Εξωτερική εμφάνιση!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Εξωτερική εμφάνιση!!!

    Καλησπερα στο φορουμ! Εμφάνιση,εμφανιση,εμφανιση ...βαρέθηκα τόσο μ'αυτό!Ειμαι μονος εδώ και 1μίση χρόνο,φιλίες δεν κάνω εύκολα και νιώθω πιο μόνος από ποτέ.Εβαλα κιλα μεσα σε 8 μηνες(30 στο συνολο),εξαιτιας ενος αντιψυχωτικου φαρμακου που επαιρνα.Μεσα σε αυτους τους μηνες εχασα και σε φιλιες αλλα και σε επιπεδο σχεσης!Γιατί δεν μπορεί να σ'αγαπήσει κάποιος για αυτό που εισαι??Μια κοπελα ψαχνω να βρω που να με θελει γι'αυτο που ειμαι...ζηταω μηπως κατι παραλογο??

  2. #2
    Οχι ειναι απολυτα λογικο αυτο που ζητας... βεβαια δεν καταλαβαινω γαμωτο για πιο λογο να ταλαιπωρουμαστε τοσο πολυ ειμεις οι ανθρωπο, φιλους δεν εχω ουτε εγω μονο γνωστους και δεν ειναι θεμα εμφανισης αλλα θεμα επιλογης, για κοπελα που λες δεν γινεται να ερθει ουρανοκατεβατη, πρεπει να βγεις και να γνωρισεις κοσμο να κοινωνικοποιηθεις περισσοτερο και ετσι πιστευω πως θα βρεις μια κοπελα να σου ταιριαζει..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Εχω χασει την αυτοπεποιθηση μου,τα κιλα μου ειναι ανασταλτικος παραγοντας και γενικα ντρεπομαι να βγαινω απο το σπιτι,ποσο μαλλον να προσεγγισω μια κοπελα!Εχω υψος 1,78 και ειμαι 118 κιλα...να παω ετσι που?Δεν βλεπομαι ουτε με τηλεσκοπιο αδερφε...!!!

  4. #4
    Μηνά ζήτα καλύτερα να σου πέσει το τζόκερ...έχει και τζακ ποτ !!! Άσε τώρα τις αγάπες και τις γυναίκες !!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    αμα δεν αγαπησεις εσυ τον εαυτο σου πρωτα,δεν θα σε αγαπησει καποιος ευκολα
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  6. #6
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Εχω χασει την αυτοπεποιθηση μου,τα κιλα μου ειναι ανασταλτικος παραγοντας και γενικα ντρεπομαι να βγαινω απο το σπιτι,ποσο μαλλον να προσεγγισω μια κοπελα!
    Τα κιλά φεύγουν τόσο εύκολα όσο μπαίνουν...και οι αγάπες φεύγουν τόσο εύκολα όσο γρήγορα έρχονται. Δεν πρέπει να ντρέπεσαι για τίποτα εσυ είσαι αυτός που είσαι και σε όποιον αρέσεις !!! Αν θέλεις να αλλάξεις την εμφάνιση σου για εσένα, θα κάνεις τις όποιες προσπάθειες χρειαστούν και θα τα χάσεις. Αν και για μένα δεν πρέπει να είναι ανασταλτικός παράγοντας τα λίγα ή πολλά παραπανίσια κιλά !!!

  7. #7
    Φυσικα και υπαρχουν ατομα που θα σε αγαπησουν εκει εξω γι αυτο που εισαι... οι ανθρωποι ειναι σκληρη, για αυτο να εισαι και εσυ( το μεγαλο ψαρι τρωει το μικροτερο σε αυτον τον κοσμο ζουμε αρα θελει προσαρμογη για να επιβιωσεις) και η αυτοπεποιθηση να σε βοηθησει, και ναι αυτο ειναι που μετραει, πρεπει δηλαδη να δειξεις οτι ξερεις που πατας και δειξε αυτοεκτιμηση στον εαυτο σου, αυτο ειναι που τραβαει τις κοπελες!! Και εμενα δεν θα με πειραζε καθολου να ημουν με καποιον που εχει παραπανω κιλα, αμα με εκανα να νιωθω ομορφα και να ταιριζαμε.. Βγες απο το καβουκι σου!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Κανε περπατημα αμα μπορεις. Εγω εκανα επι ενα μηνα καθε δευτερη μερα κ εχασα 5 κιλα. Αμα το κανεις για πολλους μηνες κανε τον πολλαπλασιασμο.

  9. #9
    Εμφανιση... τοσο μεγαλο θεμα και ταυτοχρονα τοσο μικρο αν αναλογιστεις οτι για καθε σχεση προ-απαιτουμενο ειναι η επικοινωνια-συμβατοτητα εγκεφαλικη(οικογενεια,φιλο ι-γνωστοι) και στο αλλο κομματι φλερτ - ταιρι - ερως οι φερομονες (η χημεια δλδ) συν τα "θελω" και ο αγωνας μετα με το κεφαλαιο συμβιβασμοι.

    Ισως μεσα σε αυτο το 1.5 ετος να εφυγαν οσοι δεν αξιζαν να μεινουν !!! Αν νιωθεις οτι αυτο που σε κρατα πισω ειναι η εμφανιση βαλε προγραμμα και εχε και ενα συμμαχο ειτε ενα κειμενο ειτε εναν ανθρωπο. Τα κιλα θα φυγουν αλλα θα ζοριστεις, θα αλλαξεις τροφες θα αλλαξεις ωρες προσληψης τροφης και θα βρεις εστω και τη μηδαμινη ασκηση... εγω ξεκινησα σχοινακι να φανταστεις... δειλα δειλα αλλα με βοηθαει.

    Αν βαρεθηκες τον παλιο εαυτο ... μπορεις να ξεκινησεις με μικρους στοχους για εναν βελτιωμενο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #10
    Καλησπέρα! Έχεις σκεφτεί να πεις στον γιατρό σου να σου αλλάξει φάρμακο; Ο άντρας μου το έπαθε αυτό με ένα φάρμακο αντικαταθλιπτικό, του είχε ανοίξει πολύ την όρεξη και έπαιρνε συνέχεια κιλά και όταν του το άλλαξε ο γιατρός διορθώθηκε η κατάσταση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Ζητησα απο τον ψυχιατρο μου,να μου το αλλαξει!Η απαντηση του ηταν: με τα κιλα σου θα ασχολουμαστε τωρα?Τι να πω...εχω σκεφτει να αλλαξω γιατρο μετα απο αυτη τη συμπεριφορα,δεν το περιμενα.Καλυτερα παντως να παω να ριξω κανα τζοκερ γιατι κοπελα δεν βλεπω να ριχνω ουτε με σπρωξιμο,χαχαχα.
    Last edited by minaspap; 13-10-2015 at 00:51.

  12. #12
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Ζητησα απο τον ψυχιατρο μου,να μου το αλλαξει!Η απαντηση του ηταν: με τα κιλα σου θα ασχολουμαστε τωρα?Τι να πω...εχω σκεφτει να αλλαξω γιατρο μετα απο αυτη τη συμπεριφορα,δεν το περιμενα.Καλυτερα παντως να παω να ριξω κανα τζοκερ γιατι κοπελα δεν βλεπω να ριχνω ουτε με σπρωξιμο,χαχαχα.
    Είναι σαν να σου είπε: με εσένα θα ασχολούμαστε τώρα; Κι εμένα η γνώμη μου είναι να πας σε άλλο γιατρό. Και μη στεναχωριέσαι καθόλου, αφού υπάρχει λύση. Υπομονή και θάρρος φίλε μου!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Ζητησα απο τον ψυχιατρο μου,να μου το αλλαξει!Η απαντηση του ηταν: με τα κιλα σου θα ασχολουμαστε τωρα?Τι να πω...εχω σκεφτει να αλλαξω γιατρο μετα απο αυτη τη συμπεριφορα,δεν το περιμενα.Καλυτερα παντως να παω να ριξω κανα τζοκερ γιατι κοπελα δεν βλεπω να ριχνω ουτε με σπρωξιμο,χαχαχα.
    Ε ναι βεβαια, μην χασει την προμηθεια του απο το φαρμακο
    φυσικα κ να τον αλλαξεις κ συντομα
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by agnostix View Post
    Ε ναι βεβαια, μην χασει την προμηθεια του απο το φαρμακο
    φυσικα κ να τον αλλαξεις κ συντομα


    Δεν ειναι μονο θεμα προμηθειας , οι περισσοτεροι γιατροι ειναι μουλαρια , εχω ιδιαν πικραν πειρα .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ειναι μονο θεμα προμηθειας , οι περισσοτεροι γιατροι ειναι μουλαρια , εχω ιδιαν πικραν πειρα .
    Aλλος ενας λογος λοιπον, αμα δεν σε σεβονται κιολας τι να λεει ?
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εξωτερική εμφάνιση
    By Tolis97k in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 05-05-2013, 13:31
  2. Ποσο μετράει πια η εξωτερική εμφάνιση;
    By thomas98 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 81
    Last Post: 01-04-2012, 11:53
  3. Εξωτερική εμφάνιση: τι την επιρεάζει και τι αυτή επιρεάζει
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 24-12-2011, 20:25
  4. Το κομπλεξ μου με την εξωτερικη μου εικονα
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 22-12-2010, 10:16
  5. εξωτερικη εμφανιση και ψυχολογικα..
    By melene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2010, 16:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •