Τι νοιωθετε για τις γιορτες?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534

    Τι νοιωθετε για τις γιορτες?

    Γεια σας αυτη την βδομαδα που μπαινει ερχονται Χριστουγεννα και καλα πρεπει να χαιρομαστε πρεπει λεει να ξεχυθουμε στα μαγαζια και να ψωνιζουμε που θα κανεις χρυση μου ρεβεγιον? Θα σου λεγα ....λοιπον τι ελεγα που θα περασουμε λοιπον αυτες τις αγιες μερες? Θα παμε να φαμε εκει και μετα θα παμε να ξαναφαμε α μην ξεχασω κι αυτοι που δεν ειναι καλεσμενοι καπου θα φανε μοαρμ******λα...α και μην το ξεχασω κι αυτο τις γιορτες τις μισω τις μισω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλες ειναι οι γιορτες , λεμε χρονια πολλα , τρωμε κανα φαγητο της προκοπης , τωρα για τα ρεβεγιον , ειχα μια σκασιλα ..........

  3. #3
    Εμενα μου δημιουργουν μελαγχολια, οταν ημουν μικρη μαρεσαν, βλεπεις ηταν και τα δωρα στην μεση, ξαδελφια, γεματο σπιτι... Στην εφηβεια μαρεσαν για τον λογο 2 εβδομαδες οχι σχολειο οπως το καθε παιδακι παντα και παντου, τωρα πλεον και εγω τα αντιπαθω, μου την σπαει που στολιζουν 2 μηνες πριν, εδω και χιλιαδες χρονια τα ιδια μπιπ τραγουδια, σε ξυπνανε απο τις 7 για να ακουσεις τα καλαντα, φωτακια και δεντρα παντου στην πολη που τα βαζει ο δημος και μολις περασουν τα χριστουγεννα παταει οφφ στα λαμπακια,δηλαδη το καλοκαιρι θες να πας μια θαλασσα, ακομα εκει ειναι αυτα, εχει κρυο, οικογενειακες υποχρεωσεις.... Θες και αλλα?? Το μονο που με συγκινει πλεον ειναι τα μελομακαρονα ΧΑ ΧΑ ΧΑ :o

  4. #4
    Το μονο που θελω απο τα χριστουγεννα ειναι να κοιμαμαι, μερχι τα θεοφανεια....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    170
    Αυτες οι γιορτες εχουνε νοημα για μενα. Ας ειμαι ολοκληρο γαϊδουρι θελω PS4 απο τον Άγιο Βασίλη.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ακουω για δωρα και τρελαινομαι!!..ευτυχως που ειμαι αντικοινωνικη!!.. τουλάχιστον ενας βασικος μισθος θα μου φυγει σε λογαριασμους και για το πετρελαιο!!...σιχτιρ!!!
    και θελω κολασμενα να την πιω!!!... και μεχει πιασει και το σεντιμενταλ και ειμαι σολο και πολυ μου την δινει!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Ότι θα περάσουν γρήγορα κ χωρίς ούτε καν να το καταλάβουμε και θα μείνουμε χωρίς φωτάκια και ωραία χρώματα να μας ζεσταίνουν λίγο την άχαρη καθημερινότητα ..με την Πρωτοχρονιά έχω ένα θέμα γιατί ακόμα δεν πρόλαβα να γιορτάσω την προηγούμενη και ήρθε η επόμενη τόσο μα τόσο γρήγορα !!!! και με το χρόνο που περνάει δεν τα πάμε καθόλου καλά !!!
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  8. #8
    Γιορτες... χμ...
    Για φετος ευχομαι να τις διανυσω χωρις εσωτερικη πιεση και απλα να κρατησω καποιες καλες στιγμες.
    Να μην κανω αυτα που πρεπει αλλά αυτα που νιωθω χωρις ενοχικο συνδρομο επειδη δεν συμβαδιζω με τους υπολοιπους.

    Στη τελικη κραταω οτι το σημαντικοτερο ολων ειναι οτι ειναι ζωντανοι οι ανθρωποι που νοιαζομαι, κατα τα αλλά εχω ξεχασει πως ειναι να χαιρεται κανεις τις γιορτες απο τοτε που τετοια περιοδο δεχθηκα παρενοχληση και μαυρισε στο παιδικο μου μυαλο η εννοια των εορτων.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    davidh
    Guest
    Εγω παλι με τα αντικαταθλιπτικα νιωθω καλυτερα. Να χαμε και καμα γκομενα και λεφτα και ολα θα κα αν τελεια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Γιορτέςςςς!!!Ευκαιρία να συναντήσουμε όσα πρόσωπα αγαπάμε και μας νοιάζονται και να πέσουμε με τα μούτρα στα γλυκά.Οι τύψεις μπορούν να περιμένουν 15 μέρες χαχα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  11. #11
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Γιορτέςςςς!!!Ευκαιρία να συναντήσουμε όσα πρόσωπα αγαπάμε και μας νοιάζονται και να πέσουμε με τα μούτρα στα γλυκά.Οι τύψεις μπορούν να περιμένουν 15 μέρες χαχα.
    Γλυκα, αλμυρα --- εγω ηδη ξεκινησα ατασθαλιες ...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Γιορτέςςςς!!!Ευκαιρία να συναντήσουμε όσα πρόσωπα αγαπάμε και μας νοιάζονται και να πέσουμε με τα μούτρα στα γλυκά.Οι τύψεις μπορούν να περιμένουν 15 μέρες χαχα.
    Κακώς!Οφείλουμε να προσέχουμε την διατροφή μας.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Κακώς!Οφείλουμε να προσέχουμε την διατροφή μας.....
    Εγω την προσεξα 4 μερες χωρις φαι και τωραααααααααα ..........ηρθε ο καιρος των Μ Ε Λ Ο Μ Α Κ Α Ρ Ο Ν Ω Ν
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,541
    Ξεκίνησα να γράφω πριν αλλά κόλλησε ο υπολογιστής και φτου κι απ' την αρχή... :confused: :mad:

    Έλεγα ότι προσπαθώ όσο μπορώ να τις χαρώ, ότι υπερέβην ως ένα βαθμό τον εαυτό μου με το να στολίσω το σπίτι έστω κι αργότερα απ' ότι ήθελα/σκόπευα αρχικά (αν κι έχουν μείνει κάποιες λεπτομέρειες) κι ως την Πρωτοχρονιά θα στολιστώ κι εγώ (lol) αλλά θα ήθελα όποιος στολισμός πρέπει να γίνει εκτός σπιτιού να γινόταν τώρα και να μπορούσα ως εκείνη τη μέρα να μείνω στη φωλιά μου και να ξεμυτίσω μόνο αν νιώσω την ανάγκη...
    Πάντως η γιορτινή ατμόσφαιρα έξω μου αρέσει ως επί το πλείστον, τις προάλλες έξω από ένα βιβλιοπωλείο είχαν κάτι σαν πάρτυ για παιδάκια με μια κοπέλα ντυμένη ξωτικό, χριστουγεννιάτικα τραγούδια, μελομακάρονα και κουραμπιέδες και χαρτιά για να γράψεις γράμμα στον Άγιο Βασίλη... ♥ Ήταν πολύ ωραία, κάθισα και χάζευα για λίγο...
    Και όσον αφορά το φαγητό χαίρομαι γιατί ότι περιλαμβάνει το χριστουγεννιάτικο μας τραπέζι δεν το τρώω συχνά και μου αρέσει... :p
    Την Πρωτοχρονιά δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνουμε, ελπίζω να την περάσουμε με την θεία και τα ξαδέλφια μου κι ο θείος μου αν μας βλέπει όντως από κάπου να χαμογελάει που είμαστε όλοι μαζί κι ενωμένοι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Εμενα μονο μια γιορτη μου αρεσει και δυστηχως δεν την γιορταζουμε στην Ελλαδα :( το Halloween! γεννηθηκα σε λαθος χωρα φαινεται.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Καλές Γιορτές
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 01-01-2014, 07:13
  2. Καλές Γιορτές!
    By χρήστης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2012, 21:56
  3. Καταθλιψη, απελπισια κ γιορτες
    By Lacrymosa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 28-12-2011, 11:44
  4. καλες γιορτες!
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-12-2010, 11:43
  5. Μισώ τις γιορτές...
    By i-love-me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 09-04-2007, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •