ταχυκαρδια στον υπνο - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 60 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 897
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Βασικα δεν ειναι μονο το αγχος, ειναι με τη σειρα της και η καταθλιψη κτλπ... Ειχα δει ενα πολυ ωραιο ντοκυμαντερ γυρω απο αυτο το θεμα παλια αλλα δεν θυμαμαι πως το λενε...

  2. #137
    Εχεις απολυτο δικιο. Και εγω πιστευω πως αν δε διαβαζαμε ολα αυτα στο ιντερνετ, θα τα ξεπερνουσαμε πολυ πιο γρηγορα κ ανωδυνα! Σε τρομοκρατουν ολα αυτα κ λες κ εγω αυτα εχω κ δε θα μπορεσω να τα ξεπερασω μονος μου. Προσωπικα μ εχει καταστρεψει το ιντερνετ με ολα αυτα που διαβαζω για τις ασθενειες

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Α καλα ασε και εγω αρχικα απο το ιντερνετ καταστραφηκα...Πατουσα τα οποια συμπτωματα ειχα μεσα σε αυτους τους διομιση μηνες που με εποιασε ολη αυτη η τρελα και μου εβγαζε ολες τις αρρωστιες του κοσμου...Αμα σου πω απο τι εχω περασει θα με λυπηθεις...
    Καρκινο στο στομαχι, στο εντερο, σκολεικοειδιτιδα, περιτονιτιδα, ειλεο, καρκινο στην ουροδοχο κυστη, στους πνευμονες, καρκινο στο κεφαλι και τωρα καρδιοπαθεια η προβλημα τελοσπαντων στην καρδια...
    Αλλα ολα αυτα που σου λεω τα ζουσα πιστευα οτι τα εχω σιγουρα και για τον ειλεο ειχα παει και στο νοσοκομειο στα επειγοντα εκτος απο εξετασεις κτλπ...Παντως στο ιντερνετ δεν μπαινω πλεον να κοιταω τιποτα αλλα η ζημια εγινε δυστυχως

  4. #139
    Μια απο τα ιδια κοριτσι μου. Και εγω το εκοψα πλεον αλλα... πραγματικα μας κατεστρεψε! Και μου το λεγαν ολοι αλλα εγω εκει

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Αχαχχα ειμαστε τραγικες Και εμενα μου το ελεγαν αλλα δεν καταλαβαινα τιποτα...Η μαμα μου ειχε απειλησει να μου παρει και το κινητο για να μην μπαινω σε ιατρικες σελιδες κτλπ (καλυτερα να το εκανε)...
    Αφου εμπαινα και διαβαζα διαφορα και μετα πηγαινα στην κουζινα που συνηθως καθεται η μανα μου και της ελεγα μαμα και μου ελεγε τι αρρωστια εχεις σημερα..? Αχαχαχαχα αλλα για καθε μια που παθαινα ειχα και σοβαρα επιχειρηματα...
    Α εχω παθει και καρκινο στον οισοφαγο, στον λαρυγγα, λευχαιμια...αχαχαχαχα
    Αμα θυμηθω ποια αλλη εχω περασει θα την γραψω!

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Παιδιά εγώ μέχρι στιγμής από τότε που άρχισα να σηκώνω και εγώ το δικό μου σταυρό, κατάλαβα ότι το πιο εύκολο είναι να μας βγάλουν τρελούς είτε έχουμε είτε δεν έχουμε κάτι όλοι οι γιατροί αντί να κάνουν την έρευνα πάνω στη δική τους ειδικότητα το παίζουν ψυχίατροι και οι ψυχολόγοι και οι ψυχίατροι φυσικά δε σου δίνουν περιθώρια σε τίποτα και για πλάκα να πας αγχώδη διαταραχή θα διαγνώσουν. Σαφώς και από άγχος και μόνο μπορείς να έχεις ταχυκαρδίες και και ορισμένοι κάποιες αθώες αρρυθμίες αλλά πρώτα πρέπει να ερευνήσεις και άλλα πράγματα. Ταχυκαρδία μπορεί να κάνει μια απλή παλινδρόμηση ένα αυτοάνοσο μια απλή ίωση οτιδήποτε απλό ή όχι, το θέμα είναι ότι όποιος και αν είναι ο λόγος πρέπει πρώτα να διερευνηθεί το άτομο που βιώνει ξαφνικά όλο αυτό. Έχω δει τον τελευταίο χρόνο αρκετούς γιατρούς και ψυχιάτρους, έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου σε αυτούς όλοι τρελή με έβγαζαν μέχρι που άρχισα να βρίσκω κάποια άκρη τον τελευταίο καιρο μετά από μαγνητική καρδιάς που έκανα αλλά και πάλι έχω πολύ ψάξιμο δυστυχώς αν μπεις σε τέτοια περιπέτεια δύσκολα επανέρχεσαι τελείως και φυσικά όταν βιώνεις ξαφνικά τόσο άσχημα πράγματα όσο ακέραιο χαρακτήρα και αν έχεις και το άγχος θα σου χτυπήσει την πόρτα και η ανησυχία και ο φόβος και ο τρόμος και όλα, διαφορετικά ή αναίσθητος είσαι ή βλαμμένος (συγγνώμη κιόλας). Αυτό που χρειαζόμαστε όλοι μας είτε έχουμε σκέτο άγχος είτε υπάρχουν και κάποια παθολογικά ευρήματα είναι στήριξη από τους δικούς μας από τον ίδιο μας τον εαυτό σαφώς και έναν καλό γιατρό που πραγματικά θα ασχοληθεί και δε θα μας ξεπετάξει έτσι ώστε να ξέρουμε τι αντιμετωπίζουμε. Μη χάσετε την κριτική σας σκέψη προσέξτε το ανοσοποιητικό σας βάλτε ήπια άσκηση στη ζωή σας έστω ένα απλό περπάτημα είναι υπέραρκετο για κάποιους αυτά μόνο πιστεύω θα είναι σωτήρια και βγάλτε την πίεση από τη ζωή σας.

    Αυτό που δε κατάλαβα είναι πως η ξαδέρφη σου πήγε μέχρι τη Γαλλία και κάποιοι στο Ιπποκράτειο της είπαν όλα καλά έτσι απλά... ;;;

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Dcat καλησπερα!Θες καταρχην να μας πεις το δικο σου θεμα?Εννοω ειχες ταχυκαρδιες κτλπ και πως κατεληξες σε μαγνητικη καρδιας?Αν θελεις φυσικα απαντας απλα ρωταω για να καταλαβω καλυτερα Παντως συμφωνω στο οτι και να εχεις αποδιδεται στο αγχος, αλλα αν κανεις ολες τις απαραιτητες εξετασεις και δεν σου βρισκουν τιποτα? Αλλα και εγω ειχα παει σε μια παθολογο προσφατα και της ελεγα τα συμπτωματα μου και γελουσε (η αληθεια ειναι πως με ειχε εκνευρισει παρα πολυ)...Και χωρις να μς εξετασει μου λεει πηγαινε κοριτσακι μου σε κανεναν ψυχιατρο...Οκ δεν λεω πως ειχα κατι και δεν με προσεξε, απλα επρεπε εστω για το τυπικο της υποθεσης να με κοιταξει...Εγω την πιεσα και με εβαλε στο κρεβατι!
    Τεσπα, η ξαδερφη μου ειχε παει στη Γαλλια πριν 15 χρονια οταν πρωτοαρρωστησε και εκανε εκει καυτηριασμο νομιζω...
    Εκτοτε την παρακολουθουσαν εδω και εναν χρονο πριν πεθανει (δηλαδη πριν 3μιση χρονια περιπου) ειχε παει στο Ιπποκρατειο...Οποτε η Γαλλια ηταν πολυ παλια...

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Έχω γράψει και παλαιότερα τα δικά μου... δε θα πω όλη την ιστορία μόνο τα βασικά, ταχυκαρδίες αρρυθμίες κόπωση πόνο στο στήθος κτλ.. τη Μαγνητική μου την έγραψε η τελευταία καρδιολόγος που επισκέφτηκα γιατί προφανώς πρόσεξε κάτι που δεν είδαν οι άλλοι τώρα δεν μπορώ να πω κάτι άλλο ακόμη ψάχνομαι. Η ξαδέρφη σου προφανώς έκανε ablation στη Γαλλία για να σταματήσει τις αρρυθμίες αυτό που δε καταλαβαίνω είναι από εκεί και πέρα τι έγινε....
    εσύ δεν έχεις καμία σχέση με αυτό που είχε η ταχυκαρδίες προκαλούνται από το νευρικό σύστημα κάτι το έχει ερεθίσει μπορεί να είναι και συσσωρευμένο άγχος για μένα καλύτερα πήγαινε σε έναν σοβαρό γιατρό μίλα του σοβαρά αν πραγματικά δε βρει κάτι και σου προτείνει κανένα ζαναξ πάρε κανένα καμιά βδομάδα σε πολλή μικρή ποσότητα κόψε ότι διεγείρει από τροφές το νευρικό σύστημα και ξεκίνα περπάτημα ή ήπια γυμναστική ότι θες, για να αποφορτιστείς σιγά σιγά από κει και πέρα αν σε λίγους μήνες δε βλέπεις βελτίωση ή σου συμβεί κάτι άλλο εκτός από απλή ταχυκαρδία ψάξε και άλλο.

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Βασικά για να καταλάβω εξετάσεις αίματος τα στοιχιώδη έστω τα έχεις κάνει?

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Ειμαι καινουρια στο φορουμ και δεν ετυχε να διαβασω το θεμα σου
    Τα εχω γραψει αναλυτικα (τα οσα ξερω βασικα) για την ξαδερφη μου...Αλλα για να μην σε παιδευω με το να ψαχνεις τα μηνυματα θα τα ξαναπω...Αρχικα οτι επολυ σοβαρο ειχε γινει ηταν πριν 15 χρονια οπως σου ειπα που ειχε παει Γαλλια...Εγω ημουν πολυ μικρη τοτε οποτε δεν θυμαμαι κατι...Οταν μεγαλωσα μου ειπαν πι δικοι μου οτι ειχε καποιο θεμα στην καρδια...
    Λοιπον απο αυτα που ξερω ειναι πως 13 χρονων την εποιασε ενας πονος στο στομαχι...Την πηγε η θεια μου στην παιδιατρο η οποια ακουσε περιεργους τους σφυγμους της και την εστειλε στον αντρα της ο οποιος ηταν καρδιολογος...Πηγε και σε αυτον και εκεινος την εστειλε στο Ιπποκρατειο...Ανεβηκε στο μηχανημα να κανει τεστ κοπωσεως και τρομαξαν οι γιατροι και το σταματησαν αμεσως...Παθαινε κοιλιακες ταχυκαρδιες...Α κατι ακομα που δεν το εχω αναφερει γιατι το ειχα ξεχασει ειναι οτι ειχε παθει κοξακι που αυτο μπορει να πειραξει την καρδια...Βεβαια ο μπαμπας μου μου ειπε πως το κοξακι δεν μπορει να πειραξει τοσο μια υγιη καρδια, προφανως απλα ο ιος κατι της ενεργοποιησε...Τεσπα μετα πηγε Γαλλια δυο φορες εκανε καυτηριασμο αλλα παλι ο μπαμπας μου μου ειπε πως δεν ειχαν καταφερει εκει να καυτηριασουν το κομματι της καρδιας το οποιο δημιουργουσε το προβλημα...
    Εκτοτε και ολα αυτα τα χρονια παρακολουθουνταν απο τον γιατρο της (ο συγκεκριμενος ηταν κορυφαιος καρδιολογος και ειχε ανακαλυψει και το συνδρομο της Ναξου) και πηγαινε καλα απο αυτα που ξερω...Ισως την παρακολουθουσε πιο στενα γιατι ειχαν πεθανει και δυο πρωτα ξαδερφια του μπαμπα μου και της μανας της και φοβοταν και για αυτο...Δεν ξερω αν παθαινε και πιο μεγαλη κοιλιακες ταχυκαρδιες νομιζω ειχε παντως...Επισης ειχε στζητηθει το θεμα του απινιδωτη αλλα ουτε η θεια μου ηθελε να το ακουσει ουτε ο γιατρος της προφανως το ειχε θεσει σαν τελεσιδικο να τον βαλει...Ενα χρονο πριν φυγει πηγε στο Ιππκρατειο εκανε μαγνητικη και της ειπαν εκει οι γιατροι εισαι μια χαρα φυγε...Και μολις εδειξε στον γιατρο της τα αποτελεσματα πηρε τηλεφωνο την θεια μου και της λεει πως αφου και η μαγνητικη ειναι μια χαρα κλεινει ο φακελος της και απλα θα εεχεται μια στο τοσο να την παρακολουθω...Α νομιζω πως τα τελευταια 3 χρονια δεν εκανε ουτε πολλες αρρυθμιες...Τεσπα και μετα πεθανε...Εντελως ξαφικα...Απο τη νεκροψια δεν φανηκε κατι και ο γιατρος της επειδη τρελαθηκε εστειλε δειγματα στην Αμερικη...Καποια στιγμη τκμον ειχε παρει τηλεφωνο ο μπαμπας μου να ρωτησει τι εγινε και του ειπε πως ο Αμερικανος ειδε λεει καποια βλαβη στις πρωτεινες της καρδιας αλλα θα τα κοιτουσε και αλλο τα δειγματα...Αυτο...Αλλα μετα ο γιατρος της πεθανε απο καρκινο και δεν μαθαμε κατι αλλο
    Αυτα ξερω...Σιγουρα ομως θα υπαρχουν και αλλες λεπτομερειες που δεν γνωριζω...

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Καλε πως δεν εχω κανει...δυο φορες υπερηχο, δυο καρδιογραφηματα,,και προσφατα χολντερ

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    αίματος έκανες? αν θες να μιλήσουμε από σκάιπ πες με κουράζει λίγο αυτό

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Σκαιπ δεν εχω γενικα αλλα ετσι και αλλιως δυστυχως μου εχει χαλασει ο υπολογιστης και ειμαι απο το κινητο το οποιο μου σπαει τα νευρα...Αιματος εχω κανει γενικες και προσφατα οι οποιες ηταν καλες...

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Αν θες να μιλησουμε με αλλον τροπο ειτε πμ δεν εχω θεμα εννοειται...

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    ούτε εγώ είχα από για να μιλάμε με ορισμένα παιδιά από εδώ έκανα πέρυσι, θυρεοειδή έκανες ας πούμε σίδηρο τα κλασσικά? Δεν έχω θέμα απλά η συνεχόμενη συζήτηση είναι λίγο κουραστική κατα τα άλλα οκ, για να κλείσω το θέμα για σένα εφόσον έκανες τη βασικά εξέταση κάνε αυτά που προανέφερα να δεις πως θα πάει τους επόμενους μήνες.

Page 10 of 60 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Similar Threads

  1. φωνη στον υπνο
    By galazia1980 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 29-08-2019, 19:37
  2. Τινάγματα στον ύπνο
    By Venidos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 14
    Last Post: 12-05-2014, 21:03
  3. ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-06-2011, 23:12
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •