Είναι κανείς εδώ; - Page 257
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 257 of 261 FirstFirst ... 157207247255256257258259 ... LastLast
Results 3,841 to 3,855 of 3913
  1. #3841
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    ΚΑΤΙ ΣΕ ΣΥΝΧΙΣΕ ΠΑΛΙ Ε ??ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΒΓΕΙς ΝΑ ΞΕΡΕΙς ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΙ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΊΛΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕς ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙς ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΤ .ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΈΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΠΑΛΕΥΕΙς ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΙ ΕΙΝ ΠΟΛΥ ΣΕΒΑΣΤΟ ΚΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #3842
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ΚΑΤΙ ΣΕ ΣΥΝΧΙΣΕ ΠΑΛΙ Ε ??ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΒΓΕΙς ΝΑ ΞΕΡΕΙς ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΙ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΊΛΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕς ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙς ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΤ .ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΈΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΠΑΛΕΥΕΙς ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΙ ΕΙΝ ΠΟΛΥ ΣΕΒΑΣΤΟ ΚΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ .
    Δεν με σύγχισε, με άγχωσε... Μιλούσα με την οδοντίατρο για να δούμε πότε θα κλείσουμε ραντεβού αλλά δεν είχε χρόνο και μου τα έλεγε πολύ γρήγορα και ζαλίστηκα... Θα την πάρω το απόγευμα που θα είναι πιο άνετα για να βγάλουμε άκρη...

    Όσο για τα ψώνια ήταν βασικά πράγματα που τα χρειαζόμασταν τώρα όπως γάλα... Ευτυχώς ένιωσα λίγο καλύτερα τελικά και ξεμπέρδεψα και μ' αυτά... Αρχικά φοβόμουν να βγω γιατί με τέτοια ζαλάδα φοβήθηκα μην πέσω κάτω στο δρόμο και σπάσω κι άλλα κόκαλα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3843
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    ζεις μονη δε εχεις αλα ατομα να σε στηρίζουν σε οτι περνας ?? η γιατρεσα ηταν κι δε μπορειτε να συνεννοηθείτε ε ?? μιλα της πιο μετα αν τη βρεις να ξερει κι αυτη πως να σε χειριστεί στο θεμα σου κι αν ειν σωστη θα σε βοηθήσει να μην νιωσεις εκει ασχημα οταν θα σου κανει στα δοντια οτι κανει τοτε .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #3844
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ζεις μονη δε εχεις αλα ατομα να σε στηρίζουν σε οτι περνας ?? η γιατρεσα ηταν κι δε μπορειτε να συνεννοηθείτε ε ?? μιλα της πιο μετα αν τη βρεις να ξερει κι αυτη πως να σε χειριστεί στο θεμα σου κι αν ειν σωστη θα σε βοηθήσει να μην νιωσεις εκει ασχημα οταν θα σου κανει στα δοντια οτι κανει τοτε .
    Όχι, ζω με τους γονείς μου... Κάνουν ότι καλύτερο μπορούν...

    Την γιατρό την πήρα αλλά θα με πάρει πίσω είπε οπότε περιμένω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #3845
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    εχεις τους γονεις κοντα μια χαρα θα ειν εκει νομιζω οταν εχεις φοβο η εχεις αναγκη συμπαράσταση εκει κοντα σου να τον κοιτας στα ματια κι να ξερεις οτι ειν εκει για σενα . οσο για τη γιατρεσα ε γυναικα ειναι θαρρώ θα σε νιωσει οτι φοβασε κι θα σε στηριξη ψυχολογικά .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #3846
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    318
    Ωχ, είναι να μην μπλέξεις με γιατρούς...
    Ελπίζω να σε πείρε τηλέφωνο κυκνε και να μην περιμένεις από Δευτέρα...


    Απαράδεκτη συμπεριφορά, τόση πολλή δουλειά έχουν και δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν. Να κλείσεις ραντεβού, να κάνεις εξετάσεις, να ξανά πάς και να περιμένεις ώρες και μέρες και αν έχει γραμματέα να ψάχνει δικαιολογίες... Να πονάς και να σου λένε περίμενε τηλέφωνο!!! Να μην μπορείς και να τους μιλήσεις, σε ξεπετανε και λένε πέρασε έξω...
    Asperger39 κάποιες φορές η ζωή σου τα φέρνει όλα μαζί, εγώ έχω αναρρωτική άδεια και τρέχω ένα μήνα για εμένα και για τους γονείς μου . Δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς τα ψυχολογικά σου, φοβάσαι, χρειάζεσαι υποστήριξη και είναι ένα σπίτι όλο προβλήματα. Μετά έρχεται και το βράδυ που σκέφτεσαι για πόσο ακόμα θα έχεις συμπαράσταση από τους γονείς, μετά τι θα γίνει.

  7. #3847
    Marilou
    Guest
    Καλημερα Κυκνακι μου ,πως εισαι ;

    καλύτερα το χερι οσο αφορα την διαχιεριση πονου;

    Χθες σε σκεφτηκα καποια στιγμη οταν μια κοπελα απο την σχολη μου επεσε και αυτη και χτυπησε τον ωμο της ....3 με 4 μηνες την ειπε ο γιατρος της πολυ υπομονη και μετα κανα χρονο θα ηρεμησει ...ατιμο πονος θελει πολυ υπομονη στο ευχομαι

  8. #3848
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Ωχ, είναι να μην μπλέξεις με γιατρούς...
    Ελπίζω να σε πείρε τηλέφωνο κυκνε και να μην περιμένεις από Δευτέρα...


    Απαράδεκτη συμπεριφορά, τόση πολλή δουλειά έχουν και δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν. Να κλείσεις ραντεβού, να κάνεις εξετάσεις, να ξανά πάς και να περιμένεις ώρες και μέρες και αν έχει γραμματέα να ψάχνει δικαιολογίες... Να πονάς και να σου λένε περίμενε τηλέφωνο!!! Να μην μπορείς και να τους μιλήσεις, σε ξεπετανε και λένε πέρασε έξω...
    Asperger39 κάποιες φορές η ζωή σου τα φέρνει όλα μαζί, εγώ έχω αναρρωτική άδεια και τρέχω ένα μήνα για εμένα και για τους γονείς μου . Δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς τα ψυχολογικά σου, φοβάσαι, χρειάζεσαι υποστήριξη και είναι ένα σπίτι όλο προβλήματα. Μετά έρχεται και το βράδυ που σκέφτεσαι για πόσο ακόμα θα έχεις συμπαράσταση από τους γονείς, μετά τι θα γίνει.
    Καλημέρα ΑΧ ΒΑΧ,

    δυστυχώς δεν με πήρε... Θα την ξαναπάρω εγώ την Δευτέρα... Δεν πονάω αλλά επειδή έσπασε το δόντι μου με γρατζουνάει στα ούλα... Επειδή κατάλαβε απ' το τηλέφωνο ποιο δόντι είναι μου είπε ότι πρέπει να το βγάλουμε...

    Κοίτα, αγενής δεν είναι η δικιά μου... Αλλά όντως έχει φορτωμένο πρόγραμμα και μου έχει κλείσει ραντεβού σε δέκα μέρες αλλά θέλω να δω μήπως βολέψει νωρίτερα γιατί μ' ενοχλεί το δόντι όπως σου είπα...

    Εσύ τι προβλήματα υγείας έχεις αν επιτρέπεται; Οι γονείς σου;

    Πάντως όντως εμένα τον τελευταίο καιρό μου έπεσαν όλα μαζί και κάπου κουράστηκα τη γκαντεμιά μου μέσα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #3849
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    εχεις τους γονεις κοντα μια χαρα θα ειν εκει νομιζω οταν εχεις φοβο η εχεις αναγκη συμπαράσταση εκει κοντα σου να τον κοιτας στα ματια κι να ξερεις οτι ειν εκει για σενα . οσο για τη γιατρεσα ε γυναικα ειναι θαρρώ θα σε νιωσει οτι φοβασε κι θα σε στηριξη ψυχολογικά .
    Καλημέρα Άσπεργκερ...

    Ναι, η αλήθεια είναι ότι οι γονείς μου βοηθάνε όσο μπορούν...

    Κι η γιατρός σε θέμα συμπεριφοράς καλή είναι, δεν παραπονιέμαι, αλλά εμένα με πιάνει σχεδόν πανικός σ' αυτή την καταραμένη καρέκλα... Πάντως χθες δεν με πήρε τελικά τηλέφωνο οπότε θα την πάρω πάλι εγώ την Δευτέρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #3850
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα Κυκνακι μου ,πως εισαι ;

    καλύτερα το χερι οσο αφορα την διαχιεριση πονου;

    Χθες σε σκεφτηκα καποια στιγμη οταν μια κοπελα απο την σχολη μου επεσε και αυτη και χτυπησε τον ωμο της ....3 με 4 μηνες την ειπε ο γιατρος της πολυ υπομονη και μετα κανα χρονο θα ηρεμησει ...ατιμο πονος θελει πολυ υπομονη στο ευχομαι
    Καλημέρα Μαριλού μου...

    Δεν είμαι πολύ καλά ούτε σωματικά ούτε ψυχολογικά... Το χέρι μου πονάει πολύ γιατί σταμάτησα τα αντιφλεγμονώδη, δεν κάνει να τα παίρνεις πολλές μέρες... Όμως την Τρίτη ξεκινάω φυσιοθεραπείες κι ελπίζω να βοηθηθώ...

    Σ' ευχαριστώ! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #3851
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Μαριλού μου...

    Δεν είμαι πολύ καλά ούτε σωματικά ούτε ψυχολογικά... Το χέρι μου πονάει πολύ γιατί σταμάτησα τα αντιφλεγμονώδη, δεν κάνει να τα παίρνεις πολλές μέρες... Όμως την Τρίτη ξεκινάω φυσιοθεραπείες κι ελπίζω να βοηθηθώ...

    Σ' ευχαριστώ! ♥
    Ναι δεν κανει να τα παιρνεις πολυ καιρο κανουν ζημια στο στομαχι μετα ..

    μπορεις ομως να παρεις ενα ντεπον 1000αρι αυτο δεν πειραζει αν πονας τοσο πολυ ...να φαναταστεις εγω τα ντεπον τα ειχα καραμελες τοτε με την δικη μου περίπτωση μεχρι να ηρεμησω απο τους πονους ....μου ειχε πει ο γιατρος τερμα τα αντιφλεγμονωδες αλλα το 1000αρι μπορουσα μεχρι και 2 την ημερα

  12. #3852
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ναι δεν κανει να τα παιρνεις πολυ καιρο κανουν ζημια στο στομαχι μετα ..

    μπορεις ομως να παρεις ενα ντεπον 1000αρι αυτο δεν πειραζει αν πονας τοσο πολυ ...να φαναταστεις εγω τα ντεπον τα ειχα καραμελες τοτε με την δικη μου περίπτωση μεχρι να ηρεμησω απο τους πονους ....μου ειχε πει ο γιατρος τερμα τα αντιφλεγμονωδες αλλα το 1000αρι μπορουσα μεχρι και 2 την ημερα
    Α, ωραία... Τότε θα το δω την Δευτέρα που ανοίγουν τα φαρμακεία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #3853
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    γεια φιλαρακι μου καλο πες τι εγινε με τη γιατρεσα ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #3854
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    318
    Marilu Εγώ έχω πρόβλημα με το χέρι... Και μετά από 7 εβδομάδες κουνάω με δυσκολία τα δάχτυλα δεν μπορώ να τα κλείσω...οι γονείς μου μεγαλώνουν και έχουν γεράματα, πόνους σε αρθρώσεις, φυσικοθεραπεία, αιματολογικές εξετάσεις που θέλουν φάρμακα για να μην είναι στο κόκκινο. Γαστρεντερολογικα προβλήματα, ακτινογραφίες, μαγνητικές και άγχος μεγαλώνουν και δεν συνεργάζονται, λένε πόσο θα ζήσω ακόμα. Δεν θέλουν επικοινωνία με γιατρούς, προτιμούν να ζούν με πόνο σαν κάτι φυσιολογικό για την ηλικία τους. Δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά φέτος δεν ξεκίνησε καλά η άνοιξη για εμένα... Είμαι και σε χωριό οπότε για όλα χρειάζεται μετακίνηση με αυτοκίνητο και με ένα χέρι....

  15. #3855
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    περνας κι εσυ δυσκολα φιλαρακι ΑΧΒΑΧ ολα περνουν απ σενα κι εχεις κι τα δικα σου προβληματα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •