Κόμπλεξ - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 84 of 84

Thread: Κόμπλεξ

  1. #76
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    σου απαντησα παραπανω
    Τον εαυτό σου....

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    παντου αυτο
    οχι μονο σε θεμα εμφανισης
    δεν πιστευω να περιμενες εμενα να στο πει αυτο

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Λοιπόν στο λύκειο είχα εναν συμμαθητή ο οποίος αρχικά με εκραζε πίσω απο την πλάτη μου για το ντύσιμο και την εμφάνιση μου.
    Μου το είπε η (κολλητή) μου καθώς τα είπε μπροστά της, ήταν η πρώτη φορά που άκουγα κακά λόγια για την εμφάνιση μου και που τα έμαθα του λαχιστων .Δεν
    με ενόχλησε να πω την αλήθεια είχα περάσει πολύ χειρότερα για να ασχοληθω με αυτόν. όμως όταν κατάλαβε ότι ενω γνώριζα τι έλεγε και εμένα άπραγη άρχισε να το τραβάει πιό πολύ. Αρχισε να φωνάζει δυνατά αυτά που έλεγε πίσω απο την πλάτη μου μέσα στην τάξη μπροστά στους συμμαθητές μου κσι σε εμένα καί όταν είδε οτι εγώ δε αντιδρούσα έλεγε<<κοίτα την δεν γυρνάει>>
    Έλπιζα οτι θα σταματούσε εαν δεν τον έδινα σημασία, όμως όχι αυτός το τράβηξε ακομη περισσότερο. Ήρθε να με ειρωνευτεί και μπροστά μου έκανε εμφανώς στα ψέματα πως τάχα του άρεσα και οτι με ήθελε πολύ κτλ( ελπίζω να καταλαβαίνετε την φάση )
    Τέλος πάντων όταν είδε οτι κι εκεί δεν αντιδρούσα το τερμάτισε.
    Ερχόταν κι μου "την έπεφτε" στα ψέματα καταλαβαίνετε μποστά σε όλους τους συμμαθητές μου μεσα στην τάξη οι περισσοτεροι δεν έδιναν σημασία αλά μερικοί κοιτούσαν και γελουσαν ακόμη και στην ωρα του μαθήματος ειχε φτασει να το κανει.
    Κι εγώ πάλι δεν έλεγα τίποτα.
    Με ταπεινωνε μπροστά σε ολους με έκανε σκουπίδι κι εγώ ανίκανη να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.
    Το αναφέρω αυτό για να σας κανω να καταλαβετε ποιο είναι το δικό μου θέμα
    Δεν θέλω και ούτε μπορώ να γίνω μοντέλο
    Όχι ότι αν ήμουν θα με χαλούσε αλλά οκ
    Ούτε να με κοιταν μοντέλα και καλά
    Ούτε πάλι θα με χαλούσε και αυτό.
    Αλλά και μέτριος να είναι κάποιος αν έχει αυτά που θέλω στον χαρακτήρα του δεν έχω θέμα
    Το πρόβλημα μου είναι ένα ....
    Ότι δεν θέλω να με κατακρίνουν...
    Πάντα με ένοιαζε και με νοιάζει ή γνώμη τον άλλων για εμένα σε μέγιστο βαθμό.
    Με επηρεάζει παρά πολύ

  4. #79
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    παιζει να ασχολουταν τοσο επιδη σε γουσταρε... αλλα τωρα δεν μπορεις να το δεις αυτο, γιατι είσαι σε φαση που η αυτοπεποιθηση σου εχει πεσει στα πατωματα...ολες περναμε απο αυτο... μας περναει και μας ξεναρχονται!.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Quote Originally Posted by Lonely Heart View Post
    Λοιπόν στο λύκειο είχα εναν συμμαθητή ο οποίος αρχικά με εκραζε πίσω απο την πλάτη μου για το ντύσιμο και την εμφάνιση μου.
    Μου το είπε η (κολλητή) μου καθώς τα είπε μπροστά της, ήταν η πρώτη φορά που άκουγα κακά λόγια για την εμφάνιση μου και που τα έμαθα του λαχιστων .Δεν
    με ενόχλησε να πω την αλήθεια είχα περάσει πολύ χειρότερα για να ασχοληθω με αυτόν. όμως όταν κατάλαβε ότι ενω γνώριζα τι έλεγε και εμένα άπραγη άρχισε να το τραβάει πιό πολύ. Αρχισε να φωνάζει δυνατά αυτά που έλεγε πίσω απο την πλάτη μου μέσα στην τάξη μπροστά στους συμμαθητές μου κσι σε εμένα καί όταν είδε οτι εγώ δε αντιδρούσα έλεγε<<κοίτα την δεν γυρνάει>>
    Έλπιζα οτι θα σταματούσε εαν δεν τον έδινα σημασία, όμως όχι αυτός το τράβηξε ακομη περισσότερο. Ήρθε να με ειρωνευτεί και μπροστά μου έκανε εμφανώς στα ψέματα πως τάχα του άρεσα και οτι με ήθελε πολύ κτλ( ελπίζω να καταλαβαίνετε την φάση )
    Τέλος πάντων όταν είδε οτι κι εκεί δεν αντιδρούσα το τερμάτισε.
    Ερχόταν κι μου "την έπεφτε" στα ψέματα καταλαβαίνετε μποστά σε όλους τους συμμαθητές μου μεσα στην τάξη οι περισσοτεροι δεν έδιναν σημασία αλά μερικοί κοιτούσαν και γελουσαν ακόμη και στην ωρα του μαθήματος ειχε φτασει να το κανει.
    Κι εγώ πάλι δεν έλεγα τίποτα.
    Με ταπεινωνε μπροστά σε ολους με έκανε σκουπίδι κι εγώ ανίκανη να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.
    Το αναφέρω αυτό για να σας κανω να καταλαβετε ποιο είναι το δικό μου θέμα
    Δεν θέλω και ούτε μπορώ να γίνω μοντέλο
    Όχι ότι αν ήμουν θα με χαλούσε αλλά οκ
    Ούτε να με κοιταν μοντέλα και καλά
    Ούτε πάλι θα με χαλούσε και αυτό.
    Αλλά και μέτριος να είναι κάποιος αν έχει αυτά που θέλω στον χαρακτήρα του δεν έχω θέμα
    Το πρόβλημα μου είναι ένα ....
    Ότι δεν θέλω να με κατακρίνουν...
    Πάντα με ένοιαζε και με νοιάζει ή γνώμη τον άλλων για εμένα σε μέγιστο βαθμό.
    Με επηρεάζει παρά πολύ
    κουκλα μου λυπαμαι που στο λεω αλλα με αυτο το μυαλο παντα θα εισαι στεναχωρημενη εχουν πει για μενα τα παντα
    ποσοσ χεστηκα για οτι λενε αλλα ειμαι περιεργοσ να δω τι λενε γιατι αυτα που λενε μου δυσκολευουν τη ζωη κυριωσ μαλακιεσ λενε ειναι σιγουρο εγω λεω την αληθεια μου δηλαδη οτι ειμαι αγροτησ και παιρνω φαρμακα αλλα δεν το πιστευει κανεισ ολοι πιστευουν τισ μαλακιεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    τωρα θα μου πεισ αγροτησ με φαρμακα γινεται δε γινεται πρωτον ειμαι απο τουσ λιγουσ στην ελλαδα
    και δευτερον πηγα στρατο με ψυχωση οποτε εκανα εκεινο και μετα χρειαστηκε λιγη προσπαθεια
    να συνιθησει το σωμα μου τη δουλεια πεντε χρονια μου πηρε αλλα τα καταφερα και να ξερεισ
    οτι ολοι οι αγροτεσ εχουνε προβληματα αλλα κανει9σ δεν παιρνει φαρμακα γιατι τα φαρμακα δεν ειναι καλα
    αμα ηταν καλα τα φαρμακα θα πετουσαμε ολοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by rea View Post
    παιζει να ασχολουταν τοσο επιδη σε γουσταρε... αλλα τωρα δεν μπορεις να το δεις αυτο, γιατι είσαι σε φαση που η αυτοπεποιθηση σου εχει πεσει στα πατωματα...ολες περναμε απο αυτο... μας περναει και μας ξεναρχονται!.
    Όχι δεν νομίζω. Γιατί γενικώς κορόιδευε άτομα για την εμφάνιση τους. Απλά σε εμένα είχε φάει κόλλημα γιατί δεν έλεγα τίποτα!!!

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by elis View Post
    κουκλα μου λυπαμαι που στο λεω αλλα με αυτο το μυαλο παντα θα εισαι στεναχωρημενη εχουν πει για μενα τα παντα
    ποσοσ χεστηκα για οτι λενε αλλα ειμαι περιεργοσ να δω τι λενε γιατι αυτα που λενε μου δυσκολευουν τη ζωη κυριωσ μαλακιεσ λενε ειναι σιγουρο εγω λεω την αληθεια μου δηλαδη οτι ειμαι αγροτησ και παιρνω φαρμακα αλλα δεν το πιστευει κανεισ ολοι πιστευουν τισ μαλακιεσ
    Το ξέρω ότι δεν θα έπρεπε να με απασχολεί η γνώμη των άλλων.
    Άλλα όσο κι αν λέω τέρμα, όσο κι αν προσπαθώ δεν τα καταφερνω.
    Έτσι μεγάλωσα!

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    γινεται να το αλλαξεισ αυτο με ψυχοθεραπεια αρκει να δεχτεισ το γεγονοσ
    οτι οπωσ και να εισαι κατι θα πουνε και παντα οτι και να κανεισ κατι θα λενε
    τελοσ παντων να βγεισ στη ζωη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Κόμπλεξ κατωτερότητας
    By cafe_demek in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 04-11-2015, 22:45
  2. Κόμπλεξ ή αρρώστια?
    By grigor in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 36
    Last Post: 28-04-2015, 15:10
  3. κομπλεξ με το facebook
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2012, 13:48
  4. Ανασφαλεια...κομπλεξ???
    By Jimmy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 05-09-2011, 12:26
  5. ΚΟΜΠΛΕΞ!!!!!!!!!!!!!!!!
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 254
    Last Post: 30-08-2011, 22:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •