Αφόρητη μελαγχολία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    9
    Το έχω κάνει ήδη, και το είχα πιστέψει κιόλας.........

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by WereWolf View Post
    Το έχω κάνει ήδη, και το είχα πιστέψει κιόλας.........
    Συνεχισε...τωρα το ΕΙΜΑΙ εχει περισσοτερη δυναμη μην τα παρατας

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    9
    Πλέον μου είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο. Έχω γεμίσει ανασφάλειες για τον εαυτό μου...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by WereWolf View Post
    Πλέον μου είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο. Έχω γεμίσει ανασφάλειες για τον εαυτό μου...
    Κοιτα προσπαθησε να βρεις την αιτια του κακου εγω πχ καταλαβα οτι το μπλοκαρισμα με το εντερο ωφειλοταν μαλλον στην ελλειψη αγαπης στην παιδικη μου ηλικια και μετα οποτε αντι να λεω ειμαι υγιης λεω ειμαι αξια της αγαπης και....εσυ μπορεις να λες κατι αντιστοιχο η αυτο που θα σε βοηθησει καλλιτερα

  5. #20
    Quote Originally Posted by WereWolf View Post
    Γεια σας. Είμαι 23 χρονών και τα τελευταία 3-4 χρόνια αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα μελαγχολίας. Ο λόγος είναι ότι δεν μπορώ να έχω σχέση με κοπέλα, και όταν λέω σχέση εννοώ κάτι ωραιο και σοβαρό μιας και πρώτα με νοιάζει το συναίσθημα. Το ξέρω πως δεν είναι κάτι το σοβαρό αλλα όλο αυτο το πράγμα μου έχει δημιουργήσει τρομερές ανασφάλειες για το άτομό μου και δεν υπαρχει μέρα που να μη στενοχωριέμαι άσχημα γι αυτό. Γενικά στη ζωή μου έχω κάνει λίγες σχέσεις, και έχω ολοκληρώσει μόνο μια φορά και αυτό ήταν της στιγμής και μάλιστα με κοπέλα που δεν μου άρεσε και τόσο, και το έκανα για να το κάνω, και να περάσω το επόμενο level που λένε. Γενικά σαν άτομο είμαι ευχάριστο, ξέρω να μιλάω και να φέρομαι, και μάλιστα όποτε αναφέρω σε κουβέντα ότι δεν έχω σχέση, σε όλους φαίνεται περίεργο, και μου λένε πως γίνετε ένα τόσο καλο άτομο σαν εμένα να μην έχει αυτό που του αξίζει. Όσο για την εμφάνισή μου ποτέ δεν άκουσα κάτι άσχημο, φροντίζω πάρα πολύ τον εαυτό μου, αλλα με τα τελευταία που προανέφερα αρχίζω και αποκτώ άλλη άποψη......Όσες φορές έχω κάνει σχέση ήταν πάντα με μικρότερες κοπέλες, αλλα οκ, τώρα θέλω να κάνω σχέση με κοπέλα στην ηλικία μου γιατί πλέον ειμαι 23 και οχι 15. Κάθε φορά που προσπαθώ να προσεγγίσω κάποια κοπέλα ή θα με δει φιλικά, ή θα με αγνοήσει. Με τις τελευταίες που προσπάθησα ήταν το πιο άσχημο γιατί παίζανε μαζί μου κι εγώ πίστευα πως θα γίνει κάτι όμορφο. Μου λέγανε ότι θέλουν το χρόνο τους κλπ, μου μίλαγαν πολύ γλυκά, κι εγώ πήγα με τα νερά τους, έδωσα όσο χρόνο θέλανε μέχρι που άρχισαν τις δικαιολογίες για να μη βγαίνουμε, ε και με το καιρό βρήκανε κάποιον, κι εγώ έγινα χώμα. Κάθε φορά τα ίδια. Όλα μου έχουν δημιουργήσει τρομερή ανασφάλεια. Σκέφτομαι πολλές φορές μήπως δεν αξίζω να έχω κάτι ωραίο, και αυτό με κάνει να πονάω ακόμα πιο πολύ. Με βασανίζει αυτό το ''γιατι?''. Πλέον έχω φτάσει σε σημείο να μη πλησιάζω κοπέλα, γιατί είμαι σίγουρος πως ξέρω τι θα συμβεί. Θα μου πείτε ότι γιατι δεν προσπαθώ εφόσον δεν χάνω τίποτα. Το θέμα είναι ότι έχω κουραστεί να στενοχωριέμαι. Πραγματικά δεν μπορώ άλλο να σκέφτομαι κάθε μέρα αυτό το θέμα, και μάλιστα όλο αυτό το διάστημα. Γενικά είμαι δυνατός χαρακτήρας που στέκομαι στα πόδια μου και πάντα λύνω τα προβλήματά μου, αλλα με αυτό το θέμα δεν ξέρω τι έχω πάθει. Για όλους είναι τόσο απλό, αλλα για εμένα ειναι τρομερά δύσκολο και με κάνει να πνίγομαι κάθε μέρα. Κάθε μέρα προσπαθώ να σκεφτώ τι κάνω λάθος. Δεν μπορώ όμως με τίποτα να το βρω αυτό, και επικρατεί αυτο το ''γιατί σε μένα?''.
    σταματα να σκεφτεσαι και απλα ασε τη ζωη να προχωρησει..
    ασε τις ντροπες και προσεγγισε γυναικες...
    να την πεσεις σε 100 γυναικες και ας φας 100 απορριψεις..
    αλλα να δρασεις.
    μην σκεφτεσαι πολυ.πραξε.
    και η ιδια η ζωη θα σε παει εκει που θες!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    9
    Στενοχωριέμαι όταν βλέπω άτομα να τους έρχονται ολα τα τέλεια ουρανοκατέβατα χωρίς να κουνήσουν ούτε το μικρό τους δαχτυλάκι. Εγώ ολα αυτά τα χρόνια παλεύω, εχω γίνει καραγκιόζης πλέον, και άλλοι ΧΩΡΙΣ να κανουν τίποτα μα τίποτα, τους έρχονται ολα απο το πουθενά. Πλεον έχω αρχίσει και νιώθω οργή και έντονο μίσος για τον εαυτό μου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Δεν βλεπω για ποιο λογο να νοιωθεις οργη και μισος για τον εαυτο σου μην στρεφεις τον θυμο σου εναντιον σου αληθεια ειναι πως σε αλλους ερχονται τα πραγματα πιο ομαλα δεν πρεπει να συγκρινομαστε με κανεναν

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    9
    Νιώθω οργή και μίσος για τον εαυτό μου γιατί είμαι έτσι όπως είμαι.....Γιατί ακόμα και όταν είμαι χαρούμενος και ευδιάθετος, εκπέμπω έντονη αρνητικότητα, και αυτό δεν είναι κάτι που αλλάζει γιατί έτσι γεννήθηκα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. αφορητη ζηλεια
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 17-08-2013, 04:43
  2. μελαγχολια
    By kerbousar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 12-01-2013, 01:12
  3. Αφόρητη πίεση από την οικογένεια
    By pitbull in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 31-08-2011, 12:50
  4. Μελαγχολια που επιμενει...
    By Mariah in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 12-12-2009, 03:19
  5. Γαμος και μελαγχολια
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 56
    Last Post: 13-05-2009, 22:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •