Είναι κανείς εδώ; - Page 110
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 110 of 261 FirstFirst ... 1060100108109110111112120160210 ... LastLast
Results 1,636 to 1,650 of 3913
  1. #1636
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by dimitriseas View Post
    Δε βρισκω λογο να νιωθεις τυψεις οταν κάποιος σε εγκαταλείπει .. γουσταρε να μείνει μονος και το εκανε. Τωρα εμας αυτη η απόφαση γιατι να μας κραταει πισω να νιώθουμε ενοχες και τυψεις για οτιδήποτε σκαλωμα τρωει ο καθενας. Εφοσον ησουν εντάξει στη σχεση σου πιο ο λόγος να αναμοχλευεις καταστασεις
    Μα δεν ένιωθα τύψεις γιατί με άφησε αλλά γιατί έκανα λάθη έστω κι άθελα μου που εν μέρει τον οδήγησαν σ' αυτή την απόφαση κι ήθελα να με συγχωρέσει γι' αυτά κι ας μην γυρνούσε πίσω...όπως κι έγινε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1637
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Κοζανη
    Posts
    160
    Σε οτιποιαδηποτε δραση υπαρχει και η αντιδραση και πεζει μεγαλο ρολο τουποβαθρο αυτου που δέχεται τη δραση. Ισως αν εκανες αυτα που εκανες σε καποιον αλλο ισως να μη σε χωρισε και ολα να ηταν μια χαρα και συ χωρις τυψεις. Το σκευτηκες ποτε ετσι ? Δεν υπαρχουν επισης λαθη αθελα ετσι σου βγηκε ετσι γούσταρες ετσι εκανες. Αν εβλεπε βαθεια μεσα σου θα κατανοουσε τις ενέργειες και θα σε βοηθουσε δε θα σε εγκατελειπε. Το χω παθει και γω σε σχεση εφαγα τοσο ψυχοπλακωμα οταν με αφησε που τα εριξα στον εαυτο μου ... οταν περασε ο χρονος καταλαβα οτι τελικα εγω απ τη μερια μου αγάπη ηθελα να δωσω δε θα βγω και φταιχτης. Μερικες τσαμπα βαζουμε το μυαλο μας σ αυτη τη διαδικασια ένοχοποίησης

  3. #1638
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by dimitriseas View Post
    Σε οτιποιαδηποτε δραση υπαρχει και η αντιδραση και πεζει μεγαλο ρολο τουποβαθρο αυτου που δέχεται τη δραση. Ισως αν εκανες αυτα που εκανες σε καποιον αλλο ισως να μη σε χωρισε και ολα να ηταν μια χαρα και συ χωρις τυψεις. Το σκευτηκες ποτε ετσι ? Δεν υπαρχουν επισης λαθη αθελα ετσι σου βγηκε ετσι γούσταρες ετσι εκανες. Αν εβλεπε βαθεια μεσα σου θα κατανοουσε τις ενέργειες και θα σε βοηθουσε δε θα σε εγκατελειπε. Το χω παθει και γω σε σχεση εφαγα τοσο ψυχοπλακωμα οταν με αφησε που τα εριξα στον εαυτο μου ... οταν περασε ο χρονος καταλαβα οτι τελικα εγω απ τη μερια μου αγάπη ηθελα να δωσω δε θα βγω και φταιχτης. Μερικες τσαμπα βαζουμε το μυαλο μας σ αυτη τη διαδικασια ένοχοποίησης
    Κοίτα, ίσως να έχεις δίκιο ότι θα έπρεπε να δει πιο βαθιά στην ψυχή μου...
    Αλλά πίστεψε με, δεν γούσταρα καθόλου τον φόβο που ένιωθα για τις επαφές μας και που με έκανε να του τις στερώ πολλές φορές...είναι πολύ άσχημο συναίσθημα, δεν ξέρω αν το έχεις νιώσει ποτέ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #1639
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Κυκνε το σεξουαλικο δεν ειναι λογος να σε χωρισει ο αλλος. Κατα τ'αλλα λυπαμαι που νιωθεις ετσι, δυστυχως δεν επιλεγουμε ποιον θα ερωτευτουμε, αλλα αφου εγινε αυτο που ηθελες, τελος καλα ολα καλα.

  5. #1640
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Κυκνε το σεξουαλικο δεν ειναι λογος να σε χωρισει ο αλλος. Κατα τ'αλλα λυπαμαι που νιωθεις ετσι, δυστυχως δεν επιλεγουμε ποιον θα ερωτευτουμε, αλλα αφου εγινε αυτο που ηθελες, τελος καλα ολα καλα.
    Καλημέρα!

    Δεν είναι λόγος όταν δεν μπορείς να ικανοποιήσεις τις ανάγκες του;
    Κατά τα άλλα, έκανα κι άλλα λάθη (όχι απιστία και τέτοια φυσικά) αλλά ήταν κι η απόσταση που ήταν ένα πρόβλημα...

    Αλλά ναι, όντως όλα καλά τώρα απλά το θέμα του φόβου το συζητάω μήπως και γίνω καλά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1641
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Να γινεις καλα εννοειται απλα να προσεχεις!! Για μενα δεν ειναι τοσο σοβαρο το σεξ εκτος και αν δεν κανατε καθολου!! Μακαρι να το ξεπερασεις το προβλημα του φοβου σου να νιωσεις επιτελους καλα!

  7. #1642
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Να γινεις καλα εννοειται απλα να προσεχεις!! Για μενα δεν ειναι τοσο σοβαρο το σεξ εκτος και αν δεν κανατε καθολου!! Μακαρι να το ξεπερασεις το προβλημα του φοβου σου να νιωσεις επιτελους καλα!
    Εννοείς να προσέχω σε τι τύπο άντρα θα πέσω;
    Όσο για το σεξ κάναμε λίγο και καταλαβαίνω ότι αυτό δεν ήταν αρκετό...ως εδώ όσον αφορά αυτό το θέμα γιατί δεν θέλω να παρεκτραπώ...
    Κι εγώ ελπίζω να το ξεπεράσω και προσπαθώ και με την ψυχολόγο μου αλλά και με τη συζήτηση εδώ μέσα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #1643
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Ναι αυτό να προσέχεις! Γιατί κάποιοι μπορεί να εκμεταλλευτούν την αδυναμία σου ή έστω να σε κάνει κάποιος να νιώσεις άβολα!!
    Συμφωνώ κι εγώ για το σεξ να μην πούμε κάτι άλλο εγώ απλά στα είπα για να μην νιώθεις άσχημα!
    Μπράβο σου που προσπαθείς, σου εύχομαι τα καλύτερα!

  9. #1644
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Ναι αυτό να προσέχεις! Γιατί κάποιοι μπορεί να εκμεταλλευτούν την αδυναμία σου ή έστω να σε κάνει κάποιος να νιώσεις άβολα!!
    Συμφωνώ κι εγώ για το σεξ να μην πούμε κάτι άλλο εγώ απλά στα είπα για να μην νιώθεις άσχημα!
    Μπράβο σου που προσπαθείς, σου εύχομαι τα καλύτερα!
    Προσέχω πολύ σ' αυτό για να μην την ξαναπατήσω...μην ανησυχείς...

    Σ' ευχαριστώ! ♥
    Τώρα πάντως νιώθω κι εγώ sad...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #1645
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Γιατί νιώθεις sad; Λόγω του πρώην σου;

  11. #1646
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Γιατί νιώθεις sad; Λόγω του πρώην σου;
    Όχι, καμία σχέση απλά τρόμαξα από κάτι κι έκλαιγα πριν και τώρα ο φόβος μου γύρισε σε θλίψη, μάλλον έχω κουραστεί να το νιώθω αυτό το συναίσθημα, το φόβο εννοώ...και δεν βρίσκω και την ψυχολόγο μου που την χρειάζομαι τώρα, βέβαια είναι Κυριακή κι είναι απολύτως δικαιολογημένο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #1647
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καλημερα κυκνε τι κανεις;

  13. #1648
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Καλημερα κυκνε τι κανεις;
    Καλησπέρα!

    Δεν είμαι καλά και φταίει κι ένα σωματικό πρόβλημα εν μέρει, δεν είναι σοβαρό αλλά με πονάει...με πονάει πολύ το δόντι μου στην κυριολεξία () και δεν μπορώ να ηρεμήσω από τον πόνο...κι ας παίρνω κι αντιβίωση, ίσως δεν έχει δράσει ακόμα λέει η γιατρός...
    Τώρα όσον αφορά το ψυχολογικό κομμάτι νιώθω φοβισμένη επειδή είμαι πιο αδύναμη από το συνηθισμένο ότι θα μου συμβεί κάτι κακό και δεν θα μπορώ να το εμποδίσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #1649
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    49
    Αν θέλουν να παίξουν ξύλο πρόβλημα τους. Εσύ δεν φταις να τα ακούς όλα αυτά. Τι το αστείο έχει αυτό το πράγμα να χτυπιούνται ποτέ μου δεν κατάλαβα. Μάλλον για σαδομαζοχισμο πρόκειται. Και μιλάω ρκ πείρας!!!!

  15. #1650
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Κυκνε κουραγιο κι εγω δεν ειμαι στα καλυτερα μου

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •