Όταν δεν υπάρχουν λεφτά, τι κάνεις; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μιας και σε βρισκω αρκετα ενημερομενο για τα ΚΨΥ..μηπως ξερεις αν μπορεις να ζητησεις οτι θελεις να σε παρακολουθει μονο ψυχολογος και οχι ψυχιατρος οταν σου παιρνουν το ιστορικο?
    Άμα θέλει πραγματικά κάποιος να βοηθηθεί και δώσει το πραγματικό ιστορικό του (ερωτηματολόγιο και άλλα) ,στην εβδομαδιαία συνέλευση που κάνουν και κανονίζουν ποιος θα πάρει την κάθε περίπτωση,σαν ειδικοί ξέρουν αν χρειάζεται ψυχολόγος ή ψυχίατρος.Σίγουρα μπορείς να το αναφέρεις αλλά δεν ξέρω τι γίνεται σε περιπτώσεις με φαρμακευτικές αγωγές από ψυχιάτρους.Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις.Καλό θα σου κάνει :)

    Είμαι της άποψης ότι δεν χρειάζεται να κρύβουμε πράγματα που μας απασχολούν.Αν δεν μας έκανε ο ένας θα μας κάνει κάποιος άλλος και σιγά σιγά θα φτάσουμε στο σημείο που θέλουμε.Χρειάζεται υπομονή και προσπάθεια.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    λεω οτι δε θελω ψυχιατρο απο το ΚΨΥ γιατι εχω ηδη δικο μου γιατρο και δε θα ηθελα να μου επιβαλουν καποιον απο εκει.για αυτο ρωταω αν μπορεις να ζητησεις μονο ψυχολογο οταν σου παιρνουν ιστορικο.φυσικα και δεν εχω διαθεση να κρυψω τιποτα

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by boo View Post
    λεω οτι δε θελω ψυχιατρο απο το ΚΨΥ γιατι εχω ηδη δικο μου γιατρο και δε θα ηθελα να μου επιβαλουν καποιον απο εκει.για αυτο ρωταω αν μπορεις να ζητησεις μονο ψυχολογο οταν σου παιρνουν ιστορικο.φυσικα και δεν εχω διαθεση να κρυψω τιποτα
    Ε τότε θεωρώ πως ναι.Και λογικά θα είναι και σε επαφή με τον γιατρό σου.Οπότε ακόμα καλύτερα.Πάρε ένα τηλέφωνο,μη το αφήνεις :)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δυστυχως θα λειπω για ενα 10ημερο Αθηνα, παω να δω τη γιατρο μου και να κανω κατι αλλες δουλειες με τη σχολη.θα γυρισω 23 του μηνα.θα τους παρω τοτε αν και λογικα θα ειναι κλειστα λογω γιορτων.αλλα κι ετσι να ειναι θα παρω απο το νεο χρονο.δε θα το αφησω, μπορει να ειμαι και τυχερη και να πεσω σε κανενα καλο ψυχολογο.ειναι και 2 λεπτα απο το σπιτι μου το Κεντρο οποτε ειναι ευκαιρια.ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες Ntoubroutza!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by boo View Post
    δυστυχως θα λειπω για ενα 10ημερο Αθηνα, παω να δω τη γιατρο μου και να κανω κατι αλλες δουλειες με τη σχολη.θα γυρισω 23 του μηνα.θα τους παρω τοτε αν και λογικα θα ειναι κλειστα λογω γιορτων.αλλα κι ετσι να ειναι θα παρω απο το νεο χρονο.δε θα το αφησω, μπορει να ειμαι και τυχερη και να πεσω σε κανενα καλο ψυχολογο.ειναι και 2 λεπτα απο το σπιτι μου το Κεντρο οποτε ειναι ευκαιρια.ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες Ntoubroutza!
    Όχι την Δευτέρα να πάρεις για ραντεβού.Υπάρχει περίπτωση να έχει αναμονή.Οπότε θα είναι μια χαρά για σένα.Γιατί να μη γλυτώσεις την αναμονή?Πάρε τώρα και μάλλον θα σου το κλεισουν από το νέο έτος.Έτσι τελειώνεις και με τις δουλειές σου κι έχεις και το ραντεβού σου για μόλις τελειώσεις.
    Επίσης έχω την εντύπωση πως στο ΚΨΥ έχεις την ''πολυτέλεια'' να αλλάξεις και ψυχολόγο.Είναι τόσοι πολλοί και σίγουρα θα σεβαστούν την άποψή σου.
    Τίποτα,να είσαι καλά :)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Οταν σου πανε ολα σ...α τι κανεις.....?
    By πιεσμενη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 28-08-2016, 18:20
  2. 'Όταν γίνεσαι ο ''στόχος'' της παρέας τι κάνεις...?
    By Μητσάκος in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 14-04-2013, 15:41
  3. Τι κανεις όταν..
    By Fire in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 03-02-2013, 11:17
  4. Ένα παιχνίδι (όταν δεν έχει τι να κάνει κανείς...:)
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 13-10-2007, 05:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •