Είναι κανείς εδώ; - Page 252
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 252 of 261 FirstFirst ... 152202242250251252253254 ... LastLast
Results 3,766 to 3,780 of 3913
  1. #3766
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ε φιλαρακι δες αυτο μπορει να σου φερει γλυκείες αναμνήσεις στο νου εγω αυτα κοιτω κι ξεχνιεμε οπως κι τοσα αλα βιντεακια γιουπιιιιιιιιι

    https://www.youtube.com/results?sear...%81%CE%B1+1998
    Θα τα χαζέψω, ναι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #3767
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    αυτα εκει θα ειναι να τα κοιτας οποτε εχεις αναγκη να ξεφυγεις απο στεναχωριες κι σκοτουρες ελπιζω λιγο να βοηθανε ετσι .δε σε ρωτω προσωπικα γιατι αυτα θα τα κουβεντιαζεις με αυτους που θες κι νιωθεις ψυχικα πιο κοντα σου . εγω στο κομματι ομως αυτο μπορω να βοηθησω εμεσα να στελνω πραγματακια να περνας την ωρα σου εσυ κι οσοι ειν εδω κι θελουν λιγο να ξεφυγουν απ τα βασανα τους .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3768
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα σου πω όσο πιο συνοπτικά μπορώ την ιστορία κι αν θέλεις κάποια διευκρίνηση πες μου... Λοιπόν εγώ λόγω μιας επίθεσης που είχα δεχτεί πολλά χρόνια πριν τον γνωρίσω κλείστηκα στον εαυτό μου, απέφευγα τις σχέσεις με άντρες και τους φοβόμουν κι ακόμα τους φοβάμαι... Η επίθεση αυτή δεν ολοκληρώθηκε με την έννοια ότι δεν υπήρξε ολοκληρωμένη σεξουαλική επαφή αλλά ακόμα κι έτσι τα όσα έγιναν με τρόμαξαν πολύ... Κι όταν γνώρισα τον πρώην μου λόγω ενός άλλου συμβάντος, ενός άγαρμπου πεσίματος (από άλλο άτομο σε μια νυχτερινή έξοδο) θυμήθηκα εκείνη την επίθεση και δεν ήμουν καθόλου καλά, δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ και φοβόμουν πολύ, έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου εκείνο το βράδυ κι είχα κάνει μια δυο απόπειρες προσπαθώντας να γλιτώσω αλλά δεν τα κατάφερα γιατί πονούσα πάρα πολύ και δεν άντεξα να με τραυματίσω επαρκώς... Οπότε λόγω αυτού του φόβου δεν ήμουν εντάξει στις σεξουαλικές μου υποχρεώσεις και τον ταλαιπώρησα πολύ μ' αυτή την συμπεριφορά... Επίσης ίσως χωρίς να το συνειδητοποιώ σκεφτόμουν μόνο τον εαυτό μου, φέρθηκα εγωιστικά...
    Τώρα για το αν με κρατάει πίσω το παρελθόν με κρατάει εν μέρει γιατί δεν πιστεύω ότι θα βρω άλλον άντρα που θα μου φερθεί τόσο καλά και δεν θα θυμώνει όταν επειδή θυμάμαι τα παλιά και φοβάμαι δεν θα μπορώ να κάνω σεξ... Αλλά όσα χρόνια είμαι μόνη είχα βγει λίγα ραντεβού όμως έπεσα ακριβώς κατά σατανική σύμπτωση στον τύπο άντρα που δεν θέλω, αυτού που βιάζεται για το κρεβάτι οπότε δεν το συνέχισα...

    Θα ήθελα έναν άνθρωπο για συντροφιά αλλά μόνο αν δεν με πιέζει στο σεξουαλικό κομμάτι...

    Όσο για την συγχώρεση στον εαυτό μου, μου έκανα πολλά άσχημα... Αυτοτραυματισμούς, απόπειρες αυτοκτονίας με διάφορους τρόπους... Αυτά με κυνηγάνε σαν φαντάσματα...

    Το χέρι μου είναι τα ίδια χάλια, από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με έναν φυσικοθεραπευτή που μου σύστησαν...
    Λυπάμαι που σου συνέβη κάτι τόσο τραυματικό. Πιο πολύ λυπάμαι που ξεσπούσες στον εαυτο σου και σε τραυμάτιζες λεσ και φταις εσύ. Δεν φταις εσύ κοπέλα μου για ότι σου συνέβη, ούτε για τις απόπειρες που έκανες. Έχω καταλάβει ότι έχεις στη ζωή σου άτομα που σε αγαπάνε και σε χρειάζονται οπότε έχεις λόγο να συνεχίσεις να προσπαθεις.


    Ο πρώην σου τώρα χαίρομαι που δεν σε πίεσε στο σεξουαλικό αλλά σου έχει μείνει στη σκέψη ότι δεν ήσουν εντάξει στις υποχρεώσεις σου ?! ... Ποιες υποχρεώσεις? Αυτό αν το βλέπεις σαν υποχρέωση, καλύτερα να μην το κάνεις ποτέ. Δεν είναι ότι δεν ήσουν εσύ εντάξει λοιπον, είναι ότι στον σεξουαλικό τομέα θέλατε άλλα πράγματα.

    Ναι, μπορεις να βρεις τη συντροφικότητα σε άτομα που δεν τα ενδιαφέρει το σεξ. Πρόσεξε , όχι κάποιον που έχει σεξουαλική επιθυμία και κάνει πισω για χάρη σου... Γιατί παλι θα σου δημιουργηθουν τυψεις. Σου ταιριάζει άνθρωπος είτε με μικρή είτε με καθόλου επιθμία ώστε να περνάτε καλά και οι 2...

    Σου τα έκανες τα άσχημα ναι. Τα πλήρωσες όμως και τέλος. Εσυ θεωρεις ότι σου αξίζει να συνεχίζεις να πληρώνεις για κατι που πλήρωνες εδω και χρόνια? Γιατί εγω βλέπω ότι σου αξιζει και συγχώρεση και αγάπη για τον εαυτό σου.

  4. #3769
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Λυπάμαι που σου συνέβη κάτι τόσο τραυματικό. Πιο πολύ λυπάμαι που ξεσπούσες στον εαυτο σου και σε τραυμάτιζες λεσ και φταις εσύ. Δεν φταις εσύ κοπέλα μου για ότι σου συνέβη, ούτε για τις απόπειρες που έκανες. Έχω καταλάβει ότι έχεις στη ζωή σου άτομα που σε αγαπάνε και σε χρειάζονται οπότε έχεις λόγο να συνεχίσεις να προσπαθεις.


    Ο πρώην σου τώρα χαίρομαι που δεν σε πίεσε στο σεξουαλικό αλλά σου έχει μείνει στη σκέψη ότι δεν ήσουν εντάξει στις υποχρεώσεις σου ?! ... Ποιες υποχρεώσεις? Αυτό αν το βλέπεις σαν υποχρέωση, καλύτερα να μην το κάνεις ποτέ. Δεν είναι ότι δεν ήσουν εσύ εντάξει λοιπον, είναι ότι στον σεξουαλικό τομέα θέλατε άλλα πράγματα.

    Ναι, μπορεις να βρεις τη συντροφικότητα σε άτομα που δεν τα ενδιαφέρει το σεξ. Πρόσεξε , όχι κάποιον που έχει σεξουαλική επιθυμία και κάνει πισω για χάρη σου... Γιατί παλι θα σου δημιουργηθουν τυψεις. Σου ταιριάζει άνθρωπος είτε με μικρή είτε με καθόλου επιθμία ώστε να περνάτε καλά και οι 2...

    Σου τα έκανες τα άσχημα ναι. Τα πλήρωσες όμως και τέλος. Εσυ θεωρεις ότι σου αξίζει να συνεχίζεις να πληρώνεις για κατι που πλήρωνες εδω και χρόνια? Γιατί εγω βλέπω ότι σου αξιζει και συγχώρεση και αγάπη για τον εαυτό σου.
    Αχ Σπουργίτι, σήμερα νιώθω πάρα πολύ χάλια και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ για ν' απαντήσω σωστά... Νιώθω σχεδόν πανικό, δεν ξέρω γιατί... Όμως θα κάνω μια προσπάθεια...

    Για το ξέσπασμα στον εαυτό μου, τότε ένιωθα ότι δεν υπήρχε άλλη λύτρωση πέρα από τον θάνατο... Δεν μιλούσα σε κανέναν γι' αυτό και μάλλον δεν άντεχα το βάρος...

    Ναι, νομίζω πως υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που με θέλουν ζωντανή...

    Όσον αφορά τον πρώην μου, όπως είναι φυσικό ζητούσε μερικές φορές πράγματα αλλά αν του έλεγα πως δεν μπορώ δεν μου το επέβαλλε... Σ' αυτά τα θέματα ήταν πολύ καλός μαζί μου... Όσο για το χαρακτηρισμό "υποχρέωση", εννοώ ότι εφόσον ήμουν κοπέλα του δεν ήταν το σεξ κάτι που έπρεπε να κάνω; Το διευκρινίζω μήπως και κάτι δεν εξέφρασα σωστά...

    Τώρα γι' αυτό που λες ότι πρέπει να βρω κάποιον με μειωμένη ή και καθόλου επιθυμία, ίσως αυτή να είναι η ιδανική λύση...

    Κλείνοντας, θέλω να σε ρωτήσω κάτι... Είναι κάποια πράγματα που θέλω να πω αλλά δεν μπορώ δημόσια γιατί δυστυχώς υπάρχει η δυνατότητα να διαβάζουν κι άνθρωποι που δεν είναι μέλη... Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα για ν' ανταλλάξουμε e mail? Αν δεν θέλεις, να μου το πεις χωρίς δισταγμό, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #3770
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    αυτα εκει θα ειναι να τα κοιτας οποτε εχεις αναγκη να ξεφυγεις απο στεναχωριες κι σκοτουρες ελπιζω λιγο να βοηθανε ετσι .δε σε ρωτω προσωπικα γιατι αυτα θα τα κουβεντιαζεις με αυτους που θες κι νιωθεις ψυχικα πιο κοντα σου . εγω στο κομματι ομως αυτο μπορω να βοηθησω εμεσα να στελνω πραγματακια να περνας την ωρα σου εσυ κι οσοι ειν εδω κι θελουν λιγο να ξεφυγουν απ τα βασανα τους .


    Εκτιμώ και την βοήθεια και την διακριτικότητα σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3771
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αχ Σπουργίτι, σήμερα νιώθω πάρα πολύ χάλια και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ για ν' απαντήσω σωστά... Νιώθω σχεδόν πανικό, δεν ξέρω γιατί... Όμως θα κάνω μια προσπάθεια...

    Για το ξέσπασμα στον εαυτό μου, τότε ένιωθα ότι δεν υπήρχε άλλη λύτρωση πέρα από τον θάνατο... Δεν μιλούσα σε κανέναν γι' αυτό και μάλλον δεν άντεχα το βάρος...

    Ναι, νομίζω πως υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που με θέλουν ζωντανή...

    Όσον αφορά τον πρώην μου, όπως είναι φυσικό ζητούσε μερικές φορές πράγματα αλλά αν του έλεγα πως δεν μπορώ δεν μου το επέβαλλε... Σ' αυτά τα θέματα ήταν πολύ καλός μαζί μου... Όσο για το χαρακτηρισμό "υποχρέωση", εννοώ ότι εφόσον ήμουν κοπέλα του δεν ήταν το σεξ κάτι που έπρεπε να κάνω; Το διευκρινίζω μήπως και κάτι δεν εξέφρασα σωστά...

    Τώρα γι' αυτό που λες ότι πρέπει να βρω κάποιον με μειωμένη ή και καθόλου επιθυμία, ίσως αυτή να είναι η ιδανική λύση...

    Κλείνοντας, θέλω να σε ρωτήσω κάτι... Είναι κάποια πράγματα που θέλω να πω αλλά δεν μπορώ δημόσια γιατί δυστυχώς υπάρχει η δυνατότητα να διαβάζουν κι άνθρωποι που δεν είναι μέλη... Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα για ν' ανταλλάξουμε e mail? Αν δεν θέλεις, να μου το πεις χωρίς δισταγμό, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...
    Σου έστειλα πμ

  7. #3772
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    Κύκνος εχω καταλαβει πια ειν η θεση μου στους ανθρωπους κι κρατω την αποσταση που με κρατουν οι αλοι οχι γιατι αδιαφορω στο προβλημα τους που λενε στον αλον που θεωρουν πιο φιλο τους η κατι συζητάνε μα γιατι αν δε σέβεσαι τα ορια που σου βαζουν νοερα οι αλοι γινεσαι αγενης κι ενοχλητικος .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #3773
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Καλημέρα σε όλους!

    Έχω μέρες να γράψω κι είπα να δω τι κάνετε...

    Για μένα από θέμα διάθεσης είναι δύσκολη η σημερινή μέρα αλλά θα συνέλθω όσο προχωράει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #3774
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    γεια φιλαρακιιιιιιιιιιιι
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #3775
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γεια φιλαρακιιιιιιιιιιιι
    Τι κάνεις Άσπεργκερ;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #3776
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    οπως τα ξερεις αγαπη γλυκια εσυ το χερι οκ ??το παρεακι σου ο σκυλουκος οκ ?
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #3777
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    οπως τα ξερεις αγαπη γλυκια εσυ το χερι οκ ??το παρεακι σου ο σκυλουκος οκ ?
    Καλημέρα κορίτσι μου!

    Το χέρι είναι λίγο καλύτερα από θέμα πόνου προσωρινά γιατί ο γιατρός μου έδωσε αντιφλεγμονώδη αλλά ακόμα παιδεύομαι με φυσικοθεραπείες...

    Ο σκυλούκος κι αυτός κάνει την θεραπεία του, είναι καλά προς το παρόν...

    Πάντως να ξέρεις ότι δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις άσχημα που γράφεις εδώ
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #3778
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    φιλαρακι μου οκ οσο βλεπω οτι χωράω κι εγω εδω θα μιλαω χεχεχε εισαι καλύτερα με υπομονη θα περασει κι το θεμα με το χερι κι αυτο εχει σημασια.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #3779
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390



    "Στο ίδιο πάντα σκηνικό
    και στης ψυχής τον πανικό
    απόψε πνίγομαι, χρειάζομαι αέρα...

    Με ποια τραγούδια να σωθείς,
    με ποιους δικούς σου να βρεθείς
    και ποιαν αλήθεια τώρα πια να μαρτυρήσεις;"

    Έβαλα αυτό το τραγούδι εδώ τώρα γιατί οι στίχοι που επέλεξα με εκφράζουν απόλυτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #3780
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Σκέφτομαι ότι μερικές φορές διαβάζω πράγματα στο φόρουμ που αν και δεν αναφέρονται σ' εμένα μου ξυπνάνε αναμνήσεις, αμφιβολίες και με ταράζουν γιατί οι αναμνήσεις είναι άσχημες... Ξέρω ότι τώρα γράφω κάπως ξεκάρφωτα αλλά αυτό μου ήρθε στο μυαλό... Και δεν ξέρω αν είναι αρκετό το ότι έχω λιγότερη μυική δύναμη από έναν άντρα, αν είναι αρκετό το ότι δυσκολεύτηκα να ξεφύγω πριν προλάβει να με ακουμπήσει... Είχα πειστεί μετά από συζητήσεις ότι δεν έφταιξα σε κάτι αλλά τώρα μου τρύπωσε ξανά στο μυαλό η αμφιβολία που προσπάθησα πολύ να αποτινάξω... Ελπίζω να μην αρχίσω να έχω πάλι ενοχές γιατί αυτό δεν θα έχει καλά αποτελέσματα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •