Κινηματογραφος- επιρροες. - Page 29
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 29 of 40 FirstFirst ... 19272829303139 ... LastLast
Results 421 to 435 of 599
  1. #421
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλά εγώ μια φορά από την αϋπνία όταν ήταν ο γιος μου μικρός γκρίνιαζε ,τον ειχα διπλα μου και προσπαθούσα να βάλω την πιπίλα στο στομα του αντρα μου .....
    Εεε..σε αλλο λεβελ λεμεε...εισαι πολυ μπροστα...

  2. #422
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Χαχαχα χαχαχα εσύ το τερμάτισες χαχαχα φαντάζομαι την εικόνα..
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Εεε..σε αλλο λεβελ λεμεε...εισαι πολυ μπροστα...
    Κάντε εικόνα και τον άντρα μου Ν ξυπνάει πανικόβλητος και Ν μου λέει δεν την θέλω και εγώ να επιμένω ......
    και αυτο δεν ειναι τιποτα....
    Να σας πω εγώ ιστορίες από τις αϋπνίες που τράβηξα με το μικρό μου αντρακι να γελάτε ένα μήνα.....

  3. #423
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Κάντε εικόνα και τον άντρα μου Ν ξυπνάει πανικόβλητος και Ν μου λέει δεν την θέλω και εγώ να επιμένω ......
    και αυτο δεν ειναι τιποτα....
    Να σας πω εγώ ιστορίες από τις αϋπνίες που τράβηξα με το μικρό μου αντρακι να γελάτε ένα μήνα.....
    Καλά αυτός είπε δεν την θέλει; χαχαχαχα. Άλλες φορές την ήθελε δηλαδή?

  4. #424
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Κάντε εικόνα και τον άντρα μου Ν ξυπνάει πανικόβλητος και Ν μου λέει δεν την θέλω και εγώ να επιμένω ......
    και αυτο δεν ειναι τιποτα....
    Να σας πω εγώ ιστορίες από τις αϋπνίες που τράβηξα με το μικρό μου αντρακι να γελάτε ένα μήνα.....
    Χαχαχα χαχαχα διαγωνισμό θα ανοίξουμε.. Έχω και εγώ ιστορίες αϋπνίας.. Πάντως η εικόνα σου να επιμένεις με ξεπερνάει
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #425
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407

    Parasites
    Σκηνοθεσία : Μπονγκ Τζουν Χο
    Μια ταινια που εκτυλισσεται σε φτωχογειτονια της Ν.Κορεας κ παρουσιαζει την οικογενεια Κιμ οπου η προσπαθεια της για επιβιωση τους ωθει να χρησιμοποιησουν θεμιτα κ αθεμιτα μεσα.
    Οταν ο γιος της οικογενειας δεχθει προταση απο φιλο του φοιτητη να τον αντικαταστησει στο μαθημα αγγλικων οπου εκανε ιδιαιτερα στην
    κορη της ευκαταστατης οικογενειας Park, ακολουθει ενα πονηρο σχεδιο ωστε να βολεψει ολα τα μελη της οικογενειας του σε διαφορες θεσεις στο σπιτι των Park. Τα πραγματα δεν πηγαινουν ομως οπως τα ονειρευοταν.

    Μια ταινια που μπορει να παρει διαφορους χαρακτηρισμους με πλουσια παλετα στην εκτυλιξη του σεναριου.
    Μπορει να χαρακτηριστει μαυρη σατυρα, κοινωνικη κριτικη, αλληγορια, δυστοπια κ.α
    Δοσμενη με βαθος κ χωρις να εκβιαζει πεποιθησεις θιγει το θεμα των εντονων ανισοτητων στις μερες μας, το ονειρο της ανεσης κ πλουτισμου, την ταξικη παλη, τον υλισμο κ την ματαιοδοξια του ανθρωπου η οποια τον τυφλωνει κ τον κανει αδιστακτο.
    Ενα εργο που σε βαζει σε σκεψεις κ γινεται ρεαλιστικο παρολο τους συμβολισμους του.

    Κατα την γνωμη μου καταφερε αυτο που δεν εδωσαν αλλες ταινιες με παρομοια θεματολογια οπως το Joker (αν κ διαφορετικη κατηγορια) κ βρηκε την αποδοχη κριτικων κ θεατων.
    Υποψηφια για οσκαρ καλυτερης κ ξενογλωσσης ταινιας.

    Δειτε την κ πειτε την γνωμη σας.
    Last edited by serios; 03-02-2020 at 12:18.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  6. #426
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Κάντε εικόνα και τον άντρα μου Ν ξυπνάει πανικόβλητος και Ν μου λέει δεν την θέλω και εγώ να επιμένω ......
    και αυτο δεν ειναι τιποτα....
    Να σας πω εγώ ιστορίες από τις αϋπνίες που τράβηξα με το μικρό μου αντρακι να γελάτε ένα μήνα.....
    Eνταξει αυτο ειναι ετοιμο ραμμενο σκηνη για κωμικη σειρα.Παντως μπραβο του και πολυ ψυχραιμα το πηρε,χαχαχα

  7. #427
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οι τανιες των 80s και 90s δεν εχουν καμμια σχεση με τις σημερινες , που ειναι ενας Σκορσεζε , ενας Κοππολα , Ολιβερ Στοουν , Κιουμπρικ , Μαικελ Μανν , Σπιλμπεργκ , που εκανε τα σαγονια του Καρχαρια το 1975 , και εκτοτε εχει ξεσπασει ( αδικως ) μενος κατα των καρχαριων και φοβος ........................ ολα σκουπιδια ειναι απο το 2010 και μετα , σορυ παιδια , ειμαι παλιος .....και ξερω τι σημαινει καλος κινηματογραφος .......για να μην συνεχισω με τους τοτε ηθοποιους , σμρ ξεχωριζει ο Xavie Bardem , δεν μπορω να σκεφτω αλλον .....ποιον τον Μπραντλευ Κουπερ ? σιγα τον ηθοποιο ..... ακομη κι Ραιαν Ρευνολτσ , ωραιος μεν , αλλα απο ηθοποια , μηδεν .....ολα σε παρακμη ...... ακομη κι ο Τζοκερ , δεν πειθει ......με τον Γιοακειμ Φοινιξ , ειναι βια για την βια .....

  8. #428
    george1520
    Guest
    Σειρές που έχω δει και αξίζουν : Chuck, castle, the metalist, cold case, csi ny.

  9. #429
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by serios View Post

    Parasites

    Μια ταινια που εκτυλισσεται σε φτωχογειτονια της Ν.Κορεας κ παρουσιαζει την οικογενεια Κιμ οπου η προσπαθεια της για επιβιωση τους ωθει να χρησιμοποιησουν θεμιτα κ αθεμιτα μεσα.
    Οταν ο γιος της οικογενειας δεχθει προταση απο φιλο του φοιτητη να τον αντικαταστησει στο μαθημα αγγλικων οπου εκανε ιδιαιτερα στην
    κορη της ευκαταστατης οικογενειας Park, ακολουθει ενα πονηρο σχεδιο ωστε να βολεψει ολα τα μελη της οικογενειας του σε διαφορες θεσεις στο σπιτι των Park. Τα πραγματα δεν πηγαινουν ομως οπως τα ονειρευοταν.

    Μια ταινια που μπορει να παρει διαφορους χαρακτηρισμους με πλουσια παλετα στην εκτυλιξη του σεναριου.
    Μπορει να χαρακτηριστει μαυρη σατυρα, κοινωνικη κριτικη, αλληγορια, δυστοπια κ.α
    Δοσμενη με βαθος κ χωρις να εκβιαζει πεποιθησεις θιγει το θεμα των εντονων ανισοτητων στις μερες μας, το ονειρο της ανεσης κ πλουτισμου, την ταξικη παλη, τον υλισμο κ την ματαιοδοξια του ανθρωπου η οποια τον τυφλωνει κ τον κανει αδιστακτο.
    Ενα εργο που σε βαζει σε σκεψεις κ γινεται ρεαλιστικο παρολο τους συμβολισμους του.

    Κατα την γνωμη μου καταφερε αυτο που δεν εδωσαν αλλες ταινιες με παρομοια θεματολογια οπως το Joker (αν κ διαφορετικη κατηγορια) κ βρηκε την αποδοχη κριτικων κ θεατων.
    Υποψηφια για οσκαρ καλυτερης κ ξενογλωσσης ταινιας.

    Δειτε την κ πειτε την γνωμη σας.
    Την είδα στο σινεμά... Έχει κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία αλλά σε κάποιες στιγμές με ξένισε... Δεν ξέρω, έχω διχογνωμία σχετικά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #430
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σειρές που έχω δει και αξίζουν : Chuck, castle, the metalist, cold case, csi ny.
    Το castle ειχε πολυ γελιο και ενδιαφερουσες ιστοριες φονου.Το cold case πολυ τρυφερο κ συναισθηματικο.

  11. #431
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Το castle ειχε πολυ γελιο και ενδιαφερουσες ιστοριες φονου.Το cold case πολυ τρυφερο κ συναισθηματικο.
    Το cold case μου άρεσε περισσότερο.. Να βλέπεις πως είναι οι άνθρωποι τώρα, πως ήταν τότε.. Τι τους οδήγησε να κάνουν τον φόνο..

  12. #432
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το cold case μου άρεσε περισσότερο.. Να βλέπεις πως είναι οι άνθρωποι τώρα, πως ήταν τότε.. Τι τους οδήγησε να κάνουν τον φόνο..
    Πολυ διαφορετικα ομως.Το πρωτο ηταν κωμωδια.Ναι το cold case πολυ καλο.Θα ταν ωραιο να γινει remake της σειρας.Αν σου αρεσε αυτο μπορει να σου αρεσει κ το the five.

  13. #433
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Πολυ διαφορετικα ομως.Το πρωτο ηταν κωμωδια.Ναι το cold case πολυ καλο.Θα ταν ωραιο να γινει remake της σειρας.Αν σου αρεσε αυτο μπορει να σου αρεσει κ το the five.
    Ναι είναι.. Απλά ανάφερα σειρές που έχω δει. Γενικά δεν κάθομαι να δω σειρές.

    Θα διαβάσω υπόθεση και κριτική. Αν μαρεσει θα την δω.

  14. #434
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σειρές που έχω δει και αξίζουν : Chuck, castle, the metalist, cold case, csi ny.
    Τα CSI μ' αρέσουν κι εμένα πολύ με πρώτη το CSI Las Vegas...
    Τις άλλες δεν τις έχω δει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #435
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τα CSI μ' αρέσουν κι εμένα πολύ με πρώτη το CSI Las Vegas...
    Τις άλλες δεν τις έχω δει...
    Τυχαία έπεσα σε αυτήν και έχω δει όλους τους κύκλους.. Δεν είδα άλλες όμως..

Page 29 of 40 FirstFirst ... 19272829303139 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμπλουτισμός με νέες κατηγορίες (Μουσική, Κινηματογράφος, κλπ)
    By daydreamer in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 02-08-2007, 15:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •