Ψυχωση απο ναρκωτικα και μπερδεμα σεξουαλικης ταυτοτητας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    davidh
    Guest

    Angry Ψυχωση απο ναρκωτικα και μπερδεμα σεξουαλικης ταυτοτητας

    Γεια σας

    Περνω εδω και 11 χρονια ρισπερνταλ ενεσιμη, και τον τελευταιο καιρο αλοπερντιν 10mg και ακινετον.

    Γενικος δεν ευχαριστιεμε τιποτα στη ζωη, ολα μου φαινονται βαρετα και ανιαρα δεν εχω φιλους εδω και 7 χρονια και πολλες φορες περναει απο το μυαλο η σκεψη της αυτοκτονιας.

    Τα τελευταια 7 χρονια εχω ξεσκιστει στο αλκοολ γιατι ειναι το μονο που με ευχαριστει και με κανει να νιωθω κατι μεσα αλλα το τελευταιο καιρο με περνει κιαυτο απο κατω και ξεσπαω σε κλαμματα λογω μοναξιας παντα τα κανω ολα μονος..

    Ζω με τους γονεις μου δεν μπορω να φυγω μακρια λογω ενεσης δεν εχω ονειρα, εχω καταστραφει οικονομικα και κοινωνικα κατακτησεις δεν εχω ολοι με περνανε για τρελλο εχω ακουσει, παλιοτερα ειχα και αγοραφοβια.. τι να πω ενα μουλτι σκατα.

    Ειμαι 35 τωρα και δεν με περνει ουτε ενας τηλεφωνο εκτος απο τη μανα μου.

    Φταινε τα φαρμακα για την αντικοινωνικη μου συμπεριφορα? Ως ποτε θα πρεπει να τα περνω? αν τα κοψω θα εχω καλυτερη μοιρα; Μηπως υπαρχει κατι που θα με εκανε να χαιρομαι?

    Εχω παχυνει πολυ και συνεχεια ασχολουμαι μονο με το ιντερνετ.

    Τι να κανω για να ζησω σαν ανθρωπος κι εγω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ψηλε ειναι απλα τα πραγματα πρεπει να βρεισ γκομενα για να γινεισ ξανα ανθρωποσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Γεια σου φιλε μου μπορεις να μπεις σε φορουμ σχεσεων στο ιντερνετ για γυναικα εισαι πολυ νεος ακομα προσπαθησε δεν χανεις τιποτα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    σε εμνα μονο μην τολμησεισ να τα πεισ αυτα γιατι εχω φαει πενηντα χυλοπιτεσ φεισ τουσ φεισ κι οχι σε ενα βραδυ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ειμαι ο μονοσ που του ριχνουν χυλοπιτα τουσ αλλουσ ολουσ τουσ ανοιγουν τα ποδια κατευθειαν χωρισ να πουν τιποτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    και να σου πω την αληθεια τισ αγαπουσα γι αυτο μετα καταλαβα τι μπαζα ειναι στο μυαλο και σταματησα να τισ αγαπαω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @ντειβιντ και γω εκανα ενεσιμο ρισπερνταλ για δυομιση χρονια περιπου πολυ αντικοινωνικοτητα ομως...

  8. #8
    davidh
    Guest
    Σε τι οφειλεται ομως αυτη η αντικοινωνικοτητα; φταιει το μπλοκαρισμα της ντοπαμινης που μου στερει το αισθημα της χαρας της ζωης και της απολαυσης της καθημερινοτητας; εχω να χαρω πραγματικα απο τοτε που αρχισα τα φαρμακα δλδ 12-13 χρονια περιπου. Και τι θα γινει στη πορεια; θα ζω μιζερα τη ζωη μου μεχρι να πεθανω; να δουλεψω δεν μπορω με ταιζει η μανα μου και χαρτζιλικωνει. Καποτε θα τους χασω και τους γονεις μου προς το παρον εχω εσοδα μονο απο το βοηθημα της προνοιας. Τι θα απογινω; οσες φορες πηγα να δουλεψω με τρωγαν τα διαολια μου εσωτερικα οτι με κοιτανε με κοροιδευουν δεν αξιζω... Οσες φορες προσπαθησα να τη πεσω σε γκομενα ειχαν συμπεριφορα ανωτεροτητας και με μειονεκτουσαν πραγμα που μου δημιουργησε φοβια στο να το ξανα κανω για το μονο λογω οτι θεωρω πως δεν ειναι ετσι και οτι αξιζω μια καλυτερη συμπεριφορα απεναντι και οτι θεωρω τον εαυτο μου αρκετα ομορφο... Τι να πω ζω και σε μικρη πολη στη φλωρινα και δεν γουσταρω να δινω δικαιομα στη καθε χωριατα να με προσβαλει.. Νομιζω οτι ζω την απολυτη κολλαση.

  9. #9
    davidh
    Guest
    Νομιζω οτι τα μονα ατομα που θα μπορουσα να κανω παρεα ακομα κ για σχεση πλεον ειναι τα ατομα που κανουν αντιστοιχη θεραπεια με μενα μονο τοτε θα μπορουσα να συννενοηθω πραγμαυικα και να καταλαβει ο εναε τον αλλο. Αλλα που να βρεθουν τετοια ατομα εδω. Ολους τους αλλους τους βαριεμε γιατι ξερω πανω κατω τι θα συζητησουν και το θεωρω κατευθειαν βαρετο γιατι δεν ειναι ανθρωποι που εχουν πονρσει στη ζωη και τη περνανε μια χαρα. Λυπαμαι οχι δεν ταιριαζω με τη χαρα. Θελω ατομα αντιστοιχα με μενα για να συνεχισω τη ζωη και να εχει καποιο ενδιαφερον. Πως θα γινει να γνωριστουμε με μερικους; εχετε φεισμπουκ;

  10. #10
    Γεια σου, εκτος απο την φαρμακευτικη αγωγη δεν σου προτεινε ο ψυχιατρος να δοκιμασεις ψυχοθεραπεια ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Γεια σου, εκτος απο την φαρμακευτικη αγωγη δεν σου προτεινε ο ψυχιατρος να δοκιμασεις ψυχοθεραπεια ?
    οχι ποτε και εχω παει σε 3 μεχρι τωρα. τι ειναι αυτο;

  12. #12
    Αν καταλαβα καλα απο τον τιτλο, σου ξεκινησε η ψυχωση μετα απο καποιες ουσιες. Πινοντας αλκοολ αποσυντονιζεται η ουσια και δεν κανει καλη δουλεια, αυτο λενε οι γιατροι, ισως μειωνοντας το να εβλεπες καποια διαφορα. Για να μπορεσεις να δικτυωθεις κοινωνικα αφετηρια αποτελει η εργασια, στην οποια ομως αν δρα καλα η θεραπεια δεν θα εχεις εντονα τις σκεψεις οτι εχουν βαλθει να σε αποτελειωσουν και ετσι θα εχεις κατι στανταρ να κανεις στην καθημερινοτητα, οσον αφορα την κοινωνικοτητα σε νιωθω στο οτι δεν σου βγαινει γιατι δε θες να υποκρινεσαι πως δεν τρεχει τιποτα και να χαζογελας, αρα μετα μπαινει ο παραγοντας βρισκω ενα χομπι (ακομη και το online gaming απο οσο ξερω οδηγει τα μελη καποιες φορες να βγαινουν κ για ενα καφε) που θελω να καταληξω ? Θα αλλαξεις εσενα για να δεις αλλαγες και σε αλλους τομεις.

    Ειναι δυσκολο, κοπιαστικο, αβασταχτο αλλά απο την αλλη με μικρες αλλαγες ερχονται και καποια αισθηματα.
    Με τον τελευταιο γιατρο, πως νιωθεις ? σε καλυπτει με αυτα που σου λεει ?

    *Η ψυχοθεραπεια ειναι μια επισκεψη, κατα την οποια μιλας και επιτρεπεις στον/η ειδικο να σε βοηθησει να βγαλεις μια ακρη απο το μπερδεμα του νου.
    Ετσι το ονομαζω εγω δηλαδη... φυσικα δεν ειναι μονο ο νους αλλα και η καρδια
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 00:17
  2. Περι σεξουαλικης ταυτοτητας
    By marikos100 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 29
    Last Post: 21-05-2012, 11:42
  3. Παρθενος, 26 χρονος με προβλημα σεξουαλικης ταυτοτητας σε απογνωση
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2413
    Last Post: 06-07-2011, 11:21
  4. Έχω πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας και έχω φλιπάρει!!!
    By Densoulew in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 24-05-2011, 15:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •