Είναι κανείς εδώ; - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 267 FirstFirst ... 891011122060110 ... LastLast
Results 136 to 150 of 4002
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ειναι αφανταστη κουραση...δεν μπορεις να φανταστεις. ακομη και τωρα με το κρυωμα που ολος ο κοσμος ειναι αρρωστος εγω σκεφτομαι τα χειροτερα. σε ευχαριστώ. μακαρι να νιωσουμε ολοι καλυτερα συντομα

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,441
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    ειναι αφανταστη κουραση...δεν μπορεις να φανταστεις. ακομη και τωρα με το κρυωμα που ολος ο κοσμος ειναι αρρωστος εγω σκεφτομαι τα χειροτερα. σε ευχαριστώ. μακαρι να νιωσουμε ολοι καλυτερα συντομα
    Κι ότι το σκεφτόμουν να σου γράψω στο προηγούμενο ποστ μου να μην βάζεις με το μυαλό σου άλλες αρρώστιες...και πραγματικά μην το κάνεις, δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει καθόλου αυτό που θα πω αλλά χωρίς φυσικά να είμαι γιατρός πιστεύω πως είναι ένα απλό κρύωμα αφού το σύμπτωμα είναι μόνο ο βήχας (κι εγώ πρέπει να ψιλοκρύωσα, χθες φτερνιζόμουν). Πόσες μέρες τον έχεις;

    Ναι, μακάρι να νιώσουμε όλοι καλύτερα, δεν αντέχεται η ψυχική ταλαιπωρία...Εγώ νιώθω ένα βάρος στην ψυχή μου που με ρίχνει τρομερά...αλλά κάνω προσπάθειες για να συνέλθω, για παράδειγμα έκανα χθες κράτηση σε μια ταινία και το πρωί μου ήρθε μήνυμα από το βίντεο κλαμπ ότι είναι διαθέσιμη και χάρηκα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ετσι ειναι μικρα βηματα μικρες χαρες σιγα σιγα... ναι το ξερω οτι υπαρχει μια ιωση με βηχα. ξεκινησε το σαββατο σημερα λιγοτερο αλλα μου εμεινε πονολαιμος...

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,441
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    ετσι ειναι μικρα βηματα μικρες χαρες σιγα σιγα... ναι το ξερω οτι υπαρχει μια ιωση με βηχα. ξεκινησε το σαββατο σημερα λιγοτερο αλλα μου εμεινε πονολαιμος...
    Ελπίζω ν' αντέξω ψυχολογικά ως το βράδυ που θα τη δω...γιατί αυτή τη στιγμή νιώθω απαίσια...θέλω να μου κάνω πάλι κακό από το τόσο άγχος κι αβεβαιότητα που νιώθω, δεν αντέχω!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    καταλαβαινω την κουραση. πιστεψε με αλλα δωσε στον εαυτο σου 20 λεπτακια ηρεμιας...κλεισε λιγο τα ματια σου αν σε βοηθαει...

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,441
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    καταλαβαινω την κουραση. πιστεψε με αλλα δωσε στον εαυτο σου 20 λεπτακια ηρεμιας...κλεισε λιγο τα ματια σου αν σε βοηθαει...
    Μπα, έτσι και ξαπλώσω τότε είναι που θα με κατακλύσει αυτή η επιθυμία το ξέρω από το παρελθόν...θα παίξω ένα παιχνίδι στο ίντερνετ μήπως και με βοηθήσει...αφού αυτό για το οποίο είμαι αβέβαιη παραμένει έτσι και με βασανίζει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο γατος δεν ειναι εκει γυρω ? ασχολησου μαζι του , ριξτου μπαλακι να στο ξαναφερει , πηγαινε τον καμμια βολτα στην ταρατσα , να δει την θεα το ζωο , εχουν γουστο οι γατοι . Οταν ειχα γατο , επαιζα πολυ μαζι του , του πεταγα λαστιχακια , εκνευριζοταν και τατρωγε !!!

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,441
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ο γατος δεν ειναι εκει γυρω ? ασχολησου μαζι του , ριξτου μπαλακι να στο ξαναφερει , πηγαινε τον καμμια βολτα στην ταρατσα , να δει την θεα το ζωο , εχουν γουστο οι γατοι . Οταν ειχα γατο , επαιζα πολυ μαζι του , του πεταγα λαστιχακια , εκνευριζοταν και τατρωγε !!!
    Τώρα που μου το είπες πήγα να δω που είναι και κοιμάται στο μπαλκόνι του καλού καιρού...
    Καλά, στην ταράτσα δεν θα ανέβαινα έτσι όπως νιώθω τώρα γιατί το πιθανότερο είναι ν' άφηνα τον γάτο κάτω και να πηδούσα...έχω περάσει και τέτοια τάση στο παρελθόν αλλά όλες οι ταράτσες ήταν κλειδωμένες...όπου ήταν αρκετά ψηλά...
    Το αγαπημένο παιχνίδι του δικού μου είναι να νομίζει πως ζευγαρώνει μ' έναν μεγάλο λούτρινο αρκούδο που έχω...μου τον έχει τσουρομαδήσει και δεν υπάρχει ίδιος ακριβώς πια για να έπαιρνα έναν καινούριο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #144
    Κυκνε, πως παει ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,441
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνε, πως παει ?
    Όχι και τόσο καλά... Θέλω να κλάψω, κλαψουρίζω σαν πληγωμένο κουτάβι κι ακόμα δεν νιώθω απόλυτα ασφαλής...νιώθω δυστυχισμένη τώρα...
    Πήρα το αντικαταθλιπτικό και το αντιψυχωσικό μου τώρα, σ' αυτά ελπίζω να νιώσω καλύτερα...
    Και με πονάει η κοιλιά μου ή από την καταραμένη την περίοδο ή κρύωσα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #146
    Κυκνε μου, ορμονες ειναι αυτες, μας ριχνουν... θα περασει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,441
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνε μου, ορμονες ειναι αυτες, μας ριχνουν... θα περασει.
    Λες να φταίει κι η περίοδος δηλαδή που είμαι τόσο χάλια;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #148
    Οι ορμονες, συν την απορρυθμιση της θεραπειας, συν τις αναμνησεις που φερνουν πονο, ε... ολα μαζι φερνουν ενα πολυ εντονο συναισθημα, υπομονη και θα περασει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,441
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Οι ορμονες, συν την απορρυθμιση της θεραπειας, συν τις αναμνησεις που φερνουν πονο, ε... ολα μαζι φερνουν ενα πολυ εντονο συναισθημα, υπομονη και θα περασει.
    Αχ, άντε να τελειώνει γιατί ζορίζομαι πολύ...πάντως πες μου καμιά ιδέα για να μου φύγουν οι αυτοκαταστροφικές σκέψεις, δεν θέλω να πάρω σήμερα aloperidin γιατί θα μου φέρει υπνηλία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #150
    Κυκνε μου, μην πειραματιζεσαι με την θεραπεια σου, για ενδεχομενη αλλαγη καλο ειναι να το συζητησεις. Αυτες οι ουσιες, οπως ολες οι αλλες, μπαινουν στην κυκλοφορια μας και κανουν τη δουλεια τους, αν αλλαζεις την ωρα τις μερες κτλ θα σε φερνουν πισω. Καταλαβαινω το -δεν θελω να το παρω- αλλά η εμπειρια μου, μου εχει δειξει οτι καλο ειναι να ειμαστε συνεπης στην αγωγη μας μεχρι να φτασουμε σε ενα επιπεδο σχετικα καλο. πλιιιιιζ προσεχε
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 10 of 267 FirstFirst ... 891011122060110 ... LastLast

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •