Οψιμη δυσκηνησια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν ειμαι σιγουρος για τις απαντησεις. Αυτη η μικρη ακουσια κινηση του στοματος που νομιζω οτι εχω παραπανω απο το φυσιολογικο, δεν ειναι κατι που αντιλαμβανομαι ευκολα. Δεν ξερω.
    Αυτό (δεν ξέρω αν λέμε ακριβώς το ίδιο βέβαια) το έχω κι εγώ μερικές φορές και παρατήρησα ότι έχε γίνει πιο έντονο την τελευταία εβδομάδα που έχω γίνει λίγο αμελής με τα χάπια, είναι φυσιολογικό αυτό;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Λέγεται ότι κ με τη διακοπη εμφανίζεται γιαυτο θέλει να γίνεται πολύ σιγά η διακοπη
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    :confused:

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Λέγεται ότι κ με τη διακοπη εμφανίζεται γιαυτο θέλει να γίνεται πολύ σιγά η διακοπη
    Ευχαριστώ Κατερινάκι! :) Μάλλον πρέπει να μην τα ξεχνάω ούτε χθες το βράδυ τα πήρα, ξάπλωσα νωρίς για λίγο υποτίθεται και τελικά με πήρε ο ύπνος σερί ως τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Δημιουργείται μετα απο μακρόχρονη χρήση αντιψυχωτικωνΟλα κ τα άτυπα δημιουργουνΗ ερώτηση ειναι υπάρχει κάποιος που κάνει χρήση αντιψυχωτικων πάνω απο 10χρονια κ εχει αυτές τις ακούσεις κινήσεις στο στόμα πρόσωπο πόδια η αλλού;τι κάνουμε αποφεύγεται;
    ρωτα το γιατρο σου πρωτα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Άρη έχω ρωτήσει το γιατρό μου αλλα η απάντηση ειναι κλασική το γνωστό κόστος όφελος κ δεν υπάρχει πρόβλημα!Κ γενικά σταματά να λες συνέχεια ρωτά το γιατρό Ξέρω τις απαντήσεις των γιατρών που δουλειά τους ειναι να δίνουν φαρμακαΓνωριζεις κάποιο γιατρό που αποφεύγει τα φαρμακα ;αν ναι μπορείς να μου πεις όνομα;
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    δεν γνωριζω καποιον γιατρο που να αποφευγει να δινει τα φαρμακα εκτος αν αναφερεσαι σε φυσιοθεραπειες που ειναι σκετη κοροιδια ασε που μπορει να ειναι και επικυνδινο γιατι μπορει να κανει συνεργεια με μερικα φαρμακα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Άρη έχω ρωτήσει το γιατρό μου αλλα η απάντηση ειναι κλασική το γνωστό κόστος όφελος κ δεν υπάρχει πρόβλημα!Κ γενικά σταματά να λες συνέχεια ρωτά το γιατρό Ξέρω τις απαντήσεις των γιατρών που δουλειά τους ειναι να δίνουν φαρμακαΓνωριζεις κάποιο γιατρό που αποφεύγει τα φαρμακα ;αν ναι μπορείς να μου πεις όνομα;
    ο δικος μου γιατρος μου εχει πει οτι δεν αντιμετωπιζεται η ψυχωση χωρις φαρμακα αλλα κατι καταθλιψεις αντιδραστικες η αγχωτικες οπως μου τις χαρακτηρισε τυπου εκλεισα το μαγαζι η χωρισα η πενθος αντιμετωπιζονται χωρις φαρμακα.αυτο το εχω παρατηρησει και εγω στην ψυχοθεραπεια πχ εγω εχω 4,5 χρονια ευκοιλια και μου κανει συνεχεια αναφορα στο κοστος οφελος.η ψυχοθεραπεια ειναι μια μεθοδος που προσπαθει να σε φερει στον μεσο ορο και οχι να αναδειξει την ατομικοτητα του καθενος.πχ αν πω εγω στον γιατρο οτι θελω να παω 30 μερες στο βουνο με φουλ εξοπλισμο για εσωτερικη αναζητηση και στοχασμους θα με πει ο γιατρος με τον τροπο του βεβαια μηπως να τα κανεις αυτα στο δωματιο σου επειδη δεν ειναι αποδεκτο απο την κοινωνια να εισαι στα βουνα εστω και για ενα μηνα.κανω ψυχοθεραπεια 4,5 χρονια μεσο ορο 2 φορες τον μηνα καποιες φορες με βοηθησε.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    :confused:

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    εμενα μου δινανε οταν επαιρνα παλια αντιψυχωσικα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. όψιμη δυσκινησία
    By elis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 06-07-2013, 06:12
  2. οψιμη δυσκινησια
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 04-05-2013, 22:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •