είναι ιδέα μου ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by troxia View Post
    μάλλον δεν έχει νόημα να το σκέφτομαι.. απλά φοβάμαι μήπως δημιουργώ καταστάσεις με το μυάλό μου.. αλλά αυτό θα φανεί στην πορεία.
    Είναι αυτό που σου έγραψα.Ότι ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θέλει ή που το πάει ο άλλος.Μπορεί και ναι,μπορεί και όχι.Οπότε αντί να βασανίζεις το μυαλό σου κρατάς απλά τις αποστάσεις σου και με τον τρόπο σου του δίνεις να καταλάβει κάποια πράγματα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Είναι αυτό που σου έγραψα.Ότι ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θέλει ή που το πάει ο άλλος.Μπορεί και ναι,μπορεί και όχι.Οπότε αντί να βασανίζεις το μυαλό σου κρατάς απλά τις αποστάσεις σου και με τον τρόπο σου του δίνεις να καταλάβει κάποια πράγματα.
    έχεις πολύ δίκιο !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Υπάρχει πάντα η περίπτωση να σου μίλαγε παραπάνω γιατί δεν ήθελε να δείξει κάτι στις υπόλοιπες κοπέλες. Τουλάχιστον εγώ αυτό σκέφτομαι γιατί αυτό έχω κάνει σαν γυναίκα. Δηλαδή θα μιλήσω με την πιο safe επιλογή σε ένα χώρο και εσύ σαν κοπέλα του φίλου του ήσουν safe επιλογή για κουβέντα γιατί θεώρησε ότι δεν θα το πάρεις ότι κάτι πάει να γίνει μεταξύ σας. Τώρα υποθέσεις κάνω, ένας άντρας μπορεί να επιβεβαιώσει καλύτερα αν οι άντρες σκέφτονται έτσι ή μονο οι γυναίκες!
    ναι, μπορεί να ένιωσε πιο άνετα να μιλήσει μαζί μου γιατί είμαι η κοπέλα του φίλου του. Αν και σε αυτές τις περιπτώσεις πιστευω πρέπει να είμαστε προσεκτικοί μην παρεξηγηθούμε.
    Αυτό για τις άλλες κοπέλες, δεν το πιστεύω, είναι κοπέλες που δεν προκαλούν καθόλου, αν ήταν άλλου είδους άτομα, τότε θα το σκεφτόμουν κ εγώ. Κι από ότι ξέρω είναι αρκετά κοινωνικό άτομο, οπότε ένας λόγος παραπάνω να θέλει να πιάσει συζήτηση και με τις άλλες , κάτι που δεν έκανε. :)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    μονο αμα αγχωνεται πολυ με τισ κοπελεσ δικαιολογειται αυτο πρωτον και δευτερον αμα του αρεσεσ
    ειναι νομοσ θα κανει μια ωραιοτατη και εξαιρετικη μαλακια αυτο να το ξερετε ολεσ ειναι παγκοσμιοσ νομοσ νομιζω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by elis View Post
    μονο αμα αγχωνεται πολυ με τισ κοπελεσ δικαιολογειται αυτο πρωτον και δευτερον αμα του αρεσεσ
    ειναι νομοσ θα κανει μια ωραιοτατη και εξαιρετικη μαλακια αυτο να το ξερετε ολεσ ειναι παγκοσμιοσ νομοσ νομιζω
    πολύ πιθανό, θα φανεί την επόμενη φορά. για την ώρα θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι όλο αυτό γιατί ούτως ή αλλως δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε καταλαβαινω γιατι σε προβληματιζει τοσο πολυ αυτο φιλος του φιλου σου ειναι δεν ειναι ο απαισιος δρακουμελ
    ειναι πολυ πιθανο να τεριαζεις κ με αυτον αν του θυμιζεις καπιο γνωστο του προσωπο..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,212
    Οχι νομίζω ότι στανταρ σε βλέπει και λίγο διαφορετικά....
    αυτό θα το σκεφτείς όμως εσύ,το αν θέλεις να χωρίσεις με το αγόρι σου που έχετε τόσα χρόνια σχέση και να κάνεις κάτι μαζί του,που απλά μπορεί και να φλερτάρει για να επιβεβαιώνεται...γιατί άντρας που φλερτάρει με την κοπέλα του φίλου του,δεν είναι και το καλύτερο άτομο εβερ αφενός και αφετέρου μάλλον για να σου κάνει χαλάστρα και να επιβεβαιωθεί ψάχνει,αλλιώς θα σου την έπεφτε σε μία ουδέτερη στιγμή που δεν θα ήταν μπροστά ο φίλος σου....

    Η απόφαση είναι δική σου για το πως θα χειριστείς το θέμα!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μια κ ξερω καπιους που εχουν διπλα τους χιλιες γκομενες δεν εχω δει ουτε ενα απο αυτους να ασχολουνται ιδιαιτερα με καπια αλλα εχουν μια φιλοσοφια ζωης του στιλ οσο το παιζω αδιαφορος τοσο περισσοτερες θα ειναι οι γκομενες που θα ερθουν κοντα μου..
    αρα μια κ περιβαλεται απο πολες γυναικες εγω αμφιβαλω αν τις βλεπει ερωτικα κ αυτη η συμπεριφορα που εχει με πειθει οτι ειναι φιλες του..μου κανει μεγαλη εντυπωση ποσο ευκολοπιστοι ειναι ολοι κ πως οτι κ να δουν το πιστευουν..
    εγω πιστευω οτι η εχει δεθει ψυχαναγκαστικα με καπια που του τη θυμιζεις γι αυτο σε κοιταει η αυτο ειναι καπιο ταχυδακτυλουργικο κολπο για να σου αποσπασει τη προσοχη απο κατι αλλο παντως αν οντος το ενοει αυτο που κανει δε βλεπω να εκτιμας την ηλικρινεια του αφου θα μπορουσε να σου το παιζει ηλιθιος κ να κανει πως δε βλεπει..
    τελικα οσο πιο πολα λες τοσο λιγοστευουν οι πιθανοτητες να σε εκτιμησουν?
    πολυ πιθανο.. εγω πιστευω παντως οτι το θεμα ειναι πολυ πιο περιπλοκο απο οτι φαινεται...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    παντως αν τον βαλεις να καταλαβει μερικα πραγματα εγω πιστευω οτι αυτος δε θα αλαξει χιλιοστο τη σταση του απεναντι σου απλα θα στο παιζει αυγουλοματης κ θα κανει τον αφηριμενο ενω θα κυκλοφορεις στο μυαλο του μονιμως..
    αλλα αν εσυ δε θες να ακους την αληθεια αυτος τι αλλη επιλογη μπορει να εχεις?
    οταν η αληθεια δε περνα περνα το δουλεμα κ ξερεις οι ανθρωποι που λενε μεγαλες αληθειες κ μεγαλα ψεματα ειναι το ιδιο ακριβως προσωπο αφου ολοι εχουν μια καλη πλευρα κ μια κακη πλευρα...ξερεις κανενα ανθρωπο που να ειναι αγιος? εγω δε νομιζω να υπαρχει.... αρα οπως καταλαβαινεις αμαρτησε κ αυτος... ε δεν εκανε κ τιποτα το τρομερο σε πηρε λιγο ματι αν πχ σου την επεφτε θα μπορουσες να του την πεις αλλα εφοσον δε το εκανε πιο το προβλημα?
    αρα εσυ στη θεση του τι θα εκανες?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Δεν μπορώ να ξέρω τι έχει στο μυαλό του σίγουρα αλλά μπορώ να σου πω τι να κάνεις για να μην συνεχίσει αν όντως τον ελκυεις. Εγώ επειδή το έχω πάθει καποιες φορές έχω βρει τρόπους να ξενερώνω τους φίλους του γκομενου μου ή το αγόρι της κολλητής μου ή τελοσ πάντων οποιονδήποτε μπορεί να με φέρει το φλερτ του σε δύσκολη θέση. 1. Μιλάω για το πόσο ερωτευμένη είμαι με τον φίλο μου . 2. Η γλώσσα του σώματος μου γίνεται αντρική και μιλάω εντελώς σαν να ήμουν κολλητός του. 3. Τσαλακωνομαι γενικότερα. Μια φορά μου είπε ένας φίλος του φίλου μου ότι δεν του αρέσει οι κοπέλες να ρευονται και ρευτηκα μπροστά του. Οκ μπορεί να ακούγεται χαρντκορ αλλά έχω έχω το κεφάλι μ ήσυχο και την συνείδηση μου ότι δεν προκάλεσα. Φιλικά! !!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι η ελξη ειναι μια δυναμη που πηγαζει απο το υποσινηδιτο με τον ιδιο ακριβως τροπο που θες να φας κατι..
    πχ αν σ αρεσουν οι πιτσες δε μπορεις να αλαξεις γουστα μπορεις ομως να προσποιηθεις οτι δε σ αρεσουν η μπορεις να πεις οτι ναι μ αρεσει.
    οταν ενα πραγμα σ αρεσει κ δε το λες οτι το μετρατρεπεις σε αποθημενο κ ετσι φουντωνει περισσοτερο στο μυαλο σου απο πριν μεχρι τελικα να παραδοθεις σε αυτο..
    συμφωνω οτι το ολο σκινηκο ειναι καπως παραξενο η αλοκοτο αλλα το οτι ειναι κατι παραξενο δε σημαινει οτι ειναι κ κακο απαραιτητα..
    τωρα αν της δωσει δικαιομα εκει θα μπορουσε να διαμαρτυριθει αλλα εγω πιστευω οτι αυτο δεν ελεγχετε απλα το σταματας κ φαινεται σα να μην υπαρχει απλα...
    εγω στη θεση της θα το αποδεχομουνα κ θα μουν φιλικη μαζι του τωρα αυτη μπορει να αισθανεται αβολα επειδη αυτοι ειναι δυο αντρες κ αυτη μια αλλα αν αισθανοταν οτι μειωνεκτει λογο πλειοψηφιας θα το εβλεπα καλυτερο ως λυση να του φερει κ αυτη καμια φιλη της για να νιωσει οτι ειναι 2 με 2 για να βγαινουν ολοι μαζι
    αυτον παντως δε τον ξερω ετσι κ αλλιως κ δε μπορω να βγαλω ακρη αν θα της τη πεσει η οχι εγω παντως στη θεση του θα ειμουν φρονιμος αν ειχα βρεθει ποτε σε αυτη τη θεση τωρα αυτος δε ξερω τι θα κανει εγω στη θεση της θα προσπαθουσα να τον καταλαβω καλυτερα για να μαθω τι ρολο παιζει...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Οχι νομίζω ότι στανταρ σε βλέπει και λίγο διαφορετικά....
    αυτό θα το σκεφτείς όμως εσύ,το αν θέλεις να χωρίσεις με το αγόρι σου που έχετε τόσα χρόνια σχέση και να κάνεις κάτι μαζί του,που απλά μπορεί και να φλερτάρει για να επιβεβαιώνεται...γιατί άντρας που φλερτάρει με την κοπέλα του φίλου του,δεν είναι και το καλύτερο άτομο εβερ αφενός και αφετέρου μάλλον για να σου κάνει χαλάστρα και να επιβεβαιωθεί ψάχνει,αλλιώς θα σου την έπεφτε σε μία ουδέτερη στιγμή που δεν θα ήταν μπροστά ο φίλος σου....

    Η απόφαση είναι δική σου για το πως θα χειριστείς το θέμα!

    ναι κ γω αυτό πιστεύω !!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Δεν μπορώ να ξέρω τι έχει στο μυαλό του σίγουρα αλλά μπορώ να σου πω τι να κάνεις για να μην συνεχίσει αν όντως τον ελκυεις. Εγώ επειδή το έχω πάθει καποιες φορές έχω βρει τρόπους να ξενερώνω τους φίλους του γκομενου μου ή το αγόρι της κολλητής μου ή τελοσ πάντων οποιονδήποτε μπορεί να με φέρει το φλερτ του σε δύσκολη θέση. 1. Μιλάω για το πόσο ερωτευμένη είμαι με τον φίλο μου . 2. Η γλώσσα του σώματος μου γίνεται αντρική και μιλάω εντελώς σαν να ήμουν κολλητός του. 3. Τσαλακωνομαι γενικότερα. Μια φορά μου είπε ένας φίλος του φίλου μου ότι δεν του αρέσει οι κοπέλες να ρευονται και ρευτηκα μπροστά του. Οκ μπορεί να ακούγεται χαρντκορ αλλά έχω έχω το κεφάλι μ ήσυχο και την συνείδηση μου ότι δεν προκάλεσα. Φιλικά! !!
    αυτά που λές θα τα λάβω υπόψην μου, πράγματι πιάνει αυτό πολλές φορές και έχεις κ το κεφάλι σου ήσυχο !

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    παντως αν τον βαλεις να καταλαβει μερικα πραγματα εγω πιστευω οτι αυτος δε θα αλαξει χιλιοστο τη σταση του απεναντι σου απλα θα στο παιζει αυγουλοματης κ θα κανει τον αφηριμενο ενω θα κυκλοφορεις στο μυαλο του μονιμως..
    αλλα αν εσυ δε θες να ακους την αληθεια αυτος τι αλλη επιλογη μπορει να εχεις?
    οταν η αληθεια δε περνα περνα το δουλεμα κ ξερεις οι ανθρωποι που λενε μεγαλες αληθειες κ μεγαλα ψεματα ειναι το ιδιο ακριβως προσωπο αφου ολοι εχουν μια καλη πλευρα κ μια κακη πλευρα...ξερεις κανενα ανθρωπο που να ειναι αγιος? εγω δε νομιζω να υπαρχει.... αρα οπως καταλαβαινεις αμαρτησε κ αυτος... ε δεν εκανε κ τιποτα το τρομερο σε πηρε λιγο ματι αν πχ σου την επεφτε θα μπορουσες να του την πεις αλλα εφοσον δε το εκανε πιο το προβλημα?
    αρα εσυ στη θεση του τι θα εκανες?

    απλά αυτά όσο πιο νωρίς τα καταλάβει κάποιος κατά τη γνώμη μου-την όχι φιλική στάση κάποιου από τον κύκλο του αγοριού μου- τόσο μπορεί να προνοήσει και να αποφύγει πιο εύκολα καταστάσεις που μπορεί να φέρουν σε δύσκολη θέση και εμένα την ίδια αλλα και το αγόρι μου μετέπειτα..
    και επειδή το χω ξαναπάθει αυτό με την συγκεκριμένη σχέση μου στο παρελθόν και ξέρω τις συνέπειες, προσπαθώ να προνοήσω. ;)

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο εχει να κανει με το ποσο δεκτικος ειναι ο συντροφος σου αν ειναι αρκετα δεκτικος μπορει να χαμογελασει αν οχι μπορει να ξεμαλιαστουν δε μπορω να γνωριζω σε πια κατηγορια ανηκει απο τις δυο
    παντως αν το θεμα ειναι μονο δικο σου κ αισθανεσαι αβολα αναμεσα σε 2 αντρες εξετασε το ενδεχομενο να προσλαβεις καμια φιλη σου απλα για ψυχολογικους λογους αρκει να ειναι ανθρωπος εμπιστοσυνης..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ολα για μια ιδεα
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 26-01-2012, 00:00
  2. εμμονη ιδεα
    By FreakOut in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 21-01-2011, 17:07
  3. ιδεα εχω!
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 23-09-2009, 22:24
  4. Ιδέα
    By frouto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-03-2006, 01:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •