ο δικος μου ναυτης..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32

    Unhappy ο δικος μου ναυτης..

    Έχω ανεβάσει άλλα δύο προηγούμενα ποστ όπου αναφέρω ένα σοβαρό πρόβλημα που με κρατάει πίσω..όμως σήμερα για μενα είναι ξεχωριστή μέρα και θα την περάσω με το χειρότερο τρόπο..δεν έχω που αλλού να μιλήσω, εχω ανάγκη να ακούσω ξένες γνώμες..

    Πριν ακριβώς ένα χρόνο την ίδια ημέρα καθόμουν σπίτι και διάβαζα το βιβλίο μου δίπλα στο τζάκι. Το κρύο έξω ήταν πολύ τσουχτερό όμως αποφάσισα να κατέβω στο κέντρο γιατί το είχε ανάγκη η φίλη μου. Θυμάμαι καθαρά εκείνη την νύχτα, θυμάμαι την αίσθηση που με τριγύριζε πως κάτι καινούριο θα με βρει. Περάσαμε μπροστά από ένα μαγαζί με πολύ δυνατή μουσική και σκέφτηκα πόσο θα ήθελα να κάτσουμε εκεί όμως δεν είχαμε λεφτά. Ένιωθα πολύ ένταση στο στήθος μου και ζήτησα από την φίλη μου να κάτσουμε λίγο κοντά στο λευκό πύργο. Σήμερα είναι 2:40, σαν σε 5 ώρες συνάντησα κάποιον που ξεχώρισα με την πρώτη ματιά, 3 ναύτες μας πλησίασαν όμως εγώ είδα μόνο έναν. Θυμάμαι το πρώτο που είδα ήταν τα μάτια του, τόσο βαθύ μπλε, όταν τα κοίταζα εκείνος χαμήλωνε το βλέμμα του σαν να φοβόταν. Ήθελα να μπλέξω, το ήθελα τόσο πολύ! Μέσα σε πολύ μικρό διάστημα ήρθαμε τόσο κοντά, δεν με ένοιαζαν πολλά, δεν ήθελα να ξέρω καν ποιος είναι! Μου έφτανε να το ζήσω, είχα ανάγκη από λίγο συναίσθημα. Την επόμενη μέρα ήρθε σπίτι μου, δεν φοβήθηκα να τον φέρω ως εκεί. Θυμάμαι το καπέλο και την στολή του, θυμάμαι πως ξάπλωσε δίπλα μου, θυμάμαι πως με το σώμα του σκέπαζε το δικό μου και δεν υπήρχε πια το κρύο. Θυμάμαι πως φώτιζα το πρόσωπό του με το κινητό μου όταν το ρεύμα είχε καεί, απλά και μόνο για να τον κοιτάζω. Και θυμάμαι όταν έφυγε και ήξερα μέσα μου ότι τέλειωσε. Θυμάμαι την στιγμή που έκλεισαν οι πόρτες στο λεωφορείο και μας χώρισαν, ήταν η τελευταία εικόνα που κράτησα όταν έφυγε. Κρατήσαμε επαφή ως την στιγμή που γύρισε η πρώην κοπέλα του. Αυτός και εγώ γυρίσαμε σελίδες στη ζωή μας. Στο σύνολο μια μέρα κράτησε όμως άξιζε όλη τη ζωή μου να την περιμένω για αυτό, έλεγα στον εαυτό μου καθώς με φιλούσε πως είχα ξεχάσει την ομορφιά του έρωτα. Δεν μπορώ να πω πως ήταν κάτι μεγάλο όμως σίγουρα ήταν κάτι προτόγνωρο για μένα, και ανα διαστήματα αναπολούσα εκείνες τις στιγμές. Ότι ακολούθησε μετά από αυτόν ήταν στείρο από αισθήματα. Και φτάνουμε στο σήμερα. ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ! ΕΔΩ! 30 ΛΕΠΤΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ! Αμα δεν σήμαινε τίποτε για μένα εκείνος τότε γιατί σήμερα η μέρα μου ξυπνάει τόσα αισθήματα. Και θα αναρωτιέστε τι με κρατάει πίσω, γιατί δεν τα αφήνω όλα και να τρέξω να τον ψαξω! Γιατί καμιά φορά τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο μπορεί να φαίνονται. Κάπου ενδιάμεσα είχα και εγώ τα στραβοπατήματά μου. Γνώρισα κάποιον που για μένα δεν ήταν τίποτε περισσότερο από ένα ξέσπασμα, πήγα μαζί του για την ηδονή και στη συνέχεια δεν τον είδα ποτέ ξανά. ΛΆΘΟΣ. Παρέληψα τις προφυλαξεις και από εκεί ξεκίνησε ο γολγοθάς μου. Προφανώς κάτι κολησα που επί 4 μήνες μου προκαλούσε συχνοουρία. Δεν μπορούσα να βγαίνω έξω από το σπίτι, πήρα 8 κιλά, το σώμα μου χάλασε και μέχρι σήμερα όλα αυτα με διαλύουν. Γυμναζόμουν πολύ σκληρά και τώρα η συχνοουρια με εμποδίζει να προπονούμαι, αυτό με τσάκισε με έριξε στο πάτωμα και με έλιωσε και τώρα τα βρήκα δυστυχώς με το φαγητό. Σαν να διαπέρασε όλη τη ζωή μου ένας σεισμός που με γκρέμισε, και νιώθω μισή, κατεστραμένη. Σήμερα πάλι τα ίδια συνέβησαν, είπα στον εαυτό που πως μια τέτοια μέρα δεν θα φάω, έκανα προαιτημασίες ίσως αδυνατήσω (χοντρή δεν είμαι αλλά το σλωμα μου δεν ειναι πια το ίδιο). Όμως έπεσα με τα μούτρα στο φαγητό χωρίς να πεινάω! Είναι θλιβερό. Πως θα βγω έτσι έξω; Δεν θέλω αν τον συναντήσω να με δει έτσι, δεν είμαι σίγουρη αν ο ίδιος κουβαλάει τις ίδιες αναμνήσεις με μένα η αν απλώς του λεέιπει η κοπέλα του και δυστυχώς δεν θα το μάθω. Δεν θα βγω έξω να τον ψάξω επειδή η κοιλιά μου έχει πριστεί και το σώμα μου δεν είναι το σώμα που γνώρισε σε μένα. Θα τον χάσω ξανά, άδικα μάταια. Πόσο εύχομαι, παρακαλώ, προσεύχομαι να μην είχα παραλήψει τότε τις προφυλάξεις ώστε να ήμουν αυτή που είχε γνωρίσει, αλλά και αυτή που ΕΓΩ θέλω να βλέπω όταν κοιταζω τον καθρεφτη. 4 μηνες ήταν αρκετή για την ολική καταστροφή μου. Πριν 4 μήνες ήμουν το είδος των κοριτσιών-κατακτητών ήμουν ποθητή και κυρίως για το σώμα μου. Δεν ελέγχω πια εγώ τον εαυτό μου. Είμαι απογοητευμένη. Αφήνω με τα δικά σας σχόλια να με κατευθύνεται γιατί εγώ έχω χάσει τα βήματα μου. ΒΟΗΘΕΙΑ

    Ελπίζω τουλάχιστον όσοι διαβάζεται το μνμ μου αυτή τν στιγμή να έχετε μια πανέμορφη μέρα. Ο ήλιος σήμερα βγήκε για σας, εκμεταλευτείτε τον.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,644
    αλλη η δουλεια του ναυτη, κι αλλη του καντηλαναυτη, εχω να πω ..
    (επι του θεματος, δεν καταλαβαινω απολυτως τιποτε.)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32
    τι δεν μπορείς να καταλάβεις ας πούμε; οτι αυτός που γνώρισα είναι σήμερα στη πόλη που μένω και δεν μπορώ να κατέβω να τον συναντήσω γιατί φοβαμαι πως δεν θα του αρέσουν οι αλλαγές πάνω μου; η ο λόγος που το έγραψα εδω; απλά ήθελα να μοιραστώ αυτά που νιώθω, είναι τόσα πολλά και με ταλαιπωρούν..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    .....κοριτσι μου σου προεκυψε θεμα υγειας και πηρες καποια κιλα,δεν εγινε και κατι τραγικο . Αν παλι σε ενοχλει τοσο πολυ το κομματι των κιλων και "τρεμεις" να τον συναντησεις , τοτε θεσε τον ναυτη ως κινητρο ωστε να ξανασηκωθεις ορθια ψυχολογικα και να μπορεσεις να φτιαξεις την διατροφη σου και οχι μονο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    η θανατηφορα γκομενα κι ο ναυτησ του μεσονυχτιου μια νυχτα με παθη και λαθη
    μια νυχτα αξεχαστη σε σενα και σε μασ μια νυχτα ατελειωτη με πρωταγωνιστη ενα ναυτη κι ενα κορμι
    θα σε κανα και μια κανταδα τωρα αλλα το αφηνω για αλλη φορα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Είναι πραγματική ιστορία ή μυθιστορηματική;;Ψάξ'το με την συγγραφή βιβλίου,το'χεις...θα ξεπεράσεις την Λένα Μαντά!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    κορίτσι μου πήρες 8 κιλάκια και εγινες πιο ζουμερουλα... μην σκας για αυτο! ..πήγαινε να περασεις καλα κουκλίτσα μου που καθεσαι και σκας για 8 κιλάκια τωρα!!...εδω εμεις κουβαλάμε 850 κιλα και δεν μασαμε με αυτα τα κόμπλεξ!.. πιστεψε με ολα μεσα στο κεφαλι σου ειναι διωξε τα και βουρ για ναυτη... στην τελικη τι ειχες τι εχασες...;)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    οχι ρεα ο ναυτησ ειναι ο τελειοσ αντρασ πωσ θα την δει ετσι σε αυτη τη κατασταση σε παρακαλω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλησπερα. Αυτο που εισπρατω εγω απο ολο αυτο ειναι οτι απο την μια παρουσιαζεις μια ιστορια με πολυ εντονο τροπο και κινηματογραφικη μαγεια αφηνοντας τα...εγκωσμια παθη και εστιαζοντας σε κατι πολυ ανωτερο απο ενα απλο σεξ και μετα την διαλυεις επειδη κολλας σε κατι τοσο μικρο. Την εχεις κανει πολυ φθηνη την ιστορια σου Αναστασια. Αν μετα απο ολο αυτο που περιεγραψες το προβλημα σου ειναι τα λιγα παραμανω κιλα και το οτι το σωμα σου δεν ειναι οπως πριν 2 μπορει να συμβαινουν. Η ησουν μια ζωη στερημενη απο πραγματικο ερωτα και απλα σου φανηκε τοσο εντονο ολο αυτο η τελικα δεν μπορεις εσυ να δωσεις σε μια ιδιαιτερη στιγμη την οπτικη γωνια που της αξιζει. Τεσπα θεμα σου αλλα επειδη το σεξ απο τα λιγα που ειπες το εχεις προχειρο αν καταλαβα σωστα προσεχε λιγο. Το να πας με εναν αγνωστο χωρις προφυλαξη δειχνει ανωριμοτητα ειδικα την εποχη που ζουμε. Φιλικα παντα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    εγω φιλικα να σου πω οτι ανυσηχω για το μυαλο σου κι οχι για το τι κανεισ το σωμα σου
    φιλικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Εγώ κατάλαβα το αντίστροφο, πως δεν έχει εύκολο το σεξ.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    οχι ρεα ο ναυτησ ειναι ο τελειοσ αντρασ πωσ θα την δει ετσι σε αυτη τη κατασταση σε παρακαλω
    ο τελειος αντρας...ο αντρας ο σωστος ...ο τελειος ο προστυχος ο αισθησιακος? ο σφαλιαρας ειναι??

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Εγώ κατάλαβα το αντίστροφο, πως δεν έχει εύκολο το σεξ.
    λογο συχνοουρίας?? ... δεν το χα σκεφτει αυτο γατουλη!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ο καθενασ οτι θελει καταλαβαινει αλλα ετσι και ξαναμιλησει κανεισ για τελεια σωματα τελειεσ νυχτεσ με ναυτεσ
    και δε ξερω εγω τι αλλο θα πεσει κανταδα μεχρι το πρωι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενοεις οτι δε ξερεις αν αρεσεις το ιδιο οπως παλιοτερα επειδη πηρες καπια κιλα το υπολυπο εμιαζε αρκετα με μυθιστορημα αλλα αρκετες φορες η ζωη γραφει απιστευτα σεναρια που δε τα φανταζεσε
    προφανος αυτος ο λναυτης που ελεγες μπορει να μην ηταν αυτο που θα κατεληγες εκει αλλα εσυ να σου αρεσε ολο αυτο γιατι ηταν μια διαφορετικη ιστορια που σε εκανε να ξεφευγεις απο τα συνηθισμενα αλλα ετσι κ αλλιως δε γινεται καπιον να τον κρατησεις για το σωμα σου αφου στο τελος μενει το μυαλο πρικα αρα οσο σε γνωριζει καπιος καλυτερα ειναι επομενο απο τα 500 ατομα που μπορει να εχεις να μεινουν ελαχιστοι αλλα παντου το ιδιο συμβαινει η μονη προυποθεση να αρεσεις σε ολους ειναι να μη σε ξερουν κ τοσο καλα..

    το θεμα ειναι ομως οτι ο ανθρωπος συνηθως καταληγει σε αυτο ακριβως που μεν τον καταλαβαινει αλλα προσπαθει να το αποφυγει

    οσο ενα πραγμα το θες πολυ δε σου βγαινει σα να σε εκδικειται επειδη το ηθελες παρα πολυ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΙΔΨ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ -Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑΣ...
    By greenblue in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 25-06-2020, 15:58
  2. ο δικος μου χωρισμος..
    By sadnesss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 26-11-2012, 21:58
  3. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑΣ
    By ΝΑΣΟΣ Β. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 28-08-2012, 19:33
  4. ΙΔΨ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ -Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑΣ...
    By greenblue in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-08-2012, 19:57
  5. Ο δικος μου γολγοθας
    By KATER_INA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 23-09-2010, 17:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •