απογοήτευση...μια ζωη βιαστικη κ πεφτω απ τα συννεφα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337

    απογοήτευση...μια ζωη βιαστικη κ πεφτω απ τα συννεφα..

    Καλημερα!
    Πριν ενα μηνα ηρθε σπιτι μου μια γνωστή μου με σκοπο να μου γνωρισει εναν ξαδερφο της ετων 45. Εγω ειμαι 33.
    Οταν μου ειπε οτι η δουλειά του ηταν στην Αθηνα ομως κ αυτος ηταν στο νησι το καλοκαιρι, ημουν επιφυλακτικη. Απ την αρχη της ξεκαθαρισα οτι εγω δε πρόκειται να φυγω απ τον τοπο μου σε περιπτωση που τον γνωριζα κ κολλουσε
    Εκεινη γεμάτη ενθουσιασμο μου τονισε οτι η δουλειά του ειναι τετοιας φυσεως που του επιτρέπει να πηγαινοερχετε.
    Μου ειπε να το σκεφτω κ να της δωσω απαντηση. Σημειωτεον ηταν ολο αυτο πρωτοβουλία δικη της. Ουτε καν με θυμοταν αυτος οταν ειχαμε συναντηθει τυχαία μες το καλοκαίρι. Αυτος έβγαινε παντα με την ξαδερφη του κ το συζηγο της.
    Περασαν δυο μερες, σκεφτηκα δεν ειχα να χασω κατι ας τον γνωριζα, ετσι απο περιεργεια πιο πολύ, αφου δεν ειχα κατι αλλο.στο μυαλο μου. Της εδωσα θετικη απαντηση. Ομως περναγαν οι μερες κ ειχα πιστέψει πως αυτος δε συμφωνουσε με τις επιθυμιες της ξαδερφης του. Οκ ειπα...καλυτερα.
    Ωσπου ενα πρωινο αυτη ηρθε σπιτι μου. Σε μια βδομαδα ερχεται αυτος...ωραια, ειπα. " θα βγουμε το σαββατο κ αν υπαρξει ενδιαφέρον θα βγουμε κ το αλλο βραδυ" είπα ναι, απο ντροπη, αν κ μεσα μου ειχα αρχίσει να μετανιωνω.
    Τελοσπαντων. Ηρθε το σαββατο, πηγα στη συναντηση. Ηταν κ οι κορες της μαζι. Συμπαθητικη εμφανιση ειχε, φαινόταν μικροτερος. Στην αρχη δε μιλαγε κ τοσο...εξερευνουσε το πεδίο μαλλον. Ωσπου πηρε ενα θαρρος!! Πειραγματα κ αστεισμοι με την ξαδερφη του, την εμπαινε κ σε μενα...δε λεω, περασα καλα, γελασα, ειχε την πλακα του. 5μισι ωρες κρατησε αυτη η παρεα. Καφε κ φαγητο μετα. Και τι δεν παραγγειλανε...ολα αυτος τα πληρωσε!
    Την αλλη μερα...ηρθε το απόγευμα κ δεν ειχα κανενα νεο τους. Εσκασε μυτη παλι αυτη στο σπιτι. "Για πες μου εντυπωσεις;"
    "Καλη παρεα κανει, ειπα, αλλα πολυ μου την εμπαινε. Δεν μπορω να σου πω απο τωρα αν ενδιαφερομαι για σχεση μαζι του"
    Εκεινη απαντησε " του αρεσες, η απλοτητα σου, η ειλικρινεια σου, δε θελει να νομίζεις για αυτον οτι χτες εκανε επιδειξη στο τραπεζι. Ουτε οτι ειναι χαχας."
    Μαλιστα του λεγε να βγαιναμε οι δυο μας αυτη τη φορα. Αυτος αρνηθηκε. Ειναι πολυ νωρις κατα τη γνωμη του. Πρέπει να κερδισει πρωτα την εμπιστοσύνη μου. Ουαου...ειπα μεσα μου.
    Ξαναβγηκαμε παλι ολοι μαζι. Τουτη τη φορα απεναντι μου ηταν πιο μετρημενος. Μιυ εδωσε κ την καρτα του. Και το φεις μου ζητησε. Ολα καλα ως τωρα.
    Δευτερα ολη μερα, εξαφανισμενοι ολοι. Το βραδυ τηλεφωνισα στην ξαδερφη του να ρωτησω εαν ειχε φυγει. Τους πετυχα ολους μαζι εξω. Μου.προτεινε ναπαω να τους βρω αλλα αρνηθηκα ευγενικα. " γιατι δεν του τηλεφωνεις απευθείας; ;;;" ρωτησε μπροστα του!
    Σύμφωνα με τη λογικη της επρεπε να τηλεφωνισω. Οποτε την αλλη μερα, που θαφευγε αυτοςτο βραδυ, ειπα να το κανω κ να τον καλεσω για καφε, μιας και ειχα δουλειες στη χωρα του νησιου. Του εκανα μια κληση...δεν το σηκωνε. Περασε μια ώρα κ δενμπηκε στον κοπο να παρει να δει ποιος ηταν! 2η φορα καλεσα την αλλη.
    " τι να κανω;;; να το αφησω κ να μην ξαναασχοληθω?" "Να ξαναπαρεις! Ηθελε αυτος να ανοιχτει περισσότερο, αλλα επειδή ειπες εσυ οτι δεν πας αθηνα, δεν το κανε. Του αρεσεις ομως σα γυναικα."
    "Καλα, της ειπα τσιτωμενη, αφου το ξερε, πριν καν ερθει να με γνωρισει, οτι δενμπορω να σηκωθω να φυγω ετσι με το.καλημερα σας. Εσυ δεν ειπες οτι μπορει να πηγαινερχεται;;;εεε θ ανεβαινω κ εγω. Αν ταβρουμε."
    Τελικα το σηκωσε κ ηρθε τρεχοντας. Σοβαρος αυτη τη φορα. Μιλαγε συνέχεια για τον εαυτο του, για τη δουλειά του...δε ρωτουσε τπτ για μενα...
    Δλδ εαν δεν εκανα κινηση θα φευγε κ σημασια δε θα δινε!
    Πριν φυγω με ρωτησε εαν θελω να τα λεμε απο δω κ περα. Ας το σκεφτεις πρωτα, ειπε.
    Το βραδυ αργα τον βρηκα πρωτη στο fb κ του γραψα οτι ναι, θα θελα να κρατησουμε επαφη. Προσεξα ομως οτι ενω εμπαινε μεσα δενδιαβαζε καν τα μνμ...κ αυτο συνεχιστηκε ολη τη βδομαδα. Εστειλα δυο φορες φωτο απ το νησι,.μιας κ το λατρευει οπως ειπε, κ δεν ανοιγε. Μοναχα δυο φορες αργα ετυχε να μιλησουμε εκει, επειτα απο κινηση δικη μου. Αν.κ ηταν η ωρα περασμενη ειχε δειξει ενδιαφερον κ δε βιαζοταν να παει για υπνο. Ουτε τον ρωτουσα ποτε θα ξαναρθει..τιποτα.
    Αυτος συνέχεια ελεγε, ποσο θα θελε να ηταν στο νησι τωρα.
    Εφτασε το σ/κ δεν εργαζοταν. Πιστεψα οτι θα μου τηλεφωνουσε. Καμμια κινηση. Τριτη φορα τηλεφωνισα στην ξαδερφη του. Ήθελα να σιγουρευτω εαν ηταν κ.η ονομαστικη του εορτη. Αυτη παλι με προέτρεψε να του τηλεφωνισω
    . Που ζουμε;; εχουν αλλαξει οι καιροι! Παψε να χεις ανασφαλειες!
    Ακολούθησα τις συμβουλες της κ τον πηρα..... εεε αλλος ανθρωπος...δεν εδειξε ενθουσιασμός καθολου..αν και αρχισε το μπλα μπλα ως συνήθως. Καταλαβαινα πως κατι ετρεχε. Μολις τον ρωτησα εαν ηταν δυνατον να ξεκλεψει καποιο σ/κ παλι τον αλλο μηνα...αρχισε τις δυσκολιες....τι ηταν να του πω οτι ειχε πει πως παλια πεταγοταν μ ευκολια στο νησι για ψαρεμα...κ χαριτολογωντας του ειπα...μου τα μασας τωρα...( εξαλλου εκεινος ειχε δωσε αυτο το δικαιωμα με τα πειραγματα του οταν ηταν εδω), αρχισε κ δε σταματαγε!
    Μ εστησε στον τοιχο..."δε με ξερεις κ δε σε ξερω., μη βγαζεις συμπεράσματα για μενα! "
    Παιδια ζητησα συγγνωμη, εκεινος εκει! Κρεμαστηκε απο μια κουβεντα...ηταν που ηταν τσιτωμενος...
    Πως τα κοβεται ολα αυτα;; τι λαθη εκανα;; για μενα εφταιξε κ η ξαδερφη του.

    Σας Ευχαριστώ εκ των προτερων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    αμα δεν κολαει δεν κολαει οπωσ και να το κανουμε αμα κολλαει οπωσ και να το κανουμε κολαει φιλικα
    αλλα ολο αυτο ειναι μπαχαλο που περιγραφεισ και δε μου φαινεται οτι φταισ εσυ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Κοιτα για το γεγονός οτι η ξαδέρφη του καίγεται να σας γνωρισει αλλα τελικά δεν πολυενδιαφερεται αυτος ή την αλλη ενδιαφέρεται με οδηγεί στα εξής: Ή που έχει πολλά κουσούρια και δεν βρίσκει γυναίκα και έτσι προσπαθεί γιαυτον ο συγγενικό του κύκλος, είτε ειναι ο χαρακτήρας του έτσι, είτε άλλαξε γνώμη....
    Εσυ τώρα έκανες πολλές κινήσεις.....στοπ.....δεν ξαναεπικοινωνεις και ας λέει η ξαδερφη οτι θέλει....δεν θα της πεις όμως άφησε με ξενέρωσα ας κάνει και αυτός κίνηση αν ενδιαφέρεται....αλλα θα της πεις με ουδέτερο ύφος ναι μιλάμε που και που θα δείξει πως θα πάει.....μην έχεις δλδ πολλά πολλά μαζι της τώρα...
    Γενικα το γράψιμο θα δεις αμέσως θα τον κινητοποιήσει ειναι παλιό μυστικό...
    Αλλα και πάλι λιγο μαμουχαλο τον κόβω.
    Αλλα δοκίμασε και βλέπεις ...χωρις να απογοητεύεσαι.....
    Και να ξέρεις οτι εγώ γενικα τα προξενιά και τις στημμενες γνωριμίες δεν τις συμπαθώ γτ εχω παρατήρησε οτι σχεδόν ποτε δεν πετυχαίνουν....
    Καλή επιτυχία και ενημέρωσε μας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Γεια σου Christine!!! Εσύ ήσουν άψογη σε όλα! Η ξαδέρφη φάουλ σε όλα. Σε επηρέασε να κάνεις εσύ πολλά βήματα ενώ στην ουσία εκείνοι είναι που εκδήλωσαν το ενδιαφέρον για γνωριμία. Ο συγκεκριμένος κύριος δεν μου φαίνεται και τόσο έτοιμος για σχέση. Επίσης η ξαδέρφη γιατί τόσο πρεμούρα να σας τα φτιάξει?? Μπορεί να πίεσε καταστάσεις και έβαλε κι εσένα να πιέσεις τον τύπο. Σου αρέσει????? Σου έκανε κλικ? Υπήρχε χημεία μεταξύ σας??? Λίγο ξενέρωτος μου φαίνεται..... Συμφωνώ μαζί σου ότι η ξαδέρφη δεν έπραξε σωστά! Επίσης δεν μας λες κάποια πράγματα γι' αυτόν. Όπως για παράδειγμα αν είναι χωρισμένος, πόσες ώρες εργάζεται κλπ . Μήπως η δουλειά τον απορροφά πολύ και είναι νευρικός?? Ίσως θα έπρεπε να ζητήσεις περισσότερες λεπτομέρειες. Αν σου αρέσει άσε αυτόν να κάνει την επόμενη κίνηση αφού πρώτα του εξηγήσεις και του μιλήσεις ανοιχτά ότι εσύ δεν είχες κάποια πρόθεση να πιέσεις καταστάσεις. Θεωρώ ότι μάλλον πιέστηκε ο άνθρωπος. Αυτό εκμαιεύω από όσα μας περιγράφεις. Α και μου αρέσουν πολύ οι ιστορίες σου και χαίρομαι πους τις μοιράζεσαι μαζί μας!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Γεια σου Christine!!! Εσύ ήσουν άψογη σε όλα! Η ξαδέρφη φάουλ σε όλα. Σε επηρέασε να κάνεις εσύ πολλά βήματα ενώ στην ουσία εκείνοι είναι που εκδήλωσαν το ενδιαφέρον για γνωριμία. Ο συγκεκριμένος κύριος δεν μου φαίνεται και τόσο έτοιμος για σχέση. Επίσης η ξαδέρφη γιατί τόσο πρεμούρα να σας τα φτιάξει?? Μπορεί να πίεσε καταστάσεις και έβαλε κι εσένα να πιέσεις τον τύπο. Σου αρέσει????? Σου έκανε κλικ? Υπήρχε χημεία μεταξύ σας??? Λίγο ξενέρωτος μου φαίνεται..... Συμφωνώ μαζί σου ότι η ξαδέρφη δεν έπραξε σωστά! Επίσης δεν μας λες κάποια πράγματα γι' αυτόν. Όπως για παράδειγμα αν είναι χωρισμένος, πόσες ώρες εργάζεται κλπ . Μήπως η δουλειά τον απορροφά πολύ και είναι νευρικός?? Ίσως θα έπρεπε να ζητήσεις περισσότερες λεπτομέρειες. Αν σου αρέσει άσε αυτόν να κάνει την επόμενη κίνηση αφού πρώτα του εξηγήσεις και του μιλήσεις ανοιχτά ότι εσύ δεν είχες κάποια πρόθεση να πιέσεις καταστάσεις. Θεωρώ ότι μάλλον πιέστηκε ο άνθρωπος. Αυτό εκμαιεύω από όσα μας περιγράφεις. Α και μου αρέσουν πολύ οι ιστορίες σου και χαίρομαι πους τις μοιράζεσαι μαζί μας!!!!!!!
    Σε Ευχαριστώ παρα πολυ! Να σαι καλα!

    Λοιπόν ειναι 46 στα 47 και δεν εχει παντρευτεί ποτε του. Εχει εναν αδερφο παντρεμενο με δυο αγορακια.
    Στην τριορωφη κατοικια τους το ισογειο ειναι νοικιασμενο, αυτος μενει στο 2ο με τους γονεις τιυ κ απο πανω ο αδερφος του. Επισης υπαρχει κ ένα εξοχικο εξω απ την Αθηνα το οποιο σκοπευει να τιυ το γραψει ο πατερας του.
    Μόλις εφυγε απ το νησι πηγε κατευθείαν εκει. Βρισκονται ομως εκει κ οι γονεις τιυ κ τους βοηθησε σε καποιες εργασιες. Μαλισταψστο fb μου γραφε με ενθουσιασμό για τις αλλαγες που εγιναν εκει....

    Η δουλεια του τωρα...εργαζεται σε ναυτιλιακη εταιρεία. Την αγαπαει πολυ τη δουλεια του, κανει ταξίδια κ στο εξωτερικο. Ξεκινα γυρω στις 10 και μπορεί να κλείσει κ εννιαωρο. Μου τονισε οτι εχει τεραστιες ευθυνες οταν εχει να προσεξει καποιο καραβι. Μετα γυριζει στο εξοχικο που μενει τωρα, εχει κ τους γονεις του....του είπα οτι κατανοω οτι νιωθει πιεσμενος. Για αυτο κ.πίστευα ότι η τηλ μας επικοινωνία ισως τιυ κανε καλο. Αλλα δεν τον ενιωθα χαρουμενο οσο μιλαγαμε. Σαν κατι να χε μεσολαβησει. Ισως οι γονείς τιυ τον πιεζουν,.Ίσως ειχε παρει τηλ πρωτη η ξαδερφη του κ τον αρχισε...κατι ειχε παντως.
    Κλεινοντας εστειλα μνμ που του λεγα οτι Όλα ηταν ιδεα της ξαδερφης του. Δεν τον θυμομουν απ το καλοκαιρι καθολου εγω. Επισης οτι εκεινη με εσπρωχνε να τηλεφωνω. Και εδειχνε ενθουσιασμό.
    Επίσης σε αλλο μνμ εγραφα οτι θελω κοντα μου ατομα που με δέχονταν οπως ειμαι. Να μη φοβαμαι να εκφραζομαι. Και εξαλλου εκεινος δεν ειχε πει Μπροστά μου οτι εκανα καλη παρεα κ ο αυθορμητισμος μου του αρεσε;;; κ η ειλικρινεια μου;
    Τωρα που τον πήρα τηλ γιατι να ξεσπασει πανω μου κ να πιαστει απο μια βλακειουλα μου;;; και ζητησα κ συγγνωμη.

    Οσο για το κλικ. Δεν επεσα κ ξερη. Μ αρεσε ομως σαν παρεα. Μου τραβηξε την προσοχη αμεσως.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Move on και μην ξανασχοληθείς, ο άνθρωπος που ενδιαφέρεται δεν γειώνει και στο κάτω κάτω 45 χρονών είναι, δεν νομίζω ότι είναι κάνας 20ρης για να κάνει παιχνίδια.... Άστο να πάει στο καλό!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Move on και μην ξανασχοληθείς, ο άνθρωπος που ενδιαφέρεται δεν γειώνει και στο κάτω κάτω 45 χρονών είναι, δεν νομίζω ότι είναι κάνας 20ρης για να κάνει παιχνίδια.... Άστο να πάει στο καλό!!!


    Συμφωνω , δεν εχει νοημα να ψαχνεις τις πταει . Ουτε θα κανω τον δικαστη να τον κρινω , δεν ειμαι ετσι , ουτε την ξαδελφη θα κρινω . Μην πονοκεφαλιαζεις και ξεχασε το , εγω αυτο θακανα , και ειμαι αρκετα μεγαλυτερος σου , αν αυτο παιζει ρολο . Ισως και να παιζει , διοτι εχω φιλοσοφησει πολυ τις σχεσεις , και εχω και εμπειριες . Κυνικος δεν ειμαι , πρακτικος ομως , ναι .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Και μόλις τον γραψει και τον ξέχασε να δείτε που θα προβληματιστεί και μπορεί και να αλλάξει τελείως στάση......αλλα πραγματικα δεν αξίζει......το πραμα που αξίζει φαινεταιιιιι....

  9. #9
    Ο άνθρωπος ζει ασφυκτικά στον κόσμο του. Πέραν αυτου η συμπεριφορα του (περιαυτολογία, το συμβαν που σου μιλησε απότομα και παρεξηγηθηκε και η επικοινωνία στο φεις) δείχνει πως ήδη παγιώθηκε σαν χαρακτηρας. Αποκλείεται μια ζωη να μην το απασχόλησε το θεμα γάμος, οικογένεια. Δεν ξερω πως εφτασε στην ηλικια του και ειναι ακομα ελευθερος. Δεν πιστευω ο λόγος να ειναι η επαγγελματική προσήλωση.
    Αν εισαι λιγάκι εμφανίσιμη, κανονικά θα πρεπε, εμμέσως πλην σαφως, να σε παρακαλά με τη διαφορά ηλικίας που εχετε. Μου κανει εντυπωση όμως το ότι εσυ δεχτηκες να πας στο προξενιο και δεν τον απέρριψες. Βεβαια εξαρταται από το τι ψαχνεις να βρεις και γιατι δεν το εχεις βρει μεχρι τωρα.
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Μαλλον τσαντιστηκε που του ειπες οτι πριν ελεγε οτι ειναι ευκολο να ερχεται στο νησι, ενω απ οτι φαινεται δεν ειναι, και σου λεει αυτη το χει παρεξηγησει και δεν με ξερει καλα. Περιμενει δηλ πραγματα που δεν γινονται. Εγω θα σου λεγα να δωσεις μια ευκαιρια ακομα μηπως ηταν ο εκνευρισμος της στιγμης και εννοω να μη του στειλεις ξανα κατι, αλλα να περιμενεις λιγες μερες. Αν και πιστευω οτι τελικα δεν ειναι τοσο απλο να ερχεται στο νησι αρα εχετε αποσταση, απλα η ξαδερφη σου μπορει να στα πε ετσι για να πεις το ναι. Εσυ για να φυγεις απο κει ειναι μεγαλο βημα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ο άνθρωπος ζει ασφυκτικά στον κόσμο του. Πέραν αυτου η συμπεριφορα του (περιαυτολογία, το συμβαν που σου μιλησε απότομα και παρεξηγηθηκε και η επικοινωνία στο φεις) δείχνει πως ήδη παγιώθηκε σαν χαρακτηρας. Αποκλείεται μια ζωη να μην το απασχόλησε το θεμα γάμος, οικογένεια. Δεν ξερω πως εφτασε στην ηλικια του και ειναι ακομα ελευθερος. Δεν πιστευω ο λόγος να ειναι η επαγγελματική προσήλωση.
    Αν εισαι λιγάκι εμφανίσιμη, κανονικά θα πρεπε, εμμέσως πλην σαφως, να σε παρακαλά με τη διαφορά ηλικίας που εχετε. Μου κανει εντυπωση όμως το ότι εσυ δεχτηκες να πας στο προξενιο και δεν τον απέρριψες. Βεβαια εξαρταται από το τι ψαχνεις να βρεις και γιατι δεν το εχεις βρει μεχρι τωρα.
    Δεχτηκα να παω στο προξενιο...μ ετρωγε η περιέργεια...ελεγα που ξερεις καμμια φορα.
    Το πολυ πολυ....αλλη μια γνωριμια ισως θα ναι, που θα ρθει κ θα φυγει.
    Ισως εμενε μια φιλια στο τελος.
    Ολα ηταν πιθανα μες στο μυαλο μου. Δεν ειχα τεράστιες προσδοκιες.

    Και είμαι εμφανισιμη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μαλλον τσαντιστηκε που του ειπες οτι πριν ελεγε οτι ειναι ευκολο να ερχεται στο νησι, ενω απ οτι φαινεται δεν ειναι, και σου λεει αυτη το χει παρεξηγησει και δεν με ξερει καλα. Περιμενει δηλ πραγματα που δεν γινονται. Εγω θα σου λεγα να δωσεις μια ευκαιρια ακομα μηπως ηταν ο εκνευρισμος της στιγμης και εννοω να μη του στειλεις ξανα κατι, αλλα να περιμενεις λιγες μερες. Αν και πιστευω οτι τελικα δεν ειναι τοσο απλο να ερχεται στο νησι αρα εχετε αποσταση, απλα η ξαδερφη σου μπορει να στα πε ετσι για να πεις το ναι. Εσυ για να φυγεις απο κει ειναι μεγαλο βημα.
    Εγω οταν κλεισαμε στο τηλ του στειλα καποια μνμ γιατι κολλαγα να τα ξεστομισω απ το τηλ.
    Σε αυτα εριξα ευθυνες στην ξαδερφη του κ τις πρωτοβουλιες της. Εγραψα οτι πιο πολυ δεχτηκα το προξενιο κ δεν εκανα πισω γιατι γνωριζα χρονια κ δεν ηθελα να την προσβαλλω..οτι δεν ψοφαγα για παντρειες.
    Οτι να τα βαλει με κεινη που μ εσπρωχνε να κανω κινησεις. Επισης οτι ηξερα οτι εμπαινε αργα στο φεις κ ας ελεγε το αντιθετο. Εβλεπα οτι δεν ειχε τοσο διαθεση για επικοινωνια. Και ας με διαβεβαιωνε οτι θα τα λεγαμε.
    Τελος του γραψα οτι δε θα ξαναενοχλησω...
    Απάντηση καμμια δεν ελαβα φυσικα. Μου δωσε να καταλαβω πως δε θα εμφανιστεί καποια στιγμη.

    Το κατάλαβα οτι τσαντιστηκε..αν κ μου χε πει..παντως εγω χαρηκα που τα ειπαμε.

    Οταν ομως στην τηλ μας συνομιλια τον ρωτησα πως θα τα λεμε, αφου δεν ασχολείται με το φεις...παλι αρπαχτηκε!
    " εγω μονο στη δουλεια μου βαζω ορους, στις σχεσεις μου ποτε! Εδω οι γονεις μου μες στο γαμο τους ειναι ελευθεροι!"

    Πωπω τι τσαντιλα.....βρε εχεις δικιο του λεγα...κανεις δεν ειναι κανενος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by marouliw View Post
    Και μόλις τον γραψει και τον ξέχασε να δείτε που θα προβληματιστεί και μπορεί και να αλλάξει τελείως στάση......αλλα πραγματικα δεν αξίζει......το πραμα που αξίζει φαινεταιιιιι....
    Μπορει...ξαφνικα να με παρει τηλ η αλλη καμμια μερα
    " ελα! Ηρθε ο ξάδερφος μου!"

    Αλλα και παλι...τι να τον κανω αφου δεν μπορει τλκ να ρχεται συχνα;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Συμφωνω , δεν εχει νοημα να ψαχνεις τις πταει . Ουτε θα κανω τον δικαστη να τον κρινω , δεν ειμαι ετσι , ουτε την ξαδελφη θα κρινω . Μην πονοκεφαλιαζεις και ξεχασε το , εγω αυτο θακανα , και ειμαι αρκετα μεγαλυτερος σου , αν αυτο παιζει ρολο . Ισως και να παιζει , διοτι εχω φιλοσοφησει πολυ τις σχεσεις , και εχω και εμπειριες . Κυνικος δεν ειμαι , πρακτικος ομως , ναι .
    Ενταξει δεν αγχωνομαι για αυτο πλεον....εφοσον βγηκα απο την απορια...κ μιλησα μαζι του.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    [QUOTE=marouliw;

    Ευχαριστώ marouliw! Για να μην εχει παντρευτεί εως τωρα, κατι κρυβει....μπορει να χει παραξενιες κ ν αρπαζεται ευκολα.
    Ομως οσο ηταν εδω εδειξε να ναι της πλακας ανθρωπος. Ανετος κ χαλαρος.

    Η ξαδερφη του εξαφανισμενη παντως απο προχτες που μιλησα μαζι του. Εννοείται δεν την ξαναπαιρνω.

    Οσο για το γραψιμο...δεν πιανει τοπο παντα...αμα θελει ο αλλος ν απαλλαχτει...εχει κ ενα σωρο στο μυαλο του.

    Θα σας ενημερωσω αν γινει κατι ξαφνικο!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. φοβαμαι πως εχω αρχισει να πεφτω σε καταθλιψη
    By villie2008 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2013, 22:00
  2. αγωνιζομαι, πεφτω, ανεβαινω, ελπιζω!!!
    By fragile in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 247
    Last Post: 01-01-2013, 10:04
  3. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 05-07-2011, 00:34
  4. Απογοητευση..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 12-02-2011, 20:47
  5. νιώθω οτι πέφτω οταν κοιμάμαι
    By chrissy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 18-05-2009, 12:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •