Ο τοξικός της σχέσης - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Toxikos1994 View Post
    Τι να γυρισει να κανει μαζι μου....τον τελευταιο καιρο την φορτωσα με πολλα ψυχολογικα μου. δεν αντεξε και εφυγε. ηθελε ενα στηριγμα, δυνατο ανθρωπο διπλα της οχι τον ηττημενο απο την χαμηλη αυτοπεποιθηση και χωρις αυτοεκτιμηση άνθρωπο που ειχε. με αγαπουσε με ολη της καρδια και εγω τα γαμουσα ολα τον τελευταιο καιρο με τα κολοκαταθλιπτηκα μου. δεν θα γυρισει ποτε... χαθηκε .... δεν αντεξε πια. εχασα την μπαλα τον τελευταιο χρονο. δεν ημουν σιγουρος για καμια κινηση μου. δεν ηξερα αν περναω καλα η οχι. κλαιγομουν για ολη μου την ζωη. της ελεγα πως θα αυτοκτονησω. δεν αντεξε αλλο... τωρα που εγω τα κατανοησα ολα? θα με ακουσει? η με φοβαται ακομα? με περιμενει..? τι κανω..?
    το θεμα δεν ειναι απλα να κατανοησεις οσα εκανες αλλα να μπορεσεις να αλλαξεις.εκανες ενα μεγαλο πρωτο βημα αλλα τωρα αρχιζουν τα δυσκολα.οταν τη κερδισεις παλι κ συμβουν τα ιδια που σε εφεραν σε αυτη τη κατασταση εισαι σιγουρος πως δε θα εχεις τις ιδιες αντιδρασεις?αν ναι θα το καταλαβει κ αυτη, εννοια σου.η αγαπη εννοειται δεν εφυγε.ποτε δε ξεαγαπας καποιον.το θεμα ειναι αν εχει την ορεξη να παλεψει για αυτο που μεχρι χθες εμοιαζε ευκολο (μια καλη ζωη μαζι).δε μπορεις να κανεις τιποτα πλεον για να τη γυρισεις.μπορεις να συνελθεις κ ισως τοτε να γυρισει.τουλαχιστον αν δε συμβει αυτο θα εισαι καλυτερος συντροφος στην επομενη

  2. #32
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by soking View Post
    το θεμα δεν ειναι απλα να κατανοησεις οσα εκανες αλλα να μπορεσεις να αλλαξεις.εκανες ενα μεγαλο πρωτο βημα αλλα τωρα αρχιζουν τα δυσκολα.οταν τη κερδισεις παλι κ συμβουν τα ιδια που σε εφεραν σε αυτη τη κατασταση εισαι σιγουρος πως δε θα εχεις τις ιδιες αντιδρασεις?αν ναι θα το καταλαβει κ αυτη, εννοια σου.η αγαπη εννοειται δεν εφυγε.ποτε δε ξεαγαπας καποιον.το θεμα ειναι αν εχει την ορεξη να παλεψει για αυτο που μεχρι χθες εμοιαζε ευκολο (μια καλη ζωη μαζι).δε μπορεις να κανεις τιποτα πλεον για να τη γυρισεις.μπορεις να συνελθεις κ ισως τοτε να γυρισει.τουλαχιστον αν δε συμβει αυτο θα εισαι καλυτερος συντροφος στην επομενη
    με βαρεσε καλα αυτο που εκανε....σιγουρα το ξερει...αλλα ξερω και εγω αν με εμπιστευθει ξανα? εγω εδω ειμαι πιο δυνατος απο ποτε πειτε της.

  3. #33
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Toxikos1994 View Post
    Πρόσφατα η κοπέλα μου πήρε την απόφαση να χωρίσουμε. Ύστερα από μάχη και παράπονο και όλες αυτές τις ιστορίες, κατέληξα σε κάτι παλιές μας συζητήσεις στο facebook και συνειδητοποίισα πόσο λάθος ήμουν, τόσο που νιώθω πως δεν θα φύγουν οι τύψεις ποτέ από μέσα μου. Η ουσία είναι πως κατέληξα στο ότι ήμουν και είμαι ένας τοξικός άνθρωπος , με όλα τα χαρακτηριστικά που διέπουν την κατάσταση αυτή ,αλλά κυρίως πονάω για την σχέση μου καθώς νιώθω πως κατέστρεψα την ζωή της κοπέλας, όντας όπως όλα δείχνουν τοξικός άνθρωπος. Το ερώτημά μου είναι πως ξεπερνάω αυτές τις τύψεις? Δεν γίνεται να ζήσω νομίζοντας πως κατέστρεψα μια ζωή. Πως σταματάω να είμαι επιτελούς ''ΤΟΞΙΚΟΣ'' άνθρωπος. Αξίζει να προσπαθήσω να την ξανακερδίσω? Και μια γενικότερη άποψη θα σας παρακαλούσα από κάποιον που υπήρξε σε τοξική σχέση. Ευχαριστώ.
    Οι τύψεις είναι δείγμα αδυναμίας....
    Όσο πιο άψυχος,τόσο το καλύτερο....

  4. #34
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Δεν αντεξα και την πηρα...δεν το σηκωσε. και της εστειλα ενα μυνημα. ''Καλα να περνας! Φιλια!'' . Μαλακια εκανα ε?

  5. #35
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Toxikos1994 View Post
    Δεν αντεξα και την πηρα...δεν το σηκωσε. και της εστειλα ενα μυνημα. ''Καλα να περνας! Φιλια!'' . Μαλακια εκανα ε?
    Ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #36
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γιατι? ε δεν γινετε τοσα χρονια ρε παιδι μου .. ενα τηλ πηρα.

  7. #37
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Toxikos1994 View Post
    Γιατι? ε δεν γινετε τοσα χρονια ρε παιδι μου .. ενα τηλ πηρα.
    Διάβασε κάτι που έγραψα για τις τύψεις!

  8. #38
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Διάβασε κάτι που έγραψα για τις τύψεις!
    Ετσι λειτουργουν οι γυναικες δηλαδη? 8 χρονια και δηλαδη στα καπακια ξεχναμε ο ενας τον αλλο? ετσι παει?

  9. #39
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Toxikos1994 View Post
    Ετσι λειτουργουν οι γυναικες δηλαδη? 8 χρονια και δηλαδη στα καπακια ξεχναμε ο ενας τον αλλο? ετσι παει?
    Aυτή είναι η αλήθεια!Όσο πιο άψυχος,τόσο το καλύτερο....
    Πάρε εκδίκηση!

  10. #40
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Aυτή είναι η αλήθεια!Όσο πιο άψυχος,τόσο το καλύτερο....
    Πάρε εκδίκηση!
    Ουτε καν . δεν παει ετσι. σεβασμος πανω απο ολα. η κοπελα μου για 8 χρονια ηταν. δεν παιζει θεμα εκδικησης

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Toxikos1994 View Post
    Δεν αντεξα και την πηρα...δεν το σηκωσε. και της εστειλα ενα μυνημα. ''Καλα να περνας! Φιλια!'' . Μαλακια εκανα ε?
    οχι δεν εκανες μαλακια τοξικε ...το ενιωσες και το εκανες!.. δεν ξερω τι και ποσα λαθη εχεις κανει...εγω βλεπω εναν πολυ ευαισθητο ανθρωπο... γεματο ενοχες που τον βασανιζουν και σε νιωθω ... ελπίζω καποτε να βρεις το κουραγιο να απαλαγεις απο αυτες τις ενοχες φιλε μου

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    μαλακια εκανες φιλε...κ πολυ μεγαλη μαλιστα.οχι για αυτο που νομιζεις.το οτι ειχες την αναγκη να παρεις ενα τηλ δεν ηταν μαλακια.δειχνεις το ενδιαφερον σου.ισως να μη χρειαζοταν αλλα μαλακια δε το λες.μαλακια κ μαλιστα μεγαλη ειναι που θυμωσες που δε το σηκωσε κ αμεσως εστειλες μηνυμα με θυμο ''καλα να περνας.γεια.''...δεν ησουν αδιαφορος.τοξικος ησουν.με αυτες τις κινησεις παλι σαν τοξικος φερεσαι.σκεφτηκες οτι μπορει να μη το ακουσε?να μην ειδε τη κληση?η και ακομη μπορει οσο ησασταν μαζι να ειχε το τηλ σκουλαρικι σοτ αυτι αλλα πλεον να μη το εχει μονιμα πανω της....η κοπελα που ηξερες ειναι πλεον μια αλλη.δεξου την οπως ειναι κ φερσου με σεβασμο

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    διαφωνω φιλε σοκιν... ειχε μια αναγκη που την καταπίεζε τοσο καιρο μεσα του... ξεπέρασε τους φραγμους του και τολμησε αυτο που απαγόρευε... δεν θυμωσε..απογοητευτικε και απελπίστηκε οταν εκεινη δεν του απάντησε... την ξερει καλύτερα απο εμας και ξερει τι σημαινει αυτη η απορριψη της κλήσης..εξ αλλου αποδυκνυεται οτι ειχε σωστη κριση ...απο την στιγμη που και το μυν του εμεινε αναπάντητο. απο την μεριά της βεβαια καλά κανει και εκεινη που δεν του δινει ελπίδες ...αλλα ολοι μας εχουμε ερωτευθει και ξερουμε εκεινες τις φρικτες στιγμες ..που παγιδευεσαι σε μια τετοια κατασταση..και εκεινο το φρικτο συναισθημα... πως αυτη η κολαση δεν θα τελειωσει ποτε και πως δεν υπάρχει τιποτα αλλο με νοημα για εμας...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    δε διαφωνεις μαζι μου ρεα...την ιδια αποψη εχουμε.απλα το βλεπεις απο αλλη οπτικη γωνια.εσυ βλεπεις γιατι πηρε τηλ ο φιλος.εγω ασχολουμαι με το ποσο λαθος ειναι η σταση του μετα.κ τι περιμενε να του απαντησει μια πληγωμενη κοπελα (που οπως λες κ συμφωνω δ θελει να δωσει κ ελπιδες)?...καλα θα περναω.δ σε εχω αναγκη τωρα πια ή συγνωμη δ ειδα τη κληση σε αγαπαω γυρνα?...σταθηκε σαν κυρια κ δ απαντησε γιατι οτι κ αν ελεγε θα γυρνουσε εις βαρος της.το θεμα ειναι να καταλαβει πως αυτη η αγαπη του τον κανει να φερεται σαν παλαβος κ τη φοβιζει ακομη περισσοτερο

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    μαλλον εχω χασει επεισοδια.. κανει σαν παλαβος?.. σιγουρα δεν εννοεις απλα και μονο το μυνημα ..εχει κανει κατι χειροτερο απο αυτο απο τοτε που χωρισανε?...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. 5+ χρόνια σχέσης
    By ten-ten in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 05-03-2013, 07:26
  2. πρόβλημα σχέσης
    By giannhs_001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-06-2012, 08:39
  3. Kρίση σχέσης
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 22:13
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 15:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •