Σε απογνωση..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 106
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138

    Σε απογνωση..

    Καλησπερα,καλη χρονια.
    Γνωρισα μια κοπελα πριν απο 3 χρονια,που τη λενε Μαρια.Η Μαρια λοιπον εχει χαρακτηρα πολυ αστατο και γενικα στη ζωη της εχει κανει πανω απο 10 σχεσεις.Ημουν απειρος τοτε και ηταν η πρωτη μου σχεση (αν και 22 χρονων ανθρωπος) και δεν κρατησε παραπανω απο 5 μηνες..Μετα γνωρισα μια αλλη κοπελα,ομως τα χαλασα γρηγορα μαζι της και ξαναγυρισα στη Μαρια.Ειμασταν μαζι για 3 μηνες ξανα,αλλα ενιωσα μεσα απο ενδειξεις πως με απατουσε και τα χαλασαμε.Δεν επικοινωνουσαμε ιδιαιτερα οταν ειμασταν μαζι και δε με θεωρησε ποτε συντροφο της,γιατι τα ειχε με καποιον αλλο πριν και αφου γνωρισε εμενα,αλλα αυτος εμενε 300χλμ μακρια,οποτε ηταν "τηλεφ. σχεση"..Ελεγε μαλιστα τοτε στην αδερφη μου,"εχω τη σχεση μου,εχω και τον γκομενο μου..."Η αληθεια λοιπον ειναι οτι επαιζε μαζι μου,σαν θυμα που ειμαι.Ειναι ακρως αντιθετη σαν χαρακτηρας απο εμενα και δεν καταφερα να της κλεψω την καρδια,γιατι ειναι απο πετρα..Δυστυχως ειμαι ακομα κολλημενος μαζι της και οποτε τη βλεπω της το δειχνω,αλλα με αποφευγει.Με προσεγγιζει μονο οταν θελει να μου ζητησει καποια χαρη και πολλες φορες με εκμεταλλευεται και δεν μπορω να αρνηθω.Οταν ειναι μεθυσμενη με αφηνει να την αγγιζω,αναστατωνοντας με,αλλα μεχρι εκει..Μια φορα μου την επεσε στο δωματιο μου και ενω με φουντωσε,μετα σταματησε.Παιζει μαζι μου και δε με υπολογιζει.Ειμαι ευαισθητος και ερωτευομαι ευκολα.Το ξερει και με εκμεταλευεται.Αλλες φορες με σνομπαρει και αλλες ερχεται πιο κοντα μου..Μου λειπει το σεξ μαζι της και νιωθω ακομη ερωτευμενος..Λιωνω γι'αυτην και κανει σαν να μην εχει συμβει τιποτα στο παρελθον μεταξυ μας..Ειναι φιλη της αδερφης μου και δυστυχως δεν μπορω να την αποφυγω,τη βλεπω συνεχεια μες στο σπιτι μου.Καποιοι λενε πως ο ερωτας με ερωτα περνα,μα δεν μπορω να τη βγαλω απ το μυαλο μου..Εχουν περασει 2 χρονια και ειμαι ακομα μονος..Τι να κανω για να ξεφυγω απο αυτη την κατασταση??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Αυτή η Μαρία μου θυμίζει κάτι κακές μάγισσες που συναντάει κανείς κυρίως στα παραμύθια. Είναι πανέμορφη, παντοδύναμη και πλανεύτρα και το ξόρκι που έχει ρίξει πάνω σου φαίνεται αδύνατον να λυθεί. Και η καλή νεράιδα που θα \'ρχόταν να σε σώσει δεν λέει να φανεί...
    Μάκια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    Η κοπελα που γνωρισα μετα τη Μαρια,η Λενα,οντως ειναι ενας αγγελος και κερδισε για λιγο την καρδια μου.Η χλμ. αποσταση ηταν που μας χωρισε τελικα,αλλα ισως και τα ξορκια της Μαριας..Παντως καταφερε να με παρει μακρια απο τη μαγισσα για λιγο καιρο,αλλα μετα νικησε το κακο..Η αληθεια ειναι οτι τα εφτιαξα με τη Λενα,γιατι η Μαρια μου ελεγε συνεχεια πως δε νιωθει κατι για μενα και απλα της αρεσε να περνα καλα,κανοντας σεξ μαζι μου καθε μερα..Μου ελεγε συνεχεια,να βρω μια κοπελα,να κανω σχεση,σαν να μην ειμασταν μαζι..Οταν τελικα το πραγματοποιησα,την επιασε ζηλεια και θυμος τοσο,που με ξαφνιασε..και μετα βαλθηκε να μας χωρισει..Καποτε ειπε στην αδερφη μου οτι σχεδιαζε να μου τρυπισει τα προφυλακτικα απ\'την κακια της..Ασε που δεν ξεκολουσε απο το σπιτι και οταν ημουν μονος με τη Λενα εκει...Αλλα μετα με κερδισε ξανα...Εχουν συμβει τοσα πολλα μεταξυ μας,που δε μπορω να τα περιγραψω..Τι με συμβουλευετε να κανω τελικα?Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτά που γράφεις και κάτι με παραξενεύει. Εγώ, σε αντίστοιχη περίπτωση, θα ήμουν εξοργισμένη μ\' αυτή την τύπισα που κάνει ό, τι γουστάρει. Παίζει με τις αδυναμίες σου και το ξέρεις πολύ καλά. Αλλά δεν φαίνεσαι καθόλου θυμωμένος μ\' αυτό.
    Μάκια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    Φοιβη,ειμαι εξοργισμενος και αγανακτησμενος,αλλα και κολλημενος μαζι της.Οπως ειπες,μοιαζει με κακια μαγισσα.Ειναι παρα πολυ ομορφη,κορμαρα,θεα με λιγα λογια..Εχει χαρακτηρα πολυ wild και αυτο ειναι που με αναστατωνει και εξηταρει τη φαντασια μου και με τρελαινει στο κρεβατι.Εχει βρει το κουμπι μου και με κανει να τη θελω περισσοτερο..Αλλα πλεον παιζει με την ψυχολογια μου,και μου τραβα την προσοχη,μονο ισως για να νιωθει ελκυστικη σα γυναικα..ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Φοίβη
    Διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτά που γράφεις και κάτι με παραξενεύει. Εγώ, σε αντίστοιχη περίπτωση, θα ήμουν εξοργισμένη μ\' αυτή την τύπισα που κάνει ό, τι γουστάρει. Παίζει με τις αδυναμίες σου και το ξέρεις πολύ καλά. Αλλά δεν φαίνεσαι καθόλου θυμωμένος μ\' αυτό.
    Γιατι να ειναι θυμωμενος αυτος και οχι η κοπελα που εχει γινει τροπο τινα κολιτσιδα ο κονμαν??

    για δες το αναποδα να δεις πως εχει το πραγμα....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Χμ, μάλλον με τον εαυτό σου πρέπει να θυμώσεις. Η Μαρία είναι μια κοπέλα που καλώς ή κακώς εκμεταλλεύεται κάτι που της προσφέρεται απλόχερα, την προσοχή ενός ανδρός, της αρέσει αυτή η κατάσταση και από τη στιγμή που δεν την ενοχλεί (γιατί έχει αυτή τον έλεγχο) δε βρίσκει λόγο να μη το συνεχίσει. Από τη στιγμή λοιπόν που το γνωρίζεις και έχεις καταλάβει ποια είναι τα κουμπιά που έχει βρει σε σένα για να πατάει μπορείς να τα απενεργοποιήσεις. Απομυθοποίησέ την.
    Μην ανησυχείς, πολλές κοπέλες υπάρχουν σαν τη Μαρία. Αν γνώριζες περισσότερες θα το καταλάβαινες.
    Μάλλον όμως σου αρέσει αυτή η κατάσταση, να έχεις κάτι να ασχολείσαι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    Μαλλον φταιει το οτι ηταν η πρωτη μου κοπελα και οτι ειμαι αντικοινωνικος ανθρωπος.Η αδερφη μου λεει οτι φταει το ζωδιο μου(καρκινος)!? Ναι,αλλα μηπως θα πρεπε να μην παιζεις με τους ανθρωπους που σου προσφερουν την καρδια τους?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    Και φιλε/λη krino δεν εχω γινει κολλητσιδα,αυτη ειναι μες το σπιτι μου καθε μερα και μενει μαζι μας λες και ειμαστε συγκατοικοι,κοιμαται εδω και φοραει συνεχεια προκλητικα εσωρουχα που τυχαια αφηνει να φαινονται..Ασε που με εχει τρελανει με τα αρωματακια που φοραει και μενουν στις μπλουζες μου που συχνα μου ζητα για πιτζαμες...

  10. #10
    Moderator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    57
    Ποια ζώδια και πράσινα άλογα. Παίξ\'το και εσύ λίγο δύσκολος: προσπάθησε να γίνεις εσύ περισσότερο σαν αυτή και να φέρεις αυτήν περισσότερο στη δική σου θέση (λέω εγώ).

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    Aphelia, πονάει αυτό που λες αλλά μάλλον έχεις δίκιο.

    Μπορεί απλώς ο konman (διαέψευσέ με αν κάνω λάθος plz!) να νιώθει ότι δεν μπορεί να φύγει μακριά της.

    Ότι του ασκεί τέτοια έλξη που κάθε φορά που προσπαθεί να φύγει μακριά της (πχ σχέση με Λένα) αυτή κάνει κάτι για να τον κρατήσει.

    Konman να σε ρωτήσω κάτι? Μήπως τελικά ΕΣΥ δεν θες να ξεφύγεις από την Μαρία?
    Δεν το λέω επιθετικά, και αν δε θες μη μου απαντήσεις.
    Απλά έχω την εντυπωση (ίσως λανθασμένη) ότι είσαι λίγο \"τραβάτε με κι ας κλαίω\"

    Και να σου πω γιατί το λέω...
    Το έχω νιώσει ακριβώς αυτό που περιγράφεις!
    ΝΑ τρελαίνεσαι για πάρτη της, να μη σε νοιάζει τίποτα.
    Όταν σε μια προσπάθειά σου να φύγεις βλέπει ότι το πετυχαίνεις με κάποιο τρόπο, ότι σε χάνει, κάνει τα πάντα για να σε κρατήσει (προσπαθεί να σε χωρίσει με την άλλη)

    Κι εσύ δικαιολογημένα αναρωτιέσαι: Tι θέλει από μένα?Αφού αυτη μου έλεγε να βρω άλλη?

    Το ξέρω καλά αυτό το παιχνίδι της πάσας σε άλλους...Και ξέρω και πόσο ψυχοφθόρο είναι....Believe me!


    Γράφεις: \"Η αληθεια ειναι οτι τα εφτιαξα με τη Λενα,γιατι η Μαρια μου ελεγε συνεχεια πως δε νιωθει κατι για μενα και απλα της αρεσε να περνα καλα,κανοντας σεξ μαζι μου καθε μερα..Μου ελεγε συνεχεια,να βρω μια κοπελα,να κανω σχεση,σαν να μην ειμασταν μαζι..Οταν τελικα το πραγματοποιησα,την επιασε ζηλεια και θυμος τοσο,που με ξαφνιασε..και μετα βαλθηκε να μας χωρισει..\"

    Από αυτή την κατάσταση βγήκα μόλις αυτή τη βδομάδα μετά από πολύυυυυυ καιρό. Αυτα που γράφεις θα μπορούσα να τα έχω γράψει εγώ αν με εννοείς.
    Γι\' αυτό σε ρωτάω. Είναι κόλλημα. ΝΑι. Δεν αντιλέγω. Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

    Αλλά δεν είναι και λίγο, τόσο δα, εγωισμός? Τελικά, κάνει τα πάντα να με κρατήσει...
    Παρά τα όσα μου είπε, παρά τις συμβουλές της να βρω κάποια άλλη, μόλις το κάνω με θέλει πάλι δικό της. Γιατί?

    Έχει βρει τα κουμπιά σου. Ναι.
    Και παίζει με την ψυχολογία σου.Ναι.
    Και εσύ τη θέλεις τρελά γιατί σε αναστατώνει και κάνετε φοβερό σεξ.Ναι.
    Και νιώθεις θυμό απέναντί της αλλά δεν μπορείς να τη σιχτηρίσεις. Ναι.

    Και ψάχνεις λύση για τι τελικά?
    Για να φύγεις μακριά της?
    Για να την κάνεις δική σου?
    Για να περνάς καλά και να μην πονάς?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    6
    ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ...
    ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ.

    ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ. ΚΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ.
    ΑΠΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΩΣ ΕΔΩ. ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

    ΣΟΡΥ ΑΝ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΡΟΘΕΣΗ....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    Originally posted by eirineta


    -\"Μπορεί απλώς ο konman (διαέψευσέ με αν κάνω λάθος plz!) να νιώθει ότι δεν μπορεί να φύγει μακριά της.\"
    Συμφωνω,νιωθω ακριβως αυτο..

    -\"Ότι του ασκεί τέτοια έλξη που κάθε φορά που προσπαθεί να φύγει μακριά της (πχ σχέση με Λένα) αυτή κάνει κάτι για να τον κρατήσει.\"
    -Οντως συμβαινει και αυτο..

    -\"Konman να σε ρωτήσω κάτι? Μήπως τελικά ΕΣΥ δεν θες να ξεφύγεις από την Μαρία?
    Δεν το λέω επιθετικά, και αν δε θες μη μου απαντήσεις.
    Μαλλον δε θελω..

    -\"Απλά έχω την εντυπωση (ίσως λανθασμένη) ότι είσαι λίγο \"τραβάτε με κι ας κλαίω\"
    Τρελα ερωτευμενος και απελπισμενος θα ελεγα..

    -\"Και να σου πω γιατί το λέω...
    Το έχω νιώσει ακριβώς αυτό που περιγράφεις!
    ΝΑ τρελαίνεσαι για πάρτη της, να μη σε νοιάζει τίποτα.
    Όταν σε μια προσπάθειά σου να φύγεις βλέπει ότι το πετυχαίνεις με κάποιο τρόπο, ότι σε χάνει, κάνει τα πάντα για να σε κρατήσει (προσπαθεί να σε χωρίσει με την άλλη)
    Κι εσύ δικαιολογημένα αναρωτιέσαι: Tι θέλει από μένα?Αφού αυτη μου έλεγε να βρω άλλη?
    Το ξέρω καλά αυτό το παιχνίδι της πάσας σε άλλους...Και ξέρω και πόσο ψυχοφθόρο είναι....Believe me!\"
    Επιτελους να και καποιος που με καταλαβαινει!!

    -\"Παρά τα όσα μου είπε, παρά τις συμβουλές της να βρω κάποια άλλη, μόλις το κάνω με θέλει πάλι δικό της. Γιατί?

    Έχει βρει τα κουμπιά σου. Ναι.
    Και παίζει με την ψυχολογία σου.Ναι.
    Και εσύ τη θέλεις τρελά γιατί σε αναστατώνει και κάνετε φοβερό σεξ.Ναι.
    Και νιώθεις θυμό απέναντί της αλλά δεν μπορείς να τη σιχτηρίσεις. Ναι.\"

    -Και ψάχνεις λύση για τι τελικά?
    Για να την κερδισω ξανα?Για να μου κατσει ξανα?Για να την ξαποστειλω?confused..
    -Για να φύγεις μακριά της?
    Δεν ξερω αν το θελω αυτο..
    -Για να την κάνεις δική σου?
    Ναι θα το θελα πολυ..
    -Για να περνάς καλά και να μην πον
    άς? Ναι αυτο θα ηταν το ιδανικο για μενα,αλλα ισως εχετε ολοι δικιο,ψαχνω να βρω αγαπη με ανταποκριση μεσα σε μια πετρινη καρδια..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    Originally posted by Globy
    Ποια ζώδια και πράσινα άλογα. Παίξ\'το και εσύ λίγο δύσκολος: προσπάθησε να γίνεις εσύ περισσότερο σαν αυτή και να φέρεις αυτήν περισσότερο στη δική σου θέση (λέω εγώ).
    Μου προτεινεις λοιπον να γινω αναισθητος και να προσποιουμαι?Το δοκιμασα,αλλα δεν κρατησε πολυ..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    138
    eirineta μαλλον πρεπει να βρω μια κοπελα σαν εσενα τελικα.Να μπορουμε να καταλαβαινουμε ο ενας τον αλλο..

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •