Είναι κανείς εδώ; - Page 158
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 158 of 261 FirstFirst ... 58108148156157158159160168208258 ... LastLast
Results 2,356 to 2,370 of 3913
  1. #2356
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Μπραβο κι εγω αυτο πρεπει να κανω να ψαξω τροπους διαφυγης εκτος του φαγητου.....για παραδειγμα μου ειχε ερθει η ιδεα να παρω φυτα και να ασχολουμαι μ'αυτα, αλλα ποση ωρα να κατσεις πανω απο ενα φυτο; Αντε να το ποτισεις, να το μυρισεις ως εκει! Η αλλη ιδεα ηταν να παρω αρωματα για το σπιτι καθως και να βαζω body lotion γενικα να διεγειρεται η αισθηση της οσφρησης ουτως ωστε να ξεχνιεμαι απο το φαγητο!! Δεν μπορω να βρω αλλες λυσεις, εμενα η βολτα δεν μου κανει καλο γιατι σκεφτομαι οτι ολοι με κοιτανε, πολυ σπανια να εχω ορεξη και να μην το σκεφτομαι αυτο, πρεπει να ειμαι καλα για να μην σκεφτομαι ετσι!
    Πως θα σου φαινόταν η ιδέα να πάρεις ένα σκυλάκι; Θα ασχολήσαι μαζί του και θα είναι κι ένα κίνητρο για να βγαίνεις για περπάτημα. Εμένα με βοηθάει πολύ ο περίπατος με τη σκυλίτσα μου.

  2. #2357
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τόσο μεγάλη επίδραση έχει που είναι σαν να μη τα πήρα δυο φορές;;;
    Πάντως δεν ήπια πολύ, προσέχω γενικότερα άσχετα με τα φάρμακα...
    Ξάπλωσα και κοιμήθηκα για κάνα διωράκι οπότε τουλάχιστον πιστεύω πως θα με βοηθήσει αυτό γιατί το βράδυ κοιμήθηκα μόνο κάνα τρίωρο αλλά σηκώθηκα λόγω της έντασης που ένιωθα και δεν χόρτασα ύπνο...
    Δεν τα πηρες το βραδυ ισον μια φορα, ηπιες λιγο αλκοολ ισον δυο. Καταλαβες; Τεσπα, ναι, να κοιμασαι οσο μπορεις ο υπνος κανει καλο μεχρι ενος σημειου!!

  3. #2358
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Πως θα σου φαινόταν η ιδέα να πάρεις ένα σκυλάκι; Θα ασχολήσαι μαζί του και θα είναι κι ένα κίνητρο για να βγαίνεις για περπάτημα. Εμένα με βοηθάει πολύ ο περίπατος με τη σκυλίτσα μου.
    Μπααα..το βλεπω σαν βαρια ευθυνη και επισης με το ζορι τα βγαζουμε περα με τα χρηματα!! Σ'ευχαριστω παντως!! Ειχα καποτε και μου βγαινε η πιστη για να το βγαλω βολτα..

  4. #2359
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Να ψωνίζεις φαγητά που δεν σου πολύ αρεσουν... γενικά μην ψωνιζεις σαλάμια σοκολατες ψωμια... θα ανοίγεις το ψυγείο. . θα βλέπεις ότι δεν έχει κάτι να σαρεσει και θα προσπερνας... και η ιδέα για το σκύλο είναι πολύ καλή! Αν δεν είσαι και εσύ τρελη με τις τρίχες. .. Ίσως να ξεκινήσεις να διαβάζεις. ... αγόρασε το "μαντεψε ποιος θα φύγει αποψε" την χρυσηιδας δημουλιδου. .. έχει να κάνει με μια γυναίκα που ήταν αφημενη.. είχε παχύνει. .. δεν είχε καμία χαρα στη ζωή της. .. παντρεμένη με παιδια... και πήρε απόφαση και τα άλλαξε ολα! το τελειωσα πρόσφατα. ..

  5. #2360
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Να ψωνίζεις φαγητά που δεν σου πολύ αρεσουν... γενικά μην ψωνιζεις σαλάμια σοκολατες ψωμια... θα ανοίγεις το ψυγείο. . θα βλέπεις ότι δεν έχει κάτι να σαρεσει και θα προσπερνας... και η ιδέα για το σκύλο είναι πολύ καλή! Αν δεν είσαι και εσύ τρελη με τις τρίχες. .. Ίσως να ξεκινήσεις να διαβάζεις. ... αγόρασε το "μαντεψε ποιος θα φύγει αποψε" την χρυσηιδας δημουλιδου. .. έχει να κάνει με μια γυναίκα που ήταν αφημενη.. είχε παχύνει. .. δεν είχε καμία χαρα στη ζωή της. .. παντρεμένη με παιδια... και πήρε απόφαση και τα άλλαξε ολα! το τελειωσα πρόσφατα. ..
    Ειμαι τρελη με τις τριχες αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα λολ. Μπροστα στην αγαπη για το σκυλο αυτο μπορω να το αντεξω..Αυτο που δεν μπορω να αντεξω ειναι η καθημερινη φροντιδα για 10 χρονια που θα ζει ειδικα τις βολτες!! Εδω βαριεμαι να βγω απ'το σπιτι να παω καπου κοντα, θα το τρεχω απο δω κι απο κει; Δεν μπορω!! Οσο για το βιβλιο, ισως το παρω, θα δουμε γιατι με κουραζει το διαβασμα!! Γενικα η ψυχωση δεν μου αφηνει πολλα περιθωρια να ζω μια φυσιολογικη ζωη..

  6. #2361
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Καλημέρα, είναι κανείς ξύπνιος τέτοια ώρα; Δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ...είδα εφιάλτη και τρόμαξα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #2362
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Τι εφιαλτη εμενα??

  8. #2363
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Βρήκα τυχαία αυτή την εικόνα και σκέφτηκα να σας πω μια κυκνίσια καλημέρα για να ξεφεύγουμε και λίγο από τη μαυρίλα...

    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2364
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Μιας κι εγώ είχα ανοίξει το θέμα, θεωρώ πως μπορώ να γράψω ότι θέλω...αρχίζω λοιπόν...

    Καταρχήν αν υπάρχει Θεός ας με ακούσει έστω αυτή τη φορά αφού για οτιδήποτε άλλο έχω παρακαλέσει δεν έχει γίνει κι ας πάθω μια ανακοπή ΤΩΡΑ! Έτσι κι αλλιώς οι χοντροί είναι πιο ευαίσθητοι σ' αυτό το θέμα υγείας...οπότε ίσως μπορώ να έχω ελπίδες...θέλω να την πάθω γιατί αλλιώς πρόκειται να περάσω ξανά μία από τις πιο τρομακτικές νύχτες της ζωής μου, με έχει πιάσει τρομερός φόβος για το παρελθόν αυτή τη στιγμή, έχω πάρει όλα τα χάπια που έπρεπε για να σταματήσει αλλά θέλουν το χρόνο τους όμως εγώ δεν μπορώ να περιμένω...είναι δύσκολο αλλά δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς...ίσως όντως να έπρεπε να φουντάρω απ' την ταράτσα αλλά φοβάμαι τα ύψη...
    Τέλοσπαντων...για την περίπτωση που πιάσει η ευχή μου, όσοι συμπαθώ ξέρετε ποιοι είστε και σας εύχομαι να είστε πάντα όσο το δυνατόν καλύτερα γίνεται και γιατί όχι κάποτε να γίνετε κι εντελώς καλά...
    Για τους υπόλοιπους με τους οποίους υπάρχει τρομερή αντιπάθεια που επίσης φαίνεται ποιοι είναι σας εύχομαι να μάθετε κάποτε πως είναι να σας παραλύει ο φόβος και να μην μπορείτε να τον αντέξετε, να νιώστε στο πετσί σας τι θα πει φόβος και τότε πολύ θα ήθελα να δω αν θα προσπαθήστε να τον προκαλέσετε ξανά σε οποιοδήποτε άνθρωπο...
    Επίσης να πω σε όσους με έχουν συμπαθήσει αν στ' αλήθεια με συμπαθείτε, ευχηθείτε κι εσείς να πεθάνω απόψε μπας και η ευχή των πολλών πιάσει πιο εύκολα...αυτά τα λίγα, γεια σας και να προσέχετε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #2365
    Κύκνε σοβαρέψου ρε συ επιτέλους.Σοβαρέψου.Τι μλκς είναι αυτές που λες για τον θάνατο? Και εσύ μπορείς να γίνεις καλύτερα.Εγώ δε σε συμπαθώ ιδιαίτερα αλλά δεν θα ευχηθώ να πεθάνεις.Σου εύχομαι να ζήσεις και να καταφέρεις να είσαι πάλι με τον μοναδικό άντρα που κατάφερε έστω και για λίγο να σε κάνεις να χαμογελάσεις.

  11. #2366
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Ρε συ κυκνε επειδή φάγαμε ξύλο μικροί δεν μπορούμε να κάνουμε καυγά χαλάρωσε κι εγώ το έχω αυτό ηρέμησε δεν είναι τίποτα σημαντικό μπορούμε να ζήσουμε κι έτσι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #2367
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by εγω ειμαι παλι View Post
    Κύκνε σοβαρέψου ρε συ επιτέλους.Σοβαρέψου.Τι μλκς είναι αυτές που λες για τον θάνατο? Και εσύ μπορείς να γίνεις καλύτερα.Εγώ δε σε συμπαθώ ιδιαίτερα αλλά δεν θα ευχηθώ να πεθάνεις.Σου εύχομαι να ζήσεις και να καταφέρεις να είσαι πάλι με τον μοναδικό άντρα που κατάφερε έστω και για λίγο να σε κάνεις να χαμογελάσεις.
    Το εύχονται άλλοι, ποιος ξέρει, ίσως να πραγματοποιηθεί η επιθυμία τους...ελπίζω να χαρούν τουλάχιστον...τώρα, αυτή τη στιγμή, μετανιώνω πικρά για την τελευταία φορά που το προσπάθησα κι απέτυχα, αν το είχα καταφέρει τώρα πια δεν θα υπέφερα...αλλά ίσως να μην κρατήσει για πολύ γιατί νιώθω ότι με πονάει η καρδιά μου οπότε μπορεί να με ακούσει απόψε ο Θεός και να μην με ταλαιπωρήσει άλλο...δεν θέλω να την περάσω αυτή τη νύχτα αλλά δεν έχω και τα μέσα τώρα στη διάθεση μου για να της δώσω τέλος...αν κάτι με κρατάει είναι ότι εκείνος που με έκανε να χαμογελάσω όπως λες είχε πει ότι αν κάνω κακό στον εαυτό μου θα κάνω και σ' εκείνον και δεν θέλω να κάνω κακό σ' αυτόν...αλλά μαζί δεν γίνεται να ξαναείμαστε δυστυχώς όσο κι αν έχω αλλάξει...

    Όσο για σένα δεν έχω καταλάβει ποιος είσαι, αν θέλεις μου λες...σ' ευχαριστώ πάντως γι' αυτά που είπες και καλή τύχη...

    Σε όλους τους καλοπροέραιτους εύχομαι καλή τύχη....τα γράφω εκ των προτέρων γιατί δεν ξέρω για πόσο θα υπάρχω ακόμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #2368
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ρε συ κυκνε επειδή φάγαμε ξύλο μικροί δεν μπορούμε να κάνουμε καυγά χαλάρωσε κι εγώ το έχω αυτό ηρέμησε δεν είναι τίποτα σημαντικό μπορούμε να ζήσουμε κι έτσι
    Όχι, δεν θέλω να ζήσω άλλη μια νύχτα τρόμου, δεν το αντέχω...δεν θέλω να ξανάρθει αυτός, θέλω να σταματήσει τώρα αυτό που νιώθω, δεν θέλω να τα θυμηθώ, δεν θέλω ποτέ ξανά να με ακουμπήσει ούτε καν σαν ανάμνηση...
    Ο γιατρός είπε να παίρνω κι αλοπεριντίν όταν συμβαίνει αυτό, θα το πάρω κι αυτό...

    Καλή τύχη και σ' εσένα έλις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #2369
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Ρε συ κυκνε ξεκόλλα στην αγορά που κυκλοφορώ εγώ ξέρεις πόσες φορές τα έχω ακούσει αυτά άπειρες κ για ασήμαντη αφορμή και μένα μου τα είπαν αυτά αλλά ζω ακόμα δυστυχώς η πραγματικότητα αυτή είναι κι εγώ την πρώτη φορά που τα άκουσα ήθελα να πεθάνω νόμιζα ήταν άνθρωποι μετά κατάλαβα ότι δεν είναι άνθρωποι γενικά πολύ υπολογίζεις τους άλλους γι αυτό δυσκολεύεσαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #2370
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Βρε κυκνε!!!!!!! Τι εκανες πηρες χαπια;;;;;;;;;;;;;;;;; Ελεος μην ακους την καθεμια πηγαινε σε ενα νοσοκομειο να κανεις πλυση στομαχου!!!!!!!

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •