Φάρμακα και αδυνάτισμα. Είναι εφικτό; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    ασε που σεπτεμβριο ξαναπερναω επιτροπή ΚΕΠΑ καλυτερα να παιρνω 30αρι... ε μην χασουμε και την συνταξη

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Mε τα φάρμακα δεν παίζουμε και δεν κάνουμε πειράματα αν δεν γνωρίζουμε.Η διακοπτόμενη θεραπεία μπορεί να φέρει υποτροπή.
    Ο σοφός έκανε λάθος.Από την τρέλα πεθαίνεις.15% αυτοκτονούν.Δεν παίζουμε με αυτά.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #18
    οι αποψεις διστανται γτ απο τη μια εχουμε κοματι της ιατρικης την ψυχιατρικη που υποστηριζει τα φαρμακα κ απο την αλλη ο σοφος λαος που τα απαρνιεται.εγω πιστευω οτι κ οι δυο υπερβαλουνε γτ εμεις χωρις φαρμακα δεν μπορουμε αλλα οχι κ πχ να παιρνουμε κ αλλοπεριντιν που σθνηθως....

  4. #19
    αλλα παιδια δεν ειναι τωρα αυτο θεμα μας το θεμα μας ειναι να ακουστουνε διαφορα τρικ για χασιμο κιλων εντως καποιας αντιψυχωσικης θεραπειας(σορρυ καταστολης)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Άστα να πάνε... μήνας και πενηντάρικο..

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Mε τα φάρμακα δεν παίζουμε και δεν κάνουμε πειράματα αν δεν γνωρίζουμε.Η διακοπτόμενη θεραπεία μπορεί να φέρει υποτροπή.
    Ο σοφός έκανε λάθος.Από την τρέλα πεθαίνεις.15% αυτοκτονούν.Δεν παίζουμε με αυτά.
    ''4ος μύθος: «Όποιος θέλει ν’ αυτοκτονήσει είναι τρελός»
    Σύμφωνα με τον Π.Ο.Υ. το 90% των ανθρώπων που αποπειρώνται ν’ αυτοκτονήσουν έχουν κάποια ψυχική διαταραχή. Ωστόσο, οι περισσότεροι άνθρωποι που έχουν ψυχική διαταραχή κι αποπειρώνται ν’ αυτοκτονήσουν έχουν κατάθλιψη κι όχι σχιζοφρένεια.''

    μαλλον πασχουν και από καταθλιψη η σχιζοφρενεια μπορει να αποβει μοιραια μονο κατά το διάστημα των οπτικών ή ακουστικων ψευδαισθησεων...

    ξεφυγαμε από το θεμα οντως... πειτε κανα τρικ να ξεφορτωθω και τα αλλα 10 κιλα

  7. #22
    μια λυση ειναι να μην κανουμε διαιτα μεχρι να τα χασουμε μονο αλλα για...παντα.εμενα με δημιουργει παραπονο αυτο αλλα νομιζω οτι ειναι μονοδρομος...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Eγώ όσο εύκολα μπορώ να βάλω αν φάω πολύ τόσο σχετικά εύκολα μπορώ να τα χάσω μετά από ένα διάστημα.Ευτυχώς δεν έβαλα πολλά κιλά και είμαι 2 κιλά πάνω από το κανονικό μου.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #24
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Eγώ όσο εύκολα μπορώ να βάλω αν φάω πολύ τόσο σχετικά εύκολα μπορώ να τα χάσω μετά από ένα διάστημα.Ευτυχώς δεν έβαλα πολλά κιλά και είμαι 2 κιλά πάνω από το κανονικό μου.
    ετσι ειναι ο κακος μεταβολισμος τα χανεις ευκολα κ τα βαζεις πανευκολα. ΥΓ ενα τρυκ ειναι να τρωμε τροφες βαση της ομαδας αιματος

  10. #25

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Με όλα τα φάρμακα έβαζαν κιλά κ προσπαθούσα πολύ να τα. Χάσω αλλά το αποτέλεσμα ήταν μηδαμινό.τωρα παίρνω το κλοπιξολ κ είμαι αδύνατη χωρίς μεγάλη προσπαθεια
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    αντιψυχωσικα και αδυνατισμα δεν γινεται τουλαχιστον σε μενα.2 φορες πηγα σε διαιτολογο μεζυγισμενες τροφες κανονικα στρατιωτης με καθημερινες δυωρες προπονησεις καποιες μερες και διπλες.και εχανα 1 κιλο λιπος τον μηνα ενω κανονικα επρεπε 3-4.αφου η διαιτολογος με ειπε σταματα μην προσπαθεις αλλο και μου βγαζεις και κακο ονομα της ειχα πει για τα φαρμακα.πλεον ειμαι σε δοση συντηρησης 1,83 υψος 107 κιλα με ποσοστο λιπους 27,5 εαν χασω 15 κιλα λιπος το τονιζω αυτο γιατι σημασια εχει να χασεις λιπος οχι μυικο ιστο και υγρα.θα φτασω στο ιδανικο ποσοστο της ηλικιας μου για αντρα το οποιο ειναι 16% και θεωρεισαι φιτνες 20% ειναι το ανωτερο φυσιολογικο για αντρες απο 30-40 ετων.πλεον προσπαθω να προσεχω και δεν γυμναζομαι εξαντλητικα.οταν με το καλο κοπουνε πιστευω σε 4-5 μηνες το πολυ θα εχ ξεμπερδεψει θα κανω και την μεταμοσχευση μαλλιων και μετα θα με ζητατε το τηλεφωνο μου.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    παιδια εγω νομιζω οτι το θεμα δεν ειναι τα φαρμακα ή τουλαχιστον οχι μονο. θελω να πω: εγω οταν εχω αγχος δεν τρωω. μπορει να χασω και αμεσα 4-5 κιλα. στην αρχη της αγωγης με φλουοξετινη πρωτον επειδη δεν με ειχε πιασει και δευτερον επειδη μου εκανε ναυτια εξακολουθουσα να μην τρωω αρα να αδυνατιζω. τωρα που εχω αρχισει να νιωθω καλυτερα επιστρεφω σιγα σιγα στη νορμαλ διατροφή μου (αν και προσεχω γιατι δεν με χαλασαν τα κιλα που εχασα)
    αυτο που ηθελα να τονισω ειναι οτι με το που αισθανεσαι καλύτερα εγω πιστεύω οτι αρχιζει και τρως οπως πριν κι ισως και λιγο παραπανω

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    παιδια εγω νομιζω οτι το θεμα δεν ειναι τα φαρμακα ή τουλαχιστον οχι μονο. θελω να πω: εγω οταν εχω αγχος δεν τρωω. μπορει να χασω και αμεσα 4-5 κιλα. στην αρχη της αγωγης με φλουοξετινη πρωτον επειδη δεν με ειχε πιασει και δευτερον επειδη μου εκανε ναυτια εξακολουθουσα να μην τρωω αρα να αδυνατιζω. τωρα που εχω αρχισει να νιωθω καλυτερα επιστρεφω σιγα σιγα στη νορμαλ διατροφή μου (αν και προσεχω γιατι δεν με χαλασαν τα κιλα που εχασα)
    αυτο που ηθελα να τονισω ειναι οτι με το που αισθανεσαι καλύτερα εγω πιστεύω οτι αρχιζει και τρως οπως πριν κι ισως και λιγο παραπανω
    εγω τρωω και οταν νιωθω κενος και ειναι συχνα αυτη η κατασταση αλλοι τρωνε οταν στεναχωριουνται αλλοι οταν αγχωνονται.μαλλον αντικαταθλιπτικα παιρνεις καμια σχεση με τα φαρμακα των σχιζο.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ναι αντικαταθλιπτικά παιρνω...απλα ειπα την αποψη μου σχετικά με ολα τα ψυχοφαρμακα

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αδυνάτισμα.
    By δελφίνι in forum Παχυσαρκία
    Replies: 53
    Last Post: 02-09-2015, 22:24
  2. Χρησιμη σελιδα για αδυνατισμα
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 26-07-2015, 04:14
  3. Αδυνάτισμα!
    By kallia13 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 77
    Last Post: 06-03-2015, 23:12
  4. Αδυνατισμα και κομπλεξ.
    By crazyelena in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 19
    Last Post: 28-06-2014, 05:50
  5. αδυνατισμα
    By ΜΑΡΙΑ97 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 14-11-2010, 20:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •