Είναι κανείς εδώ; - Page 96
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 96 of 284 FirstFirst ... 46869495969798106146196 ... LastLast
Results 1,426 to 1,440 of 4253
  1. #1426
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Καλημέρα σε όλους κι από μένα!

    Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ας το κάνει...πέρασα μια εφιαλτική νύχτα, φοβόμουν τόσο που σε κάποια φάση έτρεμα...και πιθανόν να μείνω κι απόψε μόνη και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω, πείτε μου κάποιον τρόπο σας παρακαλώ! Δεν το αντέχω κι απόψε αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1427
    Κυκνακι μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω αλλα διανυω εναν δυσκολο μηνα και εγω.
    Στα πολυ δυσκολα αν θυμαμαι σωστα σου εχουν συστησει σταγονες;

    κουραγιο ελπιδα πεισμα αγωνας κυκνακι μου !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #1428
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακι μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω αλλα διανυω εναν δυσκολο μηνα και εγω.
    Στα πολυ δυσκολα αν θυμαμαι σωστα σου εχουν συστησει σταγονες;

    κουραγιο ελπιδα πεισμα αγωνας κυκνακι μου !
    Χάπι cc μου, όχι σταγόνες...αν δω τα ίδια κι απόψε θα το πάρω από νωρίς γιατί χθες έφτασε 11 η ώρα κι εγώ να τρέμω σαν το φύλλο και να παίρνω τηλέφωνο όπου μπορούσαν να με βοηθήσουν αλλά δεν το σήκωνε κανείς κι απογοητεύτηκα πάρα πολύ κι έγινα χειρότερα, βέβαια ήταν κι η ώρα τέτοια...καλά όχι ότι είχα και κανέναν ολόκληρο τηλεφωνικό κατάλογο για επιλογή, δυο άτομα ήταν όλα κι όλα...μάλλον υπερίτιμησα τις δυνάμεις μου που πίστευα ότι θα είμαι καλά κι ότι θα δω και ταινία τρομάρα μου...
    Τώρα δεν μπορώ ν' αναπνεύσω από την ταραχή μου...
    Εσύ τι έχεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #1429
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    24
    Καλημέρα!
    Και μένα η χτεσινή μου νύχτα δεν ήταν απτις καλύτερες. Ξύπνησα μες τη νύχτα και στριφογύρναγα στο κρεβάτι προσπαθώντας να διώξω τις άσχημες σκέψεις. Προσωπικά δεν πέρνω χάπια. Έχω τα ανθοιάματα μπαχ που είναι φυτικά και με χαλαρώνουν.

    Κύκνε, οι σωστές αναπνοές βοηθάνε!
    Προσπάθησε να συγκεντρωθείς, εισπνέοντας απο την κοιλία, κράτα 5 δευτερα την αναπνοή σου και εξέπνευσε αργά, οραματιζόμενη οτι διώχνεις όλα τα άσχημα απο μέσα σου με την εκπνοή σου.
    Πολλές φορές ξεχνάμε να αναπνεύσουμε και πνιγόμαστε απο μόνοι μας και αυτό μας προκαλεί πανικό.

  5. #1430
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by nastaz View Post
    Καλημέρα!
    Και μένα η χτεσινή μου νύχτα δεν ήταν απτις καλύτερες. Ξύπνησα μες τη νύχτα και στριφογύρναγα στο κρεβάτι προσπαθώντας να διώξω τις άσχημες σκέψεις. Προσωπικά δεν πέρνω χάπια. Έχω τα ανθοιάματα μπαχ που είναι φυτικά και με χαλαρώνουν.

    Κύκνε, οι σωστές αναπνοές βοηθάνε!
    Προσπάθησε να συγκεντρωθείς, εισπνέοντας απο την κοιλία, κράτα 5 δευτερα την αναπνοή σου και εξέπνευσε αργά, οραματιζόμενη οτι διώχνεις όλα τα άσχημα απο μέσα σου με την εκπνοή σου.
    Πολλές φορές ξεχνάμε να αναπνεύσουμε και πνιγόμαστε απο μόνοι μας και αυτό μας προκαλεί πανικό.
    Καλημέρα nastaz και καλώς ήρθες στο φόρουμ!

    Αυτό με τις σωστές αναπνοές ποτέ δεν το κατάφερα...αλλά δεν φταίει αυτό που αναπνέω έτσι, ο φόβος μου φταίει, φοβάμαι πολύ όταν είμαι ολομόναχη για πολλές ώρες κι ειδικά τη νύχτα και τώρα είμαι επηρεασμένη από χθες και δεν μπορώ να σταματήσω να τρέμω...αυτό που χρειάζομαι τώρα είναι παρέα, κάπου να μιλήσω...όποιος μπορεί ας μου κρατήσει συντροφιά μέχρι να περάσει η κρίση...θα λείψω για λιγάκι αλλά θα ξανάρθω, γράψτε εσείς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1431
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    24
    Μπορείς να στείλεις προσωπικό μήνυμα απο εδώ? Όπως κατάλαβες ως καινούρια δεν τα ξέρω τα κόλπα!
    Στείλε μου να τα πούμε!

  7. #1432
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by nastaz View Post
    Μπορείς να στείλεις προσωπικό μήνυμα απο εδώ? Όπως κατάλαβες ως καινούρια δεν τα ξέρω τα κόλπα!
    Στείλε μου να τα πούμε!
    Δυστυχώς δεν μπορώ ακόμα γιατί επειδή είσαι καινούριο μέλος και δεν έχεις συμπληρώσει ακόμα τα 50 ποστ, δεν γίνεται τεχνικά να σου στείλω προσωπικό μήνυμα... Οπότε αν θέλεις, γράφε μου εδώ προς το παρόν για να τα συμπληρώσεις κιόλας και μετά να τα λέμε κι από προσωπικά μηνύματα αν θέλεις...

    Πήγα κι αγόρασα παγωτό για ύστερα για ν' ανακουφιστώ...και τώρα ο γάτος μου γκρινιάζει πάλι για φαγητό...τι αχόρταγος!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #1433
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    24
    Ααα έχω μέλλον ακόμα! Άλλα 42 πόστ! Και εγώ δύο γάτες θηλυκές έχω για παρέα! Στειρωμένες και πεινάνε αρκετά!

  9. #1434
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    24
    Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπετε? Για να δώ πόσο κοντά είμαστε!

  10. #1435
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by nastaz View Post
    Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπετε? Για να δώ πόσο κοντά είμαστε!
    38, εσύ;

    Κι εμένα στειρωμένος είναι αλλά παρόλα αυτά νομίζει πως μπορεί ακόμα να ζευγαρώσει και χρησιμοποιεί έναν λούτρινο αρκούδο που έχω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #1436
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    24
    Χαχαχα πλάκα θα έχει! Εγώ είμαι 30. Και οι γατούλες μου ενός και 6 χρονών
    Αγαπώ όταν έρχονται το βράδυ και κοιμούνται μαζί μου. Με ηρεμεί...

  12. #1437
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by nastaz View Post
    Χαχαχα πλάκα θα έχει! Εγώ είμαι 30. Και οι γατούλες μου ενός και 6 χρονών
    Αγαπώ όταν έρχονται το βράδυ και κοιμούνται μαζί μου. Με ηρεμεί...
    Καλημέρα!

    Εντάξει, δεν έχουμε και μεγάλη διαφορά ηλικίας...Ο δικός μου γάτος (Τζέρυ τον λένε, τις δικές σου είναι 18 χρονών, παππούλης...χθες φοβήθηκε επειδή έβρεχε και κρύφτηκε κάτω απ' το κρεβάτι μου ο γλυκός μου... ♥

    Ευτυχώς χθες ήμουν κι εγώ τυχερή κι ο αδελφός μου είχε ρεπό οπότε έμεινε στο πατρικό μας και δεν κοιμήθηκα μόνη μου, τι καλά! Δεν ξέρω πως θα την πάλευα...αλλά πρέπει να τον ξεπεράσω αυτό το φόβο, έχεις καμιά ιδέα πώς;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #1438
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by nastaz View Post
    Καλημέρα!

    Κύκνε, οι σωστές αναπνοές βοηθάνε!
    Προσπάθησε να συγκεντρωθείς, εισπνέοντας απο την κοιλία, κράτα 5 δευτερα την αναπνοή σου και εξέπνευσε αργά, οραματιζόμενη οτι διώχνεις όλα τα άσχημα απο μέσα σου με την εκπνοή σου.
    Πολλές .
    εγω παντως εχω μια πιο απλη λυση συνηθιζεις να κατσικωνεσαι σε ενα καναπε που μιαζει με κρεβατι και τελικα καπια στιγμη σε παιρνει ο υπνος απο μονος του
    πχ σε καρακλα μπορεις να κοιμηθεις? μαλον δυσκολο.. εγω εχω παθει φρικη με τα σκληρα στρωματα μου ειναι αδυνατον να κοιμηθω σ αυτα.

  14. #1439
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Γεια σας, είναι κανείς εδώ να μιλήσω; Μόλις έμεινα μόνη στο σπίτι και χρειάζομαι κάποιον...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #1440
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Γεια σας, είναι κανείς εδώ να μιλήσω; Μόλις έμεινα μόνη στο σπίτι και χρειάζομαι κάποιον...
    γεια σου κυκνε κι εγω μονη ειμαι προς το παρον τι κανεις?
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •