεσα ποτε. Δυο εβδομάδες ήμουν μες στην αγωνία...
    Έρχεται....τον υποδεχομαι...γεματη χαρα, τον παω στο ξενοδοχειο του....του δίνω το δωρο του...κι εκεινος μου ειχε φερει κατι....Από την πρώτη μέρα είχε την απαίτηση να είμαι πιο κοντά του και να είμαι τελειως άνετη....Καταλαβα λοιπόν ότι ειχε διαφορετικές προσδοκιες...Με ηθελε στο κρεββατι του απο την πρώτη κιόλας μέρα! Δεν μπορω να λειτουργήσω έτσι εγώ! Θέλω να σχετιστώ με τον άλλον στην αρχή πλατωνικά....θέλω να με σεβαστεί ο αλλος! Τεσσερις μέρες κάθισε και πριν φύγει ειπε: \"απογοητευτηκα\"αλλά περασα καλα(?)
    Ένιωσα για αυτόν κατι....αλίμονο....για αυτο και την ημερα πριν φύγει δυστυχώς ή ευτυχως ήρθαμε κοντα...καταλαβαίνετε... αν και ή ψυχούλα μου το ξερε....
    Πολύ αφελής τελικά είμαι! Γιατι να τον εμπιστευτώ?? Τώρα που είναι μακρια..του ειπα ότι δεν μπορω να συνεχίσω άλλο...μια σχεση απο απόσταση θα με κουρασει πολύ.Κρίμα....πολύ λυπαμαι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Christine,

    Έχεις τύψεις που ήρθες σε επαφή με έναν άνθρωπο που διάλεξες, αφού \"κάτι σε είχε τραβήξει σ\'αυτόν\"?
    που άνετα δημιουργήθηκαν οι προϋποθέσεις να περάσεις καλά?

    Από όσα γράφεις συμπεραίνω οτι η κοινωνία σου είναι κλειστή και μεγάλωσες με πρότυπα \"καλού κοριτσιού\", μακριά από τις κολασμένες ανάγκες της σάρκας.
    Πού θα σε εκμεταλλευτεί ο πρώτος τυχόντας --> \"πολύ αφελής είμαι\" \"γιατί να τον εμπιστευτώ\"..

    Η επαφή που είχατε για 4 μήνες παραγράφεται? Δεν ήταν πλατωνική? Κι αφού ένιωθες οτι δεν \"έπρεπε να ενδώσεις\" γιατί το έκανες? Για να τον κρατήσεις να μη σου φύγει, πράγμα που το ήξερες από την αρχή? Ή για να μη σε κακοχαρακτηρίσει και σου βάλει κακό βαθμό?

    \"Τώρα\" λοιπόν \"που είναι μακριά\", διαπιστώνεις οτι δεν μπορείς να συνεχίσεις μια σχέση που δεν δρομολογήθηκε καν. Κι αφού δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να ευδοκιμήσει αποφασίζεις οτι θα σε κουράσει.

    Ανάθεμα στους ρόλους μας λέω εγώ κορίτσια. Μέχρι να είμαστε σίγουρες για το τί θέλουμε, ας σταματήσουμε το αυτομαστίγωμα κι ας χαρούμε τη ζωή plz.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Πώς να χαρω?? αφου΄ειναι μακρια..... 4 μερες έμεινε στον τοπο μου.... πραγματι ειναι βαθια ριζωμενα μεσα μου πολυ ισχυρα προτυπα! Μεγαλες πεποιθησεις! Ο αντρας πρεπει να ειναι ο κηνυγος. Θα τον ξεχασω.....που θα παει....δεν κανω πισω....αν δεν ηταν η αποσταση θα το παλευα το θεμα. Αληθεια...
    και να σου πω κατι? τον ειχα προειδοποιησει οτι δεν ειμαι απο τις κοπελες που θελουν μοναχα να περνανε καλα. Ο,τι εγινε εγινε τωρα..δεν εχει νοημα να μετανιωνουμε. its no use crying over spilt milk!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Απλά είναι τα πράγματα:

    Ή κάνεις σχέση με απ\'όλα στον τόπο σου, ή κάνεις ένα χουντινικό και αποδεσμεύεσαι και χαίρεσαι το σεξ χωρίς περιστροφές.

    Υπάρχει βέβαια και το option--> δίνω χρόνο (λίγο λαίμαι) στον εαυτό μου να με μάθω, και εν τω μεταξύ με θεωρώ μαθήτρια, δηλαδή δεν έχω ενοχικά..(που το προτιμώ, καθώς σε κόβω και ολίγον μη αποφασισμένη για τη ζωή σου).

    άντε, όλο και καλύτερα..:)

    Υ.Γ
    ερώτηση: τί ακριβώς έχουν οι κοπέλες που περνάνε καλά?
    απάντηση: ότι λείπει σε όσες μιζεριάζουν.

    ευχαριστώ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    καλα να περνάς Reina!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •