Αδυνάτισμα! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 78
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Εγω επερνα καποια reductil φαρμακα που κοβουν την ορεξη και εχασα 11 κιλα αλλα ειχαν πολλες παρενεργεις σε μενα τουλαχιστον

  2. #32
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    Το μονο που θα μπορουσα να εμπιστευτω ειναι τα Xenical....


    ναι μεν ειναι ακριβο 90€ το κουτι,αλλα εχει αποτελεσμα χωρις καμια σοβαρη παρενεργεια...και κανει πολλες καυσεις μαζι με την βοηθεια ειδικης διαιτας!!Ο φιλος μου το εχει ξεκινησει 1,5 εβδομαδα και εχει χασει μεχρι και το Σαββατο που μας περασε 3,5 κιλα!!!!!!!!
    Απο την αλλη το reductil,δεν θα το εμπιστευομουνακαι τοοσο πολυ!Το reductil,χτυπα απευθειας στα νευρα του εγκεφαλου με αποτελεσμα να αισθανεσαι συνεχεια κορεσμο χωρις στην ουσια να κανει δραστικες καυσεις,αφου τα γευματα τα τρως με μεγαλη δυσκολια και φτανεις στο σημειο να μην θες να φας καθολου,αρα αυτο σημαινει οτι φτανεις σε ενα σημειο να μην δουλευει ο οργανισμος και να μενεις στα ιδια κιλα!
    Επισης (αυτο παει προς τα κοριτσακια)μην χαλατε τα λεφτα σας σε κρεμες αδυνατισματος...ειναι απλα αναξιες λογου...δουλευα σε φαρμακειο και ο φιλος μου εχει φαρμακειο και εχω δει και ακουσει παααρα πολλα!!!καλυτερο θα ειναι τα 20€ που θα χαλαγατε για κρεμες να τις φατε σε πιτσες...το ιδιο αποτελεσμα θα εχει........

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    αυτο με τις κρεμες το ξερω οσες εχω δοκιμασει μαζι και με διααιτα δεν εκαναν δουλεια.τα xenical αραγε μπορω να τα παρω εγω που περνω paroxetine?

  4. #34
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    ναι μπορεις να το παρεις,δεν θα σε επιρεασει καθολου!!!!να σε ρωτησω κατι??το reductil σου εφερνε ταχυπαλμιες και ιδρωτα??????

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    νομιζω πως απο τοτε π τα ξεκινησα με πιαναν κ κρισεις πανικου και διαφορα αλλα.ναι ειχα κ ταχυπαλμιες αλλα δεν ξερω αν ηταν απο εκει.δεν ειναι καλα προτεινω να μηντ α παρει κανεις κα8ολου κιας φενρει αποτελεσματα.

  6. #36
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    Originally posted by maria...
    νομιζω πως απο τοτε π τα ξεκινησα με πιαναν κ κρισεις πανικου και διαφορα αλλα.ναι ειχα κ ταχυπαλμιες αλλα δεν ξερω αν ηταν απο εκει.δεν ειναι καλα προτεινω να μηντ α παρει κανεις κα8ολου κιας φενρει αποτελεσματα.
    οι περισσοτεροι πελατες τα σταματαγαν στην πρωτη εβδομαδα,επειδη τους εφερνε ταχυπαλμιες και ιδρωτα.....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ειναι επικυνδινα σιγουρα παντως δεν προκειτε να τα ξαναπαρω ποτε στην ζωη μου.και τα ξενικαλ σκευτωμαι να τα απρω φαντασου.με τα ξενικαλ οσοι εχουν παρει χανουν κιλα χωρις διαιτα η μονο με διαιτα?

  8. #38
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    μονο με διαιτα την οποια πρεπει να την τηρεις!!!!!καλο θα ειναι ομως να συμβουλευτεις και τον γιατρο σου πριν ξεκινησεις!!!σιγουρα θα σου λυσει ολες τις αποριες σου στο 100% και ο διατροφολογος θα σου δωσει διαιτα με βαση τις εξαιτασεις αιματος και τον δεικτη μαζας σου!!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    σιγουρα 8α ρωτησω τν γιατρο μ σευχαρηστω

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    8
    Originally posted by moreira
    Το καλύτερο φάρμακο για αδυνάτισμα είναι ένας γερός χωρισμός.
    Καρατσεκαρισμένο !!

    Χάνεις αυτόν/ήν που αγαπάς, αλλά σου μένει μια super κορμάρα για το καλοκαίρι που σου φτιάχνει το κέφι !!! :D
    Αχ μακάρι αυτό να συνέβαινε σε ολούς.. Εμένα ο χωρισμός μου στοίχησε 5+ κιλα! το έριξα στο φαγί η χαζή.. :P

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Εμενα ο χωρισμος π στοιχησε 15 κιλα ααχαχαχ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Εγω παιδια για τα 3-4 κιλακια,..εχω σκοπο να γραφτω στο κολυμβητιριο...και να πηγαινω οσο πιο συχνα θα μπορω...

    ...χαλανδρι μενω...αν ειναι κανεισ που θελει παρεα...μια κι εγω μονη μου το αποφασισα...

    να μου πει..

    Για 5 ευρώ την ημέρα
    ΟΑΚΑ - Ολυμπιακό Στάδιο τηλ. 210-6834060 -61
    Χάρις στο πρόγραμμα άθλησης κοινού από τις 9.00 το πρωί έως τις 20.00 το βράδυ τις καθημερινές (Σάββατο 9.00 έως 14.00) η πισίνα συγχρονισμένης κολύμβησης του ΟΑΚΑ είναι μια από τις λίγες πισίνες της Αθήνας που θα σας δεχτεί με ημερήσια επίσκεψη για το ευτελές ποσό των 5 ευρώ. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως δεν θα χρειαστείτε και εδώ ό,τι απαιτούν όλα τα δημοτικά κολυμβητήρια, δηλαδή βεβαιώσεις από καρδιολόγο, δερματολόγο και γυναικολόγο (και 2 φωτογραφίες). Μία από τις ιδιαιτερότητες του ΟΑΚΑ είναι πως εκτός των άλλων απαιτείται και υπεύθυνη δήλωση πως γνωρίζετε κολύμβηση...


    Κολυμβητήριο Χαλανδρίου, τηλ. 210-6819350
    Το Κολυμβητήριο λειτουργεί 7.00π.μ. - 8.00μ.μ.
    για δημότες και ετεροδημότες

    Σχολές εκμάθησης κολύμβησης για παιδιά από 3 ως 12 ετών
    Διεύθυνση : Λ.Πεντέλης 150

    Πρόγραμμα Κολύμβησης για άτομα με ειδικές ανάγκες
    Διεύθυνση : Κολυμβητήριο (Λ.Πεντέλης 150)

    Γυμναστική Γυναικών & Aerobic
    Διεύθυνση : α) Κολυμβητήριο (Λ.Πεντέλης 150)
    β) Μάρκος Παπαδάκης (Μεθώνης 1)

    Σχολές εκμάθησης Αντισφαίρισης
    Διεύθυνση : α) Αποστολοπούλου & Μυκόνου
    β) Πάτημα Χαλανδρίου

    Αίθουσα με Βάρη
    Διεύθυνση : Λ.Πεντέλης 150


    ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ : 210 6819350 / 210 6821975


    Κολυμβητηριο στο Αλσος Βεικου.

    Η πισινα ειναι ανοικτη, 25αρα, με 13 διαδρομες, θερμ. νερου 26 c

    Eγγραφη για ενηλικες :

    1) Ιατρικες βεβαιωσεις καρδιολογου-δερματολογου
    2) Δυο φωτογραφιες
    3)Ταυτοτητα και φωτοτυπια ταυτοτητας
    Αν ειστε δημοτες γαλατσιου προσφατο λογαριασμο ΔΕΗή Οτε ή ΕΥΔΑΠ

    Για φοιτητες μεχρι 24 χρονων
    Ολα τα παραπανο μαζι με μια βεβαιωση σπουδων

    Τιμες

    Για μη δημοτες: 30 ευρω εγγραφη και 40 μηνιαια συνδρομη
    Για δημοτες: 20 ευρω εγγραφη και 30 μην.συνδρ.

    Για φοιτητες : 10 ευρω εγγραφη και 15 ευρω μην.συνδρ., το ιδιο και για υπαλληλους του δημου.

    Ωρες λειτουργιας:

    ΔΕΥΤΕΡΑ: 14:30-16:45 & 20:00-21:30
    ΤΡΙΤΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: 7:00-16:45 & 20:00-21:30
    ΣΑΒΒΑΤΟ: 7:00-9:00 & 12:00-14:00

    Εχει ανετο χωρο παρκινγκ και με συγκοινωνια περνετε το 608 και κατεβαινετε στη σταση: ΑΛΣΟΣ, βρισκεται ακριβως στην εισοδο.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    104
    Χειροτερο πραγμα απο το να ξεκινας μια προσπαθεια και στη μεση να την εγκαταλειπεις δεν υπαρχει. Αυτο συμβαινει καθε φορα που θελω να χασω καποια κιλα,ολα ωραια και καλα,ξεκιναω σωστη διατροφη,προγραμμα κλπ,την πρωτη εβδομαδα παμε οπως πρεπει,εεεε μετα τι με πιανει τα δινω ολα ενα σουτ πλακωνομαι στο φαγητο και παει ολη η προσπαθεια στο ετσι.

    Δεν μπορω να το ελενξω ,ειναι φοβερο,λες κ υπαρχει ενα αγγελακι απο αριστερα κ ενα διαβολακι απο δεξια και μου λενε θα κανεις εκεινο δεν θα κανεις αυτο,και γω να πρεπει να διαλεξω.

    Μα ουτε αυτο? Τοσο αχρηστος ειμαι πια,ουτε μια διαιτα να μην μπορω να εφαρμοσω.:mad:
    ...βάδιζα άσκοπα χωρίς να ξέρω που πηγαίνω
    σαν κάποιος άνθρωπος που ο κόσμος θεωρεί χαμένο...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    jason πιστεύω πώς η συνεπεια σε ενα προγραμμα δεν ειναι απλη, δεν ειναι τυχαια. το να την σκαπουλαρουμε κοινως απο ενα προγραμμα, συνεχως εχει μια αιτια κ λογο...ακομα κι αν μιλαμε και για μια διαιτα.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Manos88
    Θεοφανία αυτός δεν είναι και ο λόγος που οι άνθρωποι όσο μεγαλώνουν παίρνουν κιλά και κάνουν κοιλίτσες; πέφτει ο μεταβολισμός σου ΚΑΘΕ χρόνο... μπορείς να πειραματιστείς με διάφορα κομπιουτεράκια...

    TC, όταν έχεις σωματικό πρόβλημα και δεν μ πορείς να ασκηθείς κάνεις απλά διατροφή... τι νομίζεις ότι με την γυμναστική πόσο να κάψεις 300 θερμίδες και πολύ σου λέω; 80% είναι διατροφή 20% γυμναστική.

    Εγώ ήμουν 1,85 και 120 (παχύσαρκος) κιλά πριν 9 μήνες και τώρα έφτασα τα ιδανικά 85 με μηδαμινή γυμναστική... βέβαια τα πρώτα κιλά τα έχασα πολύ γρήγορα λόγω κρίσεως που είχα πάθει και δεν έβαζα μπουκιά στο στόμα μου για δύο ολόκληρες βδομάδες. Με την γυμναστική όμως θα σφίξεις και είναι απαραίτητη απλά στην αρχή που λες εσυ δεν είναι θέμα. Αντιθέτως δεν πρέπει να αρχίζεις πολύ απότομα γιατί ζορίζεις τον οργανισμό σου.
    Πόσα κιλά έχασες έτσι?Σε ρωτάω γιατί έκανα κι εγώ ακριβώς το ίδιο,και δεν έχασα ούτε κιλό,και μάλιστα μου τη λέγαν όλοι,ότι με το να τρως τίποτα δεν χάνεις και τσαντιζόμουνα

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •