Είναι κανείς εδώ; - Page 149
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 149 of 282 FirstFirst ... 4999139147148149150151159199249 ... LastLast
Results 2,221 to 2,235 of 4229
  1. #2221
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,542
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Καλησπερα!!!αργησα λιγο!!εγω διαφωνω!!γιατι να βρει καποιον που δεν μπορει??η ιδια δεν θελει να κανει γτ εχει μια ασχημη εμπειρια!συγνωμη αλλα κατι πρεπει να κανει να το αντιμετωπισει αυτο!!ολο κ κατι θα της θυμιζει ολο το σκηνικο!!κυκνακι μου ηθελα να σε ρωτησω τα παιδικα σου χρονια πως ηταν?!αλλαξες συμπεριφορα μετά το γεγονος?αν δεν θες να μου πεις δεν με πειραζει!
    Κι εγώ άργησα λίγο...

    Κοίτα, δεν είχα πολύ ευτυχισμένα παιδικά χρόνια γιατί δεχόμουν bullying από κάποιους συμμαθητές μου...μέχρι και ξύλο έπεφτε...

    Όσο για το γεγονός που λες ναι, η συμπεριφορά μου άλλαξε ριζικά, εγώ άλλαξα κι έγινα κάποια άλλη...από εκεί που ήμουν αθώα και πίστευα ότι ο κόσμος είναι καλός έγινα δύσπιστη, κλείστηκα στον εαυτό μου κι αποφάσισα ότι δεν θέλω σχέσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2222
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,542
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    ανατρέχοντας προς τα πίσω τα θέματα της φίλης μας μήπως και κατανοήσω, δεν είδα πουθενά να αναφέρει τί της συνέβη ακριβώς που τη σημάδεψε, λέει κάτι γενικό που δεν είναι αρκετό νομίζω να σημαδέψει μια ζωή έτσι όπως ακροθιγώς αναφέρεται. ωστόσο αυτό το γεγονός της επηρέασε δραματικά το γενετήσιο κομμάτι (και όχι μόνον). επομένως, πάντα κατά τη γνώμη μου βέβαια (πολύ θα ήθελα να ακούσω έναν ειδικό πώς το βλέπει), αυτό το τμήμα του εαυτού πρέπει να κινηθεί ήπια μπροστά. σέβομαι τους φόβους της, πρέπει η ίδια να τους ξεπεράσει, αλλά νομίζω ότι αν της πω "Γίνε πρώτα καλά και αυτό το μέρος του εαυτού σου θα το δεις μετά", της στερώ ένα μέρος του ονείρου της και έχει ανάγκη το όνειρο. από την άλλη, μια κοινή διαδρομή με έναν άνθρωπο δεν μοιάζει αυτή τη στιγμή αντικειμενικά εφικτή χωρίς το γενετήσιο κομμάτι.
    Δεν τολμώ να το αναφέρω πια με λεπτομέρειες Τόνια γιατί φοβάμαι, για μήνες ολόκληρους παλιότερα το έβλεπα κάθε βράδυ στο όνειρο μου κι αυτός ήταν ο λόγος που ξεκίνησα αυτοτραυματισμούς κι απόπειρες για να γλιτώσω από το μαρτύριο κι αν το διηγηθώ ξανά τρέμω ότι θα ξανασυμβεί το ίδιο, δεν αντέχω πια να το θυμάμαι...
    Θα το πω όσο πιο διακριτικά μπορώ, μιλάμε για σεξουαλική επίθεση...αυτό αντέχω να πω μόνο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #2223
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339

    Είναι κανείς εδώ;

    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν τολμώ να το αναφέρω πια με λεπτομέρειες Τόνια γιατί φοβάμαι, για μήνες ολόκληρους παλιότερα το έβλεπα κάθε βράδυ στο όνειρο μου κι αυτός ήταν ο λόγος που ξεκίνησα αυτοτραυματισμούς κι απόπειρες για να γλιτώσω από το μαρτύριο κι αν το διηγηθώ ξανά τρέμω ότι θα ξανασυμβεί το ίδιο, δεν αντέχω πια να το θυμάμαι...
    Θα το πω όσο πιο διακριτικά μπορώ, μιλάμε για σεξουαλική επίθεση...αυτό αντέχω να πω μόνο...
    σε καταλαβαίνω καλή μου. δεν είναι ανάγκη να πεις τίποτε παραπάνω, νομίζω πως καταλαβαίνω τί έγινε. ο θεραπευτής σου θα σου πει αν πρέπει να το πεις με το όνομά του για να το αντιμετωπίσεις και αν αυτή η ομολογία θα είναι λυτρωτική.
    και μου αρέσει που σε λένε κύκνο.
    να ησυχάσεις τώρα και να κοιμηθείς. αύριο είναι μέρα γιορτής. πολλά φιλιά για καληνύχτα :-)

    https://youtu.be/2yHgImYkFoU
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  4. #2224
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,542
    Καλημέρα σε όλες!

    Τόνια, πολύ ωραίο το τραγούδι...αγαπημένο! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #2225
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    37
    Καλημέρα και Χρονιά πολλά ελπίζω να περάσετε ένα όμορφο Σαβ/κο

  6. #2226
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  7. #2227
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,542
    Καλησπέρα pink floyd, τι κάνεις;

    Εγώ σκατά, αδιαθέτησα πριν λίγο και δεν νιώθω καλά...αλλά πριν πήγα πάλι στο πάρκο να χαζέψω τα σκυλάκια...και το ένα που πέτυχα είχε πάει σε μια οικοδομή παραδίπλα και κοιμόταν σε λίγο περίεργη θέση και τρόμαξα λίγο στην αρχή μήπως έπαθε κάτι αλλά ευτυχώς όχι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #2228
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα pink floyd, τι κάνεις;

    Εγώ σκατά, αδιαθέτησα πριν λίγο και δεν νιώθω καλά...αλλά πριν πήγα πάλι στο πάρκο να χαζέψω τα σκυλάκια...και το ένα που πέτυχα είχε πάει σε μια οικοδομή παραδίπλα και κοιμόταν σε λίγο περίεργη θέση και τρόμαξα λίγο στην αρχή μήπως έπαθε κάτι αλλά ευτυχώς όχι...
    Εγω πηγα για ενα καφεδακι με την παρεα μου!περασα ωραια,ειδα κ κοσμο λογω ημερας!!σε ενα σημειο ειδα πολλες γατες μαζι,μονο μια δεν φοβοταν κ ηρθε κοντα μου!!μια χοντρουλα,μες στο ναζι ηταν!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  9. #2229
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,542
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Εγω πηγα για ενα καφεδακι με την παρεα μου!περασα ωραια,ειδα κ κοσμο λογω ημερας!!σε ενα σημειο ειδα πολλες γατες μαζι,μονο μια δεν φοβοταν κ ηρθε κοντα μου!!μια χοντρουλα,μες στο ναζι ηταν!
    Μου αρέσουν κι οι γάτες, ειδικά όταν είναι χαδιάρες! ♥ Πριν λίγο γύρισα από το dvd club και στο δρόμο είδα τον φίλο μου όπως τον αποκαλώ, έναν αδέσποτο πολύ χαδιάρη γάτο που ταΐζει μια κυρία (είναι κι άλλες που τα αγαπάνε και τα φροντίζουν ευτυχώς εκτός από τη μαμά μου κι εμένα στη γειτονιά).

    Αλλά με πόνεσε πάλι η μέση μου, αγκαλιά με τα παυσίπονα θα είμαι σήμερα μου φαίνεται...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #2230
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μου αρέσουν κι οι γάτες, ειδικά όταν είναι χαδιάρες! ♥ Πριν λίγο γύρισα από το dvd club και στο δρόμο είδα τον φίλο μου όπως τον αποκαλώ, έναν αδέσποτο πολύ χαδιάρη γάτο που ταΐζει μια κυρία (είναι κι άλλες που τα αγαπάνε και τα φροντίζουν ευτυχώς εκτός από τη μαμά μου κι εμένα στη γειτονιά).

    Αλλά με πόνεσε πάλι η μέση μου, αγκαλιά με τα παυσίπονα θα είμαι σήμερα μου φαίνεται...

    Παρε κανα παυσιπονο να ηρεμησεις!!εγω προσπσθω οσο γινετε να μην παρω!σημερα το πρωι με ποναγε το κεφαλι μου κ πηρα ενα ντεπον,αν το αφηνα θα με πιανε πολυ ασχημα!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  11. #2231
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,542
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Παρε κανα παυσιπονο να ηρεμησεις!!εγω προσπσθω οσο γινετε να μην παρω!σημερα το πρωι με ποναγε το κεφαλι μου κ πηρα ενα ντεπον,αν το αφηνα θα με πιανε πολυ ασχημα!
    Θα πάρω σε λίγο, ναι...
    Εξαρτάται από την αντοχή σου στον πόνο, αν αντέχεις καλά κάνεις και τα αποφεύγεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #2232
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    α καλά, οκ, να είσαι καλά, καλό βράδυ
    Kαλο βραδυ κι σε σενα ........

  13. #2233
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Παρε κανα παυσιπονο να ηρεμησεις!!εγω προσπσθω οσο γινετε να μην παρω!σημερα το πρωι με ποναγε το κεφαλι μου κ πηρα ενα ντεπον,αν το αφηνα θα με πιανε πολυ ασχημα!
    Μην το παρακανεις με τα παυσιπονα, ακομα και το ' αθωο ' ντεπον , προσβαλλει ασχημα το σηκωτι ......

  14. #2234
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα σε όλες!

    Τόνια, πολύ ωραίο το τραγούδι...αγαπημένο! [emoji813]
    γειαααα [emoji173]
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  15. #2235
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    ε ρε Μακ, η ηλικία μου... έβαλα και αριθμούς μπροστά :-)
    ναι, κατάστρωσα τη ζωή μου παράγραφο-παράγραφο με ηλικίες μπροστά, από .. έως..
    στην ηλικία μου μόνο ένα πράγμα μπορώ να προβλέψω μετά βεβαιότητος για το μέλλον ;-)

    Σε οποιαδηποτε ηλοκια , παντα μονο ενα πραμα μπορεις να προβλεψεις , Τονια ....

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •