Πιστευετε οτι η αγαπη σε μια σχεση ερχεται σε ολους;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306

    Πιστευετε οτι η αγαπη σε μια σχεση ερχεται σε ολους;

    Στις σχεσεις που εχω κανει μεχρι στιγμης απλα μου αρεσαν ουτε καψουρα ουτε ερωτας ουτε αγαπη υπηρχε σε αυτες.Ερχομασταν πιο κοντα καπως στον ερωτικο τομεα αλλα και παλι μεχρι εκει.Πιστευετε οτι καθε ατομο βρισκει τη σχεση που να υπαρχει αγαπη και να ειναι ευτυχισμενοι;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν ειναι ολοι τοσο τυχεροι . Καποιοι συμβιβαζονται με κατι υποδεεστερο , χωρις να το ξερουν . Ειναι και τυχη και ατυχια ναχεις ζησει ενα μεγαλο ερωτα , μετα δεν συμβιβαζεσαι με κατι λιγοτερο .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Exeis dikio mcgyver apla otan vreis tin kopela pou yparxei anamesa sas agapi kaneis oti mporeis na eiste mazi gia mia zwi afou exete eftyxia.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    θεσσαλια
    Posts
    97
    Εγώ νομίζω ότι δεν μάθαμε να αγαπάμε με σωστό τρόπο συνολικά σαν κοινωνίες....και το κακό συνεχίζεται με τραγικό τρόπο όπως βλέπουμε ....άλλοι αγαπάνε περισότερο τον εαυτό τους άλλοι περισότερο τους άλλους και άλλοι ίσως δεν αγαπάνε τίποτα..όλα έχουν προχωρήσει μπροστά εις βάρος της αγάπης....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ειναι και το ποσο επιτρεπεις να δινεσαι πραγματικα σε όλο αυτο... ερωτευομαι ναι...δεν εχει απολαυση για μενα το υποδεεστερο..και δεν θελω να συμβιβαζομαι στα λιγα... θελω να το ζω ψυχη και σωμα..και ας κρατησει 1 μερα δεν εχει σημασια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Στις σχεσεις που εχω κανει μεχρι στιγμης απλα μου αρεσαν ουτε καψουρα ουτε ερωτας ουτε αγαπη υπηρχε σε αυτες.Ερχομασταν πιο κοντα καπως στον ερωτικο τομεα αλλα και παλι μεχρι εκει.Πιστευετε οτι καθε ατομο βρισκει τη σχεση που να υπαρχει αγαπη και να ειναι ευτυχισμενοι;
    τι ηλικια εχεις και για ποσες σχεσεις μεχρι τωρα, μιλαμε?
    αλλο το παθος κι αλλο η αγαπη.
    η αγαπη προκυπτει οταν υπαρξει κοινη πορεια, χρονος δηλαδη, συναισθηματα και δεσιμο.
    αν ξεκινησεις ομως μια σχεση χλιαρα και χωρις παθος, το πιο πιθανο ειναι να την χαλασεις πρωτου φτασεις στο δεσιμο.
    δοκιμασε με σχεσεις που σε απογειωνουν ερωτικα και με ατομα που και εκτιμας και ερωτευεσαι, οχι χλιαρες καταστασεις, αδιαφορες γνωριμιες και ξεπετες... ;)

    εκτος αυτων, η αγαπη ειναι ικανοτητα.
    δεν ειναι κατι που σου ερχεται ουρανοκατεβατο η σου "τυχαινει".
    αν μπορεις να αγαπησεις και πρωτιστως τον εαυτο σου, θα αγαπησεις κι αλλον/ους..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post

    αν μπορεις να αγαπησεις και πρωτιστως τον εαυτο σου, θα αγαπησεις κι αλλον/ους..

    Πολυ σωστη διαπιστωση , ρεμ .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Ειμαι 33 και μιλαμε για 15 σχεσεις που κρατησαν για καποιους μηνες.Δεν ειναι θεμα συμβιβασμου ισα ισα που για αυτο σταματουσε το ολο θεμα επειδη δεν θελω να εχω μια σχεση απλα για να περναω την ωρα μου.Οι σχεσεις αυτες ειναι κοπελες που μου αρεσαν οποτε δεν τις κοροιδεψα σε κατι πιστευα οτι στην πορεια θα υπαρχει καψουρα,ερωτας ισως και αγαπη αλλα δεν ταιριαζαμε οποτε δεν ηθελα να κραταει κατι τετοιο μονο για σαρκικη απολαυση.Με ενδιαφερει να εχουμε αγαπη με καποια κοπελα σε μια καλη σχεση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    η αγαπη ερχεται στην πορεια αυτο ειναι γνωστο πιστευω σε ολουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    αμα καθεσαι συζητασ και δεν βαριεσαι εχεισ καλε πιθανοτητεσ να αγαπησεισ
    νομιζω αμα βρισκετε παντα κατι να πειτε οταν πατε για καφε υπαρχει επικοινωνια και μετα ειναι η διαρκεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Καθομαι και συζηταω με τις κοπελες με τις ωρες ειμαι καλος συνομιλητης οταν βγαινουμε αλλα και παλι δεν δημιουργουνται συναισθηματα αγαπης ετσι.Υπαρχει ελξη,υπαρχει ποθος σου αρεσει αλλα ουτε καψουρα ουτε ερωτας ουτε αγαπη κανενα απο αυτα τα υπεροχα αισθηματα δεν παρουσιαζοταν κατα τη διαρκεια των σχεσεων μου.

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Η αγάπη είναι ελάττωμα.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Ωραια εγω που δεν ειχα αυτο το υπεροχο ελαττωμα της αγαπης στις σχεσεις που εκανα δεν ειμαι και τοσο ικανοποιημενος απο αυτο.Θα προτιμουσα να βρω καποια σχεση που να αγαπιομαστε οσο πιο πολυ γινεται και να ειμαστε μαζι για μια ζωη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Καθομαι και συζηταω με τις κοπελες με τις ωρες ειμαι καλος συνομιλητης οταν βγαινουμε αλλα και παλι δεν δημιουργουνται συναισθηματα αγαπης ετσι.Υπαρχει ελξη,υπαρχει ποθος σου αρεσει αλλα ουτε καψουρα ουτε ερωτας ουτε αγαπη κανενα απο αυτα τα υπεροχα αισθηματα δεν παρουσιαζοταν κατα τη διαρκεια των σχεσεων μου.
    ο καθενασ το διαχειριζεται διαφορετικα τισ κοπελεσ ρε ψηλε αλλωσ τον χτυπαει στο κεφαλι
    εγω λεω βλακειεσ εσυ εισαι ηρεμοσ και μετα εχεισ και τισ γκομενεσ να σου ζαλιζουν το κεφαλι οτι δεν ειναι ομορφεσ
    αφου ολοι κατι παθαινουμε και δεν το καταλαβαινουν αυτο οχι αυτεσ δεν κανουν τελοσ παντων δε φταιμε εμεισ ιο γυναικεσ φταινε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Εμενα δεν με απασχολει να ριξω την ευθυνη στις κοπελες.Εξαλλου σε μια σχεση που δεν τραβαει φταινε και οι δυο.Αναγνωριζω το δικο μου μεριδιο ευθυνης.Το ζητημα δεν ειναι αυτο.Κατα τη γνωμη μου καθε ατομο στη ζωη του αγαπαει μονο μια φορα.Αυτο που ρωταω ειναι πως δημιουργειται αυτο το υπεροχο συναισθημα της αγαπης σε μια καλη σχεση.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δε μου έρχεται περίοδος!
    By Emma1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-2014, 19:06
  2. Οταν ερχεται η ωρα της κρισης..
    By εσωτερική_σήψη in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 07-09-2013, 16:09
  3. Πότε έρχεται η υποτροπή
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 02-11-2012, 16:40
  4. Τι σας έρχεται στο μυαλό..
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 126
    Last Post: 06-09-2009, 17:51
  5. Ο στρατός έρχεται.....
    By sakis83 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 28
    Last Post: 31-07-2008, 10:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •