αντρες και ντροπη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352

    αντρες και ντροπη

    Καλησπέρα εμαθα πως η ντροπη που νιωθει ενας αντρας ειναι καταπολυ διαφορετικη απο αυτη της γυναίκας.. ..εσεις λοιπον οι αντρες του φορουμ ποτε ντρεπεστε και γιατι? ( φυσικα μπορουν να απαντησουν και οι γυναικες για το ποτε ντρεπονται και γιατί) ειμαι περιεργη να δω τις απαντησεις ολων σας!!
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169
    τι εννοεις πολυ διαφορετικη απο αυτην της γυναικας?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γενικα δεν ντρεπομαι , αλλα ντρεπομαι να πλησιασω γυναικα στο ασχετο πχ στο δρομο , στο μετρο , αν και ιδαιτερως επικοινωνιακος και ανετος με τις γυναικες . Ντρεπομαι να μιλησω μπροστα σε πολυ κοσμο , πχ στο κολλεγιο , που παρουσιαζα εργασιες , αν και αυτο εχει καπως υποχωρησει με τα χρονια .
    Ντρεπομαι να κανω φιγουρα πχ μενα προκλητικο αμαξι .
    Ντρεπομαι τωρα που ειμαι 14 κιλα υπερβαρος , δεν αισθανομαιανετα αμα δεν παω στα κιλα μου .

    Αλλο η ντροπη , αλλο η διακριτικοτητα , διοτι δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by aggelos11 View Post
    τι εννοεις πολυ διαφορετικη απο αυτην της γυναικας?
    Ντρεπομαστε την ιδια στιγμη για διαφορετικο λογο....
    Μαικαιβερ με καλυψες!!!
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Εγω νομιζω οτι δεν εχει σχεση το φυλο...Και αντρες και γυναικες για τους ιδιους λογους ντρεπομαστε, για τους ιδιους λογους αισθανομαστε αμηχανια. Ειναι θεμα ανθρωπου, καθαρα, το κατα ποσο ντρεπεται ή οχι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by skropi View Post
    Εγω νομιζω οτι δεν εχει σχεση το φυλο...Και αντρες και γυναικες για τους ιδιους λογους ντρεπομαστε, για τους ιδιους λογους αισθανομαστε αμηχανια. Ειναι θεμα ανθρωπου, καθαρα, το κατα ποσο ντρεπεται ή οχι.

    Συμφωνω , skropi , ειναι καθαρα θεμα ανθρωπου , και οι ντροπες , ας τις ονομασουμε ταμπου , που εχω εγω , λιγο πολυ τις εχουν ολοι , πλην της φιγουρας μενα ακριβο αμαξι , που πολλοι επαιρονται γιαυτο , ( τετοιες εποχες θαπρεπε να ντρεπονται ) το θεωρουν προσον και πιστευουν οτι μενα ακριβο αμαξι ( αναφερομαι σε Porsche- Ferrari τυπου ) θα ριξουν πιο ευκολα μια κοπελα , ελα ομως που αυτο ισχυει !!! απλως ειμαι διακριτικος , ισως και να μπορω ναγορασω ενα τετοιο αμαξι , αλλα γυναικες ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ................και αισθανομαι περιφρονηση για αυτους που αγοραζουν ενα τετοιο αμαξι , τους θεωρω κομπλεξικους , πηγαινουν σαν παππουδες στον δρομο , αφου ο σκοπος δεν ειναι η λατρεια και απολαυση της ταχυτητος , αλλα η καθαρη ΦΙΓΟΥΡΑ . Εγω εχω ενα bmw 3αρι , διακριτικο , αλλα γρηγορο , και με την πρωτη ευκαιρια , σε Εθνικο δκτυο , θα πιασω 250-280 χλμ ( διαθετω αντιρανταρ ) , διοτι ειμαι καθαρος λατρης της ταχυτητος και της οδηγικης απολαυσης .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    νομιζω πως η διαφορα εχει να κανει με καθε ανθρωπο.πχ αλλοι ειναι κοινωνικοι.αλλοι πιο κλειστοι.

    τωρα οσον αφορα τα δυο φυλα ισως απλα να ειναι καποια ταμπου που ετσι εχουμε μεγαλωσει.ενδεχομενως οι αντρες να ντρεπομαστε να φανουμε ''λιγοτερο'' αντρες σε καποια δοκιμασια που περιεχει φοβο του μυαλου.θυμαμαι να εχω περασει μεσα απο επικινδυνα μερη χωρις φωτα για να δειξω οτι ειμαι κ πολυ αντρας απο ντροπη αγνοωντας λογικους φοβους

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Δεν το πηγενα στα ταμπου πχ ξερω οτι και οι αντρες φοβούνται χωρις αυτο να τους κανει λιγοτερο αντρες κλπ....μακαιβερ οποτε θες κοντρα μου λες εχω καιρο ν χασω οποτε λεω να το ξεκινησεις εσυ:Ρ
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Δεν το πηγενα στα ταμπου πχ ξερω οτι και οι αντρες φοβούνται χωρις αυτο να τους κανει λιγοτερο αντρες κλπ....μακαιβερ οποτε θες κοντρα μου λες εχω καιρο ν χασω οποτε λεω να το ξεκινησεις εσυ:Ρ
    arntaben , αστο θα χασεις , δεν θελω να σε απογοητευσω , εκτος και αν κανει το τουτου σου τα 0-100 σε 5' , τα 0-200 σε 17.5' , και τελικιαζει στα 300 !!!! παντως χαιρομαι που βλεπω μια γυναικα με αγαπη για την περιπετεια , και τα γρηγορα αμαξια !!!! σπανιο αυτο .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    arntaben , αστο θα χασεις , δεν θελω να σε απογοητευσω , εκτος και αν κανει το τουτου σου τα 0-100 σε 5' , τα 0-200 σε 17.5' , και τελικιαζει στα 300 !!!! παντως χαιρομαι που βλεπω μια γυναικα με αγαπη για την περιπετεια , και τα γρηγορα αμαξια !!!! σπανιο αυτο .
    Life goal audi r8.......αλλωστε να ποτε δενπεριμενα να κερδισω απο κποιον τοσο εμπειρο για την διασκεδαση το κανω ...;)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  11. #11
    Ντρέπομαι με ό,τι ως προς το οποίο δεν έχω εξοικειωθεί.
    Το μην γνωρίζεις για κάτι, απλά το παραδέχεσαι ευθαρσώς ή φευγεις με τρόπο (ειτε απο το μερος εκεινο ειτε απο τη συζητηση είτε δεν επιχειρεις να κανεις κατι που δενβ κατεχεις), αλλά δεν ντρέπεσαι.
    Αυτη η ντροπή έχει το στοιχειο του φόβου.
    Όμως υπάρχει και το άλλο ειδος ντροπής, ήτοι το να ειμαι εκτεθειμενος οταν εκανα μια αποκλίνουσα συμπεριφορα, κατι ανηθικο ή εγκληματικο κυρίως.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Life goal audi r8.......αλλωστε να ποτε δενπεριμενα να κερδισω απο κποιον τοσο εμπειρο για την διασκεδαση το κανω ...;)

    Σκοπευεις να παρεις R8 ? καταπληκτικο αμαξι , διακριτικο αλλα τσιμπημενο βρε arntaben !! εχω εδω και 13 χρονια ενα Μ3 , ε46 , SMG , 38.000 χλμ. μονο , λογω κλεισουρας κτθλψης , και καλοβλεπω το Μ4 , ειναι λογικη η τιμη του , αν και αντιπαθω τα τουρμπο .
    Με τις μοτοσυκλεττες πως τα πας ?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    βρισκω την ντροπή -συστολη του άντρα πολυ κολακευτικη... και σεξυ ;)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σκοπευεις να παρεις R8 ? καταπληκτικο αμαξι , διακριτικο αλλα τσιμπημενο βρε arntaben !! εχω εδω και 13 χρονια ενα Μ3 , ε46 , SMG , 38.000 χλμ. μονο , λογω κλεισουρας κτθλψης , και καλοβλεπω το Μ4 , ειναι λογικη η τιμη του , αν και αντιπαθω τα τουρμπο .
    Με τις μοτοσυκλεττες πως τα πας ?
    Ελπιζω να παρω αν αυξηθει ο μισθος μου .....απο μηχανες εχω bmw 1500 εσυ?
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Συμφωνω ρεα....
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. η ντροπη μου...!!!
    By Deleted-member-250416b in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 171
    Last Post: 25-10-2015, 11:33
  2. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  3. Ντροπή στη διαχείριση
    By Εμμανουέλα1 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 31
    Last Post: 17-10-2012, 20:43
  4. Τύψη και ντροπή
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 09-01-2011, 12:57
  5. φαρμακο για την ντροπη ?
    By Helena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 04-07-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •