Μπήως πρέπει να πεθάνω; - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 125
  1. #91
    Γενικά τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο.Άρχισα να πηγαίνω στη σχολή σε ένα μάθημα αλλά η καθηγήτρια δεν είναι καθόλου καλή και δεν μπορώ να συγχωρήσω τον εαυτό μου που ενώ το είχα πάρει πέρυσι με άλλη πολύ καλύτερη καθηγήτρια δεν το έδωσα και τώρα πρέπει να ανεχτώ αυτήν.Έχω αγχωθεί πάλι και έχω αρχίσει να κλαίω και να λέω πως δεν θα τα καταφέρω να το περάσω και θα πρέπει να το δώσω πάλι του χρόνου ενώ όλοι το μάθημα το παίρνουν στο πρώτο έτος.Δεν ξέρω γιατί όλα μου πάνε τόσο στραβά, ειλικρινά προσπαθώ αλλά όλο ένα εμπόδιο βρίσκεται στο δρόμο μου σαν να μου φωνάζει ότι δεν έχω καμία ελπίδα.Θα μου πείτε μην το βάζεις κάτω αλλά δεν ξέρω πως να το ελέγξω, σήμερα όχι μόνο έγω όλοι σοκαρίστηκαν από την εργασία που έβαλε, εγώ με το ζόρι κρατιόμουν να μην κλάψω, δεν μπορούσα ούτε να γράψω από το τρέμουλο.Πάει το έχω χάσει εντελώς και καλά να πάθω αφού το άφησα να εξελιχθεί έτσι.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    εσυ θεσ μπινελικι αλλιωσ δε στανιαρεισ κουκλα μου θεσ να μαθεισ η οχι
    ειναι καθηγητεσ που θελουν να μαθεισ και δε σε παιρνανε κι ειναι καθηγητεσ οπυ δεν θελουν να μαθεισ και σε παιρνανε αερα
    αμα εσυ προτιμασ τουσ ευκολουσ μονο και μονο για να εχεισ ενα χαρτι δεν ειναι για το καλο σου αυτο
    εγω πηγα σε ενα τει και αναγκαστηκα να βγω μαστορασ γτ αλλιωσ πτυχιο δε θα παιρνα και πιστεψε με
    οτι καναμε μου χρειαστηκε και με τη δουλεια μου που εκανα μετα τη σχολη καταλαβαν οτι εκαναν το σωστο
    ασχετα που εγω εκανα δεκα χρονια να τη βγαλω αλλα οταν βγηκα ηξερα βασικα πραγματα που αλλοι δουλευουνε χρονια για να τα μαθουνε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #93
    Ειλικρινά από που συμπέρανες ότι ψάχνω την ευκολία στα μαθήματα;Εγώ είπα απλά ότι η προηγούμενη καθηγήτρια ήταν καλύτερη από άποψη μεταδοτικότητας και οργάνωσης όχι ευκολότερη και ότι αυτή που μου έτυχε αλφαβητικά τώρα είναι ότι να ναι, λέει να δούμε σημειώσεις στο ιντερνετ που δεν έχει ανεβάσει, αφήνει κενά στην ύλη και μετά βάζει μια τελείως άσχετη και χαζή εργασία που και σε έναν άσχετο με το αντικείμενο να την εξηγήσω θα την βρει ηλίθια.Δεν έχω πρόβλημα με το διάβασμα ούτε με το να μου βάλει κάποιος κάτι παραπάνω αρκεί να έχουν νόημα. Και εγώ να μάθω θέλω απλά λέω πως η συγκεκριμένη καθηγήτρια δεν είναι ότι είναι καλή και απαιτητική αλλά πως είναι είναι ανοργάνωτη και το λένε όλα τα παιδιά.Μην βγάζεις έτσι γρήγορα συμπεράσματα, λογικό είναι να αγχωθώ όχι γιατί δεν θέλω να δουλέψω αλλά επειδή πρακτικά αντιμετωπίζω το πρόβλημα της εξ αποστάσεως παρακολούθησης και αυτό που θέλει δεν είναι θέμα προσωπικής δουλειάς αλλά να πάμε να κάνουμε κάτι που εγώ δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να το κάνω έτσι όπως είναι η κατάσταση.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    330
    Quote Originally Posted by rosemary1993 View Post
    Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς γίνεται σε αυτή τη μορφή θεραπείας τι το διαφορετικό;
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B6%CE%B1%CE%BD

    Πριν απο κανα μηνα άνοιξα αυτό. Ισως σε βοηθάνε στην ερώτησή σου, δε ξέρω.
    Τωρα στην ερώτηση το τι διαφορετικό, φαντάζομαι θα ειναι δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος καθως θα πρέπει να συγκρίνει.
    Και για να συγκρίνει θα πρέπει να έχει δοκιμάσει 2 διαφορετικού τύπου θεραπείες, πράγμα δύσκολο.
    Οχι ακατόρθωτο, απλά σπάνιο.
    Διάβασε το παραπάνω νημα και ισως σου λυθούν κάποιες απορίες. Αυτό βέβαια δε σημαίνει οτι ακριβώς τα ίδια βάζουνε όλοι σε όλους.
    Αλλά θέματα έχει ο καθένας. Πάντως λίγο πολύ οι λογικές ίδιες ειναι. Στο να σπάς τα κουτιά σου στοχεύει.

  5. #95
    Quote Originally Posted by 1984muzzy View Post
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...B6%CE%B1%CE%BD

    Πριν απο κανα μηνα άνοιξα αυτό. Ισως σε βοηθάνε στην ερώτησή σου, δε ξέρω.
    Τωρα στην ερώτηση το τι διαφορετικό, φαντάζομαι θα ειναι δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος καθως θα πρέπει να συγκρίνει.
    Και για να συγκρίνει θα πρέπει να έχει δοκιμάσει 2 διαφορετικού τύπου θεραπείες, πράγμα δύσκολο.
    Οχι ακατόρθωτο, απλά σπάνιο.
    Διάβασε το παραπάνω νημα και ισως σου λυθούν κάποιες απορίες. Αυτό βέβαια δε σημαίνει οτι ακριβώς τα ίδια βάζουνε όλοι σε όλους.
    Αλλά θέματα έχει ο καθένας. Πάντως λίγο πολύ οι λογικές ίδιες ειναι. Στο να σπάς τα κουτιά σου στοχεύει.
    Σε ευχαριστώ με βοήθησες αρκετά αν και με τον δικό μου ψυχίατρο κάνουμε απλά υποστηρικτική ψυχοθεραπεία δηλαδή όχι κάτι τόσο εξιδικευμένο.Στον άλλο που πήγα ξέρω πως έχει εμπειρία πάνω στους ψυχαναγκασμούς αλλά δεν με έκανε να αισθανθώ άνετα, μου μίλησε πολύ λίγο, εντάξει ήταν και πρώτη φορά αλλά για κάποιο λόγο με έκανε να νιώσω ακόμη πιο ένοχη.Ίσως πρέπει να ψάξω και αλλού.Εσένα σε βοήθησε αυτού του είδους η ψυχοθεραπεία, είδες δηλαδή κάποια βελτίωση;

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    330
    Quote Originally Posted by rosemary1993 View Post
    Σε ευχαριστώ με βοήθησες αρκετά αν και με τον δικό μου ψυχίατρο κάνουμε απλά υποστηρικτική ψυχοθεραπεία δηλαδή όχι κάτι τόσο εξιδικευμένο.Στον άλλο που πήγα ξέρω πως έχει εμπειρία πάνω στους ψυχαναγκασμούς αλλά δεν με έκανε να αισθανθώ άνετα, μου μίλησε πολύ λίγο, εντάξει ήταν και πρώτη φορά αλλά για κάποιο λόγο με έκανε να νιώσω ακόμη πιο ένοχη.Ίσως πρέπει να ψάξω και αλλού.Εσένα σε βοήθησε αυτού του είδους η ψυχοθεραπεία, είδες δηλαδή κάποια βελτίωση;
    Εγω ναι έμεινα ευχαριστημένος απο τη θεραπεία, αν και ξέρεις πως ειναι αυτες οι απαντήσεις για μας τους ιδεοψυχαναγκαστικούς.
    Ποτε δεν ειμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα. Σκλαβιά να μην μπορείς να απολαύσεις ενα θετικό αποτέλεσμα ε?
    Ενταξει υπερβαλλω λίγο δραματοποιώντας τα.
    Μια χαρά ηταν η θεραπεία και ναι είδα βελτίωση.
    Κοίτα, στο θέμα του πως θα σε κάνει να νιώσεις, εγω θα σου πρότεινα να μην βγάλεις κάποιο βιαστικό συμπέρασμα.
    Να είσαι σίγουρη οτι θα ήμουν απο τους πρώτους που θα σου έλεγαν οτι αν σε κάνει να νιώθεις σκατά τότε αλλάξε τον/την.
    Παρόλα αυτα, εδώ μιλάμε για την πρώτη φορά και ίσως ειναι λογικό. Μην ξεχνάς οτι εισαι αρκετά ενοχική λόγω της ΙΔΨ, οπότε αυτό σε κάνει
    τρομερά ευάλωτη και ταυτόχρονα οι προσεγγίσεις των γύρω σου απαιτούν θρησκευτικής ευλάβειας προσοχή. Θα μου πείς εδώ μιλάμε για ειδικό.
    Πάντα στις πρώτες επαφές τα πράγματα ειναι λίγο περίεργα. Μην νομίζεις οτι ο ειδικός απέναντι σου αισθάνεται και πολύ βολικά. Το ξέρει οτι
    τον τσεκάρεις διαρκώς (εαν το κάνεις. Εγω το έκανα) και ΕΚΕΙ θα φανεί αν ειναι καλός πραγματικά. Αμα ψαρώσει τα κανε μουσκεμα.
    Περιμενε 2-3 φορες να δεις τα συναισθήματά σου πως ειναι οταν φεύγεις και αν δεις οτι συνεχίζεις να νιώθεις άσχημα , ε τι να πώ αλλάξέ τον.

    Δεν εισαι Αθήνα έτσι?

  7. #97
    Όχι δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα, είμαι ποιο βόρεια.Το πρόβλημα είναι πως δεν παίρνω την φαρμακευτική αγωγή που ο ίδιος πρότεινε οπότε δεν νομίζω πως θα με δεχτεί δίχως αυτή.Από την άλλη και εγώ έχω τους ενδοιασμούς για τα φάρμακα δεν μπορώ να εμπιστευτώ κάποιον που με είδε μισή ώρα ότι κατάφερε να βγάλει και το σωστό συμπέρασμα.Η αλήθεια είναι πως με πλάκωσε λίγο στα χάπια και ήταν και αρκετά αδιάλλακτος σε οποιαδήποτε αμφισβήτηση και αυτό με πείραξε λίγο, λογικό είναι να φοβάμαι κάποια πράγματα.Έχεις δίκιο ότι δεν πρέπει να κρίνω κάποιον από τη πρώτη φορά όπως όμως και αυτός δεν μπορεί να με κρίνει από μια φορά.Απλά με τον προηογύμενο ένιωσα αμέσως μια αμεσότητα που εδώ δεν τη βρήκα.

  8. #98
    Γεια σου διαβασα την συζητηση-θεμα, γιατι αφησες τον προηγουμενο ψυχιατρο ? Αισθανοσουν οτι η αγωγη του ως προταση δεν ειχε τα αποτελεσματα που θα ηθελες ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #99
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Γεια σου διαβασα την συζητηση-θεμα, γιατι αφησες τον προηγουμενο ψυχιατρο ? Αισθανοσουν οτι η αγωγη του ως προταση δεν ειχε τα αποτελεσματα που θα ηθελες ?
    Δεν τον άφησα, ακόμη πηγαίνω, απλά ο ίδιος μου πρότεινε να επισκεφτώ κάποιον άλλο ποιο εξειδικευμένο πάνω στην ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή.Η αγωγή που μου πρότεινε όντως δεν είχε αποτέλεσμα καλό γι αυτό και τη σταμάτησα αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος που ψάχνω αλλού απλά αναρωτιέμαι αν θα με βοηθήσει μια διαφορετική ψυχοθεραπεία και όχι μια απλή συζήτηση.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Rosemary , εχω και εγω ιψδ και ειμαι κατι χρονακια μεγαλυτερη σου και πασχω απο τα 16 περιπου.
    Μια φιλικη συμβουλη , μην καταστρεψεις την ζωη σου για την κωλο-ιψδ , θα ερθει μια μερα που θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο εγγυημενα.
    Συνεχισε τη σχολη σου , το ενα μαθημα μπορεις να το αφησεις μεχρι να το παρει αλλος καθηγητης ή θα μπορουσες να ζητησεις προφορικη εξεταση απο την προηγουμενη καθηγητρια αν γινεται.. Δεν ειναι κατι τραγικο , συμβαινει συχνα

    Ψυχολογο με ειδικευση στην ιψδ δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να βρεις, θα μπορουσες για αρχη να αγορασεις καποιο βιβλιο που να ειδικευεται στην ιψδ και περιεχει μεθοδους γσθ.

  11. #101
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Rosemary , εχω και εγω ιψδ και ειμαι κατι χρονακια μεγαλυτερη σου και πασχω απο τα 16 περιπου.
    Μια φιλικη συμβουλη , μην καταστρεψεις την ζωη σου για την κωλο-ιψδ , θα ερθει μια μερα που θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο εγγυημενα.
    Συνεχισε τη σχολη σου , το ενα μαθημα μπορεις να το αφησεις μεχρι να το παρει αλλος καθηγητης ή θα μπορουσες να ζητησεις προφορικη εξεταση απο την προηγουμενη καθηγητρια αν γινεται.. Δεν ειναι κατι τραγικο , συμβαινει συχνα

    Ψυχολογο με ειδικευση στην ιψδ δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να βρεις, θα μπορουσες για αρχη να αγορασεις καποιο βιβλιο που να ειδικευεται στην ιψδ και περιεχει μεθοδους γσθ.
    Όλοι το ίδιο μου λένε πως θα χτυπάω το κεφάλι μου στο τοίχο αλλά ειλικρινά έχει πλέον ξεφύγει από τον έλεγχο μου, κάθε μέρα σκέφτομαι και κάτι καινούργιο με το οποίο παθαίνω εμμονή δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω.Για το μάθημα εγώ φταίω που το πήρα, ίσως τελικά να γίνει εμβόλιμη εξεταστική και έτσι θα μπορούσα να το δώσω με τη παλιά καθηγήτρια αλλά πάει τώρα πρέπει να το δώσω με αυτή και ότι γίνει.Πρέπει απλά να σταματήσω όλα να τα βλέπω τόσο τραγικά.

  12. #102
    Δυστυχώς ούτε τελικά αυτό που έλεγα με τους υπολογιστές βλέπω να το κάνω, αύριο είναι η τελευταία μέρα συμμετοχής και δεν με κόβω να πηγαίνω παρόλο που όλοι με ενθαρρύνουν και αυτό με κάνει να αισθάνομαι ακόμη πιο άχρηστη, ότι δεν πάω να μάθω κάτι χρήσιμο που μπορεί να με βοηθήσει και στη δουλειά μου κτλ.Γενικά όλα ενοχικά τα βλέπω.Ελπίζω την άνοιξη αν ξαναγίνει το ίδιο πρόγραμμα να πάω και να είμαι καλύτερα γιατί τώρα ειλικρινά δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω ακόμη και εύκολο να είναι.Ξέρω είμαι τεμπέλα και αρνητική μερικές φορές και τις ατυχίες αισθάνομαι πως τις προκαλώ από την γκρίνια μου αλλά δεν σταματάω την αυτοκαταστροφή.

  13. #103
    Quote Originally Posted by rosemary1993 View Post
    Δεν τον άφησα, ακόμη πηγαίνω, απλά ο ίδιος μου πρότεινε να επισκεφτώ κάποιον άλλο ποιο εξειδικευμένο πάνω στην ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή.Η αγωγή που μου πρότεινε όντως δεν είχε αποτέλεσμα καλό γι αυτό και τη σταμάτησα αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος που ψάχνω αλλού απλά αναρωτιέμαι αν θα με βοηθήσει μια διαφορετική ψυχοθεραπεία και όχι μια απλή συζήτηση.
    Ο ψυχιατρος σου συστησε καποιον συγκεκριμενο να υποθεσω ? Ο οποιος σου συνεστησε μια αγωγη που δεν θες να ξεκινησεις γιατι διαβασες οτι εχουν ισχυρες παρενεργειες. Σε φασεις που νιωθουμε τοσο μα τοσο αβοηθητοι οι ψυχιατροι κοιτανε με τα φαρμακα πρωτα να βρουμε τα ισσια μας, οσον αφορα την ψυχοθεραπεια αν θελησεις να αλλαξεις σε εσενα τροπους σκεψης και να πολεμας τις εσωτερικες φωνες που σε αποκαλουν μη ικανη τοτε Ναι σιγουρα θα βοηθησει. Πρωτα πρωτα ομως χρειαζεσαι καλο ψυχιατρο και καλη αγωγη οπως εγραψες να νιωσεις και ενα κλιμα εμπιστοσυνης. Οσον αφορα το μαθημα Ναι... γινονται πολλα... αλλά προταιρεοτητα σου ειναι εσυ να νιωσεις καλυτερα !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #104
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ο ψυχιατρος σου συστησε καποιον συγκεκριμενο να υποθεσω ? Ο οποιος σου συνεστησε μια αγωγη που δεν θες να ξεκινησεις γιατι διαβασες οτι εχουν ισχυρες παρενεργειες. Σε φασεις που νιωθουμε τοσο μα τοσο αβοηθητοι οι ψυχιατροι κοιτανε με τα φαρμακα πρωτα να βρουμε τα ισσια μας, οσον αφορα την ψυχοθεραπεια αν θελησεις να αλλαξεις σε εσενα τροπους σκεψης και να πολεμας τις εσωτερικες φωνες που σε αποκαλουν μη ικανη τοτε Ναι σιγουρα θα βοηθησει. Πρωτα πρωτα ομως χρειαζεσαι καλο ψυχιατρο και καλη αγωγη οπως εγραψες να νιωσεις και ενα κλιμα εμπιστοσυνης. Οσον αφορα το μαθημα Ναι... γινονται πολλα... αλλά προταιρεοτητα σου ειναι εσυ να νιωσεις καλυτερα !
    Ναί μου σύστησε έναν στον οποίο έτυχε να έχει πάει και ο μπαμπάς μου.Δεν είναι ότι διάβασα μόνο τις ισχυρές παρενέργειες, απλά ήδη το ένα το παίρνω σε μικρότερη δόση και είδα βελτιώση και του το εξήγησα και δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια επιμονή να το τετραπλασιάσει.Η αγωγή που την είδε και εδώ ο γιατρός μου είπε πως δεν είναι άσχημη απλά και οι γονείς μου είναι αρνητικοί και όλοι γενικά που με ξέρουν πιστεύουν ότι δεν τα χρειάζομαι, όχι καθόλου απλά μια πολύ ισχυρή αγωγή.Αν ίσως μου την έδινε στο δεύτερο ή το τρίτο ραντεβού να την δεχόμουν αλλιώς τώρα έτσι στα ξαφνικά μου ήρθε κάπως.Ίσως βέβαια πρέπει να δοκιμάσω για να δω πως θα είμαι.Για το μάθημα αγχώνομαι όπως και για όλα σίγουρα πρέπει πρώτα να νιώσω εγώ καλά αλλά αισθάνομαι πως ο χρόνος τρέχει και εγώ έχω μείνει πολύ πίσω και έτσι όπως κάνω μένω ακόμη πιο πίσω.

  15. #105
    Quote Originally Posted by rosemary1993 View Post
    Ναί μου σύστησε έναν στον οποίο έτυχε να έχει πάει και ο μπαμπάς μου.Δεν είναι ότι διάβασα μόνο τις ισχυρές παρενέργειες, απλά ήδη το ένα το παίρνω σε μικρότερη δόση και είδα βελτιώση και του το εξήγησα και δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια επιμονή να το τετραπλασιάσει.Η αγωγή που την είδε και εδώ ο γιατρός μου είπε πως δεν είναι άσχημη απλά και οι γονείς μου είναι αρνητικοί και όλοι γενικά που με ξέρουν πιστεύουν ότι δεν τα χρειάζομαι, όχι καθόλου απλά μια πολύ ισχυρή αγωγή.Αν ίσως μου την έδινε στο δεύτερο ή το τρίτο ραντεβού να την δεχόμουν αλλιώς τώρα έτσι στα ξαφνικά μου ήρθε κάπως.Ίσως βέβαια πρέπει να δοκιμάσω για να δω πως θα είμαι.Για το μάθημα αγχώνομαι όπως και για όλα σίγουρα πρέπει πρώτα να νιώσω εγώ καλά αλλά αισθάνομαι πως ο χρόνος τρέχει και εγώ έχω μείνει πολύ πίσω και έτσι όπως κάνω μένω ακόμη πιο πίσω.
    Συνηθως στην αγωγη ξεκινανε με μικρη δοσολογια και μετα αυξανουν. Ισως ο νεος ψυχιατρος -ισως- να θεωρησε οτι λογω της προηγουμενης χρησης και της ουσιας που επαιρνες δεν σε καλυπτει αρα να επελεξε μια αμεση τουμπανο κοινως αγωγη. Ειμαι υπερ στο να εχουμε υπ οψιν μας τι μας χορηγουν. Μεσα στο φορουμ και στο θεμα που ανοιξε ο giannoulisboy εχουν στη τελευταια σελιδα 2 προτασεις για γιατρους, κανε ενα τσεκ. Ισως ειναι καλυτερα να πας και σε εναν 3. Μη χανεις χρονο απο την θεραπεια σου ομως... ειναι κριμα να ζεις το βασανο και να προστιθεται και το ποια αγωγη θα ειναι προτιμοτερη. Το αντιψυχωτικο εχω διαβασει οτι το δινουν για μικρο διαστημα και σε βαρια καταθλιψη. Εχω ατομο κοντινο που παιρνει και ζομπι δεν εγινε. Μια χαρα λειτουργικοτητα εχει.

    Ενημερωσου και κανε μια τριτη δοκιμη. Στο τελος θα πρεπει να επιλεξεις 1 θεση - γνωματευση και να δωσεις στον εαυτο σου την ευκαιρια να δει αλλαγες. Η μικρη ηλικεια δε λεει κατι. Αντικαταθλιπτικα ξεκινησα στα 22 μου και μαλιστα ημουν ηδη εξαντλημενη απο το αγχος την γαδ την αυπνια και παρολαυτα με βοηθησαν να ολοκληρωσω τους στοχους που δεν ηθελα να αφησω στην μεση.

    Εισαι εξυπνη κοπελα και αγωνιστρια. Τα υπολοιπα ---η αυτο κριτικη η ισχυρη--- να ξερεις οτι απλα σε φερνουν πισω. Ξερω πως γινεται ακουσια και μονο εσυ ξερεις ποσο υποφερεις.
    Επειδη εχω περασει απο εκει για αυτο τονιζω μη χανεις χρονο, παρε 3 γνωματευση και μη κανεις συμβουλιο καλυτερης αγωγης, διαφορετικα στον 2 που πηγες κλεισε ραντεβου και πες του ορθα κοφτα τις ανησυχιες σου. Υποχρεωμενος ειναι να σου απαντησει εστω και στο 60% γιατι προτεινει μια τοσο ισχυρη αγωγη.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Similar Threads

  1. Πρέπει να πεθάνω...
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 30-04-2012, 06:46
  2. ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By lavie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-02-2012, 13:38
  3. πρεπει να πεθανω
    By aleg in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 107
    Last Post: 17-11-2011, 21:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •